بخشنامه‌های پروازهای خارجی

اطلاعیه‌‎ها و بخشنامه‌های پروازهای خارجی

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...

جدیدترین اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های پروازهای خارجی مربوط به شرکت‌های هواپیمایی ماهان، معراج، امارات، پگاسوس، ترکیش، قشم ایر، سلام ایر و سایر ایرلاین‌های داخلی و خارجی را در یوتراوز بخوانید.

اطلاعیه جدید ترکیش - 15 شهریور 1400

همه مسافران پرواز‌های داخلی ترکیه نیز مانند پرواز‌های خارجی باید برای مسافرت‌های هوایی کارت واکسن ارایه و در صورتی‌که واکسینه نشده‌اند باید نتایج منفی آزمایش پی‌سی‌آر خود را که حداکثر ۴۸ ساعت قبل از پرواز گرفته شده باشد ارائه دهند.
وزارت کشور ترکیه اخیرا طی بخشنامه‌ای، شرکت‌های هواپیمایی را ملزم کرده بود تا زمینه‌های اجباری کردن ارائه کارت واکسن یا نتیجۀ منفی آزمایش پی‌سی‌آر برای مسافرین پرواز‌های داخلی را فراهم آورند.


اطلاعیه جدید پگاسوس - 15 شهریور 1400

احتراماً به استحضار می‌رساند شرکت هواپیمایی پگاسوس ممنوعیت پذیرش مسافرین ایرانی به مقصد گرجستان (تفلیس، .باتومی و...) به دلیل شرایط کرونایی و اعلام کشور مقصد را دارد. لذا فروش بلیط در این مسیر ممنوع است.
شرکت هواپیمایی پگاسوس


هواپیمایی آرمنیا ایرویز - 1400/5/19

موضوع: صدور منفی تست PCR همراه با QR CODE

از تاریخ 18 مرداد از مسافرینی که تست PCR آنها بدون QR CODE باشد از پذیرش ایشان جهت پرواز ممانعت بعمل خواهد آمد.
باتشکر
محمد پازشی مدیر منطقه‌ای آرمنیا ایرویز


اطلاعیه جدید هواپیمایی ماهان - 1400/05/13

به‌روز رسانی شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور ترکیه
به استحضار می‌رساند براساس دستورالعمل ارسالی از کشور ترکیه از تاریخ 10 مرداد 1400، پذیرش مسافرینی که از مبدا ایران قصد ورود به خاک ترکیه را دارند ملزم به ارائه جوابیه منفی تست کرونا (PCR) برای مسافرین شش سال به بالا بوده که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز توسط آزمایشگاه‌های مورد تایید که قبلا معرفی شده‌اند صادر شده باشد.
همچینین الزامی است مسافرین محترم 72 ساعت قبل از پرواز به سامانه register.health.gov.tr مراجعه و تصویر QR Code دریافتی را جهت ارائه به میز پذیرش فرودگاه در تلفن همراه خود داشته باشند.
علیرضا علی اصغری
مدیر امور آژانس‌ها و قراردادهای بازرگانیاطلاعیه جدید هواپیمایی کاسپین؛ سفر به نجف - 1400/05/11 

قوانین و شرایط پذیرش مسافرین خروجی به مقصد نجف با هواپیمایی کاسپین

 • کلیه مسافرین خروجی بالای 8 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات، مسافرین ترانزیت) موظف به ارائه نتیجه تست منفی PCR پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه‌های ایران می‌باشند.
 • مهلت اعتبار تست از زمان انجام آن تنها 72 ساعت بوده و نتیجه آزمایش می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در کشور مبدا باشد. در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافرین معذور خواهیم بود.
 • به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از پذیرش جامه‌دان‌های Cabin Size چرخ‌دار معذوریم.
 • از مسافرین در فرودگاه نجف مجددا با هزینه شخصی تست PCR گرفته می‌شود و در صورت مثبت‌بودن مسافرین به مدت 2 هفته با هزینه شخصی قرنطینه می‌شوند.
 • اخذ ویزای ورود به کشور عراق الزامی است.
 • حضور مسافرین 4 ساعت قبل از پرواز در فردوگاه الزامی است.
 • تاریخ اعتبار از 15 مرداد 1400 تا اطلاع ثانوی می‌باشد.

قوانین و شرایط پذیرش مسافرین ورودی در پروازهای خارجی با هواپیمایی کاسپین

نظر به لزوم رعایت دستورالعمل‌های اعلامی از طرف وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری رعایت موارد ذیل برای کلیه مسافران وردی به ایران الزامی است.

 • کلیه مسافرین ورودی بالای 8 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات، مسافرین ترانزیت) موظف به ارائه نتیجه تست منفی PCR پیش از سوارشدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستد.
 • مهلت اعتبار تست از زمان انجام آن تنها 96 ساعت بوده و نتیجه آزمایش می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی با تاریخ میلادی و بارکد معتبر جهت بررسی و یا مورد تایید کنسولگری ایران در کشور مبدا باشد.
 • درصورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافرین معذور خواهیم بود.
 • اخذ ویزای ورود به کشور ایران الزامی است.
 • به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از پذیرش جامه‌دان‌های Cabin Size چرخ‌دار معذوریم.
 • تاریخ اعتبار از 15 مرداد 1400 تا اطلاع ثانوی است.

توجه: رعایت کلیه شرایط این دستورالعمل برای مسافرینی که واکسن کویید 19 را دریافت کرده‌اند نیز الزامی است.


مقررات CRCN (ابطال بلیط)

 • از لحظه صدور تا یک هفته قبل از روز پرواز با 30% جریمه
 • از 6 روز مانده تا 48 ساعت قبل از روز پرواز با 70% جریمه
 • از 48 ساعت مانده به روز پرواز با 100% جریمه

تبصره: مسافرین جامانده از پرواز به دلیل تست مثبت PCR پس از تایید پزشک هوایی کاسپین مشمول جریمه ابطال بلیط نبوده و تمامی وجه بلیط به ایشان مسترد می‌گردد.


اطلاعیه لوفت هانزا مبنی بر ممنوعیت موقت حمل سگ به آمریکا تا اطلاع ثانوی - 1400/05/02

به اطلاع می‌رساند از تاریخ 14 جولای تا اطلاع ثانوی حمل سگ از برخی کشورها از جمله ایران به طور موقت ممنوع شده است. این قانون شامل سگ‌های پشتیبان عاطفی و خدماتی نیز می‌شود. رزروهایی که قبلا برای 14 جولای و بعد از آن انجام شده، در سیستم کنسل خواهند شد. لطفا جهت پیگیری از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.


اطلاعیه جدید هواپیمایی امارات - سفر به میامی - 1400/05/02

سفر به میامی شهر همیشه بیدار با گالری‌های منحصربفرد؛ یکی از پرطرفدارترین شهرهای گردشگری ساحل در آمریکا

 • سرویس شوفر درایو رایگان برای مسافران کلاس تجاری و فرست همزمان با شروع پروازها به میامی
 • دریافت دو برابر مایل برای اعضای Sky wards در سفر تا 30 نوامبر و بلیط‌های صادر شده تا22 اگوست 2021
 • مایل دو برابر در تمامی کلاس نرخی و کابین‌های پروازی
 • دریافت مایل با پرواز مشترک امارات / فلای دبی
 • تغییر تاریخ، استرداد و SHOW-NO بدون جریمه
 • شامل دو سال اعتبار بلیط و اعتبار سه ساله برای بلیط‌های صادر شده از قبل

اطلاعیه هواپیمایی سلام ایر - مبنی بر قوانین وردی مسافران به کشور عمان - 1400/05/02

1- از دوشنبه 19 جولای ساعت 17:00 (به وقت محلی عمان) کشورهای سنگاپور و برونئی دارالسلام از لیست کشورهای ممنوع الورود به عمان خارج خواهند شد.

2- کشورهای ذیل تا اطلاع ثانوی ممنوعیت ورود به کشور عمان را دارند: سودان - برزیل - نیجریه - تانزانیا - سیرا لئون - اتیوبی - انگلستان- هند - پاکستان - بنگلادش - فلیپین - تایلند - مالزی - ویتنام - اندونزی - عراق - ایران - تونس - لیبی - آرژانتین و کلمبیا. لازم به ذکر است اگر مسافری طی 14 روز گذشته در یکی از کشورهای ذکر شده اقامت داشته باشد، اجازه ورود به عمان را ندارد و شهروندان عمانی دیپلمات، کادر پزشکی و خانواده‌های آنها از این قانون معاف هستند.

3- کلیه ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی که در بخش‌های بهداشتی دولتی و خصوصی (پزشکان، پرستاران، تکنسین‌های آزمایشگاهی و رادیولوژی و داروسازان و...) کار میکنند و اعضای خانواده آنها از قرنطینه اجباری قانونی معاف بوده و به محض ورود به کشور عمان با دریافت دستبند الکترونیکی قرنطینه خانگی می‌شوند.


بخشنامه شماره 11045 هواپیمایی قشم ایر - 1400/04/24

موضوع: شرایط جدید پذیرش مسافرین ورودی به ترکیه در زمان پاندمی کرونا

طبق بخشنامه اعلامی از سازمان هواپیمایی ترکیه به جهت سلامت و ایمنی مسافرین برای تمامی پروازها به استانبول و آنکارا رعایت موارد ذیل اجباری است:

 • مسافرینی که در بازه 14 روز قبل از پرواز در کشورهای بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا حضور داشته‌اند می‌بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را بهمراه داشته باشند. این مسافران موظفند به رعایت قرنطینه 14روزه در مراکز و هتل‌های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت و هزینه اقامت و انتقال بر عهده مسافر است.
 • مسافران ورودی از افغانستان و پاکستان و کسانی که 14 روز قبل از پرواز در این کشورها بوده‌اند، می‌بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را بهمراه داشته باشند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه 10 روزه در مراکز و هتل‌های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت هستند و هزینه اقامت و انتقال بر عهده مسافر است.
 • مسافرینی که حداقل 14 روز پیش از ورود به ترکیه واکسینه شده‌اند یا دارای مدرک بهبود از کوید -19 در خلال 6 ماه گذشته‌اند، 28 روز پس از اعلام نتیجه مثبت آزمایش نیازی به ارائه نتیجه منفی تست PCR ندارند و اقدامات قرنطینه برای آنها اعمال نخواهد شد.
 • مسافرین ورودی از سایر کشورهایی که در موارد بالا ذکر نشده‌اند، اگر حداقل 14 روز قبل از ورودشان واکسینه (نوبت دوم) شده‌اند و یا دارای مدرک بهبودی ازcovid-19 با گذشت 28 امین روز از اولین نتیجه مثبت آزمایش PCR هستند، تنها ارائه نتیجه منفی تست PCR با اعتبار 72 ساعت و یا نتیجه منفی تست RAPID حداکثر 48 ساعت قبل از ورود به ترکیه کفایت می‌کند.
 • آزمایش PCR توسط وزارت بهداشت بر روی ناقلین ویروس دلتا انجام می‌شود و در صورت منفی بودن نتیجه آزمایش PCR در پایان چهاردمین روز قرنطینه خاتمه می‌یابد.

شهروندان جمهوری ترکیه که حداقل 14 روز قبل از ورودشان واکسینه (نوبت دوم) شده‌اند، یا دارای مدرک بهبودی از covid-19 با گذشت 28 امین روز از اولین نتیجه مثبت آزمایش PCR هستند، با ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از زمان انجام آزمایش و یا نتیجه منفی آزمایش RAPID آنتی ژن با حداکثر 48 ساعت اعتبار اجازه ورود به ترکیه را دارند.
این شرایط برای مسافران عبوری با توقف صدق نمی‌کند.
تاریخ اجرای بخشنامه از سه شنبه 23 تیر ماه 1400 است.


بخشنامه شماره 11044 هواپیمایی قشم ایر - 1400/04/22

موضوع: الزام انجام تست مجدد PCR درفرودگاه دبی برای تمامی مسافرین ورودی از 63 کشور اعلامی

مطابق بخشنامه مقامات فرودگاهی دبی به جهت جلوگیری از نشر ویروس کووید 19 و ایمنی مسافرین، رعایت شرایط ذیل برای تمامی پروازها از/به دبی اجباریست.
تمامی مسافرین ورودی از 63 کشور لیست شده به شرح ذیل به محض ورود به فرودگاه دبی مورد آزمایش مجدد PCR قرار می‌گیرند.

 • خاورمیانه وآفریقا: انگولا، جیبوتی، مصر، اریتره، اتیوپی، غنا، گینه، ایران، عراق، ساحل عاج، اردن، کنیا، لبنان، مراکش، نیجریه، رواندا، سنگال، سومالی لند، آفریقای جنوبی، سودان جنوبی، سودان، سوریه، تانزانیا، تونس، اوگاندا، زامبیا، زیمباوه، سومالی، کویت، قطر، عمان و بحرین.
 • اروپا: بوسنی و هرزگوین، گرجستان، مولدووا، روسیه، کرواسی، مجارستان، منته نگرو، اسلواکی، قبرس، مالت، لهستان، اوکراین.
 • آسیا: افغانستان، اندونزی، پاکستان، ترکمنستان، بنگلادش، قرقیزستان، فیلیپین، ازبکستان، کامبوج، میانمار، سریلانکا، ویتنام، هند، نپال، تاجیکستان، ترکیه، آمریکای جنوبی، آرژانیتن، برزیل، شیلی.

اجرای این بخشنامه از 13 تیرماه 1400 است.
معاون بازرگانی
علی اصغر علم بیگی


بخشنامه جدید هواپیمایی سلام ایر - 1400/04/22

براساس تصمیمات کمیته عالی و سازمان هواپیمایی کشوری، دستورالعمل‌های زیر برای مسافران ورودی تمام شرکت‌های فعال در عمان صادر شده است.

 • مسافران عمانی و افرادی که مقیم هستند که حداقل یک دوز از واکسن مورد تایید کشور عمان را دریافت کرده باشند و می‌توانند پرواز داخلی به فرودگاه صلاله و خصب را داشته باشند و مسافرینی که دو دوز واکسن مورد تایید عمان را دریافت کرده باشند، می‌توانند به دو فرودگاه ذکر شده پرواز بین‌المللی مستقیم داشته باشند. عمانی‌های مقیم Dhofar Musandam شامل این قانون می‌شوند.
 • شهروندان حوزه خلیج فارس (GCC) درصورت دریافت دو دوز واکسن مورد تایید می‌توانند به این فرودگاه‌ها سفر کنند.
 • جمهوری مصر از لیست ممنوعیت ورود به کشور عمان برداشته شده است و کشورهای ذیل تا اطلاع ثانوی ممنوعیت ورود به کشور عمان را دارند. سنگاپور، اندونزی، عراق، ایران، تونس، لیبی، آرژانتین، کلمبیا و برونی دارالسلام. لازم به ذکر است اگر مسافری طی 14 روز گذشته در یکی از کشورهای ذکر شده اقامت داشته باشد، اجازه ورود به عمان را ندارند و شهروندان عمانی از این قانون معاف هستند.

همانطور که در بخشنامه‌های قبلی ذکر شده معافیت‌ها ادامه خواهد داشت. اعمال این بخشنامه از تاریخ 9 جولای ساعت 17 به وقت عمان تا اطلاع ثانوی قابل اجراست.
باتشکر
شرکت هواپیمایی سلام ایر


اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر - 1400/04/14

موضوع: الحاقیه مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران در شرایط کنونی

پیرو اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری، به اطلاع می‌رساند مسافران ورودی به ایران از مبادی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا که دارای کارت واکسیناسیون کووید-19 بوده و از آخرین نوبت واکسن آنها 15 روز گذشته باشد، جهت انجام سفر به ایران از انجام تست PCR معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون و رعایت مابقی بندهای بخشنامه 1226/ م ب مورخ 26/12/1399 الزامی است.

                                                                                                                        

اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر - 1400/04/14

کاهش بار مجاز همراه مسافر در پروازهای بین اللملی «هما»

به اطلاع می‌رساند پیرو بخشنامه به شماره 1435-100 مورخ 18/12/1400، بار مجاز همراه مسافران از تاریخ 30 JUN21  تا اطلاع ثانوی در مسیرهای بین‌المللی از تهران به میزان 30 کیلوگرم در کابین اکونومی و 40 کیلوگرم در کابین بیزنس و در مسیرهای بین‌المللی به تهران به میزان 40 کیلوگرم در کابین اکونومی و 50 کیلوگرم در کابین بیزنس تعیین می‌شود.


اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر - 1400/04/07

موضوع: بروزرسانی مقررات سفر به کشور پاکستان در شرایط کنونی

احتراما، مقررات جدید سفر به کشور پاکستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19) به شرح ذیل اعلام می‌گردد. مسافران دارای گذرنامه پاکستانی و POC (Pakistan Origin Card) با شرایط ذیل می‌توانند به کشور پاکستان سفر کنند.

 • کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به پاکستان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR درمحدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جوب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov می‌باشد. پس از ورود به پاکستان مسافران می‌بایست به مدت 14 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی نمایند.
 • تکمیل اطلاعات و بارگذاری جواب منفی تست PCR برروی برنامه PASS TRACK و یا لینک ذیل الزامی بوده و مسافران می‌بایست کپی از اطلاعات تکمیلی فوق راه هنگام پذیرش به همراه داشته باشند. https://passtrack.nitb.gov.pk

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست فرم اظهارنامه پیوست را تکمیل نموده ودر بدو ورود به مسولان مربوطه در کراچی ارائه نمایند.
ورود هرگونه باردستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران می‎‌توانند فقط به تعداد یه کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک درطول پرواز و درفرودگاه ها الزامی است.


اطلاعیه جدید هواپیمایی پگاسوس - 6 تیر 1400

با سلام؛
به استحضار می‌رساند پروازهای تهران-آنکارا شرکت هواپیمایی پگاسوس با نرخ ویژه شروع نرخ از 2.200.000 تومان درروزهای شنبه، سه‌شنبه، و پنجشنبه انجام
می‌پذیرد و این پرواز دارای مسیرهای ترانزیت به شهرهای دبی، ازمیر، بدروم، آنتالیا، قبرس، دوسلدورف، کلن، وین و... است. برای خرید بلیط و گروه با دفتر هواپیمایی پگاسوس به شماره 02126407529 تماس حاصل فرمایید.
هواپیمایی پگاسوس
شعبه ایران


اطلاعیه جدید هواپیمایی قشم ایر در خصوص محدودیت ورود مسافران افغانستانی به کشور امارات - 2 تیر 1400

طبق بخشنامه اعلامی از سازمان هواپیمایی کشور دبی (DCAA) به منظور پیشگیری از نشر کووید-19 و ایمنی مسافران، کروی پروازی، کارکنان فرودگاه و منافع عمومی، مسافران ورودی به دبی از طریق کشور افغانستان که پیش از سفر دبی به کشورهای پر خطر با محدودیت بالا سفر داشته‌اند ممنوع می‌باشد.
این محدودیت شامل مسافرینی که پس از مسافرت به کشورهای پرخطر دوره 14 روزه را در افغانستان طی کنند، نمی‌شود.
تاریخ اجرای بخشنامه از 31 خرداد ماه 1400 است.
معاون بازرگانی
علی اصغر علم بیگی


اطلاعیه جدید قشم ایر مبنی بر تعرفه نظارت بر ایمنی مسافر درپروازهای داخلی و بین‌المللی با کد یاتا I6

2 تیر 1400

طبق ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری تعرفه نظارت بر ایمنی (I6) به ازا هر مسافر از تاریخ 11/03/1400 (01ژوئن 2021) در پروازهای داخلی به مبلغ 30000 ریال و در پروازهای بین‌المللی مبلغ 4 یورو می‌باشد.
در پروازهای داخلی و بین‌اللملی تعرفه نظارت بر ایمنی مسافر (I6) پس از صدور بلیط غیر قابل استرداد می‌باشد.
بخشنامه پیش رو از تاریخ اعلامیه سازمان هواپیمایی کشوری برابر با 11 خرداد ماه 1400 (01 ژوئن 2021) می‌باشد.
معاون بازرگانی
علی اصغر علم بیگی


اطلاعیه بار مجاز بیشتر برای سفر به اروپا - 30 خرداد 1400

در راستای افزایش رضایتمندی مسافران از مبدا ایران به مقصدهای منتخب در اروپا از مزیت بار مجاز بیشتر بهره‌مند خواهند شد.
جزییات افزایش بار مجاز به شرح زیر است.


مقصدها

باز مجاز کابین اکونومی

اروپا: آلمان، اتریش، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، ایرلند، اوکراین، بلژیک، بلغارستان، جمهوری چک، دانمارک، رومانی، سوئد، سوئیس، صربستان، فرانسه، فنلاند، قبرس، لهستان، مجارستان، نروژ، هلند، یونان


35 کیلوگرم


 • بازه فروش: 25 خرداد 1400 تا 23 شهریور 1400
 • بازه سفر: 25 خرداد 1400 تا 11 فروردین 1401

با علم به تعهد ما در قبال سفری ایمن و رعایت بالاترین سطح از استاندارد، سفر آتی خود را برنامه‌ریزی کنید.
برای سفری ایمن به بیش از 130 مقصد در شبکه پروازی در حال گسترشمان، با شما همراهیم.
پیشنهاد می‌شود تمامی مسافران قبل از عزیمت شرایط و الزامات ورود به کشور مقصد را با دقت مورد مطالعه قرار دهند و از صفحه اینترنتی الزامات ورود و سفر ما دیدن کنند.
برای اطلاعات بیشتر لطفا ازqatarairways.com دیدن کنید یا با تیم فروش یوتراوز (1548) تماس بگیرید.


اطلاعیه جدید هواپیمایی ماهان - پروازهای دبی - 29 خرداد 1400

به استحضار می‌رساند از تاریخ 01.2021.Jul، پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از / به فرودگاه بین‌المللی دبی در ترمینال شماره یک صورت می‌پذیرد.
با تشکر
امور آژانس های هواپیمایی ماهان


اطلاعیه پرواز به فرانکفورت، هامبورگ، دوسلدورف و مونیخ متصل به شبکه سراسری ریلی در آلمان

27 خرداد 1400

با ترانزیت کمتر از 2 ساعت در کابین اقتصادی و تجاری

 • تغییر تاریخ بدون جریمه
 • استراد بلیط بدون جریمه
 • NO-SHOW بدون جریمه
 • شامل دو سال اعتبار بلیط و اعتبار سه ساله برای بلیط‌های صادر شده از قبل

جهت کسب اطلاع از جزئیات بیشتر به آژانس مسافرتی خود و یا Emirates.com مراجعه فرمایید.
دفتر مرکزی امارات به شماره تماس 02181345 نیز آماده پاسخگویی و شنیدن نکته نظرات مسافران است.


اطلاعیه جدید پرواز مستقیم از شیراز به مسقط - 27 خرداد 1400

یکشنبه و پنجشنبه هر هفته پرواز مستقیم شیراز مسقط برقرار خواهد بود.
هواپیمایی سلام ایراطلاعیه جدید برقراری پرواز آرمنیا ایرویز - 27 خرداد 1400

از تاریخ 1 جولای مصادف با 10 تیر ماه، روزهای دوشنبه و پنجشنبه پرواز در مسیر ایروان - تبریز- ایروان برقرار شده است.


قابل توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به عراق شهر بغداد - 27 خرداد 1400

ایران-عراق (بغداد)

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافران بالای 10 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتر در فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -(مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- ( رشت )
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- (همدان)
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه دکتر شهریار علیزاده -(گرگان)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی دکتر بیژن هدایتی-(قائمشهر)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی پارس-(چالوس)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین(ژنتیک امام علی ) –(یزد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر احترام-(کاشان)

عراق (بغداد) -ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از بغداد به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی است. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتردر فرودگاه ارائه گردد.
آزمایشگاه‌های غیر دولتی:

 • Al-Karawan Lab. - Baghdad
 • International Al-Nukhba Lab. – Baghdad
 • Nukhba Al-Wathiq Lab. – Baghdad
 • Al- Nawader Lab. – Baghdad
 • Idrees Lab. – Baghdad
 • Al-Karkh Specialized Medical Lab. – Baghdad
 • Medical Dubai Lab – Baghdad
 • Al-Mawrid Specialized Lab. – Baghdad
 • The National Investment Lab. – Baghdad
 • Medical Lab for Pathological Tests – Baghdad
 • Shams Baghdad Lab. – Baghdad
 • Ibn Al-Nafees Lab – Diyala
 • Al-Awa’el Lab – Al-Basrah
 • Sama Dijlah Lab – Misan
 • Al-Zawraa Central Lab – Baghdad

آزمایشگاه‌های دولتی:
 • ab of Imam Ali Hospital – Baghdad
 • Medical City Private Nursing Home Project – Baghdad
 • Medical Consultant Lab. – Baghdad
 • General Health Lab. – Karbala
 • Passengers Checking Lab. – Babil
 • The Consultant Section for Checking Passengers & Foreigners at Al-Zubair General Hospital

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
3. فرم‌های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.


* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیط خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیط و مسافر است. قابل توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل - 

27 خرداد 1400

ایران-اقلیم کردستان: (سلیمانیه و اربیل)

1. تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می‌گردد. لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشورعراق، داشتن ویزا برای مسافران ایرانی الزامی است.
2. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 8 سال برای مقاصد سلیمانیه و اربیل که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -(مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- (رشت)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- (همدان)
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه دکتر شهریار علیزاده -(گرگان)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی دکتر بیژن هدایتی-(قائمشهر)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی پارس-(چالوس)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین (ژنتیک امام علی ) –(یزد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر احترام-(کاشان)

3. از تمامی مسافران بعد از ورود به فرودگاه اربیل تست PCR گرفته می‌شود که هزینه آن به مبلغ 30 دلار به عهده خود مسافر است.
4. برای مسافران ورودی به فرودگاه سلیمانیه همان تست PCR انجام شده در ایران قابل قبول است و فقط در صورت داشتن علائم از مسافر تست مجدد گرفته می‌شود.


اقلیم کردستان-ایران:

1.برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از اقلیم کردستان (سلیمانیه یا اربیل) به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی است. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتردر فرودگاه ارائه گردد.- Shahid Taher Ali Vali Beiyk Hospital
Sulaymaniyah
Tel: 07701420345 - 07501420345

- Mala Fandi Hospital
Tel: 00964 7509801376
Add: Peshawa Qazi, Erbil, Iraq

- Zanko health center
Tel: 00964 7501468484
Add: Kirkuk road, next to Science college

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
3.فرم‌های خوداظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.


* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیت و مسافر می باشد.

شرایط جدید پذیرش مسافرین ورودی به کشور (در زمان پاندمی کرونا) - 11 خرداد 1400

باسلام و احترام؛
نظر به لزوم رعایت دستورالعمل اعلامی از وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری رعایت موارد ذیل برای کلیه مسافرین ورودی به ایران الزامی است.

 • کلیه مسافرین ورودی بالا 8 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات، مسافرین ترانزیت) موظف به ارائه نتیجه تست منفی PCR پیش از سوارشدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستند.
 • مهلت اعتبار تست از زمان انجام تست تنها 96 ساعت بوده و نتیجه آزمایش می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی با تاریخ میلادی و با بارکد معتبر جهت بررسی و با مورد تایید کنسلوگری ایران در کشور مبدا باشد. در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافرین معذور خواهیم بود.
 • موکد اعلام می‌گردد به منظور جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا، از پذیرش جامه دادن‌های cabinsize چرخ‌دار معذوریم.
 • رعایت کلیه شرایط این دستورالعمل برای مسافرینی که واکسن کووید 19 را دریافت کرده‌اند نیز الزامی است.
 • مقتضی است قبل از صدور بلیط کلیه موارد قیدشده در این دستورالعمل توسط دفتر خدمات مسافرتی و مسافرین محترم به دقت مطالعه و اجرایی گردد. شایان ذکر است در صورت مغایرت و عدم انجام پروتکل مربوطه با آژانس صادرکننده برخورد خواهد شد.

معاونت بازرگانی و خدمات فرودگاهی

                                                                                                                                                                      خلبان عسگر گرانقابل‌توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل 

1400/3/8

ایران-اقلیم کردستان: (سلیمانیه و اربیل)

1. تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می‌گردد. لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشورعراق، داشتن ویزا برای مسافران ایرانی الزامی می‌باشد.

2. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 8 سال برای مقاصد سلیمانیه و اربیل که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتر در فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات‌ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه تهران لب-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -( مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- ( همدان )
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین(ژنتیک امام علی ) -یزد

3. از تمامی مسافران بعد از ورود به فرودگاه اربیل تست PCR گرفته می‌شود که هزینه آن به مبلغ 30 دلار به عهده خود مسافر می‌باشد.
4. برای مسافران ورودی به فرودگاه سلیمانیه همان تست PCR انجام شده در ایران قابل قبول می‌باشد و فقط در صورت داشتن علائم از مسافر تست مجدد گرفته می‌شود.


اقلیم کردستان-ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از اقلیم کردستان (سلیمانیه یا اربیل) به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی می‌باشد. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتر در فرودگاه ارائه گردد.


- Shahid Taher Ali Vali Beiyk Hospital
Sulaymaniyah
Tel: 07701420345 - 07501420345

- Mala Fandi Hospital
Tel: 00964 7509801376
Add: Peshawa Qazi, Erbil, Iraq

- Zanko health center
Tel: 00964 7501468484
Add: Kirkuk road, next to Science college

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
3.فرم های خوداظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.
* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیط خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیط و مسافر می‌باشد.


قابل توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به عراق شهر بغداد - 1400/3/8

ایران-عراق (بغداد)

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین و بالای 10 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتر در فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات‌ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه تهران لب-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -( مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- ( همدان )
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین(ژنتیک امام علی ) -یزد

عراق (بغداد) -ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از بغداد به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی است. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتر در فرودگاه ارائه گردد.

 • آزمایشگاه رازی بغداد
 • آزمایشگاه بیمارستان یرموک
 • آزمایشگاه بیمارستان مدینه‌الطب

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
3.فرم‌های خوداظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیط خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادرکننده بلیط و مسافر می‌باشد.


اطلاعیه سفر با هواپیمایی لوفت‌هانزا در شرایط همه‌گیری کرونا - 1400/03/05

قوانین ورودی کشور مقصد:

مسافران می‌بایست قوانین ورودی کشور مقصد را بررسی کنند. به‌طور مثال: مسافرانی که قصد دارند از طریق فرانکفورت به تورنتو سفر کنند، می‌بایست قوانین کانادا را بررسی کنند. جهت مطالعه قوانین ورودی کشورها، فرودگاه مبدا و مقصد را در این لینک وارد کنید و قوانین را به دقت مطالعه فرمایید.
بر اساس قانون آلمان تمامی مسافرانی که مقصد نهایی آن‌ها یکی از شهرهای این کشور است، باید قبل از سفر فرم‌های الکترونیکی مخصوص را تکمیل و ارسال نمایند.

تست PCR

 • چنانچه کشور مقصد نیاز به تست منفی PCR داشته باشد، تمامی مسافران لوفت‌هانزا (6 سال به بالا) ملزم به ارائه تست منفی PCR در فرودگاه امام خمینی هستند.
 • نتیجه تست منفی PCR می‌بایست به زبان انگلیسی روی کاغذ با تاریخ و ساعت انجام تست و مهر آزمایشگاه ارائه شود.
 • نتیجه تست تمامی مراکز مورد تایید وزارت بهداشت قابل قبول لوفت هانزاست.
 • در زمان ورود به آلمان یا ترازیت از آلمان نباید 72 ساعت از زمان انجام تست گذشته باشد.
 • نتیجه تست می‌بایست منطبق بر قوانین کشور مقصد باشد.
 • چنانچه کشور مقصد مسافران واکسینه شده را قبول می‌کند، لوفت‌هانزا مسافرانی را که دو هفته از دوز دوم واکسن آنها گذشته باشد را با ارائه مدارک مربوط به واکسیناسیون پذیرش می‌کند.
 • واکسنهای مورد تایید اروپا: BoNTech/Pfizer.Modema.AstraZeneca and Johnson&Johnson
 • تنها نتیجه آزمایش PCR مورد قبول گروه هواپیمایی لوفت هانزاست.

با تشکر
هواپیمایی لوفت‌هانزا در تهران


اطلاعیه استرداد بلیط‌های مسیر استانبول به دلیل اعمال محدودیت کرونایی در ترکیه - 1400/03/05

بازگشت به نامه شماره 8111 تاریخ 27/02/1400 سازمان هواپیمایی کشوری، در خصوص اعلام استرداد کامل بلیط‌های مسیر تهران – استانبول –تهران به علت اعمال محدودیت‌های رفت و آمد در کشور ترکیه به منظور پیشگیری از ویروس COVID-19 مقتضی است مقررات زیر هنگام ابطال، استرداد و تغییر تاریخ بلیط پرواز های استانبول رعایت شود.
ابطال و استرداد و یا تغییر تاریخ بلیط مسیرهای تهران – استانبول که پرواز آن‌ها در بازه زمانی 7/02/1400 (27 تا APR 21) تا 27/02/1400 (17 تا MAY 21) و استانبول –تهران که پرواز آن‌ها در بازه زمانی 10/02/1400 (30APR21) تا 27/02/1400 (17MAY21) است، بدون دریافت جریمه بلامانع است.
بلیط‌های دوطرفه‌ای (RT) که تاریخ و رفت‌وبرگشت آنها به ایران بین بازه زمانی 27 لغایت 29 آوریل 2021 است، مشمول مقررات بند 1 نمی‌شود.
مسافرانی که تاریخ پرواز آن‌ها مطابق با تاریخ‌های اعلام شده در بند 1 بوده و بلیط آن‌ها قبل از صدور بخشنامه با جریمه استرداد شده است، جهت بازنگری با دفاتر صادرکننده، بلیط تماس بگیرند.


آزمایشگاه‌های بغداد موردتایید هواپیمایی ماهان برای PCR- (2 خرداد 1400)

بدینوسیله به استحضار می رساند که آزمایشگاه‌های موردتایید جهت انجام تست PCR در شهر بغداد برای مسافرین (به استثنای مسافرینی که عازم کشور چین هستند) به ترتیب ذیل است.

 • آزمایشگاه رازی بغداد
 • آزمایشگاه بیمارستان یرموک
 • آزمایشگاه بيمارستان مدینه الطب

اطلاعیه جدید هواپیمایی ماهان مبنی بر سفر به شهرهای سلیمانیه و اربیل

باسلام؛
احتراما، به استحضار می‌رسانیم تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به شهرهای سلیمانیه و اربیل نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می‌گردد و لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشور عراق، داشتن ویزای معتبر برای مسافران ایرانی الزامی است.


برقراری مجدد پروازهای مشهد و بندرعباس - فلای دبی

افزایش پروازهای تهران، لار و شیراز

به اطلاع می‌رسانیم پروازهای شرکت هواپیمایی فلای دبی در مسیر مشهد- دبی، بندرعباس – دبی و بلعکس مجددا برقرار گردیده است.
لازم به ذکر است پروازهای مسیر تهران– دبی–تهران بصورت 2 پرواز روزانه، پروازهای مسیر لار-دبی– لار بصورت 2 پرواز هفتگی و پروازهای شیراز - دبی – شیراز بصورت 3 پرواز در هفته طبق جدول زیر انجام خواهند شد.


13 May

MHD-DXB-MHD

Thursday-Sunday

12 May

BND-DXB-BND

Wednesday-Friday-Sunday

10 MAY

IKA-DXB-IKA

2 Daily flight

11 May

LRR-DXB-LRR

Tuesday-Saturday

13 May

SYZ-DXB-SYZ

Thursday-Saturday-Tuesday


شرایط پذیرش مسافران ورودی و خروجی درپروازهای مسیر «دبی» - هواپیمایی ایران ایرتور

 • مسافرینی که با ویزای توریستی عازم امارت متحده عربی هستند، می‌بایست بلیط رفت‌وبرگشت تهیه کنند. بدیهی است در صورت نداشتن بلیط برگشت از پذیرش در فرودگاه مبدا ممانعت گردیده و هزینه‌های نوشو بلیط بر عهده مسافر خواهد بود. این دستورالعمل برای مسافرین ملیت اماراتی و اشخاصی که دارای اقامت هستند، مستثنی است.
 • کلیه مسافرین عازم امارات متحده می‌بایست جواب تست pcr منفی با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز را تهیه و به صورت پرینت کاغذی با مهر و امضا به همراه داشته باشند (جواب تست می‌بایست به زبان انگلیسی بوده و هرگونه ارائه جواب تست به صورت پیامک تصویر در گوشی و ... قابل‌قبول نیست) مسافرین زیر 2 سال جهت ورود به کشور امارت ملزم به ارائه تست PCR نیستند.
 • گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا صرفا بصورت آزمایش PCR (دارای QR cod) مورد قبول است و ارائه تست‌های خانگی rapid test وآنتی‌بادی مورد قبول نیست.
 • مسافرین با اهلیت امارات متحده عربی هنگام خروج از ایران ملزم به ارائه تست کرونا نبوده و صرفا در فرودگاه‌های امارت تست PCR انجام خواهد شد.
 • از کلیه مسافرین بعد از ورود به فرودگاه‌های امارات تست مجدد PCR گرفته خواهد شد و مسافرین ملزم به رعایت قرنطینه تا اخذ جواب تست هستند، که در صورت مثبت بودن نتیجه تست طبق مقررات بهداشت امارات متحده عربی قرنطینه خواهند شد و کلیه هزینه‌ها بر عهده مسافر خواهد بود.
 • مسافرینی که حتی قصد اقامت در امارات متحده عربی را نداشته و از فرودگاه‌های امارات به سایر کشورها ترانزیت خواهند شد نیز ملزم به ارائه تست PCR با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز هستند.
 • مسافرانی که طی 14 روز قبل از سفر به امارات به کشورهای هند، نیجریه و آفریقای جنوبی سفر کرده‌اند اجازه استفاده از پرواز به مقصد امارات را نخواهند داشت، برای اشخاص با اهلیت امارت و یا دارندگان گلدن ویزا این امر مستثنی است.
 • پر کردن فرم خود اظهاری مسافر قبل از ورود به امارت اجباری است.
 • کلیه مسافرین که متقاضی ورود به ایران هستند ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید 19 (PCR) با اعتبار حداکثر 96 ساعت قبل از پرواز به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیر از انگلیسی مهمور به مهر وضعییت سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا، الزامی است.
 • مسافرینی که بیش از 96 ساعت از آخرین تست PCR در خارج از ایران اقامت داشته باشد، می‌بایست جهت ورود به کشور ایران تست مجدد PCR را تهیه نمایند. مسافرین زیر 8 سال در جهت ورود به کشور ایران ملزم به ارائه تست PCR نیستند.
 • برای کلیه مسافرین ورودی به کشور ایران تکیمل فرم‌های خود اظهاری و تعهد نامه مسافر الزامی است.
 • ارائه تست PCR از کلیه آزمایشگاه‌ها و مراکز مورد تایید وازرت بهداشت ایران مورد قبول است.
 • کلیه پروازهای ورودی و خروجی شرکت هواپیمایی ایران ایر تور در فرودگاه دبی، در ترمینال 2 انجام خواهد شد.

جدیدترین اطلاعیه قشم ایر در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا - 1400/02/21

از پذیرش مستقیم و غیرمستقیم مسافرین از مبدا کشورهای ویژه به شرح ذیل، که ظرف حداکثر دو هفته قبل از موعود سفر، بیش از 4 ساعت در این کشورها حضور داشته‌اند، ممانعت به عمل خواهد آمد؛
بوتسوانی، برزیل، جمهوری چک، استونی، فرانسه، هند، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، پاکستان، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا.
تاریخ اجرای این بخشنامه از 21 اردیبهشت ماه 1400 (11 می 2021) تا اطلاع ثانوی می‌باشد.


اطلاعیه جدید - هواپیمایی قشم ایر در خصوص سفر به عراق

حسب اعلام سازمان هواپیمایی کشور عراق به اطلاع می‌رساند؛ ورود مسافرین هندی به کشور عراق به صورت مستقیم و غیر مستقیم ممنوع می‌باشد. لذا از پذیرش مسافرین هندی و کسانی که به هند مسافرت داشته‌اند، در پروازهای منتهی به کشور عراق ممانعت به عمل خواهد آمد.


اطلاعیه جدید هواپیمایی سلام ایر - موضوع: همراه داشتن واچر هتل برای مسافران غیر عمانی

کلیه مسافران ورودی غیر عمانی از جمله خانواده‌هایی که دارای فرزند زیر 18 سال هستند، از ساعت 18 روز سه شنبه 11 می موظف به داشتن واچر هتل به مدت یک هفته از طریق سایت emushrif هستند. 

قرنطینه خانگی برای شهروندان عمانی و سایر گروه‌های معاف از هتل، در بخشنامه‌های قبلی همچنان بر قوت خود باقی است.


اطلاعیه افزایش بار مجاز همراه مسافر در پروازهای بین‌المللی «هما»

به اطلاع می‌رساند به منظور جلب رضایت مسافران هما بار مجاز همراه مسافران در کلیه کلاسهای پروازی هما در مسیرهای بین‌المللی از / به تهران به میزان 5 کیلوگرم از تاریخ 08MAY21تا اطلاع ثانوی افزایش یافته است.
سن کودک شما در تاریخ رفت هرکدام از پروازهای سفرتان تعیین می‌کند که آیا او واجد بهره‌مندی از نرخ ویژه نوزادان یا کودکان است یا خیر. برای اطلاع از نوع نرخ ویژه با توجه به سن کودک خود، به این لینک مراجعه کنید.


*توجه: نرخ ویژه نوزادان عموماً 10 درصد نرخ ویژه بزرگسالان است، در حالی‌که نرخ ویژه کودکان تنها در برخی مسیرها قابل ارائه است.
نوشته های مشابه