ورود
Cyprus is the first country to be vaccinated for travelers

قبرس، نخستین کشوری که مسافران واکسینه شده را بدون محدودیت می‌پذیرد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

قبرس به عنوان نخستین کشوری که مسافران واکسینه شده را از محدودیت‌های قرنطینه و آزمایش منفی ویروس کرونا معاف می‌کند، معرفی شد. این جزیره، که در ماه اکتبر از لیست کریدور سفر انگلیس حذف شده بود، اعلام کرده قوانین جدیدی را از مارس 2021 اعمال خواهد کرد.

وزیر حمل و نقل قبرس، یانیس کاروسوس، اظهار داشت: "تمامی مسافران ورودی که مدارکی دال بر واکسینه شدن خود داشته باشند، دیگر لازم نیست آزمایش منفی ویروس کرونا را ارائه دهند." وی در ادامه گفت: "انتظار می‌رود برنامه عملیاتی جدید، منافع شرکت‌های هواپیمایی برای انجام پروازهای بیشتر به قبرس، بهبود وضعیت ارتباطات هوایی و افزایش تردد مسافران را تقویت کند."

این بیانیه بخشی از برنامه جدیدی است که کشورها را بر اساس میزان خطر و قوانین ورودی به چهار گروه سبز، نارنجی، قرمز و خاکستری تقسیم‌بندی می‌کند.

انگلیس در حال حاضر در گروه B قرار دارد، که طبق برنامه جدید جزو کشورهای نارنجی است. طبق قوانین فعلی تمام مسافران ورودی از انگلیس ملزم به ارائه آزمایش کووید منفی خواهند بود و انگلیس نیز دو هفته قرنطینه اجباری را برای هر فردی که قصد خروج از این کشور دارد، اعمال خواهد کرد.

مسافران واکسینه نشده باید همچنان محدودیت‌های سفر به قبرس را رعایت کنند. قبرس محدودیت آزمایش منفی ویروس کرونا را برای مسافران واکسینه شده متوقف خواهد کرد. در ادامه اطلاعیه شرکت هواپیمایی کانتاس آمده که با اجرایی شدن این برنامه در مقیاس گسترده، تنها مسافران واکسینه شده اجازه پرواز خواهند داشت.

این واکسن که از هفته آینده به طور گسترده برای کارکنان بخش سلامت و آسایشگاه‌های انگلیس ارائه خواهد شد، امیدهایی را در صنعت سفر به وجود آورده است. با این وجود، دیگر کشورها هنوز توضیحی مبنی بر این که واکسن چه تاثیری بر تغییر محدودیت‌های سفرشان خواهد داشت، ارائه نکرده‌اند و انتظار می‌رود بسیاری از این کشورها همچنان به اعمال محدودیت‌های آزمایش منفی کووید یا قرنطینه مسافران ادامه دهند.

منبع: Cyprus first country to allow vaccinated travellers to avoid travel restrictions

نوشته های مشابه
 • مسائل ایمنی مرتبط با کرونا

  ایده های تعطیلات تابستانی زیر قیمت و معاملات لحظه آخری را فراموش کنید - ایمنی اکنون به اولویت اصلی شکل دادن برنامه های تعطیلات خارج از کشور در ماه های آینده تبدیل شده است.

 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز