ورود
فرودگاه سنگاپور

بازگشایی مرزهای سنگاپور با وجود کرونا

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

بازگشایی مرزهای «سنگاپور» به‌روی مسافران بین‌المللی در حالی صورت می‌گیرد که تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور در حال افزایش است! آیا این کشور در حال انجام یک آزمایش جدید برای بهبود اقتصاد گردشگری و تجاری خود است؟

سنگاپور گام بزرگی را در جهت بازگشایی مرزهای خود به‌روی مسافران بین‌المللی برداشته است و در روز چهارشنبه ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ (۲۸ مهر ۱۴۰۰)، از اولین مسافران خارجی واکسینه‌شده بدون نیاز به قرنطینه استقبال کرد، این در حالی است که تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور رو به افزایش است.

اولین مسافران واکسینه‌شده، با پروازهای شرکت هواپیمایی سنگاپور از «آمستردام» و «لندن» وارد این کشور شدند. علاوه بر آن، از این هفته، مسافران واکسینه‌شده از «کانادا»، «دانمارک»، «فرانسه»، «ایتالیا»، «هلند»، «اسپانیا»، «بریتانیا» و «ایالات متحده» نیز در صورت انجام آزمایش کرونا می‌توانند بدون قرنطینه وارد سنگاپور شوند. سنگاپور پیش‌تر امکان ورود مسافران «آلمان» و «برونئی» را نیز فراهم کرده بود و از اواسط نوامبر به‌روی مسافران «کره جنوبی» نیز بازگشایی می‌شود. در حال حاضر «ایران» در لیست کشورهای مجاز سنگاپور قرار ندارد.

نکته مهم آن است که بازگشایی مرزهای سنگاپور در حالی انجام می‌شود که این کشور اخیرا شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا بوده است. این کشور در راستای کنترل شیوع ویروس اقدامات شدیدتری وضع کرده است که از آن‌ها می‌توان به اجباری‌شدن استفاده از ماسک، محدود کردن تجمعات به دو نفر و تنها اجازه ورود افراد واکسینه‌شده به مراکز خرید، اشاره کرد. سنگاپور تا همین اواخر به‌دلیل بستن مرزهای خود و ردیابی دقیق بیماران و قرنطینه، موفق شده بود شیوع ویروس را تا حد زیادی کنترل کند.

نوشته های مشابه
 • مسائل ایمنی مرتبط با کرونا

  ایده های تعطیلات تابستانی زیر قیمت و معاملات لحظه آخری را فراموش کنید - ایمنی اکنون به اولویت اصلی شکل دادن برنامه های تعطیلات خارج از کشور در ماه های آینده تبدیل شده است.

 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز