اطلاعیه‌‎ها و بخشنامه‌های پروازهای داخلی

اطلاعیه‌‎ها و بخشنامه‌های پروازهای داخلی

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
  • ...
  • ...

آخرین اطلاعیه‌های مربوط به پروازهای داخلی در مسیر تهران به مشهد، تهران به شیراز، تهران به اصفهان، تهران به کیش، تهران به بوشهر، تهران به عسلویه، مشهد به شیراز، مشهد به اصفهان، مشهد به تهران و ... در یوتراوز.

هواپیمایی آتا: رويه ممانعت از پذیرش مسافران مبتلا به کووید-۱۹ در پروازهای داخلی - 17 شهریور 1400

با سلام؛
احتراما به استحضار می‌رساند در راستای اجرای بند (۷) مصوبه چهل و دوم ستاد ملی کرونا در ارتباط با عدم جابجایی مسافران دارای تست مثبت کرونا، به اطلاع می‌رساند کلیه دفاتر فروش طرف قرارداد اعم از تلفنی، اینترنتی و حضوری قبل از انجام رزرو ملزم به اطلاع‌رسانی به مسافران در خصوص ممانعت از پذیرش مسافران ناقل بیماری کروید -۱۹ براساس استعلام از پایگاه داده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهند بود؛ بدین صورت که آن‌دسته از مسافرانی که از تاریخ دریافت پاسخ مثبت تست کرونای آن‌ها ۱۲ روز نگذشته باشد، از پذیرش آن‌ها در پروازهای داخلی ممانعت بعمل خواهد آمد. شایان ذکر است در صورت مثبت بودن تست کرونا می‌بایست مسافرانی که قصد خرید بلیط دارند پس از گذشت ۱۴ روز از دوره بیماری، با انجام مجدد تست PCR و دریافت نتیجه منفی از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت نسبت به سلامت خود اطمینان کسب کنند و سپس جهت خرید بلیط اقدام نمایند.


هواپیمایی ایران ایر - شماره: 1244/م ب مورخ 1400/5/19

موضوع: بارهمراه مسافر داخل کابین (Carry-on Baggage)

احتراما، به منظور حفظ ایمنی مسافران و جلوگیری از بروز مشکلات عملیاتی در حین پرواز، ابعاد و وزن مجاز جهت بار همراه مسافر در کابین پروازی به شرح ذیل اعلام می‌شود:
حداکثر میزان ابعاد بار همراه مسافر داخل کابین در شبکه پروازی «هما» 56 سانتی‌متر (22اینچ) طول، 45سانتی‌متر (18 اینچ) عرض و 25سانتی‌متر (10اینچ) ارتفاع می‌باشد و یا به عبارتی دیگر مجموعه ابعاد آن نباید بیشتر از 115 سانتی‌متر (45 اینچ ) باشد. همچنین حداکثر وزن بار دستی قابل حمل در کابین اکونومی 5 کیلوگرم
و در کابین «هما کلاس» 7 کیلوگرم است. از تاریخ این بخشنامه ورود بار دستی ترولی یا چرخدار به داخل کابین با رعایت مقررات فوق در شبکه پروازی «هما» بلامانع است.
ابعاد: 25×45×56 سانتی‌متر (10×18×22 اینچ)
وزن5 کیلوگرم در کابین اکونومی و 7 کیلوگرم در کابین هما کلاس
محمدهادی صانعی
رئیس رویه‌ها و مقررات بازرگانی


اطلاعیه جدید هواپیمایی پارس مبنی بر پذیرش مسافران محترم توان‌خواه ویلچری

احتراما پیرو بخشنامه شماره 1009/مورخ 15/02/400 در خصوص عدم امکان پذیرش مسافران محترم توان‌خواه ویلچری با عنایت به عدم وجود بالابر برای تایپ CRJ200 به استحضار می‌رساند در راستای تامین رفاه حال آن عزیزان این هواپیمائی ضمن کنسل نمودن بخشنامه فوق بدینوسیله اعلام می‌دارد پذیرش این عزیزان مشروط بر اعلام رضایت کتبی مسافر در فرودگاه یا ویلچر تا پای پرواز و سپس با کمک‌رسانی همکاران هندلینگ دهنده بدون ویلچر و بدون بالابر تا داخل کابین هواپیما بلامانع خواهد بود.


اطلاعیه ماهان ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (17 اسفند 1399)

به منظور تشدید مراقبت‌های بهداشتی و مدیریت تردد مسافران از/ به فرودگاه‌های استان خوزستان (اهواز، آبادان، ماهشهر، دزفول و آغاجاری) خواهشمند است موارد ذیل را برای سوارشدن مسافرین به ایشان یادآوری کنید.

  • به همراه داشتن جوابیه منفی تست کرونا (آزمایش تشخیص سریع Rapid Test) از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت.
  • از ورود همراهان برای پیشواز و بدرقه به ترمینال فرودگاه جلوگیری به عمل خواهد آمد.

بخشنامه قشم ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (27 اسفند 1399)

درباره عدم الزام تست سریع کرونا برای پرواز به استان خوزستان (اهواز، آبادان، ماهشهر، دزفول و آغاجاری)، طبق آخرین بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران درباره مراقبت‌های بهداشتی و مدیریت تردد مسافران از استان خوزستان، به اطلاع می‌رساند، انجام تست سریع کرونا برای مسافران ورودی به استان خوزستان در فرودگاه‌های مبدا الزامی نیست.


اطلاعیه ایران ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (2 فروردین 1400)

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما» در راستای اجرای تکالیف ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره تشدید مراقبت‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا در استان خوزستان، در ابتدا به هموطنان عزیز توصیه می‌شود اگر ضرورتی برای مسافرت به این استان نیست، سفر خود را به فرصتی دیگر موکول کنند.
در صورت ضرورت برای انجام سفر به استان خوزستان، مسافران باید گواهی نتیجه آزمایش عدم ابتلا به ویروس کرونا، آزمایش تشخیص سریع (Rapid Test) از سوی مراکز مورد تایید وزارت بهداشت را در روز پرواز به قسمت پذیرش مسافر «هما» ارائه‌ کنند.
همچنین براساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، ورود مستقبل و مشایعت‌کننده به ترمینال فرودگاه‌های استان خوزستان ممنوع است. لازم به ذکر است، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» همچون گذشته، رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی مسافر را در پروازهای خود رعایت می‌کند.


بخشنامه کیش ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (18 اسفند 1399)

پیرو بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد مقابله با کوویید-19 درباره تردد مسافران محترم به استان خوزستان و رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی موارد درنظر گرفته به شرح زیر هستند.

  • تمام مسافران خروجی از استان خوزستان شامل شهرهای اهواز، آبادان، ماهشهر، دزفول و آغاجری ملزم به ارائه گواهی نتیجه آزمایش عدم ابتلا به کووید -19 (آزمایش تشخیص سریع Rapid Test) مورد تایید وزارت بهداشت هستند.
  • کلیه مسافران بالاتر از 8 سال ملزم به داشتن تست منفی کووید-19 هستند.
  • در صورت انصراف از پرواز مسافران از / به مقاصد مطرح شده، چنانچه بلیط خود را زودتر از تاریخ اجرای بخشنامه تهیه کرده باشند، وجه آن به‌طورکامل استرداد می‌شود.
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید