ورود
Arrival in Saudi Arabia
بازگشایی در راه است

عربستان سعودی از اول نوامبر به زائران خارجی اجازه ورود می‌دهد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

عربستان سعودی از اول ماه نوامبر به بعد به زائران خارجی اجازه می‌دهد برای انجام 'حج عمره' وارد این کشور شوند. این اقدام مطابق با مرحله سوم تسهیل تدریجی خدمات حج عمره صورت خواهد گرفت.

وزارت حج و عمره عربستان سعودی تدابیر پیشگیرانه و احتیاط‌آمیزی را برای اطمینان از کنترل شیوع ویروس کووید-19 اجرا کرده است. بر اساس آخرین تفاهم‌نامه‌ها، زائران باید به محض ورود به مدت سه روز قرنطینه شوند.

علاوه بر این، مطابق با مقررات، افرادی که به این کشور سفر می‌کنند باید گواهی پزشکی آزمایش پی.سی.آر (PCR ) داشته باشند که ثابت می‌‌کند نتیجه آزمایش کووید-19 آن‌ها منفی بوده است. همچنین، از زمان صدور نتیجه آزمایش تا زمان عزیمت به این کشور نباید بیش از 72 ساعت گذشته باشد.

پیشرفت‌های اخیر در زمینه تسهیل برگزاری مجدد حج عمره به دنبال بازگشایی مسجد جامع مکه در 4 اکتبر حاصل شد و به دنبال آن به اولین گروه زائران اجازه داده شد تا مراسم حج عمره را پس از شش ماه محدودیت‌های ناشی از کووید-19 انجام دهند. پیشتر، عربستان سعودی به عنوان بخشی از اقدامات خود در راستای مقابله با همه گیری کووید-19، سفر و اعمال زیارتی حج عمره را در اواسط ماه مارس به حالت تعلیق درآورد. همچین، عربستان سعودی در طول مقابله با این بحران، اقداماتی نظیر تعطیلی و توقف پروازهای بین‌المللی را اجرا کرد.

در 25 اکتبر، نخست وزیر سلمان بن عبدالعزیز آل سعود به دنبال مشورت با مقامات بخش بهداشت و درمان و کمیسیون علمی، خواستار هوشیاری و همراهی بیشتر شهروندان با دستورالعمل‌های بهداشتی شد. همچنین، وی در مورد خطرات موج دوم کووید-19 هشدار داد و افزود: "بسیاری از کشورها در حال افزایش اقدامات پیشگیرانه هستند تا خطر انتقال را کنترل کنند."

منبع: Saudi Arabia to allow entry to foreign pilgrims from 1 November

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات