ورود
هزینه سفر به کیش

هزینه سفر به کیش چقدر است؟

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

برنامه سفر به جزیره کیش را دارید اما نمی‌دانید چه مبلغی را به عنوان هزینه رفت‌وبرگشت، اقامت، خوردوخوراک و تفریحات در جزیره درنظر بگیرید؟ در این مطلب تلاش کردیم به همه سوالات شما درباره هزینه سفر به کیش پاسخ بدهیم. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

هزینه سفر به کیش یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی‌ست که عازم این جزیره هستند. کیش به لطف سواحل رویایی، جاذبه‌های تاریخی، مراکز خرید لاکچری و انواع تفریحات آبی و غیرآبی به محبوب‌ترین مقاصد گردشگری بدل شده و بسیاری از افراد برای تجربه لحظاتی آرام و به‌یادماندنی خود را به این جزیره می‌رسانند. برای این دسته از مسافران مساله‌ای که اهمیت زیادی دارد، هزینه‌های سفر است.

برخی از گردشگران به دنبال تجربه‌ها و سفرهای لوکس هستند و بعضی هم تلاش می‌کنند تا به اقتصادی‌ترین شکل ممکن سفر کنند و در عین حال هم بیشترین لذت را از گشت‌وگذار در کیش ببرند. برای هرکدام از این افراد هزینه‌های سفر و بودجه‌ای که باید کناربگذارند، متفاوت است.

ما در این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز از هزینه‌های سفر به کیش در سال 1402 می‌گوییم تا هرکسی متناسب با شرایط و هدف خود از سفر، بهترین انتخاب را داشته باشد. پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما کیش را دارید، یا می‌خواهید با قطار به بندرعباس بروید یا سفر با ماشین شخصی اولویت‌تان است، از مطالعه این مقاله غافل نشوید.

در این مطلب درباره هزینه سفر به کیش در سال 1402 می‌خوانید:


قیمت بلیط هواپیما کیش چقدر است؟ مشاهده و خرید

هزینه سفر به کیش با هواپیما

سفر به کیش با هواپیما

هواپیما برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون هیچ دغدغه‌ای به جزیره کیش بروند، بهترین انتخاب است.البته که بسیاری هم قید آسایش سفر با هواپیما را به دلیل گران‌بودن آن می‌زنند و سفر با قطار یا ماشین شخصی را ترجیح می‌دهند.

برای تخمین هزینه سفر به کیش با هواپیما نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید، تاثیر فاصله مبدا تا مقصد، روزهای تعطیل و ایام پیک سفر است. به طور مثال در عید نوروز هزینه بلیط هواپیما کیش سر به فلک می‌گذارد و حتی ممکن است ساعت‌ها و روزها درگیر پیداکردن پرواز باشید. اما در روزهای گرم تابستان که کمترکسی کیش را انتخاب می‌کند، نه تنها قیمت بلیط که حتی هتل‌ها هم قیمت‌های باورنکردنی و بسیار مناسبی دارند.

بنابراین نباید تاثیر زمان سفر را در افزیش یا کاهش هزینه‌های سفر، نادیده بگیریم. ما در مقاله راهنمای سفر به کیش هر آنچه که باید برای یک سفر ایده‌آل بدانید را با شما دریان گذاشته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم حتما پیش از انتخاب هتل یا خرید بلیط، این مقاله را مطالعه کنید تا از بهترین زمان سفر به کیش مطلع شوید.

در ادامه هزینه سفر به کیش با هواپیما در سال 1402 را از مبدا چند شهر معروف، بررسی می‌کنیم:

بلیط هواپیما کیش

قیمت

از مبدا تهران

1.500.000 تومان

از مبدا مشهد

1.803.500 تومان

از مبدا شیراز

1.024.000 تومان

از مبدا اصفهان

1.313.000 تومان


هزینه سفر به کیش با قطار

هزینه سفر به کیش با قطار

کمتر کسی را می‌شناسیم که لذت سفر ریلی و همچنین تماشای منظره‌ها از پنجره واگن قطار را انکار کند. البته که سفر به کیش با قطار مخصوص آن‌هایی‌ست که دلشان کمی تنوع و تجربه‌های نو می‌خواهد؛ چرا که جزیره کیش مسیر ریلی ندارد بنابراین برای سفر به آن باید بلیط قطار به مقصد بندرعباس را تهیه کرد.

چنانچه سفر با قطار انتخاب شماست، این نکته را به خاطر داشته باشید که علاوه بر هزینه بلیط قطار بندرعباس، باید مبلغی هم برای طی‌کردن مسافت بندرعباس تا بندرچارک و همچنین لنج‌ها و شناورهای مسیر بندر به کیش درنظر بگیرید. فاصله بندرعباس تا بندر چارک 291 کیلومتر است که می‌توانید این مسیر را با ون یا تاکسی طی کنید که مبلغ آن اغلب اوقات به صورت توافقی است. بعد از رسیدن به بندر چارک باید سوار شناورهای مسافربری شوید و بعد از یک سفر دریایی 1 ساعت و 30 دقیقه‌ای، به کیش پا بگذارید.

قیمت بلیط شناورهای مسافربری بسته به کلاس آن شناور، متفاوت است. در ادامه مطلب شما را در جریان جدیدترین قیمت بلیط قطار بندرعباس از مبداهای مختلف و همچنین شناورها قرارمی‌دهیم:

بلیط قطار بندرعباس

قیمت

از مبدا تهران

632.950 هزارتومان

از مبدا مشهد

641.450 هزارتومان

از مبدا اصفهان

353.850 هزارتومان

از مبدا یزد

278.150 هزارتومان

---

قیمت بلیط شناورهای مسافربری از بندرچارک به کیش و بالعکس

قیمت

شناورهای کلاس A+

195 هزارتومان

شناورهای کلاس A

125 هزارتومان

شناورهای کلاس B

120 هزارتومان

🔴 خرید بلیط شناورها برای افراد بالای 3 سال الزامی است.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

بسیاری از افراد به هزار و یک دلیل سفر به کیش با ماشین شخصی را ترجیح می‌دهند و اعتقاد دارند این نوع سفر هم فال است هم تماشا. چرا که می‌توانند جاذبه‌های گردشگری از مبدا تا مقصد را ببینند، سری به رستوران‌های محلی شهرهای مختلف بزنند، با آداب‌ورسوم و فرهنگ‌های متفاوتی آشنا شوند و در نهایت با ماشین خودشان در کیش رانندگی کنند. راستش را بخواهید ما هم دلمان با این افراد است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای یک‌بار هم که شده به تجربه‌های جدید «بله» بگویید و حتما این سفر جاده‌ای طولانی را امتحان کنید.

مهم‌ترین مزیت سفر به کیش با ماشین شخصی مقرون‌به‌صرفه بودن آن است. مخصوصا این که به محض رسیدن به جزیره، می‌توانید با ماشین خودتان رفت‌وآمد کنید و دیگر نیازی به اجاره ماشین یا استفاده از تاکسی، اتوبوس یا ون‌ها ندارید. هزینه‌هایی که باید برای این سفر زمینی درنظربگیرید هزینه‌های بنزین، عوارض بین‌راهی، عوارض ورود به کیش، و همچنین هزینه انتقال خودرو با لندینگ کرافت (لندیگراف) از بندر چارک به کیش است.

در حال حاضر (سال 1402) لندیگراف‌ها با دریافت مبلغ 1 میلیون و 263 هزارتومان خودرو شما را به به کیش می‌برند. البته باید 300 هزارتومان هم عوارض ورود به کیش پرداخت کنید.

📌 چنانچه قصد سفر به کیش با خودرو شخصی را دارید، این نکات را مدنظر قرار دهید:

  • ممنوعیت ورود پیکان و پراید به کیش
  • همراه داشتن برگه ورود موقت به جزیره کیش و همچنین برگه کاپوتاژ
  • ممنوعیت نصب باربند روی خودرو

هزینه سفر به کیش با اتوبوس

هزینه سفر به کیش با اتوبوس

افراد کمی هستند که اتوبوس را به عنوان وسیله سفر به جزیره کیش انتخاب کنند. البته بعضی از افرادی که طرفدار سفرهای خانوادگی یا گروهی هستند، ترجیحشان این است که یک اتوبوس را دربست اجاره کنند و به مقصد بروند. اگر شما هم از این افراد هستید و قصد سفر به جزیره کیش را دارید، باید بلیط اتوبوس به مقصد بندرعباس را تهیه کنید. بعد از آن هم باید به کمک تاکسی به بندرچارک بروید و از آنجا سوار شناورهای مسافربری شوید.

قیمت بلیط اتوبوس از مبداهای مختلف را مشاهده می‌کنید:

بلیط اتوبوس بندرعباس

قیمت

از مبدا تهران

419.000 هزارتومان

از مبدا مشهد

265.000 هزارتومان

از مبدا اصفهان

287.000 هزارتومان

از مبدا رشت

519.300 هزارتومان

از مبدا شیراز

211.000 هزارتومان


هزینه سفر به کیش با کشتی

منظور از سفر به کیش با کشتی، طی‌کردن مسافت بندر چارک تا کیش با شناورهای مسافربری است. هزینه سفر دریایی به کیش (هزینه شناورها) را در جدول‌های ابتدای مقاله ذکر کردیم.

هزینه سفر به کیش با تور

هزینه سفر به کیش با تور

جزیره کیش از آن مقاصد گردشگری‌ست که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در قالب یک تور جامع و کامل سفر به آن را تجربه کنند. با رزرو تور کیش شما صفر تا صد امور سفر را به یک آژانس گردشگری معتبر می‌سپارید و دیگر هیچ دغدغه و نگرانی بابت نحوه رفت‌وبرگشت، اقامت، گشت‌های نیم‌روزی و بازدید از جاهای دیدنی کیش نخواهید داشت.

واحد تور شرکت یوتراوز در راستای تحقق رسالت خود که به وجودآوردن بهترین شرایط برای تجربه سفری به‌یادماندنی است، متناسب با بودجه شما بهترین برنامه سفر به کیش را ترتیب می‌دهد. بنابراین چندان فرقی نمی‌کند که چه مبلغی برای سفر و حتی اقامت در کیش درنظرگرفته‌اید، فقط کافیست به واحد تور یوتراوز اعتماد کنید. آن‌ها با توجه به شرایط شما، برنامه یک سفر فراموش‌نشدنی را برایتان می‌چینند. برای ارتباط با این تیم مجرب و همچنین اطلاع از هزینه سفر به کیش با تور، با شماره 📞1548 تماس بگیرید.

هزینه اقامت در کیش

هزینه اقامت در کیش

محل اقامت در کیش، یکی از دغدغه‌های مهم مسافران این جزیره است. تنوع هتل های کیش به قدری زیاد است که هر مسافری با هر نوع سلیقه و بودجه، می‌تواند اقامتگاه موردنظرش را پیدا کند و از اقامت خود لذت ببرد؛ حتی برای آن دسته از مسافرانی که به سفرهای لاکچری و اقامت در هتل‌هایی با امکانات و خدمات منحصربه‌فرد علاقمندند هم هتل‌های همه‌چیزتمام و لوکسی برای انتخاب وجود دارد. به دلیل رفت‌وآمد همیشگی مسافران به کیش، توجه ویژه‌ای به هتل‌های این جزیره و امکانات وخدمات آ‌ن‌ها شده و بعضی از آن‌ها حتی نمونه مشابه داخلی هم ندارند.

در ادامه مطلب شما را در جریان هزینه اقامت در هتل‌های 5 تا 3 ستاره کیش می‌گذاریم:

هزینه اقامت در هتل‌های 5 ستاره کیش

هزینه اقامت در هتل‌های 5 ستاره کیش

طبق یک اصل همیشگی، هرچه امکانات یک هتل و خدماتی که ارائه می‌دهد خاص‌تر و متفاوت‌تر باشد، قیمت آن هم بیشتر می‌شود. هتل‌های 5 ستاره کیش به لطف امکاناتی نظیر مجموعه آبی مجهز، سالن ورزشی، سالن کنفرانس، آمفی‌تئاتر، تالار پذیرایی و خدماتی همچون اینترنت پرسرعت رایگان جزو هتل‌های گرانقیمت و لوکس به حساب می‌آیند و هزینه اقامت در آن‌ها نسبت به سایر اقامتگاه‌های کیش بالاتر است. اغلب این هتل‌ها در چندقدمی خلیج فارس ساخته شده‌اند، بنابراین می‌توانید با چشم‌انداز دریا از پنجره اتاقتان از خواب بیدار شوید و هرزمان که خواستید در عرض چنددقیقه به سواحل رویایی کیش بروید.

هزینه اقامت در هتل‌های 4 ستاره کیش

هزینه اقامت در هتل‌های 4 ستاره کیش

امکانات و خدمات هتل‌های 4 ستاره کیش هم دست کمی از هتل‌های لوکس جزیره ندارند و اقامت در هرکدام از آن‌ها می‌تواند اوقاتی خوش و به‌یادماندنی را برای شما رقم بزند. اما آن چیزی که این هتل‌ها را از هتل‌های 5 ستاره متمایز می‌کند، موقعیت مکانی یا عدم وجود مجموعه آبی یا ورزشی است.

هزینه اقامت در هتل‌های 3 ستاره کیش

هزینه اقامت در هتل‌های 3 ستاره کیش

اگر دلتان می‌خواهد تا پاسی از شب در ساحل‌های کیش استراحت کنید، در خیابان‌های روشن جزیره قدم بزنید و تنها برای استراحت به هتل بازگردید، رزرو هتل‌های 3 ستاره کیش بهترین انتخاب است.

هزینه حمل و نقل در کیش

هزینه حمل و نقل در کیش

جزیره کیش به دلیل مساحت نه چندان زیاد خود، وسایل حمل‌ونقل عمومی کمی دارد. اتوبوس، تاکسی و ون‌های شهرداری در این جزیره وظیفه جابجایی مسافران را دارند و تاکسی‌های اینترنتی هم هرلحظه در دسترس مسافران هستند. همین ابتدا خوب است بدانید هزینه تاکسی در جزیره کیش بسیار زیاد است. به طور مثال اگر برای طی‌کردن یک مسافت کوتاه در شهر خود، مبلغی حدود 50 هزارتومان پرداخت می‌کردید، باید در کیش دوبرابر این مبلغ را برای همین مسافت بپردازید!

بنابراین چنانچه قصد استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی در کیش را دارید و نمی‌خواهید بیش از حد هزینه کنید، بهتر است سراغ اتوبوس و ون‌های جزیره بروید. هزینه اتوبوس و ون در جزیره کیش کمتر از 10 هزارتومان است.

هزینه خورد و خوراک در کیش

هزینه خورد و خوراک در کیش

حتما براساس تجربه‌های قبلی یا شنیده‌هایتان، متوجه این موضوع شده‌اید که جزیره کیش مقصدی لوکس و گران‌قیمت است. هزینه‌ها در کیش به شکل قابل توجهی بالاست که این مساله درباره خوردوخوراک هم صدق می‌کند. صرف یک وعده غذا در رستوران‌های کیش برای هر نفر حدود 300 هزارتومان آب می‌خورد و یک فنجان قهوه هم در کافه‌های کیش، حدود 150 هزارتومان است.

اما مطلب مهمی که باید پیش از برنامه‌ریزی برای سفر بدانید این است که به دلیل عدم وجود آب‌ لوله‌کشی در جزیره کیش، بخش زیادی از بودجه شما صرف خرید آب‌معدنی می‌شود.

هزینه تفریحات در کیش

هزینه تفریحات در کیش

برای بسیاری از مسافران کیش، نام این جزیره با تفریحات آبی و غیرآبی مهیج گره خورده و افراد زیادی تنها به قصد انجام این تفریحات و تجربه‌ای فراموش‌نشدنی، پا به جزیره کیش می‌گذارند. البته که اغلب تفریحات کیش، لاکچری و پرهزینه هستند اما در لیست بلندبالای این تفریحات می‌توان تفریحات ارزانی مانند اجاره دوچرخه یا بازدید از روستای باغو و رصدخانه تیتان را هم دید.

خبر خوب اینکه در جزیره کیش می‌تواند سراغ تفریحات رایگان هم بروید که به نظر ما لذت آن‌ها اگر بیشتر از تفریحات لوکس جزیره نباشد، کمتر نیست! بازدید از کشتی یونانی، تماشای غروب و طلوع آفتاب در سواحل جزیره و قدم‌زدن در اسکله‌های تفریحی تنها بخشی از تفریحات لذت‌بخش و رایگان در جزیره کیش هستند.

در جدول زیر می‌توانید قیمت معروف‌ترین تفریحات کیش را ببینید:

تفریحات آبی کیش

قیمت

شاتل کیش

218 هزار تومان

فلای بورد کیش

870 هزار تومان

پاراسل کیش

654 هزار تومان

جت اسکی کیش

15 دقیقه : 195 هزارتومان

کیبل اسکی کیش

با قایق: 150 هزارتومان

با کابل برقی: 45 هزارتومان

پدل بورد کیش

545 هزار تومان

غواصی در کیش

20 دقیقه: 600 هزارتومان
تفریحات غیرآبی کیش

قیمت

پارک دلفین کیش

370 هزارتومان

سافاری کیش

210 هزارتومان

بانجی جامپینگ کیش

1.100.000 تومان

رصدخانه تیتان کیش

80 هزارتومان

جایروکوپتر کیش

1.950.000 تومان


هزینه خرید سوغاتی در کیش

هزینه خرید سوغاتی در کیش

حتما شما هم با ما موافقید که قدم‌زدن در مراکز تجاری و خرید سوغاتی یکی از لذت‌های انکارنشدنی در سفر است. جزیره کیش به لطف قرارگرفتن در منطقه آزاد تجاری، از لحاظ تنوع و کیفیت اجناس حرف اول را در بین سایرشهرهای ایران می‌زند و افزایش روزافزون مراکز خرید لوکس هم می‌تواند شاهدی بر این ادعا باشد. درحال حاضر لاکچری‌ترین مرکزخرید جزیره، مرکز خرید میکامال کیش است. البته که عنوان مرکز خرید، نمی‌تواند حق مطلب را درباره این مجموعه همه چیز تمام ادا کند. میکامال یک مرکز تجاری تفریحی لوکس است که تمام برندهای مطرح دنیا نظیر مادام کوکو، اسمگ، ال‌سی‌وایکی‌کی، نیوبالانس، آدیداس و 361 در آن شعبه دارند. بنابراین نیاز به گفتن نیست که برای خرید از میکامال باید مبلغ قابل توجهی کناربگذارید.

اما اگر به دنبال اجناس باکیفیت اما قیمت مناسب‌تر هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری به مراکز خرید مروارید، پانیذ، دیپلمات، زیتون، صدف، ونوس و بازار چینی‌ها بزنید. شک نداریم که از این مراکز تجاری دست خالی بیرون نمی‌آیید!

راهکارهایی برای سفر ارزان به کیش

سفر کم هزینه به کیش

جزیره کیش از معدود مقاصد گردشگری‌ست که سفر به آن، بودجه قابل توجه و جیب تا حد زیادی پُر می‌خواهد! البته که این به معنای این نیست که اگر بودجه هنگفتی ندارید به طور کامل قید سفر به نگین خلیج فارس را بزنید! ما در ادامه راهکارهایی را عنوان می‌کنیم که با عمل به آن‌ها می‌توانید یک کیش‌گردی درست و حسابی اما ارزان را تجربه کنید:

با تور سفر کنید

سفر با تور علاوه بر اینکه دغدغه خرید بلیط رفت‌وبرگشت و اقامت شما را برطرف می‌کند، باعث کاهش هزینه‌های سفرتان هم می‌شود. آژانس‌های گردشگری به دلیل مراوداتی که با هتل‌ها دارند و همچنین اطلاع از آخرین بلیط‌های لحظه آخری، می‌توانند یک سفر مقرون‌به‌صرفه را برای شما ترتیب بدهند؛ درحالی که اگر خودتان به صورت جداگانه بلیط می‌خریدید و هتل دلخواهتان را رزرو می‌کردید، باید بیش از دوبرابر مبلغ پیشنهادی تور بودجه برای سفر درنظر می‌گرفتید.

زمینی به کیش بروید

سفر به جزیره کیش و هزینه های آن

البته در اینجا منظورمان فقط سفر با قطار یا ماشین شخصی به کیش است. در ابتدای متن درباره مزایا و تاثیری که این انتخاب در کاهش هزینه‌هایتان دارد، گفتیم. البته که سفر با ماشین شخصی به دلیل مسافت طولانی، خستگی راه، توقف‌های مداوم و از دست‌دادن فرصت لازم برای گشت‌وگذار در کیش، گزینه محبوب مسافران نیست و کمتر کسی از این تجربه استقبال می‌کند. اما سفر با قطار که بخش زیادی از خستگی سفر با ماشین شخصی را ندارد، برای علاقمندان به سفرهای ارزان، گزینه پرطرفداری‌ست. به طور کلی، هزینه سفر به کیش زمینی نسبت به سفر هوایی بسیار مناسب‌تر است.

برای سفر در تابستان برنامه‌ریزی کنید

همان طور که حتما می‌دانید جزیره کیش تابستان‌های به شدت گرمی دارد و رطوبت هوا بسیار بالاست. آفتاب در این فصل پرقدرت‌تر از همیشه می تابد و به همین دلیل هم گشت‌وگذار در جزیره تنها به ساعات پایانی روز و بعد از غروب آفتاب محدود می‌شود. همین شرایط آب‌وهوایی باعث شده تا تقاضا برای سفر در تابستان کم شود و از بلیط هواپیما گرفته تا قیمت هتل‌ها به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. پس اگر به دنبال سفر کم هزینه به کیش هستید، این فرصت را از دست ندهید!

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

سخن پایانی

در این مطلب از یوتراوز درباره حداقل هزینه سفر به کیش صحبت کردیم و از هزینه‌های سفر به این جزیره دوست‌داشتنی با انواع وسایل نقلیه گفتیم. نکته‌ای که نباید آن را فراموش کنید این است که جزیره کیش مقصد ارزانی نیست. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که مانند سایر مقاصد گردشگری در ایران، بتوان با کمترین بودجه به آن سفر کرد. اما این به معنا هم نیست که با کمی برنامه‌ریزی و مدیریت هزینه‌ها نمی‌توان سفری مقرون‌به صرفه داشت.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد به تمام سوال‌ها و دغدغه‌های شما درباره هزینه سفر به کیش 1402 پاسخ بدهد. چنانچه تجربه سفر به این جزیره را داشتید، خوشحال می‌شویم که ما را هم در جریان جزئیات این سفر و نحوه مدیریت هزینه‌هایتان قرار بدهید.

ما در شرکت خدمات گردشگری یوتراوز تمام تلاش خود را می‌کنیم تا سفر به مقصدهای دلخواه شما را به تجربه‌ای فراموش نشدنی تبدیل کنیم. به همین منظور هم فرآیند خرید بلیط قطار، هواپیما و 🏠 رزرو هتل را برای شما آسان کرده و حتی امکان ارتباط 24 ساعته با تیم پشتیبانی را هم فراهم کرده‌ایم. برای اطلاع از قیمت بلیط‌ها، امکانات هتل‌ها و حتی جاهای دیدنی کیش می‌توانید با آن‌ها در ارتباط باشید.

در پایان سفری شیرین و به‌یادماندنی را برایتان آرزو می‌کنیم! 😍سوالات متداول

حداقل هزینه سفر به کیش چقدر است؟

برای هزینه سفر به کیش نمی‌توانیم عدد دقیقی بیان کنیم، چرا که همه چیز به انتخاب شما (نحوه سفر و محل اقامت) برمی‌گردد.

هزینه سفر به کیش از تبریز چقدر است؟

در حال حاضر (پاییز 1402) بلیط هواپیما تبریز کیش 2.136.400 تومان است.

هزینه سفر به کیش از اصفهان چقدر است؟

در حال حاضر (پاییز 1402) بلیط هواپیما اصفهان کیش 1.543.500 تومان است.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز