........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار تهران به سمنان یکی از گزینه‌های اقتصادی و راحت برای سفر از پایتخت ایران به شهر سمنان است که امکانات مناسب و خدمات به موقع را برای مسافران فراهم می‌کند. سفر با قطار در این مسیر به شما این اجازه را می‌دهد تا با آرامش و بدون نگرانی از ترافیک، مسیر سفر خود را طی کنید و از امکانات راحتی مانند صندلی‌های پوشش‌دار، تهویه مطبوع و خدمات بهداشتی نیز برخوردار شوید. بنابراین، خرید بلیط قطار در یوتراوز برای سفر از تهران به سمنان به عنوان یک گزینه مطمئن و مقرون‌به‌صرفه بهترین انتخاب پیش روی شماست.

محدوده قیمتی بلیط قطار از تهران به سمنان چقدر است؟

قیمت بلیط قطار تهران به سمنان به چندین عامل متفاوت نظیر نوع بلیط قطاربلیط قطار اتوبوسی یا بلیط قطار سریع ‌السیر)، نوع کلاس سفری، مدت زمان سفر، فصل سفر، زمان رزرو بلیط و سن مسافران وابسته است. بلیط‌های قطار با کلاس‌های مختلفی از جمله اقتصادی، تجاری و فرست کلاس ارائه می‌شود که هر کدام دارای سطوح مختلفی از امکانات و راحتی هستند. همچنین، مدت زمان سفر نیز تأثیر زیادی بر قیمت بلیط دارد؛ برخی قطارها سفرهای مستقیم و سریع‌تری دارند که قیمت بلیط آن‌ها بیشتر است. همچنین، قیمت بلیط‌ها به‌طورمعمول در ایام تعطیلات به دلیل تقاضای بیشتر افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی، با رزرو زودهنگام بلیط قطار تهران به سمنان به قیمت‌های مناسب‌تر دست می‌یابد. بنابراین، برای اطلاع از دقیقترین قیمت بلیط قطار تهران به سمنان بهتر است هر زمانی‌که قصد خرید بلیط را دارید، از پنل ابتدای صفحه یا با استفاده از اپلیکیشن یوتراوز اطلاعات مورد نیاز سامانه را وارد کنید تا قیمت بلیط‌ها برایتان نمایش داده شود. 

کدام قطارها در مسیر ریلی تهران به سمنان تردد دارند؟

باتوجه‌به تعداد قطارهای موجود مسیر تهران به سمنان، شما می‌توانید با در نظر داشتن هزینه و زمان سفر خود، بهترین قطار را انتخاب کرده و بلیط خود را به صورت اینترنتی در یوتراوز خریداری کنید. بلیط قطار کوپه‌ای گزینه مناسبی برای سفرهای خانوادگی و دوستانه است و بلیط قطار اتوبوسی برای سفرهای انفرادی گزینه بهتری به شمار می‌آید. در مسیر تهران سمنان انواع بلیط قطار 4 ستاره اتوبوسی صبا از بهترین قطارهای شرکت ریلی رجا را می‌توانید از یوتراوز بخرید و سفری دلچسب را تجربه کنید.

امکانات رفاهی قطارهای مسیر ریلی تهران سمنان چطور است؟

قطارهای صبا و پردیس که جزو قطارهای سریع‌السیر و اتوبوسی شرکت رجا به‌حساب ‌می‌آیند بیشترین تردد را در مسیر ریلی تهران سمنان دارند. با وجود اینکه قطار اتوبوسی صبا تخت خواب ندارد؛ اما سرویس‌هایی را جایگزین کرده است که مسافر در طول مسیر حس بهتری را تجربه کند. برای مثال تمام صندلی‌های این قطارها برای خواب مناسب هستند و هر مسافر فضای بیشتری را نسبت به دیگر قطارها در اختیار دارد تا به‌راحتی استراحت کند. زیرپایی قابل تنظیم و زیر سری‌های نرم و راحت نیز حس بهتری را در طول سفر به مسافر القا می‌کند. صندلی‌های لوکس مجهز به سیستم صوتی و تصویری، توزیع بسته‌های خوراکی و بطری‌های آب معدنی نیم لیتری، وجود ویلچر در صورت نیاز برای مسافر، فروش تنقلات، تماشای فیلم با دو مانیتور در دو انتهای سالن، سیستم تهویه مطبوع، سیستم ارتباط داخلی و توزیع روزنامه و هدفون به هر مسافر از دیگر امکانات قطارهای صبا در مسیر تهران به سمنان است.

نقشه شهر سمنان

فاصله تهران تا سمنان با قطار چقدر است؟

مسافت ریلی قطار تهران تا سمنان 225 کیلومتر و مدت زمان سفر با قطار از تهران به سمنان با قطار عادی کمتر از 3 ساعت و با قطار تندرو 2 ساعت است . قطار تهران سمنان در روزهای مختلفی از هفته در اختیارتان قرار دارد و شرکت‌های ریلی مختلفی با قطارهای متنوعی چون اتوبوسی، کوپه‌ای، سالنی، چهار ستاره اکونومی و بیزنسی همراه با عصرانه در این مسیر وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز خواهند گذاشت. 

کدام ایستگاه های ریلی در مسیر قطار تهران سمنان قرار دارند؟

در مسیر تهران سمنان تنها یک ایستگاه قطار وجود دارد که قطارهای این مسیر ریلی از ایستگاه‌ها گرمسار می‌گذرند و در نهایت به ایستگاه راه‌آهن سمنان می‌رسند. احتمال این وجود دارد تا قطارهای تهران سمنان در هر کدام از این ایستگاه‌ها با توجه به دلایل مختلفی همچون سرویس قطار، سوار شدن و پیاده شدن مسافران توقف کنند. بنابراین با توجه به توقف قطار در ایستگاه‌ها، مدت زمان سفر افزایش پیدا می‌کند. 

بهترین زمان سفر از تهران به سمنان با قطار چه موقعی از سال است؟

سمنان، تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی سرد دارد و بارندگی‌ها در این منطقه معمولا در فصول سرد سال  مثل زمستان و پاییز اتفاق می‌افتد. بنابراین  بهترین زمان سفر به سمنان را می‌توان فصل بهار و پاییز به‌شمار آورد که هوای معتدل و مطبوعی بر این استان غالب است. در فصل تابستان سمنان بسیار گرم است و برای سفر توصیه نمی‌شود.

سوالات متداول
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار تهران سمنان در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار تهران سمنان در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • هزینه کوپه دربست در قطار چقدر است؟ و چند نفر همراه می‌توان داخل کوپه دربست برد؟
  هنگام رزرو دربست کوپه قطار، برای صندلی‌های خالی، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی کسر می‌شود و به صورت خودکار فقط بهای صندلی را پرداخت می‌کنید. درصورت دربست کردن کوپه امکان سوار شدن تنها یک نفر اضافه وجود دارد که این فرد صندلی خارج از کوپه ندارد و بهای بلیط این مسافر اضافی را رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • قیمت بلیط تهران سمنان برای کودکان چقدر است؟
  برای کودکانی که بین 2 تا 12 سال سن داشته باشند نیم بها خواهد بود و برای کودکان زیر 2 سال ده درصد هزینه بلیط گرفته می‌شود.
 • چند ساعت قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار از تهران به سمنان چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • شرایط بیمه قطار چگونه است؟
  تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ایستگاه مبدأ تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث، بیمه هستند. بیمه‌ حوادث مسافری شامل جبران هزینه‌های پزشکی و همچنین جبران نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی مانند آتش‌سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگ‌پرانی و سایر حوادث احتمالی می‌شود.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز