ورود
ساحل کلبه هور کیش

کلبه هور کیش

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

ساحل‌گردی، یکی از محبوب‌ترین تفریحاتی است که می‌توانید در طول سفرتان به جزیره کیش تجربه کنید. بعضی از این ساحل‌ها می‌توانند شما را میان ماسه‌های گرمشان در آغوش بگیرند. بعضی‌هایشان با جاذبه‌های تاریخی مثل کشتی یونانی و مجسمه‌های سنگی مثل سردیس ساحل سیمرغ تزئین شده‌اند و بعضی‌هایشان هم میزبان خوبی برای دورهمی‌های خانوادگی و خلوت‌های تنهایی شما خواهند بود. اما در این مقاله از یومگ، به سراغ ساحلی خواهیم رفت که همه این‌ها را با هم دارد، ساحل کلبه هور در جزیره کیش.

ساحل کلبه هور کیش، یکی از متفاوت‌ترین و جذاب‌ترین ساحل‌های کیش است که در غربی‌ترین قسمت جزیره قرارگرفته و سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به تماشای موج‌های بلند و غروب‌های زیبای خودش می‌کشاند. این ساحل زیبا از گذشته تا امروز، نماد تلاش و زیبایی جزیره کیش بوده و هنوز هم می‌توانید نشانه‌هایی از فرهنگ و طبیعت بکر کیش را در این ساحل صخره‌ای ببینید.


شاید بپرسید علت نام‌گذاری ساحل کلبه هور کیش چیست؟ کلبه هور، یک ساحل صخره‌ای است که تا میانه آب‌های خلیج فارس پیشروی کرده و منظره‌ای شگفت انگیز را در مقابل چشم‌های شما قرار می‌دهد. در گذشته کلبه‌های زیادی برای استراحت ماهی‌گیرها در این ساحل ساخته شده و به همین دلیل است که ما امروز، این ساحل را با نام ساحل کلبه هور می‌شناسیم.

هور، فضایی میان دو صخره است که آب در آن‌جا آرام می‌گیرد.

صخره‌ای بودن ساحل کلبه هور باعث شده تا وقتی امواج خروشان دریا به این ساحل برخورد می‌کنند، مثل یک آتشفشان به هوا پرتاب شده و صحنه بی‌نظیری را خلق کنند که بی‌شباهت به فیلم‌ها و تصاویر افسانه‌ای نیست. ضمن این‌که در زمان برخورد آب به صخره‌های کلبه هور، می‌توانید عکس‌های بی‌نظیری هم بگیرید که برای همیشه در آلبوم عکس‌های سفرتان به جزیره کیش، ماندگار شوند.اگر دلتان می‌خواهد معنای واقعی آرامش در ساحل‌های جزیره کیش را تجربه کنید و لحظات شیرینی را در یکی از دنج‌ترین ساحل‌های کیش نفس بکشید، ساحل کلبه هور، می‌تواند بهتربن گزینه برای شما باشد. دور بودن این ساحل از مرکز شهر کیش، باعث شده تا ساحل کلبه هور به مکان آرامی برای فاصله گرفتن از هیاهوی زندگی شهری تبدیل شود.


پس اگر قصد سفر به کیش را دارید و دلتان می‌خواهد در ساحل‌های این جزیره بنشینید و فقط به صدای امواج دریا گوش کنید تا ذهنتان از همه آشفتگی‌ها و دغدغه‌های زندگی در شهرهای شلوغ، خالی شود. ما ساحل کلبه هور کیش را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این مقاله از یومگ، قرار است درباره همه چیزهایی که به شما برای تجربه شیرین احساس آرامش در میان امواج دریا کمک می‌کند، صحبت کنیم. پس این مقاله از یومگ را تا آخر بخوانید و اگر خاطره‌ای از حضور در این ساحل جذاب دارید، آن‌را در بخش نظرات این مقاله با ما درمیان بگذارید.


درباره کلبه هور کیش می‌خوانید:


کلبه هور کیش کجاست؟

ساحل کلبه هور کیش

ساحل کلبه هور، تقریبا خارج از محدوده شهری جزیره کیش قرار گرفته و همین مسئله، تعدادی از گردشگران را برای رفتن به این ساحل زیبا دچار تردید می‌کند. اگر با خودروی شخصی خودتان به کیش سفر کرده‌اید، اصلا نگران نباشید. برای دیدن ساحل کلبه هور در کیش، باید ابتدا خودتان را به بزرگراه خلیج فارس برسانید و از آن‌جا وارد خیابان جهان شوید.


اگر هم می‌خواهید با تاکسی‌های جزیره به این ساحل تماشایی بروید، فقط کافی‌ست مقصدتان را به راننده اعلام کنید. اما به این نکته هم توجه کنید که به‌دلیل قرارگرفتن این ساحل در منطقه خارج از شهر، اگر بخواهید تا نیمه‌های شب در این ساحل بمانید، ممکن است در زمان برگشت، برای پیدا کردن تاکسی با مشکل مواجه شوید.


در ادامه، آدرس کلبه هور جزیره کیش و محل قرارگیری آن، روی نقشه را می‌بینید.

 • آدرس کلبه هور کیش: جزیره کیش، بزرگراه خلیج فارس، جاده جهان، میدان هورجاذبه‌های کلبه هور کیش

از طبیعت بکر و موج‌های دو متری ساحل کلبه هور که بگذریم؛ باید بگوییم این ساحل هم مثل تمام ساحل‌های کیش، تفریحات و جاذبه‌های گردشگری را در دل خود جای داده که هرکدامشان می‌توانند شیرینی لحظات شما را چند برابر کنند. در ادامه این مقاله، قرار است چندتا از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ساحل کلبه هور را با هم بشناسیم.


مجسمه کلبه هور کیش

«مجسمه کلبه هور» یا «فانوس دریایی کلبه هور کیش»، نمادی‌ست که بر اساس یک داستان قدیمی ساخته و در ساحل صخره‌ای کلبه هور نصب شده است. این مجسمه به داستان پیرزنی اشاره می‌کند که بر اساس باور قدیمی مردم محلی این منطقه، شب‌ها با در دست گرفتن یک فانوس، در کنار ساحل می‌ایستاد تا راهنمای کشتی‌ها و قایق‌ها باشد.


بر اساس یک باور قدیمی، مجسمه نگهبان دریا، استعاره از یک رفتار اهورایی است که توسط فرشتگان انجام می شده و هدایت‌گر کشتی‌ها و ماهی‌گیرها بوده است. در حال حاضر، فانوس این مجسمه 16 متری می‌تواند با استفاده از تکنولوژی روشنایی جت‌لایت، سطح دریا را تا طول 400 متر، روشن کند.

ساحل کلبه هور کیش


ایستگاه کرایه دوچرخه کیش

یکی از محبوب‌ترین تفریحات کیش، دوچرخه‌سواری در این جزیره است. ایستگاه‌های کرایه دوچرخه زیادی در سطح جزیره وجود دارند که می‌توانید با کرایه کردن دوچرخه از آن‌‌‌ها، در پیست دوچرخه‌سواری جزیه رکاب بزنید و دور تا دور جزیره ببینید. یکی از این ایستگاه‌های کرایه دوچرخه، در ساحل کلبه هور قرارگرفته و گردشگران زیادی از خدمات آن استفاده می‌کنند.


ماهیگیری در ساحل کلبه هور کیش

وقتی در بخش‌های از ساحل کلبه‌ هور می‌ایستید، می‌توانید به آسانی و بدون چشم مسلح، ماهی‌ها لاک‌پشت‌ها و سایر موجودات دریایی که نزدیک به سطح دریا زندگی می‌کنند را ببینید. اما این همه ماجرا نیست. ماهیگیری هم یکی از محبوب‌ترین تفریحات در میان گردشگرانی‌ست که به ساحل کلبه هور می‌روند.


اگر شرایط آب‌وهوایی با شما یار باشد و دریا، آن روی خروشان و خشمگینش را به شما نشان ندهد، می‌توانید یک قلاب ماهیگیری برداشته و ماهیگیری را هم به لیست تفریحات سفرتان به جزیره زیبای کیش، اضافه کنید. در کرانه ساحل کلبه هور، ممکن است ماهی‌هایی مثل هامور، سرخو و سنگسر، در قلاب شما بیفتند. امیدواریم حسابی خوش‌شانس باشید 😊


اسب‌سواری در ساحل کلبه‌ هور کیش

اسب‌سواری در ساحل، یکی از رایح ترین تفریحات در تمام ساحل‌های ایران است. اما اسب‌سواری در ساحل کلبه هور، یک تفاوت بزرگ دارد که شیرینی سوارکاری را چندبرابر می‌کند. در این ساحل، وقتی امواج دریا به صخره‌ها می‌خورند، مثل یک فواره به هوا پرتاب می‌شوند و تصویر زیبایی را پشت‌سر شما خلق می‌کنند. پس پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید در ساحل کلبه هور، اسب‌سواری کنید؛ حتما دوربین عکاسی‌تان هم آماده باشد تا عکس‌های بی‌نظیری از سفر به جزیره کیش داشته باشید.


غار ساحل کلبه‌ هور کیش

ساحل کلبه هور کیش

در دل صخره‌های ساحل کلبه هور کیش، یک غار طبیعی هم وجود دارد که اصلی‌ترین جاذبه گردشگری این ساحل محسوب می‌شود. این غار، فقط 5 متر طول دارد و عمق آن هم چندان زیاد نیست؛ اما زمانی‌که مَد آب اتفاق می‌افتد، یکی از زیباترین منظره‌های طبیعی جزیره کیش را در مقابل چشم‌های شما قرار می‌دهد.
البته ناگفته نماند که عبور از این غار هم در زمان پیشروی آب به سمت ساحل (مد)، بسیار لذت‌بخش است. تصور کنید در حال عبور از یک غار طبیعی هستید، در صورتی‌که نیمی از بدنتان در آب است و آب‌های خلیج فارس، شما را در آغوش گرفته‌اند.


سایت غواصی کلبه هور

شفافیت و زلالی آب‌های خلیج فارس در منطقه کلبه هور، باعث شده تا این ساحل، یکی از بهترین سایت‌های غواصی در سراسر جزیره باشد. عمیق‌ترین قسمت این سایت غواصی 8 متر عمق دارد و غواص‌ها می‌توانند تا عمق 8 متری زیر آب‌های خلیج فارس شنا کنند و از تماشای دنیای زیر آب، لذت ببرند.


غواصی در آب‌های خلیج فارس، همیشه لذت‌بخش و فراموش‌نشدنی‌ست؛ اما مطمئنیم تجربه غواصی در عمق آب‌های ساحل کلبه هور، چنان با شکوه و زیباست که در هیچ‌کدام از سایت‌های غواصی جزیره کیس، نمی‌توانید شبیه آن را پیدا کنید. اگر به ساحل کلبه هور رفتید، حتما سری هم به دنیای زیر آب این ساحل بزنید.

ساحل کلبه هور کیش

لنج به گل نشسته در ساحل کلبه هور

برخلاف کشتی یونانی که نماد تجارت و بازرگانی جزیره کیش است. لنج به گل نشسته در ساحل کلبه هور، فرهنگ و شرافت مردم محلی را به نمایش می‌گذارد و نماد زحمات بومیان جزیره است. این لنج، در فاصله 20 متری از ساحل به گل نشسته و سال‌هاست که در آرامش و تنهایی خودش، چشم به گردشگران ساحل کلبه هور دوخته و از تماشای شور و شوق زندگی در ساحل، لذت می‌برد.


بهترین زمان بازدید از ساحل کلبه هور

آب‌وهوای گرم جزیره کیش باعث شده تا بیشتر گردشگران فصل‌های سرد سال را بازدید از این جزیره انتخاب کنند. سفر به کیش در فصل‌های پاییز و زمستان به شما امکان می‌دهد تا حدودی از گرمای طاقت‌فرسای جزیره در امان باشید و بتوانید با خیال راحت، به گشت‌وگذار در خیابان‌ها بپردازید.


اما به‌طور ویژه و درمورد ساحل کلبه هور، باید بگوییم که بهترین زمان بازدید از این ساحل، لحظات غروب خورشید است. جایی که خورشید در چشم‌انداز آب‌های خلیج فارس غروب می‌کند و تقابل رنگ سرخ آسمان با آبیِ شفاف دریا، حال‌وهوای دیگری به ساحل و زیبایی‌های آن می‌بخشد.


جاهای دیدنی نزدیک به کلبه هور کیش

ساحل کلبه هور کیش

اگر می‌خواهید قبل از تاریکی هوا به تماشای ساحل زیبای کلبه هور بروید و فکر می‌کنید، بعد از آن هم، برای تماشای سایر جاهای دیدنی کیش، وقت دارید، در این قسمت از مقاله می‌توانید چندتا از جاهای دیدنی نزدیک به کلبه هور کیش را ببینید و برای تماشای هرکدام از آن‌ها برنامه‌ریزی کنید:

 • کشتی یونانی کیش
 • ساحل کایت کی
 • قلعه جنی کیش
 • شهر زیرزمینی کاریز کیش
 • باغ نخل کیش

رستوران‌های نزدیک به کلبه هور کیش

بعد از ساحل‌گردی در جزیره کیش، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که همراه عزیزانتان به یکی رستوران‌های کیش بروید و خودتان را به یک وعده غذای لذیذ و خوشمزه دعوت کنید. معمولا همه رستوران‌های کیش، کیفیت بالایی دارند و می‌توانید غذاهای خوشمزه‌ای در این رستوران‌ها میل کنید، اما در این قسمت از مقاله قرار است چندتا از نزدیک‌ترین رستوران‌ها به ساحل کلبه هور کیش را معرفی کنیم که میزبان خوبی برای لحظات شیرین شما خواهند بود.


رستوران شاندیز صفدری کیش

ساحل کلبه هور کیش

رستوران شاندیز صفدری، یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین رستوران‌های جزیره است که در نزدیکی ساحل کلبه هور قرارگرفته و گردشگران زیادی را به‌سوی خود جذب می‌کند. این رستوران با ظرفیت پذیرایی از 900 نفر مهمان و اجرای موسیقی زنده می‌تواند میزبان خوبی برای پایان یک روز پرخاطره و زیبا در ساحل کلبه هور کیش باشد.


البته این نکته را هم باید بگوییم که رستوران شاندیز صفدری، با همه جذابیت‌ها و زیبایی‌هایش، یکی از گران‌ترین رستوران‌های این جزیره هم هست؛ اما ارزش یک‌بار امتحان کردن را دارد.


رستوران کلبه درویش کیش

قبل از اینکه چیزی درباره رستوران کلبه درویش بگوییم، پیشنهاد می‌کنیم حتما آن‌ را در لیست تفریحاتتان در جزیره کیش قرار دهید تا با یک سورپرایز بزرگ مواجه شوید. احتمالا فکرش را هم نمی‌کنید که یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین رستوران‌هایی که می‌توانند میزبان شما در کیش باشند، یک کلبه ساده در نزدیکی‌های ساحل صخره‌ای کیش است. رستورانی که می‌توانید صبح، ظهر و شب، روی تخت‌های چوبی‌اش بنشینید، به منظره سحرانگیز دریا و امواج خروشانش چشم بدوزید و غذا بخورید. حتی اگر برای صرف غذا هم به این رستوران نمی‌روید، پیشنهاد می‌کنیم در ساعات غروب خورشید، برای نوشیدن یک لیوان چای، به این رستوران بروید و غروب آفتاب را از چشم‌انداز این کلبه قدیمی ببینید.


رستوران سالود کیش

ساحل کلبه هور کیش

در نزدیکی‌های ساحل کلبه هور و درست در دماغه جنوبی جزیره کیش، می‌توانید سری هم به کافه‌رستوران سالود کیش بزنید. این رستوران با معماری جذاب و منحصربه‌فردی که دارد، یکی از بهترین پاتوق‌های جزیره به‌شمار می‌آید. البته که رستوران سالود، یک رستوران ساحلی نیست؛ اما از تراس بزرگ آن می‌توانید چشم‌انداز بی‌نظیری از خلیج فارس را تماشا کرده و ساعت‌ها به زیبایی آن چشم بدوزید. ناگفته نماند که اگر از قبل، یکی از میزهای این رستوران را رزرو کرده باشید، می‌توانید از خدمات ترانسفر رفت‌وبرگشت رایگان این رستوران هم استفاده کنید.

 • شماره تلفن: 09020098031
 • آدرس: جزیره کیش، جاده جهان، در نزدیکی کلبه هور
 • ساعت کاری: ظهرها از 12:30 الی 16:30 | شب‌ها از 20:30 الی 00:30

هتل‌های نزدیک به کلبه هور کیش

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی کیفیت سفرتان به کیش تاثیر می‌گذارد، هتلی‌ست که در آن اقامت می‌کنید. در این قسمت از مقاله تلاش کردیم تا چندتا از بهترین هتل‌های کیش که در نزدیکی ساحل کلبه هور قرارگرفته‌اند را به شما معرفی کنیم تا بتوانید اقامتی شیرین و به‌یادماندنی را در این هتل‌ها تجربه کنید.


هتل فانوس کیش

هتل دوستاره فانوس کیش، یکی از هتل‌های این جزیره است که فعالیت خودش را در سال 1376 آغاز کرده و درحال‌حاضر می‌تواند میزبان 110 نفر از گردشگرانی باشد که این جزیره مرجانی در جنوب را به‌عنوان مقصد سفرشان انتخاب کرده‌اند. در هتل فانوس کیش با فراهم کردن امکاناتی مثل؛ لابی، صندوق امانات، نمازخانه، آژانس مسافرتی، کافی‌شاپ، صرافی، زمین بازی و کرایه اتومبیل بدون راننده تلاش می‌کند تا اقامتی شیرین و به‌یادماندنی را برای شما به ارمغان بیاورد.


هتل ترنج کیش

ساحل کلبه هور کیش

اگر به عکس هتل‌های کیش نگاه کنید، احتمالا یکی از آن‌ها بیشتر از بقیه توجهتان را به خودش جلب خواهد کرد. هتلی که در سال 1394، روی آب‌های خلیج فارس ساخته شده و درحال‌حاضر به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین هتل‌های جزیره شناخته می‌شود.


اقامت در هتل ترنج کیش نه‌تنها به شما اجازه می‌دهد که از تماشای طلوع و غروب خورشید و ترکیب آن با صدای آرام‌بخش امواج دریا لذت ببرید، بلکه امکاناتی مثل؛ اتاق بازی، زمین ورزشی، سالن بیلیارد، کافی‌شاپ، استخر سونا و جکوزی، لاندری و... را هم در اختیارتان قرار می‌دهد تا با استفاده از آن‌ها، اقامتی فراموش‌نشدنی را در جزیره زیبای کیش، تجربه کنید.

هتل خاتم کیش

هتل خاتم کیش، یکی از هتل‌های قدیمی جزیره است که در سال 1376 فعالیت خودش را آغاز کرده و در سال 1396 با هدف بهبود امکانات و خدمات هتل‌داری، مورد بازسازی و مرمت قرارگرفته است. این هتل در حال‌حاضر، 35 اتاق دارد و می‌تواند میزبان 115 نفر از گردشگرانی باشد که به این جزیره سفر می‌کنند.
این هتل دوستاره با امکاناتی مثل؛ چایخانه سنتی، کافی‌شاپ، پذیرش 24ساعته، کرایه اتومبیل بدون راننده، مینی‌بار غیررایگان و... تجهیز شده و تلاش می‌کند

هتل امیرکبیر کیش

ساحل کلبه هور کیش

نوبتی هم که باشد، نوبت به یکی از لاکچری‌ترین و معروف‌ترین هتل‌های کیش، در نزدیکی ساحل کلبه‌ هور، رسیده است؛ یعنی هتل امیرکبیر کیش. ساخت این هتل مجلل، در سال‌های اخیر به پایان رسیده و در حال‌حاضر با برخورداری از امکانات متنوع و مطلوبی، می‌تواند میزبان خوبی برای شما و همراهان‌تان باشد.


اقامت در این هتل، می‌تواند یکی از بهترین تصمیماتی باشد که برای سفرتان به جزیره کیش، می‌گیرید. پس اگر می‌خواهید روزهای اقامتتان در کیش را در یکی از لوکس‌ترین و بهترین هتل‌های این جزیره بگذرانید، همین الان با شماره 1548 تماس بگیرید و رزروتان را نهایی کنید.


برای رزرو هرکدام از این هتل‌ها، می‌توانید روی نام هرکدام، کلیک کنید.کلام آخر

حالا که به پایان این مقاله رسیدیم، خوب است بگوییم که ساحل کلبه هور می‌تواند میزبان یکی از بهترین خاطرات سفرتان به کیش باشد. این ساحل، آن‌قدر زیبایی دارد و آرامشش آن‌قدر شما را در بر خواهد گرفت که ممکن است تا سال‌ها لذت حضور در این ساحل صخره‌ای زیبا را از یاد نبرید.


📌اگر شما هم قصد سفر به کیش را دارید، اما هنوز برنامه‌هایتان را برای این سفر را قطعی نکرده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به سایت یوتراوز و خرید بلیط هواپیما، اولین قدم برای آغاز سفرتان را بردارید و خودتان را برای یک سفر هیجان‌انگیز به جزیره کیش، آماده کنید. ضمن این‌که در تمام مراحل خریدتان از سایت یوتراوز اگر با مشکل غیرمنتظره‌ای مواجه شدید، می‌توانید با شماره 1548 تماس بگیرید تا همکران ما در واحد پشتیبانی، مشکل شما را در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف کنند.


سفر خوبی را برایتان آرزو می‌کنیم.🤗


نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز