ورود
فرودگاه تهران

آغاز ممنوعیت هوشمند سفر از ابتدای آذر 1400

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...

جزئیات ممنوعیت هوشمند سفر، از دو هفته آینده اجرایی خواهد شد و مقررات سخت‌گیرانه‌ای برای سفرهای داخلی و خارجی اعمال خواهد شد.

رئیس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل‌ونقل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که از اول آذر افرادی که واکسن نزده باشند یا تست منفی PCR نداشته باشند، نمی‌توانند به مسافرت بروند و در آینده نه‌چندان دور تنها افرادی که واکسینه شده باشند، اجازه سفر دارند.

رضا نفیسی درباره جزئیات ممنوعیت هوشمند سفر که از دو هفته آینده اجرایی خواهد شد، اظهار کرد: به‌زودی سامانه امید راه‌اندازی می‌شود و از این طریق همه مردم کنترل خواهند شد و تنها آن‌هایی که واکسن زده باشند یا تست PCR منفی همراه‌شان باشد، می‌توانند با وسایل حمل‌ونقل عمومی به مسافرت بروند، در غیر این صورت از اول آذرماه اجازه سفر نخواهند داشت.

وی با بیان این‏که ظرفیت ۸۰ درصدی پذیرش مسافر برای قطار و اتوبوس از ابتدای ماه آینده درنظر گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: پیش از این اگر وضعیت کرونایی شهری قرمز یا نارنجی بود، تردد در کل آن شهر ممنوع می‌شد و این ممنوعیت سفر برای همه افراد، مبتلا یا سالم اعمال می‌شد؛ اما از آذرماه ترددها و مسافرت‌ها برای افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده باشند یا تست منفی PCR -با مهلت‌ها و تاریخ‌های ۹۶ ساعته و ۷۲ ساعته اعلام شده- در اختیار داشته باشند، می‌توانند سفرهای خارجی یا داخلی را انجام دهند. بنابراین ممنوعیت‌های کرونایی هوشمند برای هریک از افراد بر این اساس اعمال خواهد شد. در سامانه امید می‌توانیم افراد مبتلا به کرونا یا مشکوک را شناسایی کنیم و حتی اجازه سفر به آن‌ها را با وسایل نقلیه شخصی ندهیم چرا که در سیستم جدید کاملا قابل مشاهده و رصد هستند و بر این اساس بهتر و کامل‌تر می‌توانیم جلوی شیوع ویروس کرونا را بگیریم.

نفیسی گفت: به زودی پروتکل‌های بهداشتی برای سفر و دیگر فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی تغییر خواهد کرد و سخت‌گیرانه‌تر خواهد شد، به این معنی که در آینده‌ای نه‌چندان دور که میزان واکسیناسیون به حد قابل قبولی برسد، تنها افراد واکسینه شده می‌توانند به مسافرت بروند و دیگر تست PCR هم کافی نخواهد بود. این مسئله سبب می‌شود که مردم به واکسینه‌شدن و تضمین سلامت جامعه و در امان ماندن از ویروس کرونا تشویق شوند.

جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به محدودیت‌های سفر در دوران کرونا را در یوتراوز بخوانید.

منبع: اخبار یوتراوز

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
325 هـزار تومـان تـخفیـف خــریـد
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات
تخفیف