ورود
 Koche Ghar Rood Afshan Ecolodge
اقامتگاهی برای تعطیلات آخر هفته پایتخت نشین‌ها

اقامتگاه بوم‎گردی کوچه غار رود افشان دماوند

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

اقامتگاه بوم‎گردی کوچه غار رود افشان یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در شهر زیبای دماوند است که در نزدیکی غار رود افشان قرار دارد. این اقامتگاه بوم‎گردی در استان تهران، شهرستان دماوند، به سمت فیروزکوه و در روستای سیدآباد واقع شده‌ است.

اقامتگاه بوم‌گردی کوچه غار رود افشان این امکان را برای شما فراهم می‌کند که چند روزی را به دور از شلوغی و هیاهوی شهر بگذرانید و در یک مکان آرام و بی سروصدا استراحت کنید. دورتادور این اقامتگاه بوم‌گردی را باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی اهالی روستای سیدآباد فرا گرفته‌اند. از طرفی اتاق‌های تمیز و ساده‌ای هم که در اختیار گردشگران قرار می‌دهد باعث شده تا طبیعت گردها و روستاگردهای تهرانی بیشتر به آن توجه کنند. در ادامه با یوتراوز همراه باشید تا یک اقامتگاه خوب برای گذران تعطیلات آخر هفته‌تان را به شما معرفی کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی اقامتگاه بوم‎گردی کوچه غار

اقامتگاه بوم‌گردی کوچه غار رود افشان در استان تهران، شهرستان دماوند، جاده فیروزکوه، بعد از آب سرد در روستای خسروان و نزدیک غار رود افشان قرار دارد. اگر شهروند تهران هستید به راحتی می‌توانید با اتومبیل خود این مسیر سر راست را طی کنید و به روستای سیدآباد برسید و برای تعطیلات به خانه بوم‌گردی کوچه غار بروید و از طبیعت بکر و باصفای روستای سیدآباد لذت ببرید.
اگر قصد دارید از مرکز شهر تهران با اتومبیل به سمت اقامتگاه حرکت کنید، باید 120 کیلومتر را طی کنید که حدودا 2 ساعت را در راه هستید. اما اگر در مرکز شهر دماوند ساکن هستید و می‌خواهید به این اقامتگاه بوم‌گردی بروید باید با ماشین خود حدود 50 کیلومتر را طی کنید.

فضای اقامتگاه بوم‌گردی کوچه غار رود افشان

a good lunch in Koche Ghar Rood Afshan Ecolodge

هنگامی‌که وارد اقامتگاه بوم‌گردی کوچه غار می‌شوید با فضای سرسبز زیبایی روبه‌رو می‌شوید که با درختان و گلدان‌های رنگارنگی تزئین شده ‌است. در محوطه اقامتگاه حوض بزرگی قرار دارد با یک آب‌نما. قسمت‌های مختلف حیاط این خانه را با درختان سبز، گلدان‌های گل رنگارنگ و میز و صندلی‌ها تزئین کرده‌اند. شب‌ها می‌توانید با عزیزان خود روی این صندلی‌ها بنشینید و یک چای دبش نوش‌جان کنید. متراژ محوطه این اقامتگاه بوم‌گردی حدود 4000 متر است.

اتاق‌های اقامتگاه بوم‌گردی رود افشان

decorations of Koche Ghar Rood Afshan Ecolodge

این مجموعه اقامتی 5 اتاق دارد که هر کدام از این‌اتاق‌ها ظرفیت‌های متفاوتی دارند اما در مجموع تا 40 نفر را پذیرایی می‌کنند. در این مجموعه دو اتاق ظرفیت 5 نفر را دارند که همراه با سرویس کف‌خواب هستند، یک اتاق دیگر هم تا 5 نفر ظرفیت دارد اما همراه با 3 تخت‌خواب و 2 سرویس کف‌خواب است، یک اتاق دیگر هم تا 10 نفر را با سرویس کف‌خواب ظرفیت دارد و تنها اتاق باقیمانده حدود 15 نفر را با سرویس کف‌خواب اسکان می‌دهد. پس از هر جهت برای سفرهای خانوادگی و گروهی مناسب است.در اتاق‌های کوچکی که دارای ظرفیت 5 نفر هستند امکاناتی مانند حمام، فرش، بخاری گازی، سرویس فرنگی، دوش، تلویزیون و کرسی موجود است. اتاق‌های بزرگ این مجموعه که ظرفیت آن‌ها 10 نفره است امکاناتی مانند بخاری گازی، فرش، حمام، تلویزیون، یخچال، سرویس فرنگی و کرسی را دارند و اما سایر امکانات اقامتگاه را در ادامه بخوانید:

امکانات و خدمات اقامتگاه بوم‌گردی

Koche Ghar Rood Afshan Ecolodge Rooms
 • تمامی اتاق‌های این مجموعه بوم‌گردی دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند.
 • در این مجموعه گردشگری برای گروه‌های بالای 30 نفر برنامه‌هایی مانند اجرای موسیقی محلی و رقص محلی برگزار می‌کنند.
 • در این مجموعه سیستم سرمایشی وجود ندارد چون از لحاظ شرایط طبیعی در منطقه کوهستان با طبیعت سرسبز و رودخانه‌های پر آب واقع شده و هوا به خودی خود خنک است.
 • در این مجموعه امکان پخت غذا وجود ندارد و شما می‌توانید برای وعده‌های غذایی خود در رستوران اقامتگاه غذاهای محلی باکیفیت که با مواد ارگانیک درست شده‌اند را سفارش دهید. از غذاهای محلی این مجموعه می‌توان به ته‌چین مرغ، ته‌چین بره، ماهی قزل کبابی و دیزی مخصوص اشاره کرد.
 • از دیگر امکانات این مجموعه بوم‌گردی می‌توان به پارکینگ غیرمسقف، راهنمای محلی، رستوران، سیستم گرمایشی (بخاری گازی، بخاری برقی و کرسی) اشاره کرد.

قوانین و مقررات اقامتگاه کوچه غار برای گردشگران

 • ورود حیوانات خانگی مجاز است.
 • اقامت برای کودکان کمتر از 5 سال رایگان است.
 • استعمال دخانیات ممنوع است.
 • همراه داشتن مدارک شناسایی الزامی است.
 • زمان تحویل اتاق ساعت 14 و زمان تخلیه اتاق ساعت 12 است.
 • امکان برگزاری مراسم وجود ندارد.

روستای سیدآباد کجا است؟

اما بد نیست با روستای سیدآباد هم بیشتر آشنا شویم. این روستا جزء توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند در استان تهران است که در فاصله 85 کیلومتری تهران قرار دارد. هنگامی که جاده تهران به فیروزکوه را طی می‌کنید تابلوی ورودی این روستا را در کنار این جاده مشاهده می‌کنید. در این روستا یک جاده‌ی فرعی به سمت غار رود افشان قرار دارد که می‌توانید این مسیر را برای رفتن به غار رود افشان انتخاب کنید. همچنین اگر قصد دارید به دریاچه‌های تار و هویر بروید می‌توانید از جاده مخصوصی که در این روستا است به سمت دریاچه‌ها حرکت کنید.
روستای سید آباد جزء مناطق خوش آب‌وهوای دماوند است که می‌توانید در این روستا هوای پاک را وارد ریه‌های خود کنید. این روستا در ارتفاعات واقع شده است، هنگامی که در کوچه پس کوچه‌های آن قدم می‌زنید تهران را زیر پای خود حس می‌کنید و می‌توانید شهر تهران را مشاهده کنید. همچنین در فاصله 10 کیلومتری روستای سیدآباد رودخانه دلیچای قرار دارد که اطراف آن را درختان سرسبز فرا گرفته‌اند و گردشگران و طبیعت دوستان از صدای جوشش آب نهایت لذت را می‌برند.
به طورکلی با وجود آب‌وهوای دلچسب روستای سیدآباد حتما باید چندروزی را در این روستا اقامت کنید تا یک زندگی آرام به دور از شلوغی، ترافیک و آلودگی هوا را تجربه کنید.
محلی‌های روستا به قومیت طبری تعلق دارند و به زبان طبری دماوندی که همان زبان مازندرانی است صحبت می‌کنند. این گویش محلی برای شما که به عنوان مسافر یا گردشگر وارد روستا می‌شوید حتما جالب است. در ادامه مطلب می‌خواهیم اقامتگاه بوم‎گردی کوچه غار رود افشان را معرفی کنیم.

مکان‌های دیدنی نزدیک به اقامتگاه غار رود افشان

Rood Afshan Cave

در اطراف این اقامتگاه بوم‌گردی مکان های تاریخی و طبیعی بسیاری وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به غار رود افشان، هفت چشمه، چشمه آب معدنی خمده، غار بورنیک، تنگه واشی، دریاچه تار و هویر و... اشاره کرد. در ادامه قصد داریم بهترین شاخصه طبیعی در نزدیکی این اقامتگاه را به شما معرفی کنیم که اگر قصد سفر به روستای سید آباد را داشتید، از این مکان هم دیدن کنید.

غار رود افشان

غار رود افشان یا غار پنهان یکی از زیباترین غارهای ایران است که ورودی آن در میان صخره‌ها پنهان شده ‌است به همین دلیل به آن غار پنهان هم می‌گویند. این غار سنگی بزرگ در رشته کوه‌های البزر و 103 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد. این غار 3 تالار دارد که از قندیل‌های آهکی پوشیده شده اند. دهانه این غار سنگی بعد از غار ایوب و غار اسپهبد خورشید سومین دهانه بزرگ در بین غارهای ایران است.
اگر قصد دارید به غار رود افشان بروید باید مسیر تهران به فیروزکوه را انتخاب کنید و با طی کردن مسافت 45 کیلومتر و گذر از سربندان به روستای سیدآباد برسید. هنگامی که به روستای سیدآباد رسیدید باید مسیر آسفالت سمت راست جاده را ادامه دهید. سپس برای پیدا کردن مسیر روستای رود افشان باید حواستان باشد که تابلوی سبز رنگ بعد از پمپ بنزین را ببینید. سپس باید بعد از تابلو 10 کیلومتر را طی کنید و از روستای کلاک عبور کنید و بعد از آن به دوراهی روستای مشهد و روستای رود افشان می‌رسید که باید راه سمت چپ را انتخاب کنید و با طی کردن 5 کیلومتر به روستای رود افشان می‌رسید که برای رسیدن به غار بایستی تا انتهای روستا را طی کنید.

نوشته های مشابه
 • اقامتگاه‌ بومگردی ارگ‌ سنگی سنگان

  اقامتگاه بومگردی ارگ‌ سنگی یکی از گزینه‌های بسیار خوب بومگردی در اطراف تهران است. این اقامتگاه در روستای تاریخی سنگان واقع شده ‌است و با اقامت در آن علاوه بر تجربه یک سفر عالی در دل روستای سنگان، به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری هم دست پیدا می‌کنید.

 • جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

  خداوند دفتر دنیا را می‌گشاید، مداد رنگی را در دست گرفته، رنگ قرمز، زرد و نارنجی را بر صفحه جهان هستی می‌زند و فصل شگفت‌انگیز پاییز را به دنیا هدیه می‌‌دهد. در این زمان است که فرزند آدم همراه با فصل پاییز به دنبال آرامش می‌رود. فصل پاییز در هر منطقه به گونه‌ای خاص جلوه‌گری می‌کند. می‌رویم تا جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز را تماشا کنیم.

 • میگون کجاست؟

  میگون یکی از مناطق ییلاقی تهران است که همواره جزو یکی از مقصدهای گردشگری و تفریحی محبوب در نزدیکی پایتخت شناخته می‌شود. میگون یا فشم میگون در دامنه‌های توچال قرار گرفته و زیبایی‌های منحصر به فردی دارد.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز