ورود
The Natural History Museum
جاذبه های گردشگری در اروپا که بیشترین سازگاری را با محیط زیست دارند

فهرست جاذبه های سازگار با محیط زیست در اروپا

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

موزه تاریخ طبیعی لندن بالاترین امتیازات گواهی‌نامه سازگاری با محیط زیست را کسب کرد، جاذبه گردشگری که بیشترین توجه را نسبت به تاثیرش بر محیط زیست دارد.

فکر می‌کنید در دنیایی که باید تولید زباله را کاهش دهیم، از منابع انرژی تجدیدپذیر استقبال کنیم و اثر کربن را به حداقل برسانیم، کدام‌یک از جاذبه‌های گردشگری اروپا از همه بیشتر نسبت به محیط زیست پایدار متعهد است؟

تیم انرژی یوسویچ 27 مورد از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا را بررسی و بر اساس میزان پایبندی به گواهی‌نامه سازگاری با محیط زیست مانند کاهش مصرف آب، انتشار گازهای گلخانه‌ای، سفر پایدار، تلاش برای بازسازی طبیعت و انرژی‌های تجدیدپذیر رتبه‌بندی کرده است. این‌ها فهرست متعهدترین جاذبه‌های گردشگری اروپا نسبت به محیط زیست پایدار است که از بهترین تا بدترین طبقه‌بندی شده است:

موزه تاریخ طبیعی لندن- 44 از 60

برج ایفل- 42.5

دیزنی لند پاریس- 42

پارک موضوعی افتلینگ- 39

واتیکان- 37

پارک تیوولی- 36.5

برج آلتون- 35.5

پارک موضوعی لگولند ویندسور- 32

گالری ملی- 31.5

برج لندن- 26.5

موزه بریتانیا- 25.5

چشم لندن- 17

کلیسای خانواده مقدس- 16

موزه تاریخ طبیعی لندن بالاترین امتیازات گواهی‌نامه سازگاری با محیط زیست را کسب کرد، جاذبه گردشگری که بیشترین توجه را نسبت به تاثیرش بر محیط زیست دارد. این موزه در سال 2019 به طور موفقیت‌آمیزی میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را تا 5 درصد كاهش داد که باعث شد اثر کربن آن نیز به 10139 تن برسد.

این موزه مجهز به یک مرکز تولید همزمان انرژی و حرارت است که بیشتر انرژی مورد استفاده موزه را تولید می‌کند و از زمان نصب از انتشار بیش از 15000 تن دی‌اکسید کربن جلوگیری کرده است.

برج معروف ایفل که ارتفاع آن به 300 متر می‌رسد، در سال‌های اخیر برای پایدارتر شدن آگاهانه تلاش کرده است. این جاذبه معروف پاریس با امتیاز 42.5 در رتبه ششم جدول محیط زیست دوست‌ترین جاذبه‌های گردشگری دنیا قرار گرفته است.

این جاذبه معروف معماری دو توربین دارد که در طبقه پایین برج نصب شده و می‌تواند سالانه 10000 کیلووات ساعت برق تولید کند. چراغ های ال.ای.دی و یک صفحه جاذب حرارت خورشید نیز برای تأمین آب گرم در داخل برج نصب شده‌اند.

منبع: Europe’s most eco-friendly tourist attraction revealed

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات