........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار مشهد دامغان یک گزینه‌ راحت و اقتصادی برای سفر از پایتخت معنوی ایران مشهد به شهر زیبای دامغان است. سفر با قطار و خرید بلیط قطار مشهد دامغان به شما این اجازه را می‌دهد تا با آرامش و بدون نگرانی از ترافیک جاده و خستگی از مسیر سفر خود را در کنار عزیزانتان طی کنید و از امکانات راحتی مانند صندلی‌های پوشش‌دار، تهویه مطبوع و خدمات بهداشتی نیز برخوردار شوید. بنابراین، خرید بلیط قطار  از یوتراوز برای سفر از مشهد به دامغان به عنوان یک گزینه مطمئن و مقرون‌به‌صرفه بهترین انتخاب پیش روی شماست.

فاصله مشهد تا دامغان با قطار چقدر است؟

مسیر ریلی مشهد تا دامغان 556 کیلومتر و قطارهای این مسیر پس از حدود 8 ساعت به مقصد می‌رسند. جزئیات برنامه حرکت قطار از مشهد به دامغان باتوجه‌به هر شرکت ریلی متفاوت است و شما می‌توانید برای اطلاع دقیق ساعات حرکت قطارهای مشهد به دامغان، زمان تقریبی رسیدن به دامغان، امکانات هر کوپه و همچنین ایستگاه‌های توقف قطار در شهرهای میانی، قسمت "مشاهده جزئیات" را از روی بلیط الکترونیک در یوتراوز مشاهده کنید و در صورت در نظر داشتن یک شرکت ریلی خاص، می‌توانید با فیلتر کردن آن شرکت دلخواه تنها قطارهای مشهد به دامغان آن شرکت مسافربری ریلی را مشاهده کنید. 

کدام قطارها در مسیر ریلی مشهد به دامغان تردد دارند؟

در مسیر ریلی مشهد به دامغان قطارهای متعددی تردد دارند که به‌طور خلاصه می‌توان به قطار مشهد دامغان پارسی، قطار مشهد دامغان صبا، قطار مشهد دامغان پردیس و 3ستاره 4تخته خلیج فارس کوپه ای 4 تخته اشاره کرد. 

نقشه شهر دامغان

امکانات رفاهی قطارهای مسیر ریلی مشهد دامغان چطور است؟

 پرترددترین قطارهای فعال در مسیر مشهد به دامغان، قطار چهار تخته خلیج فارس و اتوبوسی صبا هستند. قطارهای اتوبوسی یا سالنی، فاقد کوپه بوده و چیدمان صندلی هایشان شبیه به اتوبوس یا هواپیما است. قطارهای سالنی و اتوبوسی در سه گروه 2 ستاره، 3 ستاره و 4 ستاره طبقه‌بندی شده‌‍اند و دسته‌بندی‌های آن ها بر اساس امکانات و خدماتشان انجام می‌شود. اما قطارهای خلیج فارس دارای واگن هایی با 11 کوپه و ظرفیت هر کوپه برابر با 44 نفر است که یکی از بهترین گزینه ها برای سفرهای خانوادگی به شمار می‌آید.  قطار سه ستاره خلیج فارس در حال حاضر در کلاس 3 قطارهای رجا قرار دارد. قیمت کمی که برای خرید بلیط قطار خلیج فارس پرداخت می‌شود در کنار امکانات ایده‌آلی مثل سرویس خواب، فروش غذا در کوپه، سیستم تهویه مطبوع، پذیرایی در شروع سفر، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی و امکان سفارش غذا هنگام رزرو بلیط باعث شده تا این قطار یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی به حساب بیاید که به دنبال سفر ارزان هستند.

محدوده قیمتی بلیط قطار از مشهد به دامغان چقدر است؟

قیمت بلیط قطار مشهد به دامغان به موارد و نکات متفاوتی مانند نوع بلیط، نوع قطار و شرکت ریلی بستگی دارد. در ضمن نرخ این بلیط غیر از موارد فوق، به زمان سفرتان هم بستگی دارد. یک قاعده کلی برای خرید بلیط قطار وجود دارد و آن هم این است که بلیط ارزان قطار را زمانی می‌توانید خریداری کنید که مسافران کمتری خواستار خرید بلیط قطار مشهد دامغان هستند. در برخی روزهای مختلف سال و مناسبتهای گوناگون و همچنین افزایش تقاضای مسافران، امکان افزایش قیمت بلیط قطار دامغان وجود دارد؛ پس اطلاع از بهترین زمان برای 
 
خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد به دامغان برای کسانی‌که به‌دنبال خرید بلیط ارزان قطار هستند، خالی از لطف نیست. به طور کلی باید به این نکته توجه داشته باشید که ارزانترین نرخ بلیط قطار به‌طور معمول متعلق به قطارهای اتوبوسی و سه ستاره است و بالاترین قیمت نیز به قطارهای پنج ستاره مربوط می‌شود.

کدام ایستگاه های ریلی در مسیر قطار مشهد به دامغان قرار دارند؟

اگر قصد سفر در مسیر ریلی مشهد به دامغان را دارید، باید بدانید که قطارهای این مسیر ریلی پس از گذشت از ایستگاه‌های فریمان، کاشمر، نیشابور، سبزوار، جوین و شاهرود به راه‌آهن دامغان می‌رسند. شما می‌توانید با خرید بلیط قطار مشهد به دامغان به هرکدام از این شهرها و ایستگاه‌ها سفر کنید.

بهترین زمان سفر از مشهد به دامغان با قطار چه موقعی از سال است؟

از آن‌جایی که شهر دامغان در استان سمنان واقع شده است این شهر نیز مانند اکثر شهرهای استان سمنان دارای آب و هوای گرم و بیابانی است. در نتیجه می‌توان بهترین زمان برای سفر به شهر دامغان را بهار، پاییز و زمستان دانست که هوا اندکی خنک‌تر از فصل تابستان است. اگر قصد دارید در این شهر زمان خود را به گشت و گذار بگذرانید بهتر است فصل تابستان و سه ماهه دوم سال را برای سفر خود به دامغان انتخاب نکنید. 

سوالات متداول
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد دامغان امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • حداکثر میزان بار مجاز که می‌توان وارد قطار کرد چند کیلوگرم است؟
  شما می‌توانید وسایلی نظیر کیف دستی و ساک‌های کوچک که محتوای آن شامل لوازم شخصی می‌شود، صندلی چرخ بیمار، کالسکه بچه را همراه خود در کوپه قطار داشته باشید. مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • از چند دقیقه قبل باید در راه‌آهن حضور پیدا کنیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد. اگر با محیط راه‌آهن آشنا هستید، 30 دقیقه زمان قبل از ساعت حرکت کافی خواهد بود. توجه داشته باشید قطارها طبق زمان درج شده بر بلیط حرکت می‌کنند؛ پس حتما زودتر از موعد در راه‌آهن حاضر شوید.
 • آیا در رزرو کوپه دربست امکان آوردن مسافر اضافه وجود دارد؟
  بله، شما می‌توانید فقط یک مسافر اضافه بر نفرات خود بیاورید. در این زمان مسافر موردنظر باید هزینه بلیط قطار را پرداخت کند و فقط اجازه دارد در همان کوپه بماند.
 • شرایط بیمه قطار چگونه است؟
  تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ایستگاه مبدأ تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث، بیمه هستند. بیمه‌ حوادث مسافری شامل جبران هزینه‌های پزشکی و همچنین جبران نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی مانند آتش‌سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگ‌پرانی و سایر حوادث احتمالی می‌شود.
 • نرخ بلیط قطار مشهد دامغان برای نوزادان و کودکان چگونه است؟
  قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر دو سال تنها 10 درصد بهای بلیط (معادل بهای بیمه مسافر) بزرگسالان محاسبه می‌شود؛ اما در صورتی‌که شما بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو کنید بایستی 50 درصد بهای بلیط را پرداخت کنید. همچنین بهای بلیط کودکان 2 تا 12 سال نیم‌بها محاسبه می‌شود. تمامی افراد بالای 12 سال نیز بزرگسال محسوب شده و کل بهای بلیط را بایستی برای آنان پرداخت کنید.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد دامغان در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد دامغان در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز