ورود
Mandate the Covid-19 vaccine to travel

دکتر فاوچی از احتمال اجباری شدن واکسن کووید-19 برای سفر خبر داد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

دکتر فاوچی، ایمونولوژیست و متخصص بیماری های عفونی، در اظهارنظری که بی‌شک واکنش مخالفان واکسیناسیون و نیز طرفداران آزادی‌های مدنی را درپی خواهد داشت، اظهار کرد: احتمال بسیاری وجود دارد زدن واکسن کووید-19 از شروط سفر باشد.

دکتر آنتونی فاوچی، مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری نیوزویک عنوان کرد: "همه گزینه‌ها روی میز است. البته هر اتفاقی ممکن است."

دکتر فاوچی، که در طول 11 ماه گذشته در مبارزه با ویروس کرونا با رئیس جمهور ترامپ همکاری نزدیکی داشته است، اظهار داشت که به عقیده او دولت فدرال نباید زدن واکسن را اجباری کند، بلکه این دولت‌های ایالتی و محلی هستند که باید راجع به این موضوع تصمیم‌گیری کنند.

وی گفت: "مطمئن نیستم كه آیا این واكسن مانند دیگر فرمان‌های دولت فدرال از دیدگاه دولت مركزی اجباری شود، اما یقین دارم نهادهای خاصی قصد دارند زدن واکسن را اجباری کنند. به عنوان مثال، زدن واکسن آنفلوانزا و هپاتیت B در بسیاری از بیمارستان‌ها اجباری است. اینجا در سازمان‌ ملی بهداشت، اگر هر سال واکسن آنفلوانزا نزنم ودر برابر هپاتیت B واکسینه نشوم، اجازه نخواهم داشت بیماران را ویزیت کنم. باید هر سال گواهی واکسیناسیون بگیرم، درغیر این صورت، اجازه دیدار با بیماران را ندارم."

قطعا این اولین بار نیست که ایده "گذرنامه سفر" مطرح می‌شود. بسیاری از ایالت‎ها پیشتر ارائه مدرکی دال بر منفی بودن آزمایش کووید را برای سفر الزامی کرده‌اند. ازجمله این ایالت‌ها نیویورک است که 14 روز قرنطینه در بدو ورود یا سه روز قرنطینه به همراه آزمایش کووید منفی در روز چهارم را اجباری کرده است."

فائوچی اظهار داشت: "تصمیم‌گیری در این خصوص به عهده من نیست. اما این‌ها تمام مسائلی است که در دولت بایدن مورد بحث و اظهارنظر قرار خواهد گرفت. با ورود به مرحله نهایی واکسیناسیون کووید-19، تعجبی نخواهد داشت اگر برخی شرکت‌ها، بیمارستان‌ها و سازمان‌ها واکسیناسیون را اجباری کنند."

منبع: Dr. Fauci Says COVID-19 Vaccine Could Become Mandatory for Travel

نوشته های مشابه
 • مسائل ایمنی مرتبط با کرونا

  ایده های تعطیلات تابستانی زیر قیمت و معاملات لحظه آخری را فراموش کنید - ایمنی اکنون به اولویت اصلی شکل دادن برنامه های تعطیلات خارج از کشور در ماه های آینده تبدیل شده است.

 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز