ورود
Ministry of Cultural Heritage, Handicrafts and Tourism

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ممنوعیت های سفر نوروزی را ابلاغ کرد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص سفرهای نوروزی اظهار نظر کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص سفرهای نوروزی اظهار کرد: در وهله اول از مردم درخواست می شود که در مدت باقی مانده تا نوروز ۱۴۰۰ به شدت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. اگر دست به دست هم دهیم قطعا می توانیم شرایط را به سمت سفید هدایت کنیم. باید از اجتماعات دوری کرد و حتما از ماسک استفاده کرد تا بتوانیم سفرهای نوروزی را داشته باشیم.
وی با اشاره به جلسات کمیته امنیت اجتماعی ستاد مقابله با ویروس کرونا، گفت: برای گردشگری نوروز، سه امکان دیده شده است که یکی از آنها شامل تورهای گردشگری است که از مبدا تا مقصد و برگشت به مبدا شرایط کاملا مدیریت شده و تحت پروتکل های دقیق بهداشتی است و نگرانی برای وزارت بهداشت نخواهیم داشت، سفرهایی که اقامت آنها در اماکن اقامتی باشد، قطعا تحت مدیریت و کنترل خواهد بود، همچنین رفت و آمد توسط ناوگان هوایی، زمینی و ریلی نیز انجام می شود و نگرانی کمتری در این راستا وجود دارد، اما در دسته سوم، سفرهای عموم مردم را پیش رو داریم که کنترل و مدیریت آنها کمی دشوار است و در حال حاضر بر این سفرها تمرکز شده است و مجموعه وزارت بهداشت نیز در این راستا نگران است.
مونسان تصریح کرد: ممنوعیت ها و محدودیت ها به استانداران ابلاغ شده است که شامل ممنوعیت زدن چادر، ایجاد کمپ های چادری، اقامت در مدارس و مراکز غیرمجاز وزارت گردشگری است و امیدواریم با این محدودیت ها و ممنوعیت ها بتوانیم ایام نوروز خوبی را تجربه کنیم و با رعایت همه پروتکل های بهداشتی در نوروز، می توانیم افتخاری در مقابله با کرونا رقم بزنیم و نشاط اجتماعی مردم را نیز رقم بزنیم.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات