ورود
مرزهای یونان باز شد

یونان مرزهایش را به روی گردشگران باز کرد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

مقامات یونان امیدوارند که با آغاز فصل تابستان، صنعت گردشگری یونان که به دلیل همه‌گیری کرونا به شدت آسیب دیده، احیا شود. پس از ماه‌ها اعمال محدودیت‌های کرونایی، موزه‌ها در یونان این هفته بازگشایی شد.

از روز گذشته گردشگران خارجی اجازه یافتند در صورتی که واکسینه شده‌اند یا نتیجه آزمایش منفی کرونا در اختیار داشته باشند، وارد یونان شوند. گردشگرانی که به دنبال سفر بین مناطق مختلف یونان هستند باید نتیجه آزمایش منفی کرونا داشته باشند. 

یونان بدترین سال خود را طی ۲۰۲۰ در بخش گردشگری متحمل شد به طوریکه در این سال فقط ۷ میلیون گردشگر در مقایسه با ۳۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹  به این کشور سفر کردند. درآمد ناشی از گردشگری از ۱۸ میلیارد یورو به چهار میلیارد یورو کاهش یافت. 

نوشته های مشابه
 • عوارض خروج از کشور در سال 1403

  همه مسافرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی دارند، فارغ از سن‌وسال و مقصد، باید عوارض خروج از کشور بپردازند وگرنه اجازه گذشتن از مرز را نخواهندداشت.

 • بازگشایی سفر به ژاپن و چین

  ژاپن و چین در اولین مذاکرات مقامات رده بالای دو کشور از زمان انتخاب نخست وزیر جدید ژاپن در ماه سپتامبر، برای شروع دوباره سفرهای تجاری در ماه جاری و ادامه گفتگوها درباره جزایر مورد مناقشه در دریای چین شرقی به توافق دست یافتند.

 • آغاز به‌کار سفرهای هوایی هند

  پرادیپ سینگ کارولا، رئیس سازمان هواپیمایی داخلی هند، ضمن سخنرانی در وبیناری با موضوع "چشم‌انداز پیش‌ روی صنعت هواپیمایی و گردشگری" که به میزبانی اتحادیه انجمن‎های گردشگری و مهمان‌یاری هند برگزار شد، اظهار داشت: "حدود 65 درصد از سفرهای هوایی داخلی به میزان قبل از همه‌گیری کووید-19 بازگشته و اکنون باید طرحی را برای احیای صنعت گردشگری تهیه کنیم."

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز