ورود
mashhad rasht train

قطار 5 ستاره رشت-مشهد شروع به کار کرد!

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

شرکت قطارهای مسافربری رجا (Raja) روز چهارشنبه قطار پنج ستاره "زندگی" را بین رشت، مرکز استان گیلان، و مشهد، مرکز استان خراسان رضوی، با سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی راه اندازی کرد.

این قطار لوکس تنها واگن دو طبقه رستورانی در شبکه ریلی ایران را داراست، به علاوه واگن چهار نفره مناسب سفر، خدمات ویژه خواب و سیستم های دیداری و شنیداری با کیفیت با قابلیت دسترسی به اینترنت وای‌فای و آی‌پی تی‌وی یا تلویزیون مبتنی بر پروتکل اینترنت. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، میهمانداران آموزش دیده و حرفه‌ای قطار از مسافران میزبانی خواهند کرد.

رجا در نوامبر 1996 با هدف ارتقای کیفیت و دامنه خدمات مسافربری راه آهن به عنوان شرکت وابسته به راه آهن جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد. این شرکت در مارس 2010 به عنوان بخشی از بدهی معوق دولت جمهوری اسلامی ایران به هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی (با نام اختصاری هگتا) واگذار شد.

منبع: Rasht-Mashhad 5-Star Train Services Launched

نوشته های مشابه
 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

 • بهبود گردشگری

  تفاهم‌نامه‌های مسافرتی منسجم و هماهنگ، اقدامات ایمنی پیشرفته و حفظ مشاغل و معیشت از مهم‌ترین اجزای لازم برای ازسرگیری گردشگری است.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز