ورود
Bandar Abbas water recreation

تفریحات آبی بندرعباس

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

تفریحات آبی بندرعباس یکی از مهم‌ترین دلایل گردشگران برای سفر به این شهر است. چه چیزی مفرح‌تر از وقت گذراندن در آب‌های بی‌کران خلیج فارس و امتحان‌کردن امکانات تفریحی آبی دربزرگ‌ترین بندر ایران؟

تفریحات آبی بندرعباس عموما ماهیت هیجانی دارند و شور و شوق خاصی را برای‌ فرد انجام‌دهنده ایجاد می‌کنند. همه ما گاها برای استراحت ذهنی یا جسمی، نیاز شدیدی به تفریح و مسافرت احساس می‌کنیم که از نیازهای کاملا طبیعی و مهم در زندگی پرهیاهوی شهری است. پیشنهاد یومگ این است که با یک برنامه‌ریزی خوب و با استفاده از راهنمای سفر به بندرعباس، از تفریحات آبی بندرعباس که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، استفاده کنید. امید است که آرامش ذهنی و تجدید انرژی را در بالاترین سطح کیفیت، با تجربه تفریحات آبی بندرعباس به دست آوردید.آنچه از تفریحات دریایی بندرعباس در این نوشته می‌خوانید:


جت اسکی بندرعباس

راندن جت‌ اسکی یکی دیگر از تفریحات آبی در بندرعباس است که منحصرا مخصوص این شهر نیست و در اکثر سواحل کشورمان (چه شمال و چه جنوب) امکان تجربه این تفریح هیجان‌آور وجود دارد. جت اسکی تجربه‌ای متفاوت از موج‌سواری را برایتان به ارمغان می‌آورد. 

جت‌ اسکی بندرعباس جزو تفریحات نسبتا گران‌قیمت در این شهر است، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد! همانطور که می‌دانید جت‌ اسکی شبیه یک قایق موتوری کوچک و مدرن است که با یک سرنشین هدایت می‌شود. اگر شما هم مثل سایر گردشگرانی که به بندرعباس می‌روند، جت اسکی را به‌عنوان یکی از تفریحات آبی بندرعباس انتخاب کردید، لازم است به نکات زیر توجه کنید:

 • از هر شیئي که در آب می‌بینید، حداقل ۱۰۰ متر فاصله بگیرید. مثل قایق‌ها، کشتی‌ها، شناگران، اسکله، سایر جت‌ اسکی ‌سواران و...
 • راندن جت اسکی به موازات ساحل (در فاصله‌ کمتر از ۱۰۰ متر) ممنوع است. به جز آغاز و پایان حرکت.
 • ‌مسئول جت‌اسکی محدوده‌ای را تعیین می‌کند که حتما باید رعایت کنید. 
 • دور زدن‌های ناگهانی خطرآفرین است.
 • حرکات مارپیچ، دور زدن‌های درجا، حرکات آکروباتیک و... ممنوع است. در صورت انجام‌ این جرکت‌ها جریمه می‌شوید و از ادامه بازی منع خواهید شد.

شاتل سواری در بندرعباس

 Shatel In Bandar Abbas

شاتل‌ سواری از تفریحات آبی هیجان‌انگیز و مفرح در بندرعباس است. در این تفریح آبی، افراد بر روی تیوپی که به یک قایق تندرو متصل است، سوار می‌شوند. با حرکت قایق تیوپ روی موج‌های دریا بالا و پایین می‌رود و با توجه به سرعت بالای قایق، شور و هیجان خاصی را ایجاد می‌کند. این تفریح آبی و متنوع را در بندرعباس تجربه کنید و خاطره‌ای بیادماندنی را برای خود رقم بزنید.


بنانا سواری در آب‌های خلیج فارس

Banana riding In Bandar Abbas

می‌توان گفت، بنانا سواری از جدیدترین تفریحات آبی بندرعباس است. همانطور که از نامش پیداست، سروکارتان با تیوپی شبیه به موز است! بنانا سواری شبیه به شاتل است با این تفاوت که شکل تیوپ شبیه موز است. این مورد از تفریحات آبی در بندرعباس را می‌توانید به‌صورت فردی یا گروهی انجام دهید.
پاراسل در بندرعباس

پاراسل پرطرفدارترین تفریح آبی در بندرعباس است. در این تفریح متنوع و جذاب، پرواز را با چتر نجات در حالی‌که با یک طناب ۱۵۰ متری به قایق متصل هستید، تجربه می‌کنید. هیجان پرواز بدون بال، با تصویر خیره‌کننده و چشم‌نواز آب‌های خلیج‌فارس در زیر پایتان بدون‌شک تجربه وصف‌ناپذیری خواهد بود.

حتی اگر اهل ریسک و کسب تجربه‌های هیجان‌انگیز و جدید نیستید، نباید از پاراسل بترسید؛ چون جایی برای نگرانی وجود ندارد. قایق‌رانان و مربیان حرفه‌ای و کاربلد در پشت صحنه‌ این تفریح آبی هستند و تسلط کامل اوضاع را در دست دارند. 

پوشیدن جلیقه نجات و بستن چند کمربند ایمنی نیز، شما را در این راه پشتیبانی می‌کند. معمولا مدت‌زمان پاراسل‌سواری ۱۰ دقیقه است و با در نظر گرفتن وزن افراد، تا ۳ نفر ظرفیت دارد.


غواصی در آب‌های بندرعباس

Diving in Bandar Abbas

همه ما با غواصی‌کردن آشنا هستیم. با شنیدن کلمه غواصی معمولا دنیای زیر آب و لباس‌های مخصوص غواصی در ذهنمان نقش می‌بندد. خوشبختانه در سواحل کشورمان برای افراد عادی (بدون تخصص) امکان تجربه غواصی فراهم شده ‌است. بدیهی‌ست که برای معرفی تفریحات آبی بندرعباس به سراغ این تفریح مهیج برویم.

در شهر بندرعباس می‌توانید با استفاده از دور‌ه‌های کوتاه‌مدت غواصی را تا حد قابل‌قبولی آموزش ببینید. یا اینکه از برنامه‌های تفریحی غواصی استفاده کنید و برای دقایقی وارد دنیای زیر آب شوید. برای تجربه این تفریح آبی در بندرعباس نیاز به خرید وسایل ندارید. وسایل و تجهیزات لازم از جمله: لباس مخصوص، ماسک، کفش، دستکش، کپسول هوا و... در اختیارتان گذاشته‌ خواهد‌شد.


قایق تندرو از تفریحات دریایی بندرعباس

Speedboat in Bandar Abbas

برای پذیرایی از گردشگران و مسافرانی که تفریحات آبی بندرعباس را انتخاب می‌کنند، قایق‌های تندرو تفریحی در سواحل بندرعباس در نظر گرفته شده‌ است. این‌ قایق‌ها با سرعتی که دارند یک سفر کوتاه آبی بی‌نظیر و سرشار از شور و هیجان را برای علاقه‌مندان به ارمغان می‌آوردند. بهترین پیشنهاد برای رفتن به جزایر و سواحل نزدیک بندرعباس همین قایق‌های تندرو هستند.


شنا کردن در پلاژها و مناطق ایمن

بخش اعظم شهرت شهر بندرعباس بخاطر تفریحات آبی و دریاست. خصوصا در فصل‌های پاییز و زمستان که شدت تابش آفتاب کمتر است. ساعات اولیه صبح هم نسبتا زمان خوبی برای رفتن به دریاست. در سواحل بندرعباس مکان‌های برای شناکردن در نظر گرفته‌ شده است. این نقاط از قبل بررسی شده‌اند و از همه لحاظ ایمن و قابل اعتمادند. بنابراین به راحتی و با خیال تخت، می‌توانید در سفر به بندرعباس تنی به آب بزنید و حسابی سرحال شوید! برای شناکردن بانوان هم پلاژهای مخصوصی در نظر گرفته‌ شده‌اند. شناکردن در یک روز ابری و خنک در آب‌های خلیج‌ فارس می‌تواند خوش‌ترین خاطره‌ سفرتان به بندرعباس شود.


اسکی روی آب

این مورد از تفریحات آبی بندرعباس خیلی نیازی به معرفی ندارد. اسم این تفریح «اسکی روی آب» است که کاملا گویا و شناخته‌ شده‌ است. همانطور که می‌دانیم در این ورزش تفریحی اسکی‌سوار با طناب‌های مخصوص به وسایل موتوری مثل قایق متصل می‌شود و روی موج‌های دریا شروع به راندن می‌کند. در ساحل زیبای بندرعباس می‌توانید این تفریح مهیج را با وسایل و تجهیزاتی که کرایه می‌کنید، انجام دهید و لذت ببرید.


کشتی سواری

از طریق کشتی‌های مسافربری که در ساحل بندرعباس لنگر می‌اندازند می‌توانید پا به دریای نیلگون خلیج‌فارس بگذارید و به جزیره‌های نزدیک بندرعباس (هرمز و قشم) از طریق دریا سفر کنید. با این کار علاوه بر بازدید از جزیره‌های قشم و هرمز در سفر به بندرعباس، سفری کوتاه با وسیله نقلیه‌ای جدید و دل‌چسب را تجربه ‌می‌کنید. در عرشه این کشتی‌ها خود را به دست آب‌های بی‌کران بسپارید و آرامش بی‌نظیر دریا را از آن خود کنید. سفر کردن با این کشتی‌ها یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات آبی بندرعباس است. فقط حواستان باشد که دریا زده نشوید! برای پیش‌گیری از دریازدگی بهتر است قبل از سوار شدن کشتی قرص ضدتهوع بخورید.

کشتی‌های مسافربری بندرعباس، از بندر شهید حقانی (تقریبا سه نوبت در روز) به سمت هرمز و قشم و بالعکس در حرکت هستند. اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص را می‌توانید با شماره‌گیری تلفن گویای 0763111 به‌دست آوردید.
علاوه بر تفریحات آبی، تفریحات ساحلی هم در بندرعباس صفای مخصوص به خود را دارند. برای بهره‌گیری بهتر از زیبایی‌های ساحل بندرعباس در خط ساحلی این شهر، پارک‌های ساحلی سورو، الغدیر، دولت و ولایت درنظر گرفته شده‌اند. در کنار لذت‌بردن از تفریحات آبی می‌توانید از این مکان‌ها هم استفاده کنید.

اگر وقت کافی برای بازدید از سواحل اطراف بندرعباس (هرمز، قشم و لارک) را داشته باشید، تفریحات بیش‌تری هم در انتظارتان خواهد بود. به‌عنوان مثال کشتی‌های تفریحی که با برنامه‌های ویژه از جمله موسیقی زنده، رستوران و گشت‌های تفریحی شبانه در سواحل هرمزگان در دسترس‌اند، می‌توانند تجربیات خارق‌العاده‌ای به‌همراه داشته باشند.

پس اگر متمایل و مجذوب امتحان‌کردن تفریحات آبی بندرعباس هستید این موارد را فراموش نکنید! پیشنهاد می‌کنیم مقاله «جاهای دیدنی بندرعباس» را در یومگ بخوانید و برنامه‌ریزی بهتری برای استفاده از زمان خود در طول سفر داشته باشید.


نوشته های مشابه
 • معرفی سوغات و صنایع دستی بندرعباس

  سوغات و صنایع دستی بندرعباس، چکیده‌ای از طبیعت منحصر به فرد جنوب ایران و هنر و فرهنگ بومی مردمان خون‌گرم و صمیمی بندرعباس است.

 • بهترین هتل‌ های بندرعباس

  اقامت در بهترین هتل‌های بندرعباس، می‌تواند تجربه سفر به بزرگ‌ترین بندر ایران را تا چندین برابر لذت‌بخش‌ و شیرین‌ سازد. چشم‌انداز آبی بیکران خلیج‌ فارس، خدمات شبانه‌روزی و امکانات لوکس و منحصربه‌فرد از ویژگی‌های بهترین هتل‌های بندرعباس است.

 • فرهنگ بومی بندرعباس

  فرهنگ بومی بندرعباس، مجموعه‌ای ازسنت‌هایی ا‌ست که از قدیم‌الایام تا به امروز، مردم بندرعباس آن را زنده نگه‌داشته‌اند. دراکثر شهرهای کشورمان، رفته‌رفته فرهنگ‌های بومی رنگ می‌بازند و جای خود را به آداب و عادت‌های نو می‌دهند. اما خوشبختانه در بندرعباس این‌گونه نیست. مردم محلی تا حد زیادی فرهنگ بومی بندرعباس را حفظ کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز