ورود
وسایل مورد نیاز سفر دختر

وسایل ضروری برای سفر دخترانه چیست؟

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

برنامه سفر دخترانه چیده‌اید اما هنوز نمی‌دانید چه وسایلی باید همراه خودتان بردارید؟ ما در این مطلب به تمام دغدغه‌های شما درباره وسایل مورد نیاز برای سفر دختران پاسخ می‌دهیم و در پایان امیدواریم با اطلاع از جزئیات این موضوع، سفری به‌یادماندنی داشته باشید.

وسایل ضروری سفر دخترانه یکی از دغدغه‌های اصلی قبل از شروع مسافرت‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، اردوی‌های ورزشی و المپیادهای علمی‌ست. این‌که چه وسیله‌ای را برای چه نوع سفری انتخاب کنید، می‌تواند بر کیفیت سفر شما تاثیر بگذارد.

اگر نظر ما را بخواهید، سفر دخترانه یکی از جذاب‌ترین سفرهاست که هر دختری باید حداقل یک‌بار آن را تجربه کند. البته که ذات سفر به‌کلی جذاب است و چیزی بهتر از سفر برای استراحت و تجدیدقوا وجود ندارد؛ اما سفرکردن صرفا این نیست که کوله‌باری ببندید، بلیط هواپیما بگیرید، هتلی رزرو کنید، در اردوی دانش‌آموزی و دانشجویی ثبت‌نام کنید و عازم سفر شوید. گاهی اوقات سفر نکاتی دارد که اگر از آن غافل شوید، حتما با مشکل روبه‌رو خواهید شد. نکاتی‌که می‌تواند برای همه یکسان نباشد. یکی از این نکات انتخاب وسایل لازم برای سفر است.

اگر شما هم بزودی عازم سفری دخترانه هستید و هنوز نمی‌دانید چه وسایلی باید با خود بردارید یا از چه لوازمی صرف‌نظر کنید، این مقاله برای شماست. در این مطلب از مجله گردشگری یوتراوز تلاش کردیم تا به همه سوالات شما درباره لیست وسایل شخصی دخترانه در سفر پاسخ بدهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید!


در این مطلب درباره وسایل ضروری سفر دخترانه می‌خوانید:

بلیط هواپیما، ارزان‌تر از همه‌جامقایسه قیمت و خرید

قبل از هر کاری یک چک‌ لیست تهیه کنید

تهیه چک‌ لیست وسایل مورد نیاز سفر دخترانه

«برای مسافرت دخترانه چی ببریم ؟» این شاید اولین جمله‌ای باشد که پیش از شروع سفر از خودتان یا اطرافیانتان می‌پرسید؛ البته که سوال به‌جا و درستی‌ست چرا که خانم‌ها چه از نظر اهمیت‌دادن به احساس راحتی در سفر و چه از نظر توجه به کاربرد لوازم سفر، به‌هیچ عنوان با آقایان قابل‌مقایسه نیستند و جزئیات بیشتری را درنظرمی‌گیرند. به همن دلیل هم هست که پیش از مسافرت دخترانه این سوال ذهنشان را درگیر می‌کند که چه چیزی را باید بردارند و چه چیزی را نه؟

برای اینکه تا پایان سفر درباره وسایلی که همراه خودتان برده‌اید یا حتی درباره آن دسته از وسایلی که فکرمی‌کردید به کار نمی‌آیند و برنداشته‌اید، دغدغه‌ای نداشته باشید پیشنهاد می‌کنیم حتما یک چک لیست از وسایل ضروری سفر تهیه کنید. البته که به دلیل نوع سفر (سفر دخترانه) قطعا وسایلی که برمی‌دارید متفاوت‌تر و حتی بیشتر از سایر سفرهاست! بنابراین تهیه چک لیست وسایل موردنیاز سفر دخترانه می‌تواند خیال شما را بابت کاربردی بودن وسایل همراهتان، آسوده کند.
اما بهترین روش تهیه چک لیست وسایل ضروری سفر دختر چیست؟!

ابتدا وسایل را برحسب اولویتِ خود دسته‌بندی کنید. به این ترتیب انتخاب لوازم موردنیاز راحت‌تر می‌شود. چک‌ لیست شما باید شامل لباس، لوازم بهداشتی و آرایشی، وسایل الکترونیکی، لوازم شخصی، تنقلات مورد علاقه‌تان و داروهای شخصی باشد.

سپس برای هرکدام از موارد بالا یک لیست تهیه کنید و هروسیله‌ای را برداشتید، روی اسم آن وسیله خط بکشید، بدین ترتیب چیزی را از قلم نخواهید انداخت. پیشنهاد می‌کنیم از کسانی که قبلا تجربه سفر دخترانه را داشته‌اند، مشورت بگیرید.

چمدان متناسب با قدوقامت خود انتخاب کنید

انتخاب چمدان مناسب برای سفر دخترانه

بعد از تهیه چک لیست وسایل مسافرت دخترانه، وقت انتخاب چمدان یا یک کوله‌پشتی مناسب است. از آن‌جا که به احتمال زیاد وسایل شما به عنوان یک خانم، بیشتر است باید چمدانی را انتخاب کنید که جادار و در عین‌حال سبک باشد.

🔔 نکاتی که باید برای خرید چمدان مدنظر داشته باشید عبارتند از:

🔸 قابل حمل بودن

🔹 چرخ‌دار بودن

🔸 دسته قابل تنظیم

🔹 سایز مناسب

بهتر است چمدان شما زیپ‌ها و قسمت‌های مختلف داشته باشد تا وسایلتان را به راحتی و برحسب اولویتِ استفاده و اهمیت، در قسمت‌های مختلف آن قرار دهید و در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

برای بعضی از خانم‌ها و دختران جوان، رنگ چمدان هم بسیار مهم است. اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید این مژده را بدهیم که به لطف تنوع رنگ‌ها در چمدان‌های زنانه، دست شما برای انتخاب چمدان با رنگ دلخواهتان باز است.

خوب است بدانید که تمام این نکات درباره انتخاب کوله‌پشتی و کیف‌دستی هم صدق می‌کند؛ علاوه بر اینکه کوله‌‌پشتی‌های دخترانه را متناسب با آناتومی بدنشان طراحی و تولید می‌کنند. بنابراین اگر انتخاب شما برای سفر دخترانه، تهیه یک کوله‌پشتی است به همه این موارد توجه کنید.

نظم دهنده چمدان را فراموش نکنید

نظم دهنده لوازم ضروری سفر دخترانه

با افزایش آمار سفرهای درون‌مرزی و برون‌مرزی، وسایل و تجهیزات سفر هم روز‌به‌روز بهتر و کاربردی‌تر می‌شوند. اگر چیزی درباره نظم دهنده یا ارگنایزر چمدان و ساک نشنیده‌اید، اینجا از کاربرد این وسیله برایتان توضیح می‌دهیم. نظم‌دهنده‌های چمدان و ساک، شامل کیف‌های سبک و کوچک پارچه‌ای یا پلاستیکی می‌شوند (زیپ‌دار یا بدون زیپ) که می‌توانید با استفاده از آنها وسایل سفرتان را تفکیک کنید. مثلا کفش‌ها را جدا بگذارید، لباس‌ها را جدا و تنقلات و لوازم بهداشتی و آرایشی را هم جدا از یکدیگر. این کار نه تنها وسایل موردنیاز شما را به راحتی در دسترستان قرار می‌دهد، بلکه کمک می‌کند تا در تکان‌های شدید قطار، اتوبوس یا هواپیما وسایل شما خراب یا آغشته به یکدیگر و کثیف نشوند.


بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

کفش مناسب با سفرتان را انتخاب کنید

انتخاب کفش مناسب برای مسافرت دخترانه

نمی‌دانیم تابه‌حال تجربه‌ای از انتخاب یک کفش نامناسب و عوارض این انتخاب در سفر داشته اید یا نه، اما مطمئنیم که نسبت به اهمیت این مساله آگاهید. به نظر ما اگر کفشی که در مسافرت می‌پوشید، مناسب و راحت نباشد، نیمی از لذت سفر را از دست خواهید داد. دیگر نه می‌توانید با خیالی آسوده و دور از هرگونه خستگی ساعت‌ها در شهر مقصدتان قدم بزنید، از ارتفاعات بالا بروید و آنطور که باید از زیبایی‌های مسیر لذت ببرید.

بنابراین فرقی نمی‌کند که وسایل مورد نیاز سفر یک روزه دخترانه را لیست می‌کنید یا سفری طولانی مدنظرتان است، در هرصورت باید به نوع کفشی که می‌خواهید بردارید توجه کنید؛ چراکه با انتخاب کفش نامناسب، ممکن است در طول سفر از ناحیه‌ی پا و کمر دچار درد یا حتی آسیب‌ِ جدی شوید و با خاطرات تلخی به خانه برگردید.

کفش اسپرت یا کفش مخصوص پیاده‌روی انتخاب مناسبی برای سفر است. بهتر است کفشی را انتخاب کنید که همه‌جا، در قطار، در اتوبوس، در سالن انتظار فرودگاه، در مقصد و در همه بخش‌های سفرتان با آن راحت باشید. برای انتخاب کفش مناسب فقط به شکل آن توجه نکنید، بلکه باید به جنس کفش هم اهمیت بدهید. کفش چرمی یا کفشی که پارچه آن به گونه‌ای‌ست که اصطلاحا تنفس دارد را انتخاب کنید. چنین کفشی باعث می‌شود پای شما کمتر دچار درد یا خستگی شود، کمتر عرق کند و در نتیجه بوی بد نگیرد. یادتان باشد اگر در فکر طبیعت‌گردی و جمع‌وجورکردن وسایل ضروری سفر دختر هستید، حتما کفشی با زیره مناسب را انتخاب کنید تا کف پایتان از ضربه‌های احتمالی در امان بماند.

لباس مناسب برای سفرتان را بردارید

لباس مناسب برای سفر دخترانه

اگر در یک مسافرت دخترانه بیش از نیمی از چمدان یا کوله‌پشتی شما را لباس‌های مختلف و رنگارنگ پرکرده، تنها نیستید! در واقع سوال «در سفر لباس چی بپوشیم؟» یکی از دغدغه‌های همیشگی دختران است! اهمیت این مساله در مسافرت‌ها و محدودیتی که به دلیل کمبود جا وجود دارد، دوچندان می‌شود چرا که باید قید لباس های زیادی را بزنید تنها به برداشتن چند لباس ضروری رضایت دهید.

گوشتان را بیاورید جلو تا نکته‌ای را بگوییم که ممکن است تا پیش از این نمی‌دانستید! برای اینکه دغدغه‌ای برای لباس مناسب در سفر و حتی ست کردن آن‌ها نداشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم لباس‌های بیسیک انتخاب کنید و حتما یک شومیز سفید در چمدانتان بگذارید چون بیشتر از آنچه که فکرش را کنید به کارتان می‌آید!

البته که شرایط عرف و فرهنگ مقصد، در انتخاب نوع لباستان بسیار موثر است چرا که لباس شما باید متناسب با ساختار فرهنگی آن منطقه باشد. نیاز به گفتن نیست اما قطعا لباسی که برای سفر و گشت‌وگذار در جزیره کیش انتخاب می‌‌کنید با لباسی که برای سفر به یک منطقه روستایی یا شهری با بافت مذهبی می‌پوشید؛ متفاوت است.

در انتخاب وسایل سفر برای دختر، فصل و زمان سفر را هم در نظر بگیرید و از گرم‌ یا سردبودن و شرایط آب‌وهوایی مقصد و همچنین مدت زمان سفر مطمئن شوید. به‌علاوه توجه به جنس لباس هم اهمیت دارد. اگر قرار است مدت زیادی را در پرواز، قطار یا در سالن‌های انتظار فرودگاهی سپری کنید یا پیاده‌روی‌های طولانی در برنامه‌تان است، بهتر است لباسی بپوشید که هم سطح بدن شما اکسیژن کافی دریافت کند و هم اینکه احساس راحتی بیشتری کنید.

حتما شما هم با ما هم‌عقیده‌اید که پوشیدن لباس‌های رنگی، زیبایی عکس‌ها را دوبرابر می‌کند! پس حتما هنگام نوشتن چک لیست وسایل شخصی دخترانه، به برداشتن چند لباس رنگی هم اشاره کنید. شک نداریم که عکس‌هایی که با این لباس‌های خوش‌رنگ در سفر می‌گیرید، بیشتر از بقیه عکس‌ها به دلتان می‌نشیند!

چه لباس‌هایی برای سفرم بردارم؟

لباس مناسب سفر دخترانه

 • لباس زیر (چند دست و از جنس نخ و پنبه)
 • جوراب نخی + جواب اضافه
 • لباس خواب و لباس مناسب برای زمان استراحت
 • تی‌شرت (چند عدد)
 • پیراهن رسمی
 • دامن و بلوز
 • شلوار چین
 • شلوار پیاده‌روی یا ترکینگ
 • مایو (اگر به نواحی ساحلی سفر می‌کنید)
 • ژاکت و لباس گرم
 • کلاه و دستکش
 • روسری / شال / دستمال سر (اسکارف)
 • کفش راحتی - کفش پیاده‌روی - کفش رسمی - صندل / دمپایی
 • کمربند

لوازم آرایشی‌وبهداشتی را فراموش نکنید

لوازم آرایش موردنیاز در مسافرت دخترانه

برای بعضی از خانم‌ها و دختران نوجوان، لوازم آرایشی و بهداشتی یکی از مهم‌ترین وسایل شخصی در سفر‌ است و جزو اولین مواردی‌‌ست که هنگام نوشتن چک لیست وسایل مورد نیاز دخترانه به آن اشاره می‌کنند. البته که در بین وسایل ضروری سفر اغلب خانم‌ها می‌توان یک کیف حاوی لوازم آرایشی و بهداشتی پیدا کرد اما اینکه حجم آن چقدر باشد به سلیقه و نظر خود شخص برمی‌گردد.

در ادامه شما را با روشی آشنا می‌کنیم که بتوانید بخش زیادی از لوازم آرایشی و بهداشتی خود را در سفر و بدون نگرانی از حجم و اضافه‌بار، همراه خود داشته باشید. برای این کار فقط کافیست کمی با روش‌های بسته‌بندی آشنا باشید و به اندازه مصرفتان انواع کرم، لوسیون و شامپو را در کیسه‌های مخصوص یا قوطی‌های کوچک بریزید.

از طرفی اگر بعضی لوازم به راحتی در مقصد شما پیدا می‌شود نیاز به برداشتن آن و تحمل بار اضافه نیست. برای مثال در بیشتر هتل‌ها لوازمی مثل شامپو، شوینده‌ بدن، پد، گوش پاک‌کن، دمپایی یک‌بارمصرف و حتی حوله به صورت کاملا بسته‌بندی (وکیوم) در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. اگر قرار است در هتلی اقامت کنید، پس نیاز به برداشتن بسیاری از این لوازم نیست. می‌توانید در هنگام رزرو هتل امکانات موجود در آن را مشاهده کنید و بعد درباره وسایل مسافرت دخترانه تصمیم بگیرید.

لیست لوازم بهداشتی‌وآرایشی برای سفر دخترانه

لوازم آرایش مورد نیاز برای سفر دختران

 • مسواک - خمیردندان و نخ دندان
 • گوش پاک‌کن
 • پد لاک پاک‌کن 
 • صابون (مایع / جامد)
 • خوشبوکننده بدن (اسپری / مام)
 • برس / شانه
 • پاک‌کننده صورت (دستمال مرطوب / محلول)
 • کرم ضد آفتاب
 • کرم مرطوب‌کننده (دست‌وصورت)
 • لوازم آرایشی
 • لوازم بهداشتی مخصوص بانوان
 • ناخن‌گیر
 • موچین و قیچی کوچک

اتو بخار دستی، اتوی مو و سشوار

ضرورت سشوار در مسافرت دخترانه

حتما در مغازه‌ها یا در بین وسایل شخصی افرادی که علاقمند سفر هستند، اتوی مو، سشوار و حتی اتو بخاردستی مسافرتی دیده و ضرورت استفاده از آن‌ها را در سفر شنیده‌اید. اگر لباسی که قرار است در مسافرت بپوشید، نخی است حتما بعد از بازکردن چمدان و دیدن چروک‌های عجیب روی لباس شوکه می‌شوید. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم از برداشتن اتو لباس غافل نشوید. البته که افراد زیادی هم مشکلی با چروک بودن لباس خود ندارند و ترجیح می‌دهند چمدان خود را با سایر لوازم ضروری پر کنند.

ضرورت وجود سشوار و اتوی مو در سفر هم بسته به نظر و سلیقه شماست. سشوار گاهی می‌تواند در مدت زمان شما صرفه‌جویی کند چون می‌توانید بالافاصله بعد از حمام از آن استفاده کرده و بدون نگرانی از سرماخوردگی، به ادامه سفر و گشت‌وگذار در مقصد بپردازید.

از طرفی بسیاری از هتل‌های سه‌ستاره به بالا در سرویس بهداشتی خود سشوار دارند و خوشبختانه نیاز به برداشتن آن نیست. برای اتوی لباس هم می‌توانید از خدمات لاندری هتل‌ها استفاده کنید، اما بهتر است قبل از رزرو هتل نگاهی به لیست امکانات اتاق بیاندازید و بعد تصمیم به رزرو آن بگیرید.

زیپ کیپ یا کیسه‌‌های‌ پلاستیکی بردارید

زیپ کیپ برای مسافرت دخترانه

شاید از خودتان بپرسید که اصلاً همراه داشتن کیسه‌ی پلاستیکی به چه دردی می‌خورد؟ بد نیست بدانید که همراه داشتن کیسه‌‌های پلاستیکی همیشه کاربردی است. می‌توانید از آن برای تفکیک لباس‌های کثیف از لباس‌های تمیز، جداکردن کفش‌ها، جداکردن و بسته‌بندی تنقلات و موادخوارکی، جداکردن مواد و لوازم شوینده از سایر لوازم و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

کیف مدارک، کیف رودوشی، کیف پاسپورت بردارید


کیف مناسب برای سفر باید به‌گونه‌ای باشد که هم بتوانید مدارکتان را در آن قرار دهید و هم فضای کافی برای گوشی تلفن همراه و بعضی اقلام بهداشتی‌وآرایشی در اختیارتان قرار دهد. این کیف باید در عین‌حال سبک هم باشد. می‌توانید علاوه بر مدارک و گوشی موبایل بعضی لوازم مانند کرم دست، دستمال مرطوب و یک بالم یا رژ لب هم در آن قرار دهید. بهتر است این کیف وزن کمی داشته باشد، چون قرار است در تمام طول مسیر همراه شما باشد.


سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین

لوازم دیگر که در مسافرت دخترانه به کارتان می‌آیند

سایر لوازم موردنیاز سفر دخترانه

اگر شما هم جزو آن دسته از دختران جوانی هستید که حین سفرتان، کار یا پژوهش می‌کنید یا نمی‌توانید برای مدت طولانی از دنیای تکنولوژی دور بمانید، باید بخشی از لوازم موردنیاز برای سفر را به این وسایل اختصاص دهید. به‌علاوه بعضی لوازم در هیچ‌کدام از دسته‌های فوق قرار نمی‌گیرد اما همراه‌داشتن آن به کیفیت سفر شما کمک می‌کند. در ادامه یک فهرست از سایر لوازم موردنیاز در سفر ارائه می‌شود که می‌توانید برحسب نوع و زمان سفر خود، از بین آن انتخاب کنید.

 • هدفون / هندزفری
 • پتوی مسافرتی
 • بالشت مسافرتی
 • چشم‌بند / ماسک خواب
 • بطری آب
 • داروهای ضروری
 • ظرف غذا
 • دوربین عکاسی
 • لپ تاپ
 • دفترچه یادداشت
 • کارت‌های بانکی
 • پول نقد
 • کارت‌های شناسایی (کارت ملی / پاسپورت / دفترچه بیمه)
 • کتاب راهنمای سفر
 • شارژر موبایل، گوشی و لپ تاپ

برای یک مسافرت دخترانه به‌یادماندنی آماده‌اید؟

در این مطلب از یوتراوز از وسایل مورد نیاز سفر دخترانه گفتیم و تلاش کردیم تا نکات مفیدی را در این باره با شما در میان بگذاریم. فرقی ندارد که شما می‌خواهید وسایل مسافرت مشهد دخترانه را بچینید یا جمع‌وجور کردن وسایل اردو دخترانه یک روزه دغدغه‌تان است؛ در هر صورت مطالعه این مطلب می‌تواند به شما کمک کند.

بعد از تهیه چک لیست لوازم ضروری سفر، وقت تصمیم‌گیری درباره نحوه سفر به مقصد دلخواه است. ممکن است از آن دسته افرادی باشید که اعتقاد دارند سفر ریلی از نوع دسته‌جمعی بیشتر خوش‌میگذرد و به همین دلیل دنبال خرید 🚉 بلیط قطار هستید، یا دلتان می‌خواهد با ماشین شخصی به مقصد بروید تا از زیبایی های مسیر هم لذت ببرید. محل اقامت هم کاملا بستگی به سلیقه شما دارد، می‌توانید با 🏠 رزرو هتل سفری لوکس را تجربه کنید یا با رزرو اقامتگاه‌های بومگردی، تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشید.

انتخابتان هرچه که باشد، ما در کنارتان هستیم. شما می توانید صفر تا صد امور سفر را به شرکت خدمات گردشگری یوتراوز بسپارید و با خیالی آسوده عازم سفری فراموش‌نشدنی شوید. تیم پشتیبانی ما در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما هستند. برای ارتباط با آن‌ها فقط کافیست با شماره 👈1548👉 تماس بگیرید

امیدواریم در این مسافرت دخترانه، حسابی به شما خوش بگذرد!🤩

سوالات متداول

وسایل مورد نیاز سفر دختر نوجوان چه مواردی است؟

وسایلی که یک دختر نوجوان باید داشته باشد عبارتند از: چمدان یا کوله‌پشتی، لباس، کفش، لوازم بهداشتی، کارت شناسایی، عابربانک، شارژر، ظرف غذا، داروهای ضروری و ...

لیست وسایل مورد نیاز سفر با ماشین شخصی شامل چه مواری است؟

چنانچه قصد سفر با ماشین شخصی را دارید علاوه بر مواردی که گفته شد، باید گواهینامه، لاستیک زاپاس و درصورت نیاز زنجیرچرخ هم همراه داشته باشید.

نوشته های مشابه
 • پاییز کجا بریم؟

  کمتر کسی را می‌شناسیم که از دیدن برگ‌های زرد و نارنجی درختان در پاییز به وجد نیاید و رویای سفر در این فصل تماشایی را در سر نداشته باشد. اما کدام مکان‌ها و کدام شهرها بهترین مقاصد گردشگری در پاییز هستند؟ در این مطلب به این سوال جواب می‌دهیم.

 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

 • هتل‌ آپارتمان چیست؟

  از سری چالش‌های سفر برای افراد، انتخاب محل اقامت در طول سفر است. محل‌های اقامتی که با انواع و اقسام مختلف در اختیار افراد قرار می‌گیرند. از هتل و متل گرفته تا هتل‌ آپارتمان که خانه‌ای در قالب یک هتل است. به‌راستی از هتل‌ آپارتمان چه می‌دانید؟

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز