ورود
Tokyo Olympics

مرزهای ژاپن با اعمال قوانین سختگیرانه به روی تماشاگران بازی‌های المپیک باز میشود

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

ژاپن زیر فشار شدیدی قرار دارد تا راهی برای برگزاری بازی‌های المپیک که به سال آینده موکول شده، پیدا کند. ژاپن اوایل امسال در آخرین مراحل تدارکات خود برای برگزاری بازی‌ها بود که این بحران سلامتی اتفاق افتاد و سفر و اجتماعات مردمی را محدود کرد.

در سفرم به ژاپن در اواخر سال گذشته، از ورزشگاه المپیک که توسط کنگو کوما طراحی شده، دیدن کردم. علاوه‌ بر این، به هر نمایشگاه تجاری که رفتم، تبلیغات المپیک توکیو که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند به چشم می‌خورد.

همزمان‌که کشورها راه خود را در میان آنچه ما "شرایط نرمال جدید" می‌نامیم، می‌گشایند، ما ضمن پیشگیری از شیوع بیماری به دنبال راهکارهایی برای مهیا کردن شرایط سفر و برگزاری رویدادها هستیم.

نخست وزیر یوشیده سوگا جمعه گذشته با اعضای کابینه تشکیل جلسه داد تا به طرحی در خصوص نحوه اسکان مسافران خارجی بازی‌های تابستانی دست یابند.

سوگا گفت: "اتخاذ اقدامات موثر در زمینه‌هایی مانند پیشگیری از شیوع بیماری بین گردشگران و افراد حاضر در بازی‌ها، پاسخگویی به مقامات محلی، روش‌های آزمایش‌گیری و حمایت از مجموعه بهداشت ضروری است."

دولت ملی، فرمانداری کلانشهر توکیو و کمیسیون برگزاری المپیک توافق کردند که ورزشکاران و تماشاگران از قوانین موجود در خصوص ممنوعیت ورود به ژاپن معاف شوند. ورزشکاران باید نتیجه منفی آزمایش کرونا و برنامه‌های سفر خود را به صورت کتبی به عنوان شرایط احراز صلاحیت ارائه دهند.

پیشگیری از انتقال خوشه‌ای در برگزاری بازی‌های المپیک اهمیت بسیاری دارد. انتظار می‌رود کارگروه ویژه برنامه‌های قطعی خود در خصوص معافیت‌های مرزی و نیز اقدامات پزشکی را اعلام کند. ورزشکاران پیشتر به دهکده‌های المپیک، محل برگزاری مسابقات و تمرینات محدود شده اند. اساسا اجازه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را نخواهید داشت.

قوانین مقدماتی برای تماشاچیان المپیک

حدودا 15000 ورزشکار در بازی‌های المپیک شرکت خواهند کرد، اما با در نظر گرفتن تماشاگران، پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا 70000 یا 80000 نفر افزایش پیدا کند.

به منظور حفاظت از سلامت شهروندان ژاپنی در برابر احتمال شیوع موج دوم، پیشنهاداتی درباره نحوه مدیریت خیل گردشگران ارائه شده است. محدودیت سفر در طول مدت اقامت از جمله پیشنهاداتی است که برای کنترل شیوع بیماری مطرح شده است. به گزارش بخش آسیایی روزنامه نیکی دارندگان بلیط با ممنوعیت بازدید از مناطق خاصی مواجه خواهند شد.

گردشگران به محض ورود مورد آزمایش ویروس کرونا قرار خواهند گرفت. به منظور افزایش تعداد آزمایش‌‌های روزانه و اسکان خیل تماشاچیان المپیک، ایستگاههای آزمایش در کلیه فرودگاههای بین‌المللی مستقر خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت در حال بررسی طرحی است که مطابق با آن بازدیدکنندگان باید فرم‌هایی با مضمون پیروی از دستورالعمل‌های مسئولین در طول مدت اقامتشان در ژاپن را قبل از ترک کشور خود امضا کنند. بر اساس قوانین مهاجرتی، هرگونه سوء‌رفتار می‌تواند به اخراج شخص منجر شود.

با این حال، پروتکل‌های ایمنی و بهداشتی نهایی مطابق با آخرین وضعیت بهداشتی در بهار سال آینده اتخاذ خواهد شد. جای امیدواری وجود دارد که واکسن موثری درست در زمان مناسب برای بازی‌ها عرضه شود.

منبع: Japan to reopen for Olympics spectators, but under strict rules

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات