ورود
traveling again after vaccination

خبر خوب برای گردشگرانی که واکسن زده اند: مرز های بین المللی باز شد

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

بحث بر سر «پاسپورت واکسن کرونا» هنوز به نتیجه نرسیده که بعضی کشورها از باز شدن مرزهای‌شان به روی گردشگران واکسینه‌شده و لغو قانون قرنطینه مسافران خبر داده‌اند.

به گزارش ایسنا، جزیره سیشل به اولین مقصدی تبدیل شد که مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان واکسینه‌شده گشود. از آن زمان تعداد دیگری از کشورها این روند را دنبال و برنامه‌های بیشتری برای کاهش محدودیت‌های مرزی در ماه‌های آینده اعلام کرده‌اند.
این مجمع‌الجزیره مرزهای خود را از ماه گذشته به روی مسافران واکسینه‌شده از هر نقطه جهان گشوده است.مسافرانی که گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا را داشته باشند، بدون نیاز به قرنطینه می‌توانند وارد این جزیره در اقیانوس هند شوند. دوز دوم باید حداقل دو هفته قبل از ورود به این جزیره تزریق شده باشد.سیشل تاکید کرده است مسافران باید از مقامات بهداشت کشور خود گواهی‌ای را به عنوان اثبات واکسیناسیون همراه با نتیجه آزمایش منفی PCR، که کمتر از ۷۲ ساعت قبل از سفر گرفته شده است، ارائه دهند.
این مجمع‌الجزیره در اقیانوس هند همچنین اعلام کرده از حدود یک ماه دیگر مرزهای خود را به روی تمام مسافران واکسینه‌شده یا غیرواکسینه‌شده باز خواهد کرد، به شرطی که آزمایش PCR منفی را در کمتر از ۷۲ ساعت قبل از سفر انجام داده باشند.
رومانی اولین کشور در اروپا است که مسافران واکسینه‌شده را از ورود به قرنطینه معاف می‌کند، به شرطی که آن مسافران از مقاصد کم‌خطر باشند. دولت رومانی امارات متحده عربی را با توجه به پیشرفتی که در واکسیناسیون کرونا داشته، از جمله این کشورها اعلام کرده است.مسافران رومانی حداقل ۱۰ روز قبل از ورود باید دو دوز واکسن را تزریق کرده و گواهی اثبات آن را از مقامات بهداشت کشور خود گرفته باشند.
گرجستان نیز تمام محدودیت‌های ورود مسافران خارجی را که واکسینه شده‌اند، لغو کرده است. وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد: شهروندان همه کشورها که از مرزهای هوایی وارد می‌شوند، در صورت ارائه سند کامل (دو دوز) واکسیناسیون Covid-۱۹ در ایستگاه‌های بازرسی مرزی گرجستان می‌توانند وارد این کشور شوند.
استونی در شمال اروپا نیز در زمره کشورهایی قرار گرفته که محدودیت مرزهایش را برای مسافران واکسینه‌شده کم کرده است. وزارت امور خارجه استونی اعلام کرده مسافرانی که یک دوره ۱۰ روزه ایزوله را گذرانده‌اند و تست منفی PCR یا گواهی اثبات بهبودی از این ویروس و یا گذرنامه واکسن را ارائه دهند اجازه ورود به این کشور را دارند.
دولت ایسلند نیز اعلام کرده از ماه می (اردیبهشت) محدودیت‌ها را برای سفر شهروندان کشورهای اروپایی که گواهی واکسیناسیون کرونا را داشته باشند، برمی‌دارد.
مرزهای ایسلند در حال حاضر فقط برای ساکنان و شهروندان سوئیس، انگلیس، منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA)، آندورا ، موناکو، سان مارینو و واتیکان و همچنین شهروندان استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، رواندا، سنگاپور، کره جنوبی و تایلند باز است.
مرزهای لهستان در حال حاضر فقط برای ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو EFTA و همچنین گرجستان، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، تایلند، کره جنوبی، تونس و استرالیا باز است. با این وجود لهستان اعلام کرده شهروندان این کشورها اگر می‌توانند گواهی اثبات واکسیناسیون کامل کرونا را نشان دهند از آزمایش کووید و قرنطینه هنگام سفر به این کشور معاف هستند.
پوکت تایلند نیز محدودیت‌های سفر به این جزیره را برای گردشگران واکسینه‌شده علیه Covid-۱۹ تا ماه اکتبر (پاییز) کم می‌کند. درحال حاضر سفر به پوکت به ١۴ روز قرنطینه در یک هتل مشخص مشروط شده است.
جزیره مدیترانه‌ای قبرس نیز اعلام کرده است که در حال برنامه‌ریزی برای حذف قرنطینه و آزمایش کووید- ١٩ تا یک ماه دیگر برای مسافرانی است که واکسینه کامل شده‌اند.
پیش‌تر برخی از شرکت‌های هواپیمایی موضوع گذرنامه واکسن کرونا را مطرح کرده بودند که با حمایت کشورهایی مثل استرالیا، دانمارک و آمریکا همراه شده است. با این حال سازمان جهانی بهداشت به دلیل در دسترس نبودن این واکسن برای همه کشورها با این گذرنامه یا هر نوع طرح مشابه آن مخالفت کرده بود.

منبع :ایسنا


نوشته های مشابه
 • مسائل ایمنی مرتبط با کرونا

  ایده های تعطیلات تابستانی زیر قیمت و معاملات لحظه آخری را فراموش کنید - ایمنی اکنون به اولویت اصلی شکل دادن برنامه های تعطیلات خارج از کشور در ماه های آینده تبدیل شده است.

 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز