ورود
Chitgar Lake
چیتگر از نگاهی دیگر؛

تفریحات دریاچه چیتگر برای تمامی سلیقه‌ها

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

تهران مراکز تفریحی بسیاری دارد و چیتگر یکی از آن‌ها است؛ دریاچه‌ای مصنوعی در پایتخت کشورمان که می‌شود برای ساعت‌ها در آن تفریح کرد و سرگرم شد.

نامش خلیج‌فارس است ولی همگان آن را دریاچه چیتگر می‌نامند؛ دریاچه‌ای آبی‌رنگ و جذاب که از مقاصد تفریحی و پرطرفدار در پایتخت کشورمان به شمار می‌رود. فرقی ندارد آخر هفته باشد یا روزی در وسط‌های هفته، همیشه چیتگر را شلوغ خواهید یافت. دریاچه‌ای در قلب شهر تهران که تفریحات و بازی‌های هیجان‌انگیزی دارد. مجموعه دریاچه، پارک جنگلی چیتگر و منطقه ساحلی نزدیک به آن می‌توانند تفریحات مناسبی برای فرار از شلوغی پایتخت را برایتان مهیا کنند. چیتگر بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی در ایران است که تفریحات هیجان‌انگیزی برای پایتخت‌نشین‌ها و مسافران تهران دارد. در ادامه با یوتراوز همراه شوید تا سری به تفریحات دریاچه چیتگر بزنیم؟

آن‌چه در این مقاله از تفریحات دریاچه چیتگر می‌خوانید:

تفریحات آرامش‌بخش چیتگر

این تفریحات به تفریحاتی گفته می‌شود که برای تمامی سنین مناسب هستند. هیجان در این تفریحات بسیار اندک است. قایق‌سواری و دوچرخه‌سواری از جمله تفریحات آرامش‌بخش در چیتگر هستند. در ادامه با لیستی از این نوع تفریحات آشنا شوید:

قایق‌سواری

boat riding Chitgar Lake

قایق‌سواری یکی از تفریحات آرامش‌بخش در دریاچه چیتگر است. این دریاچه دو اسکله برای قایق‌‌سواری دارد؛ اسکله شرقی و اسکله غربی. یکی از اسکله‌ها در بام‌لند واقع شده است که با خرید بلیط می‌توانید 30 دقیقه از قایق پدالی آن استفاده کنید. قایق‌ها در چیتگر از نوع قایق‌های پدالی، قایق‌های شارژی، قایق‌های اتوبوسی و جت اسکی هستند. قایق‌های پدالی به شکل دو نفره و چهار نفره هستند.

دوچرخه‌سواری در دریاچه چیتگر

دوچرخه‌سواری آن هم در اطراف دریاچه چیتگر حال‌وهوای خوب و دلچسبی دارد. می‌توانید در چیتگر دوچرخه اجاره کنید و در لاین مخصوص آن دوچرخه‌سواری کنید. در اطراف چیتگر بچرخید و از زیبایی‌های دریاچه مصنوعی لذت ببرید.

تفریحات هیجان‌انگیز چیتگر

تفریحات هیجان‌انگیز چیتگر؛ تفریحاتی برای عاشقان هیجان است. برای کسانی که ترس برایشان معنایی ندارد و آدرنالین موضوع مهم در زندگی آن‌هاست. در واقع چیتگر سرزمینی مهیج برای جوانان است، راید اسکیت‌ هوایی، پرش از آسمان، سقوط آزاد و .. از تفریحات هیجان‌انگیز برای کسانی است که دلی شجاع و سری نترس دارند.

راید اسکیت هوایی دریاچه چیتگر؛ چالشی از سرعت و هیجان

راید اسکیت هوایی، هیجان‌انگیزترین تفریح در دریاچه چیتگر است که باعث می‌شود صدای جیغ و فریاد از همه جای دریاچه به گوش برسد. راید اسکیت هوایی در ضلع غربی دریاچه قرار دارد و ظرفیت آن 16 نفر است. این تفریح گروهی به شکل حرف U انگلیسی است. محدودیت‌های راید اسکیت هوایی وزن بالای 90 کیلو‌گرم و همراه داشتن کودک زیر 9 سال است. در راید اسکیت، افراد دورتادور در محفظه دایره‌ای شکلی می‌نشینند تا حرکت اسکیت هوایی آغاز شود. راید اسکیت حرکت خود را به آرامی شروع کرده و در نهایت با سرعت و شدت بسیار به پایین پرتاب می‌شود.

سقوط آزاد یا سرسره‌های سقوط آزاد

سرسره سقوط آزاد چیتگر، هشتاد متر طول دارد و یک جاذبه توریستی پرطرفدار در پایتخت کشورمان است. برای استفاده از سرسره سقوط آزاد، پلکانی را به ارتفاع 25 متر طی کنید تا به بالاترین نقطه آن برسید و از آن‌جا بر یکی از دو سرسره موجود سوار شوید. یکی از این سرسره‌ها به صورت مستقیم و با سرعت به پایین می‌رسد و دیگری به صورت موج‌دار و قوس‌دارد شما را به پایین منتقل خواهد کرد. این سرسره‌ها 80 متر طول و ارتفاعی بالغ بر 24 متر دارند و در قسمت شمالی دریاچه چیتگر واقع شده‌اند.

پیست پرش در آسمان چیتگر

فرصتی عالی برای پریدن بر روی تشک‌های بادی آن هم از ارتفاع زیاد را در پیست پرش آسمان تجربه کنید. پیست پرش در آسمان از دیگر بازی‌های موجود در دریاچه چیتگر است. در این پیست پرش شما پس از لیزخوردن از سرسره درون یک تشک بادی پرتاب خواهید شد. پیست پرش آسمان چیتگر با سرسره‌های بادی که زمین‌های بازی تا به‌حال دیده‌اید کاملا متفاوت است. کودکان بالای 5 سال می‌توانند این ورزش میهج را تجربه کنند، چیزی شبیه سرسره‌های سقوط آزاد!

پرواز با رول‌گلایدر

آرزوی پرواز از ابتدا تا امروز نیاز دست‌نیافتنی بشر بوده ‌است. نیازی که بشر برای رسیدن به آن دست به اختراع وسایل متفاوتی زده ‌است. رول‌گلایدر یکی از تفریحات چیتگر است که شباهت زیادی به زیپ‌لاین دارد و اگر احساس می‌کنید جزو افراد شجاع هستید حتما رول‌گلایدر را انتخاب و تجربه کنید. برای انجام این ورزش حتما باید از سلامت جسمانی بالایی برخوردار باشید.

سافاری پارک وحشت چیتگر

Chitgar Horror Park Safari

سافاری پارک وحشت چیتگر، اولین سافاری پارک وحشت در ایران است. با ورود به سافاری وحشت چیتگر، صحنه‌ها و افراد ترسناکی را خواهید دید و در مسیری منحنی باید پیاده‌روی کنید.

شهر بادی چیتگر

شهربادی مجموعه‌ای جذابی است که از 3 بخش مختلف شده است: فوتبال حبابی، فوت‌دارت و فوتبال صابونی از بخش‌های مهیج این شهر بادی است.

زیپ‌لاین دریاچه چیتگر

زیپ‌لاین دریاچه چیتگر با هر زیپ‌لاین دیگری که در ایران دیده‌اید متفاوت است! این زیپ‌لاین در ارتفاعی بین 5 تا 15 متری از سطح زمین قرار گرفته است و 123 متر طول دارد.

کارتینگ چیتگر

پیست کارتینگ چیتگر از دیگر تفریحات مهیج این دریاچه است. اگر به رانندگی با سرعت بالا علاقه‌مند هستید به بخش غربی دریاچه چیتگر بروید. این پیست، اولین پیست کارتینگ روی یخ ایران است. اما در واقع در آن هیچ یخی نخواهید دید، در این پیست از یخ مصنوعی استفاده شده‌ است، یعنی موادی که شبیه به یخ هستند. دور زدن در پیست چهار دقیقه طول می‌کشد و برای افراد زیر 12 سال ممنوع است.

شهربازی دریاچه چیتگر

شهربازی چیتگر، سرزمین شگفت‌انگیز این دریاچه است. این شهربازی در انتهای سمت راست مجتمع تفریحی بام‌لند قرار گرفته است. بازی‌های جذابی مانند چرخ‌وفلک، ماشین ‌برقی، ماشین ‌کوبنده و از تفریحات شهربازی چیتگر است. شهربازی چیتگر یکی از بهترین شهربازی‌های تهران است و محل مناسبی برای عاشقان هیجان است.

زمین بازی و جایزه چیتگر؛ سرزمینی برای کودکان

children's playground on Chitgarh Lake

در سمت غربی چیتگر، سرزمینی رنگارنگ توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. در این شهربازی، بازی‌های مختلف و هیجان‌انگیزی برای کودکان در نظر گرفته شده است. نام این مجموعه زمین بازی و جایزه است. ترامپولین، رالی کودک، آکروجت، کشتی، استخر توپ، جیروسینگ و مریگراند برخی از بازی‌های مهیج این شهربازی برای کودکان هستند.

باشگاه اسکیت دریاچه چیتگر

باشگاه اسکیت ‌یکی از تفریحات جدید در چیتگر است که با استفاده از جدیدترین اسکیت‌های به‌روز در دنیا مکانی مناسب برای عاشقان اسکیت‌ شده ‌است. اسکیت‌ و اسکیت‌برد، از تفریحاتی است که می‌توانید در اطراف دریاچه انجام دهید. پیست اسکیت در بخش شمالی دریاچه قرار گرفته است.

تفریحات بام‌لند در چیتگر

Bamland Shopping Mall

مرکز خرید بام‌لند چیتگر، قطب گردشگری دریاچه چیتگر است. بام‌لند در واقع یک مرکز تفریحی جذاب است که در کنار دریاچه واقع شده ‌است و بازی‌ها و تفریحات زیادی را به شهروندان تهرانی و گردشگران ارائه می‎دهد. عاشقان دنیای هیجان چرخ‌وفلک، اسکای فلایر، سافاری پارک و فوتبال دستی مجموعه بام لند، حسابی خوش می‌گذرانند.
این مرکز خرید که به سبک مراکز خرید کشورهای غربی ساخته شده‌ است، همچنین برندهای معروف دنیا از جمله؛ آرمانی، آدیداس، نایک، یوما، منگو، کالینزو .. را در خود جای داده است. بام‌لند به علاوه بیش از 40 رستوران و کافی‌شاپ دارد و انواع غذاهای ایرانی و خارجی در آن‌ها سرو می‌شود. از تفریحات بام لند می‌توان موارد زیر را نام برد.

پیست اسکی پاتیناژ چیتگر

پیست اسکی پاتیناژ در مرکز خرید جذاب بام‌لند قرار گرفته است. پاتیناژ یک مدل اسکی که در زیر آن یک لبه تیز وجود دارد و تنها بر روی یخ قابل استفاده است. اگر به پاتیناژ علاقه دارید اما تا به‌حال این ورزش را انجام نداده‌اید اصلا نگران نباشید! در پیست پاتیناژ بام‌لند می‌توانید اول آموزش ببینید و بعد 30 دقیقه‌ی مهیج را به تفریح بپردازید. با پرداخت هزینه در این پیست اسکی می‌توانید از کفش‌های اجاره‌ای و آموزش‌های اولیه استفاده کنید.

سینمای 6 بعدی یا سینما هرم هیجان چیتگر

فلیم‌های هیجانی و فیلم‌های 6 بعدی، فیلم‌هایی هستند که می‌توانید در سینمای 6 بعدی چیتگر تماشا کنید. در این سینما فیلم مورد علاقه خود را جهت اکران انتخاب کرده و از تماشای آن لذت ببرید. برای رفتن به این سینما لازم است از پله‌ها تا ارتفاع 2 متری بالا بروید تا در جایگاه مخصوص بنشینید، بعد از نشستن پله‌ها جمع شده و با انتخاب خود می‌توانید فیلمی هیجان‌انگیز را ببینید. این سینما در ورودی غربی چیتگر است.

وی ‌آر لند دریاچه چیتگر

VR LAND Chitgar Lake

وی ‌آرلند دریاچه چیتگر در بخش بیرونی مرکز خرید بام‌لند قرار گرفته است. وی ‌آر تکنولوژی است که در آن با استفاده از عینک به دنیای واقعیت مجازی خواهید رفت. در میان کوه‌ها، یخ‌ها، ماشین‌‌ها با سرعت بالا اسکی کنید و در جهات مختلف تغییر کنید تا با موانع برخورد نکنید.

ماهی‌گیری در دریاچه چیتگر

تفریحی نیست که چیتگر نداشته باشد! اگر اهل ماهیگیری هستید می‌توانید در باشگاه ماهی‌گیران چیتگر که در مرکز خرید بام‌لند واقع است بروید و یک ماهی‌گیری رویایی را انجام دهید. شما همچنین می‌توانید از این کلوپ، لوازم ماهی‌گیری اجاره کنید یا در مسابقات مهیج آن شرکت کنید. 32 جایگاه ماهی‌گیری در این کلوپ وجود دارد اما اولویت با کسانی است که از قبل بلیط خود را رزرو کرده‌اند. برای رزرو یا عضویت می‌توانید به وبسایت کلوپ ماهی‌گیری چیتگر مراجعه کنید.

سخن آخر:

همان‌طور که گفته شد تفریحات در چیتگر تمامی ندارد! شکم‌گردی در رستوران‌های متنوع این دریاچه، پارک ریحانه چیتگر که مخصوص بانوان است، بازارگردی در مراکز خرید مدرن همانند بام‌لند و ایران مال و شنیدن موسیقی به صورت زنده از دیگر تفریحات چیتگر است. همچنین زمین بازی، باشگاه اسب‌سواری چیتگر و مجموعه ورزشی از تفریحات این دریاچه مصنوعی هستند.

نوشته های مشابه
 • پارک ژوراسیک تهران؛ فرصتی برای سفر به ماقبل تاریخ!

  اگر به دنبال یک پارک موضوعی عالی برای کودکان خود هستید، اگر می‌خواهید به کودک درونتان هدیه‌ای بی‌نظیر بدهید، اگر از تفریحات آموزش‌محور لذت می‌برید، اگر تهران را به‌عنوان یک پایتخت تفریحی ایده‌آل دست‌کم گرفته‌اید، این مقاله را تا انتها بخوانید!

 • جاهای دیدنی تهران

  حرف بازدید از جاهای دیدنی تهران که به میان می‌آید، لیستی کامل از انواع‌واقسام جاذبه‌ها از جاهای دیدنی تهران با مترو گرفته تا مکان‌های تفریحی و ده‌ها انتخاب برای گشت‌وگذار پیش رویتان قرار می‌گیرد. این مقاله نقشه راهتان می‌شود تا تهران را ببینید و بگردید و کیفتان کوک باشد.

 • برای تفریحات آخر هفته در تهران به کدام پارک‌های جنگلی برویم؟

  نوبت گشت زنی در پایتخت است. به پارک‌های جنگلی تهران می‌رویم تا با طبیعت دوست‌داشتنی در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر ایران آشنا شویم. در کنار آسمان‌خراش‌های غول‌پیکر و برج‌های سربه‌فلک‌کشیده پارک‌های بسیاری در تهران جا خوش کرده‌اند که جزئی از ریه‌های تنفسی تهران بزرگ هستند. این پارک‌ها گونه‌های گیاهی و جانوری بسیاری را در خود جای‌داده‌اند.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز