ورود
The Canadian-US border remains closed

مرز کانادا و آمریکا تا ژانویه سال آینده بسته می‌ماند

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، اعلام کرد که طولانی‌ترین مرز بین‌المللی دنیا، بین دو کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا، به دلیل همه‌گیری کووید-19 تا ماه ژانویه 2021 همچنان بسته خواهد ماند.

موج دوم همه‌گیری کووید-19 در کانادا با مجموع نزدیک به 450000 مبتلا در جمعه هفته گذشته، دولت‌های چندین ایالت از این کشور را به اجرای دوباره محدودیت‌های همه‌گیری واداشته است.

ترودو در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: "کانادا و ایالات متحده توافق کردند مرز مشترک بین دو کشور تا 21 ژانویه بسته باقی بماند." مرز بین دو کشور کانادا و آمریکا اولین بار در ماه مارس برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا بسته شد و از آن پس هر ماه تمدید شده است. در این بین تنها امکان ترانزیت کالاهای تجاری و سفرهای ضروری وجود دارد.

ایالات متحده با حدود 300000 مرگ و میر در بین 15.7 میلیون مبتلا، بدترین شرایط را در بین کشورهای دنیا دارد. چاد ولف، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد: "مرز بین ایالات متحده و مکزیک نیز تا تاریخ مذکور بسته خواهد بود."

وی افزود: "ایالات متحده، مکزیک و کانادا به منظور پیشگیری از گسترش کووید-19، محدودیت‌های سفرهای غیر ضروری را تا ژانویه 2021 تمدید خواهند کرد. ما در حال همکاری نزدیک با مکزیک و کانادا هستیم تا تجارت کالا و سفرهای ضروری را باز نگه داریم، در حالی که همزمان از شهروندانمان در برابر این ویروس محافظت می‌کنیم."

منبع: Canada-US border to remain closed until January next year

نوشته های مشابه
 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

 • بهبود گردشگری

  تفاهم‌نامه‌های مسافرتی منسجم و هماهنگ، اقدامات ایمنی پیشرفته و حفظ مشاغل و معیشت از مهم‌ترین اجزای لازم برای ازسرگیری گردشگری است.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز