ورود
آبشار آبگرم کلات

آبشار آبگرم کلات مشهد

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

آبشار آبگرم کلات از زیباترین جاذبه‌های طبیعی اطراف مشهد است.آب این آبشار می‌تواند در سرمای زمستان حسابی بدنتان را گرم کند؛ آن‌چنان که فراموش کنید مهمان کدام فصل هستید. آبشار آبگرم کلات با توجه به خواص درمانی که دارد، از آبشارهای محبوب نزدیک به مشهد به شمار می‌رود.

آبشار آبگرم کلات یکی از جاهای دیدنی کلات نادری مشهد است. همانطور که می‌دانید؛ شهر مشهد علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و تفریحی، دارای جاذبه‌های طبیعی گردشگری بسیاری‌ست که سبب می‌شود بتوانید خاطره‌ای متفاوت از سفر به این شهر را در دفتر خاطرات خود ثبت کنید. آبگرم کلات، مثل ارتکند کلات یکی از مفرح‌ترین و هیجان‌انگیزین جاذبه‌های اطراف مشهد به حساب می‌آیند. می‌توانید در ادامه مقاله با مجله گردشگری یوتراوز همراه شوید تا از این آبشار محبوب بیشتر بدانید.


آنچه در این مقاله درباره آبشار آبگرم کلات می‌خوانید:


بلیط هواپیما، ارزان‌تر از همه‌جامقایسه قیمت و خرید

آبشار آبگرم کلات کجاست؟

  • آدرس: 80 کیلومتری مشهد

</

فاصله مشهد تا چشمه آبگرم کلات

پیاده‌روی در میان طبیعت سرسبز و یا حتی گذر کردن از میان آب، سختی‌های زیبایی است که برای رسیدن به آبشار باید به جان بخرید. 75 کیلومتر به سمت شمال شرق مشهد بروید در حقیقت باید امامزاده سید، روستای محمدیه، روستای گوجگی و آب معدنی کلات را پشت سر بگذارید. در نهایت به یک تونل می‌رسید و بعد از آن به دوراهی. پس از گذشتن از دوراهی، به مسیری می‌رسید که به سمت آبشار کلات راه دارد. این مسیر تا رسیدن به روستا آسفالت است. اما بعد از آن باید خودرو خود را پارک کرده و در حدود 6 کیلومتر پیاده‌روی کنید تا به آبشار آبگرم کلات برسید. کاروانسرایی قدیمی که مربوط به دوران شاه عباس صفوی است، از جاذبه‌های زیبایی است که می‌توانید در راه رسیدن به آبشار آن را ببینید.معرفی آبشار آبگرم کلات

نمای بالای آبشار آبگرم

آبشار آبگرم کلات ارتفاعی در حدود 18 الی 20 متر دارد. چرا به آن آبشار آبگرم می‌گویند؟ از آن‌جایی‌که دمای آب در این آبشار بین 30 تا 35 درجه سانتی‌گراد است، که البته آن‌چنان دمای بالایی نیست، آن‌را آبشار آبگرم می‌نامند. این آبشار یک حوضچه کوچک دارد که برای آب‌تنی بسیار مناسب است. آبشار آبگرم کلات، توسط کوه‌های انجیرک، کوه آبگرم و کم‌آسیاب در آغوش کشیده شده‌ است و دره آبگرم آن به ارتفاعات تبادکان ختم می‌شود. قله آبشکی نیز جایی است که آبگرم کلات از آن سرچشمه می‌گیرد که در حدود چند کیلومتر با آبشار فاصله دارد.

طبیعت زیبای آبشار آبگرم کلات

طبیعت زیبای مسیر آبشار آبگرم کلات

با این‌که برای رسیدن به آبشار آبگرم کلات نیاز به پیاده‌روی تقریبا زیادی دارید، با این‌حال نگرانی به خود راه ندهید! چراکه مسیر رسیدن به آبشار به قدری سرسبز و باصفاست که ذره‌ای احساس خستگی نمی‌کنید. آب و هوای آبگرم کلات هم بسیار مطبوع و دلچسب است، مخصوصا در بهار و اوایل پاییز. این جاذبه که با فاصله کمی از مشهد قرار گرفته‌ است، در مسیری کوهستانی و سخت قرار دارد که با خودرو نمی‌توان به آن رسید. بهرحال این پیاده‌روی جذاب، شما را به آبشاری بی‌نظیر خواهد رساند که در دل خود چشمه‌های آبگرم زیبایی دارد. اگرچه آبشار آبگرم کلات در زمستان یک جاذبه دوست‌داشتنی است، با این‌حال اگر قرار است، کمی طبیعت‌گردی نیز در میان دشت‌های سرسبز آن داشته باشید، بهترین فصل برای بازدید از این آبشار فصل بهار است.


خلاصه مطلب:

بی‌شک چشمه‌های اّبگرم از جاذبه‌های جذاب هر شهر هستند، شاید باورش سخت باشد که در شهری همچون مشهد چشمه آبگرم وجود داشته باشد! آبشار آبگرم کلات، یا همان آبشار نادری که در شهرستانی به نام کلات نادری واقع شده است، یکی از آبشارهای شگفت‌انگیز مشهد است. این آبشار همانند دوش آبگرمی است که می‌تواند در خنکای پاییز حسابی به دادتان برسد و وجودتان را گرم سازد. انتخاب با شماست! می‌توانید در حوضچه‌های آن آبتنی کنید و یا در زیر آبشار دوش آبگرم بگیرید. حتی اگر تمایلی به خیس‌شدن ندارید، می‌توانید در زمین‌های مسطح اطراف آبشار چادر بزنید و از صدای پرندگان و تماشای آبشار لذت ببرید. نکته مهم این است که باید بدانید برای رفتن به آبشار آبگرم کلات، حداقل زمانی که نیاز دارید یک روز کامل است. همچنین باید حتما با یک راهنما یا کسی که راه بلد است به این آبشار بروید. کفش راحتی مناسب به پا داشته باشید و بدون کلاه و امکانات ایمنی زیر آبشار نروید، چراکه امکان ریزش سنگ وجود دارد. از آن‌جایی‌که پیاده‌روی تقریبا زیادی پیش روخواهید داشت، حتما مایحتاج خود را از سوپرمارکت‌های روستا خرید کنید. 

آبتنی در آبشار آبگرم کلات

در نهایت می‌توان گفت که آبشار آبگرم کلات، یک طبیعت‌گردی و ماجراجویی بی‌نظیر است که باید خود تجربه کنید. پس همین الان کوله‌پشتی خود را ببندید و سفر یک روزه خود را به این آبشار دوست‌داشتنی آغاز کنید. یادتان نرود که برای خرید بلیط هواپیما ارزان به مشهد، می‌توانید روی ما در یوتراوز حساب کنید. همکاران ما در بخش پشتیبانی به‌صورت 24 ساعته، آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند. کافی است با شماره 1548 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز