ورود
Reopening Canada's borders with the distribution of the Corona vaccine

بازگشایی مرزهای کانادا همزمان با توزیع واکسن کرونا

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

احتمال می‌رود کانادا به زودی مرزهای خود را بازگشایی کند، چرا که توزیع واکسن ویروس کرونا از هفته آینده در این کشور آغاز خواهد شد.

کانادا در حال حاضر با موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا روبرو است، درحالی که تعداد مبتلایان از 432000 نفر گذشته و حداقل 12931 نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند . در واقع ، تعداد موارد بستری در بیمارستان‌ها در مناطقی مانند کبک، انتاریو و آلبرتا به شدت رو به افزایش است. این امر سبب شده محدودیت‌های رفت و امد همچنان در برخی از مناطق این کشور برقرار باشد.

با این حال، خبر تأیید واکسن فایزر در وزارت بهداشت کانادا و بیانیه نخست وزیر، جاستین ترودو، مبنی بر این که توزیع واکسن بین کانادایی‌ها از هفته آینده آغاز می‌شود، امید و خوشبینی تازه‌ای را در این کشور به وجود آورده است.

طبق برنامه قرار است کانادا اولین دوزهای واکسن فایزر را از دومین کارخانه سازنده در بلژیک دریافت کند. بنا به گفته ترودو، طرح واکسیناسیون تا سپتامبر سال آینده به پایان خواهد رسید. با این فرض که هر کانادایی باید حداقل دو دوز واکسن دریافت کند، تقریبا به 75 میلیون دوز واکسن نیاز است.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با توزیع واکسن، محدودیت‌های رفت و آمد در چند ماه آینده کاهش پیدا کند. با این حال، یک کارشناس بهداشت نیز ادعا کرد که "سریع‌ترین راه" بازگشایی مرزها و کاهش محدودیت‌ها آزمایش‌گیری سریع خواهد بود، نه واکسن چرا که واکسیناسیون ماه‌ها زمان خواهد برد.

منبع: Canada reopening soon as coronavirus vaccine rolls out next week

نوشته های مشابه
 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

 • بهبود گردشگری

  تفاهم‌نامه‌های مسافرتی منسجم و هماهنگ، اقدامات ایمنی پیشرفته و حفظ مشاغل و معیشت از مهم‌ترین اجزای لازم برای ازسرگیری گردشگری است.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز