ورود
Exemption of Iranians from receiving Oman visas
معافیت ایرانی ها گرفتن روادید برای سفر به مسقط

ایرانی ها برای سفر به عمان دیگر ویزا نمی گیرند

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

پلیس سلطنتی عمان شهروندان ۱۰۳ کشور خارجی را از دریافت روادید ورود برای سفر ۱۰ روزه، معاف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پلیس سلطنتی عمان ضمن اعلام این خبر افزوده است که این معافیت در راستای رونق گردشگری انجام شده و متقاضیان سفر می‌بایست پیش از سفر، رزرو قبلی هتل، بیمه و بلیط برگشت را تهیه کنند.

شهروندان ایرانی نیز در لیست ۱۰۳ کشور (ایتالیا، هلند، هند، تاجیکستان، ترکیه، تونس، مصر الجزایر، نیکاراگوئه کوبا، ویتنام، پرتغال و…) و رد معافیت سفر ده روزه حضور دارند اما کسانی که نیازمند مدت بیشتری هستند می‌بایست ویزای گردشگری یک ماهه دریافت کنند.

زمان دقیق اجرایی این بخشنامه اعلام نشده است ولی پیش تر اعلام شده بود که از سال ۲۰۲۱ اجرایی خواهد شد.

این ویزای ده روزه گردشگری رایگان و غیر قابل تمدید است.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه
 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

 • روز جهانی سفر با پدر بزرگ و مادربزرگ ها

  سفر با پدربزرگ و مادربزرگ یا سفر به سمت خانه پدربزرگ و مادربزرگ، هرچه که باشد گاهی سفر ما ربط پیدا می‌کند به این دو اسم عزیز و دوست‌داشتنی و قطعا سفر در کنار آن‌ها یا به سمت خانه آن‌ها می‌تواند دل‌نشین باشد اگر دقیقا بدانیم چه‌کار باید بکنیم.

 • نکات سفر با هواپیما

  هدف ما از نوشتن این مقاله، آشنا کردن شما با بالا و پایین‌هایی است که ممکن است در سفرهای هوایی تجربه کنید. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید به یک مقصد خارجی سفر کنید یا سفر به شهرهای داخلی را انتخاب کرده‌اید. ما تمام نکات از لحظه ورود شما به فرودگاه، تا زمانی که به مقصد می‌رسید را شرح داده‌ایم. پس همراه ما باشید.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز