........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار شاهرود مشهد بهترین راه‌ سفر در یکی از پرطرفدارترین مسیر ریلی فعال کشور است و هرساله مسافران بسیاری در این مسیر جابه‌جا می‌شوند. شهر مشهد نیز که به عنوان پایتخت معنوی از آن یاد می‌شود، به واسطه حضور بارگاه مطهر حرم امام رضا (ع) در اغلب اوقات سال و به خصوص مناسبت‌های مذهبی و تعطیلات نوروز، پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری است. شهر مشهد با پیشرفت چشم‌گیری که در عرصه گردشگری و پزشکی در سال‌های گذشته داشته به یکی از مقاصد پرطرفدار برای گردشگران مبدل شده است. برای خرید بلیط قطار شاهرود مشهد می‌توانید روی یوتراوز حساب باز کنید؛ چرا که یوتراوز انواع بلیط‌های قطار این مسیر را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید بلیط قطار شاهرود مشهد

اکثر مسافران مسیر شاهرود مشهد جزو ان دسته از افرادی هستند که به قصد زیارت حرم امام رضا (ع) و بازدید از جاهای دیدنی مشهد به این شهر سفر می‌کنند. در حال حاضر یوتراوز این امکان را به وجود آورده است تا بتوانید بلیط قطار شاهرود به مشهد، این دو شهر محبوب و پرتردد را به صورت آنلاین خریداری کنید. با خرید بلیط قطار شاهرود مشهد، علاوه بر تجربه‌ سفری آرام می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌‌جویی کنید. اگر قصد دارید بلیط قطار شاهرود به مشهد را به صورت همزمان برای چند نفر خریداری کنید، باید با توجه به نوع قطار و ظرفیت هر کوپه یا ردیف برای این کار اقدام کنید. 

قیمت بلیط قطار شاهرود مشهد

از جمله مهم‌ترین دغدغه‌هایی که ممکن است برای هر مسافری ایجاد شود هزینه رفت و برگشت سفر و قیمت بلیط قطار است. نرخ  بلیط قطار مشهد  به موارد مختلفی همچون نوع بلیط، نوع قطار، زمان سفر و مسافت بستگی دارد. در ضمن نرخ این بلیط غیر از موارد فوق، به زمان سفر هم بستگی دارد. در واقع اگر شما قصد داشته باشید تا در ایام پیک سفر و در روزهای تعطیلات مذهبی به مشهد سفر کنید، طبیعی است که قیمت بلیط قطار مشهد هم نسبت به شرایط عادی با افزایش قیمت همراه باشد. شما می‌توانید پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و همچنین نوع کوپه (عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه‌های موجود برایتان نمایش داده می‌شود که می‌توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید. 

بلیط قطار شاهرود به مشهد ارزان

اگر به دنبال خرید ارزان بلیط قطار شاهرود مشهد هستید، یوتراوز این امکان را برای‌تان فراهم کرده است تا پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سامانه بتوانید با کلیک بر روی مرتب‌سازی براساس قیمت، لیست ارائه شده بلیط‌ها را از کمترین قیمت به بیشترین مشاهده کنید و بلیط خود را ارزان را بخرید. مسیر ریلی مشهد شاهرود توسط شرکت‌های ریلی متفاوتی پوشش داده می‌شود که شما می‌توانید باتوجه‌به زمان و بودجه مدنظرتان، شرکت ریلی دلخواه خود را انتخاب کنید. به‌طورکلی ارزان‌ترین بلیط قطار شاهرود مشهد را می‌توانید در اواسط هفته، روزهای غیرتعطیلات و ایام غیرپیک سال پیدا کنید یا بلیط قطار سه ستاره بخرید. ما در یوتراوز تلاش می‌کنیم تا ارزان‌ترین بلیط قطار شاهرود مشهد را برای شما ارائه دهیم.

نقشه شهر مشهد

استرداد آنلاین بلیط قطار شاهرود به مشهد

در صورتی که به هر علتی از خرید خود پشیمان شده‌اید و قصد دارید تا بلیط قطار شاهرود به مشهد خود را کنسل کنید، یوتراوز این امکان را برای شما به وجود آورده است تا بلیط خود را به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن استرداد کنید. برای استرداد آنلاین بلیط قطار توجه به قوانین و مقررات استرداد از جمله مهم‌ترین مواردی است که نباید نادیده گرفته شود. اگر در هر مرحله از استرداد بلیط قطار خود با سوال و یا نکته‌ای برخورد کردید که نیاز به راهنمایی داشتید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ما در یوتراوز به شماره 1548  تماس گرفته و راهنمایی‌های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

خرید بلیط قطار شاهرود به مشهد رفت و برگشت

در یوتراوز ‌این امکان را دارید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت بلیط قطار شاهرود به مشهد به صورت رفت و برگشت خود را خریداری کنید. برای خرید بلیط رفت و برگشت قطار شاهرود به مشهد کافی است تا در هنگام جستجوی بلیط قطار برای زمانی که مورد نظرتان است، تاریخ برگشت خود را هم انتخاب کنید. با انتخاب زمان رفت و برگشت، تمامی بلیط‌های این مسیر برای شما نمایش داده خواهد شد و شما می‌توانید از میان بلیط‌های نمایش داده شده، بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ضمن این امکان را دارید تا هنگام سفر و در صورتی که بلیط بازگشت خود را خریداری نکردید،بدون هیچ نگرانی بلیط قطار مشهد شاهرود خود را بخرید.

نکات و شرایط خرید بلیط قطار برای کودکان

درصورتی که قصد دارید تا بلیط قطار شاهرود به مشهد را برای کودک خود خریداری کنید، توجه به نکات و شرایط مربوط به خرید این بلیط از جمله مورادی است که نباید نادیده گرفته شود. از جمله شرایط مهم مربوط به خرید بلیط برای کودکان آن است که طبق قوانین راه‌آهن شما نمی‌توانید برای کودک تنها بلیط خریداری کنید و حتماً حضور حداقل یک بزرگسال در کنار کودک الزامی است. نرخ بلیط قطار شاهرود به مشهد برای کودکان زیر 2 سال، 10 درصد از مبلغ کل بلیط است و برای کودکان 2 تا 12 سال، به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود. البته در صورتی که برای کودک زیر 2 سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، باید هزینه بلیط را به صورت نیم‌بها پرداخت کنید.

بهترین زمان سفر به مشهد

چنانچه تصمیم خود را گرفته‌اید و تمایل دارید تا با خرید بلیط قطار به مشهد سفر کنید، آگاهی کافی از بهترین زمان سفر به این شهر زائرپذیر خالی از لطف نیست. همانطورکه اشاره مشهد در بیشتر روزهای نیمه سال آب و هوای گرم و در پاییز و زمستان نیز روزهای به شدت سرد و خشکی دارد. بنابراین برای سفر به مشهد بهتر است تا روی اواخر زمستان اوایل بهار حساب باز کنید زیرا در این ایام آب و هوای مشهد معتدل و مناسب‌تر است.  در ضمن اگر تمایل دارید تا از شاهرود به مشهد سفر کنید و می‌خواهید در سفر خود با شلوغی و ازدحام انبوه جعیت روبه‌رو نشوید، بهتر است تا زمانی به غیر از مناسبت‌ها را برای سفرتان در نظر بگیرید. پیشنهاد یوتراوز به شما سفر در فصل پاییز و زمستان است.

مسیر قطار شاهرود به مشهد

مسیر ریلی شاهرود مشهد حدود 530  کیلومتر است و قطارهای فعال شاهرود به مشهد در حدود 10 ساعت این مسیر را طی می‌کنند. ایستگاه‌های بین راه قطار شاهرود مشهد، برای اطلاع از برنامه حرکت قطارها در این مسیر کافی است زمان حرکت خود را در سایت وارد کرده و بلیط‌ها را با جزئیات بررسی کنید. در مسیر شاهرود مشهد قطارهای زیادی تردد دارند که شرکت رجا با قطارهای 4ستاره اتوبوسی صبا، 3ستاره 4تخته خلیج فارس، 4ستاره4تخته نوین، 3ستاره6تخته پارسی، 4ستاره4تخته امید، 4ستاره 4تخته سریر، 4ستاره 4تخته سبز نوین این مسیر را پوشش می‌دهند.   

 

سوالات متداول
 • آیا امکان خریداری کردن بلیط قطار کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود دارد؟
  خیر، طبق مقررات راه آهن بایستی در هر کوپه قطار حداقل یک بزرگسال به همراه مسافران کودک و نوزاد وجود داشته باشد؛ و امکان خریداری بلیط کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود ندارد.
 • چگونه بلیط قطار شاهرود مشهد ارزان بخرم؟
  برای اینکه بلیط ارزان قطار شاهرود مشهد را بخرید، کافیست پس از تکمیل اطلاعات و نمایش لیست بلیط‌های این مسیر، گزینه مرتب‌سازی براساس قیمت را بزنید تا بلیط‌ها از کمترین قیمت برایتان مرتب‌سازی شوند.
 • چگونه ارزانترین بلیط قطار شاهرود مشهد را بخرم؟
  برای خرید ارزان‌ترین بلیط قطار شاهرود مشهد بهتر است سفر خود را در روزهای وسط هفته، ایام غیرتعطیلات و خارج از روزهای مناسبتی سال انجام دهید.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار شاهرود مشهد در یوتراوز وجود دارد؟ چگونه بلیط اینترنتی خریداری شده‌ام را کنسل کنم؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد و کنسلی بلیط قطار شاهرود مشهد چقدر است؟
  میزان جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط قطار می‌توانید از قسمت مشاهده جزئیات روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار شاهرود مشهد در یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  پس از خرید، بلیط قطار در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار می‌گیرد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار شاهرود مشهد امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • آیا پس از خرید آنلاین بلیط قطار شاهرود مشهد باید آن را چاپ کرده و با خود به راه آهن ببرم؟
  در صورتی‌که فایل الکترونیکی بلیط خود را به ‌همراه داشته باشید کفایت می‌کند اما اگر نسخه چاپ شده بلیط را هم همراه خود داشته باشید، ضرر نکرده‌اید.
 • آیا می‌توانم پذیرایی غذا را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب نمایم؟
  شما می‌توانید در هنگام درج اطلاعات و در صورتی‌که قطار امکان سرو غذا داشته باشد، نوع غذای خود را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. همچنین در برخی قطارهای ویژه و VIP سرویس پذیرایی شامل وعده ناهار و شام می‌شود و نیازی نیست بهای جداگانه بابت آن پرداخت کنید.
 • چه مدارکی برای سوار شدن به قطار لازم است؟
  همراه داشتن بلیط وکارت شناسایی معتبر برای سوار شدن به قطار لازم است.
 • چند ساعت قبل از حرکت قطار باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز