ورود
airtaxi

آیا تاکسی هوایی برقی جدید می تواند آینده سفر را شکل دهد؟

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

شرکت آلمانی ولوکوپتر از جدیدترین نمونه اولیه خود تاکسی هوایی برقی در فرودگاهی در نزدیکی پاریس رونمایی کرد.

طراحان این خودروی پرنده که به عنوان یک روش حمل‌و‌نقل در آینده شناخته می‌شود، می‌گویند که ولوکوپتر، تاکسی پرنده بدون راننده، انقلابی در نحوه سفرمان در شهرها ایجاد خواهد کرد.

این هواپیماکه به ای‌وتول eVTOL (پروازو فرود عمودی با برق) معروف است، برای حمل و نقل مردم در شهرها و فضاهای شهری طراحی شده است.

این هواپیما با 9 باتری برقی کار می کند و می تواند یک خلبان و یک مسافر را حمل کند.

برد این هواپیما 35 کیلومتر و حداکثر سرعت آن 110 کیلومتر خواهد بود.

ولوکوپتر از ژوئن 2021 در فرودگاه پونتویسه در نزدیکی شهر سرژی، در 35 کیلومتری غرب پاریس آزمایش خواهد شد.

مقامات پاریس امیدوارند در صورت موفقیت‌آمیز بودن آزمایش‌ها، نمونه اولیه را برای پروازهای نمایشی در طول بازی های المپیک 2024 پاریس آماده کنند.

منبع: ?Could new electric 'air taxi' be the future of travel

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات