ورود
وسایل موردنیاز برای یک سفر دخترانه

وسایل ضروری برای سفر دخترانه

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

همیشه این سوال برای دختران جوان پیش می‌آید که اگر قرار باشد در اردوی مدرسه یا دانشجویی شرکت کنند، یا همراه دوستان خود به سفر بروند، چه لوازمی همراهشان ببرند؟ البته اطلاع از چک لیست لوازم موردنیاز سفر، فقط دغدغه‌ی دختران نیست، اما از آنجاکه جزئیات وسایل مورد نیاز دختران و خانم‌ها در سفر کمی بیشتر است، به‌نظر می‌رسد اهمیت موضوع هم بیشتر باشد.

انتخاب وسایل ضروری برای سفر دخترانه یکی از دغدغه‌های اصلی قبل از شروع مسافرت‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، اردوی‌های ورزشی و المپیادهای علمی‌ست. این‌که چه وسیله‌ای را برای چه نوع سفری انتخاب کنید، می‌تواند بر کیفیت سفر شما به‌عنوان یک بانوی گردشگر جوان تاثیر بگذارد. ذات سفر به‌کلی جذاب است و چیزی بهتر از سفر برای استراحت و تجدیدقوا وجود ندارد. اما سفرکردن صرفا این نیست که کوله‌باری ببندید، بلیط و هتلی رزرو کنید، در اردوی دانش‌آموزی و دانش‌جویی ثبت نام کنید و عازم سفر شوید. گاهی اوقات سفر نکاتی دارد که اگر از آن غافل شوید، حتما با مشکل روبه‌رو خواهید شد. نکاتی‌که می‌تواند برای همه یکسان نباشد. یکی از این نکات انتخاب لوازم سفر است. اغلب این سوال برای دختران جوان پیش می‌آید که برای سفر چه وسایلی با خود بردارند و از چه لوازمی صرف‌نظر کنند. این مشکلی نیست که نشود آن را حل کرد. با ما همراه شوید تا شما را با «چک لیست وسایل موردنیاز برای سفر دخترانه» آشنا کنیم:


با سرعت زیاد، بلیط دستت میادخرید بلیط هواپیما

کارهایی که قبل از سفر دخترانه باید انجام دهید:قبل از هر کاری یک چک‌ لیست تهیه کنید

وسایل ضروری سفر دخترانه

«چه چیزهایی با خودم بردارم؟» این شاید آشناترین جمله‌ای باشد که یک بانوی جوان زمانی‌که قصد دارد سفری را آغاز کند، از خودش و دیگران بپرسد. طبیعی‌ست و حق هم دارد، چون خانم‌ها بیشتر از آقایان به جزئیات می‌پردازند. خانم‌ها چه از نظر اهمیت‌دادن به احساس راحتی در سفر و چه از نظر توجه به کاربرد لوازم سفر، به‌هیچ عنوان با آقایان قابل‌مقایسه نیستند. راحت‌تر بگویم، خانم‌ها برای سفر بیشتر از آقایان وسایل خرده‌ریزه برمی‌دارند. از این‌رو اغلب هنگام سفر این سوال، ذهنشان را درگیر می‌کند که چه چیزی را باید بردارند و چه چیزی را نه؟

راه‌حل چیست؟ به‌نظر می‌رسد تهیه چک‌ لیست همیشه راهکار مناسبی برای برداشتن وسایل موردنیاز برای سفر دخترانه باشد. می‌توانید یک چک‌ لیست تهیه و وسایل را برحسب اولویتِ خود، دسته‌بندی کنید. به این ترتیب انتخاب لوازم موردنیاز راحت‌تر می‌شود. چک‌ لیست شما باید شامل لباس، لوازم بهداشتی و آرایشی، وسایل الکترونیکی، لوازم شخصی، تنقلات مورد علاقه‌تان و داروهای شخصی باشد.

می‌توانید برای هرکدام از موارد بالا یک لیست تهیه کنید و هروسیله‌ای را برداشتید، روی اسم آن وسیله خط بکشید، بدین ترتیب چیزی را از قلم نخواهید انداخت. برای تهیه چک لیست سفر پیشنهاد می‌کنیم از کسانی که قبلا تجربه چنین سفری را داشته‌اند، مشورت بگیرید.چمدان متناسب با قدوقامت خود انتخاب کنید

انتخاب چمدان مناسب برای دختران


اولین چیزی که شما به عنوان یک خانم جوان برای سفرتان باید مورد توجه قرار دهید، انتخاب چمدان و کیف متناسب با آناتومی بدن شماست. از آن‌جا که خانم‌ها نسبت به آقایان، وسایل بیشتری برای سفرشان برمی‌دارند، باید چمدانی را انتخاب کنید تا جادار و در عین‌حال سبک باشد. پس باید در انتخاب چمدان به جنس آن توجه کنید.


چمدان شما باید باید به‌راحتی قابل‌حمل باشد، چرخ‌دار (ترجیحا چهارچرخ) باشد و دسته قابل تنظیمی هم داشته باشد. چمدانتان نباید آنقدر بزرگ باشد که حمل آن شما را به دردسر بیندازد. بهتر است چمدان شما چندین زیپ‌ها و قسمت‌های مختلف داشته باشد تا وسایلتان را به راحتی و برحسب اولویتِ استفاده و اهمیت، در قسمت‌های مختلف آن قرار دهید و در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

برای بعضی از شما بانوان جوان، انتخاب رنگ چمدان هم اهمیت دارد. معمولا چمدان‌هایی با رنگ‌های شادتر برای خانم‌ها طراحی می‌شوند. البته منظور ما در اینجا تفاوت سلیقه‌ای نیست، بلکه منظور ما این است که ممکن است چمدان با رنگ روشن بر اساس ساختار فیزیکی بانوان طراحی شده باشد. پس بهتر است در انتخاب چمدان، به رنگ آن هم توجه کنید. 

تمام این نکات درباره انتخاب کوله‌پشتی و کیف دستی هم صدق می‌کند؛ علاوه بر اینکه کوله‌‌پشتی‌های دخترانه را متناسب با آناتومی بدنشان طراحی و تولید می‌کنند. پس در انتخاب چمدان، کیف و کوله‌پشتی به همه این موارد توجه کنید.


نظم دهنده چمدان را فراموش نکنید

suitcase suitable for ladies

با افزایش آمار سفرهای درون‌مرزی و برون‌مرزی، وسایل و تجهیزات سفر هم روز‌به‌روز بهتر و کاربردی‌تر می‌شوند. اگر چیزی درباره نظم دهنده یا ارگنایزر چمدان و ساک نشنیده‌اید، اینجا از کاربرد این وسیله برایتان توضیح می‌دهیم. نظم‌دهنده‌های چمدان و ساک، شامل کیف‌های سبک و کوچک پارچه‌ای یا پلاستیکی می‌شوند (زیپ‌دار یا بدون زیپ) که می‌توانید با استفاده از آنها وسایل سفرتان را تفکیک کنید. مثلا کفش‌ها را جدا بگذارید، لباس‌ها را جدا و تنقلات و لوازم بهداشتی و آرایشی را هم جدا از یکدیگر. این کار نه تنها وسایل موردنیاز شما را به راحتی در دسترستان قرار می‌دهد، بلکه کمک می‌کند تا در تکان‌های شدید قطار، اتوبوس یا هواپیما وسایل شما خراب یا آغشته به یکدیگر و کثیف نشوند.


100هزارتومان تخفیف هتل با کفِ خرید یک میلیونی - کد: utmag100رزرو کن

کفش مناسب با سفرتان را انتخاب کنید

وسایل مورد نیاز برای سفر دخترانه

طبیعی‌ست که سفر رفتن با مهمانی رفتن فرق دارد. از این‌رو باید به‌خوبی به نوعِ کفشی که می‌خواهید بردارید، توجه کنید. چراکه اگر کفشی مناسب برای سفر خود انتخاب نکنید، ممکن است در طول سفر از ناحیه‌ی پا و کمر دچار درد یا حتی آسیب‌ِ جدی شوید.

کفش اسپرت یا کفش مخصوص پیاده‌روی انتخاب مناسبی برای سفر است. بهتر است کفشی را انتخاب کنید که همه‌جا، در قطار، در اتوبوس، در سالن انتظار فرودگاه، در مقصد و در همه بخش‌های سفرتان راحت باشید. برای انتخاب کفش مناسب فقط به شکل آن توجه نکنید، بلکه باید به جنس کفش هم اهمیت بدهید. کفش چرمی یا کفشی که پارچه آن به گونه‌ای است که اصطلاحا تنفس دارد، را انتخاب کنید. چنین کفشی باعث می‌شود پای شما کمتر دچار درد یا خستگی شود، کمتر تعریق کند و بوی بد نگیرد. یادتان باشد اگر برنامه سفر شما به مناطق طبیعی‌ست و احتمال پیاده‌روی طولانی‌مدت دارید، حتما کفشی با زیره مناسب را انتخاب کنید تا کف پای شما را از ضربه‌های احتمالی محافظت کند. 


لباس مناسب برای سفرتان را بردارید

وسایل سفر موردنیاز برای دختران

انتخاب لباس مناسب برای سفر از مهمترین نکاتی است که دختران جوان باید به آن توجه کنند. برای انتخاب لباس به شرایط عرف و فرهنگ مقصدتان توجه کنید. لباس شما باید متناسب با ساختار فرهنگی مقصد باشد. به‌عنوان مثال اگر قرار است به نواحی روستایی حتی در یک مقصد خارجی سفر کنید، باز هم باید به پوشش خود توجه کنید. 

در انتخاب لباس مناسب سفر، فصل و زمان سفر را هم در نظر بگیرید. لباس مناسب برای سفرهای پاییزی قطعا مناسب برای سفرهای بهاره نیست. گرم‌بودن و سردبودن، شرایط آب‌وهوایی و مدت زمان سفر را در نظر بگیرید. به‌علاوه توجه به جنس لباس هم اهمیت دارد. اگر قرار است مدت زیادی را در پرواز، قطار یا در سالن‌های انتظار فرودگاهی سپری کند، بهتر است لباسی راحت بپوشید که هم سطح بدن شما اکسیژن کافی دریافت کند و اصطلاحا «عرق سوز» نشوید.

لباس مناسب سفر، اول باید نیاز شما به گرما، سرما و اکسیژن را برطرف کند و بعد باید با شرایط فرهنگی و عرف مقصد هم‌خوانی داشته باشد. در انتخاب لباس مناسب سفر، بیشتر به کارایی آن توجه کنید تا برند آن و یادتان باشد، هرچه لباس شما کمتر جلبِ توجه کند، امنیت شما به عنوان یک «بانوی گردشگر جوان» کمتر در معرض تهدید قرار خواهد گرفت. 

چه لباس‌هایی برای سفرم بردارم؟

 • لباس زیر (چند دست و از جنس نخ و پنبه)
 • جوراب نخی + جواب اضافه
 • لباس خواب و لباس مناسب برای زمان استراحت
 • تی‌شرت (چند عدد)
 • پیراهن رسمی
 • دامن و بلوز
 • شلوار چین
 • شلوار پیاده‌روی یا ترکینگ
 • مایو (اگر به نواحی ساحلی سفر می‌کنید)
 • ژاکت و لباس گرم
 • کلاه و دستکش
 • روسری / شال / دستمال سر (اسکارف)
 • کفش راحتی - کفش پیاده‌روی - کفش رسمی - صندل / دمپایی
 • کمربند


لوازم آرایشی‌وبهداشتی را فراموش نکنید

cosmetics on travel


یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر زندگی هر بانوی جوانِ گردشگر، برداشتن لوازم آرایشی‌وبهداشتی‌ست. حتی اگر خانمی توجه چندانی به ظاهر خود نداشته باشد، باز هم یک کیف کوچک حاوی لوازم بهداشتی‌وآرایشی همراهِ خود خواهد داشت.

برای برداشتن وسایل بهداشتی‌وآرایشی، مدت زمان سفرتان را در نظر بگیرید. به‌عنوان مثال اگر قرار است به یک سفر دو روزه بروید، نیاز نیست که کیف دستی بزرگی حاوی همه وسایل بهداشتی‌وآرایشی خود را بردارید. می‌توانید از روش‌های مختلف بسته‌بندی استفاده کنید یا قوطی‌ها و بطری‌های کوچک را برای برداشتنِ مواد موردنیاز متناسب با مدت سفرتان انتخاب کنید.

بعضی خانم‌های گردشگر برای برداشتن کرم، لوسیون بدن و حتی شامپو به روش‌های بسته‌بندی متکی می‌شوند، به این‌صورت که به اندازه نیازشان از مواد آرایشی را در کیسه‌های پلاستیکی مخصوص این کار یا قوطی‌های کوچک برمی‌دارند و خود را از شر اضافه‎‌بار راحت می‌کنند.

از طرفی اگر بعضی لوازم به راحتی در مقصد شما پیدا می‌شود نیاز به برداشتن آن و تحمل بار اضافه نیست. برای مثال در بیشتر هتل‌های جهان لوازمی مثل شامپو، شوینده‌ی بدن، پد، گوش پاک‌کن، دمپایی یک‌بارمصرف و حتی حوله به صورت کاملا بسته‌بندی (وکیوم) در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. اگر بناست در هتلی اقامت کنید، پس نیاز به برداشتن بسیاری از این لوازم نیست. می‌توانید در هنگام رزرو هتل امکانات موجود در آن را مشاهده کنید و بعد تصمیم به انتخاب بگیرید.

همچنین بعضی لوازم بهداشتی بانوان به‌راحتی در مقصد پیدا می‌شود و می‌توان درصورت نیاز آن را خرید.


لیست لوازم بهداشتی‌وآرایشی برای سفر دخترانه

 • مسواک - خمیردندان و نخ دندان
 • گوش پاک‌کن
 • پد لاک پاک‌کن 
 • صابون (مایع / جامد)
 • خوشبوکننده بدن (اسپری / مام)
 • برس / شانه
 • پاک‌کننده صورت (دستمال مرطوب / محلول)
 • کرم ضد آفتاب
 • کرم مرطوب‌کننده (دست‌وصورت)
 • لوازم آرایشی
 • لوازم بهداشتی مخصوص بانوان
 • ناخن‌گیر
 • موچین و قیچی کوچک

اتو بخار دستی، اتوی مو و سشوار (اگر لازم است)

بسیار از خانم‌ها بدون مو و لباس مرتب پای خود را از خانه یا هتل بیرون نمی‌گذارند. پس اگر مرتب‌بودن برای شما هم تا این اندازه اهمیت دارد، یک اتوی مسافرتی کوچک با خودتان بردارید. البته این وسیله درصورتی به‌کارتان می‌آید که فضای مناسبی هم برای اتوکردن لباستان داشته باشید، در غیر این‌صورت باید از تکنیک‌های قراردادن لباس در چمدان، طوری استفاده کنید که اتوی لباس شما به‌هم نخورد.

برای دختران جوانی که به موهای مرتب خیلی اهمیت می‌دهند، توصیه می‌شود یک اتوی موی مسافرتی با خود بردارند. باز هم می‌گوییم برداشتن این لوازم به‌شرطی‌ست که امکان استفاده از آن هم وجود داشته باشد. مثلا اگر شما به یک سفر طبیعت‌گردی به ارتفاعات نوار شمالی کشورمان سفر می‌کنید، برداشتن اتوی لباس و اتوی مو کاری بیهوده است و جز دردسر و بار اضافه نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت. 

از طرفی بسیاری از هتل‌های سه‌ستاره به بالا در سرویس بهداشتی خود سشوار دارند و خوشبختانه نیاز به برداشتن آن نیست. برای اتوی لباس هم می‌توانید از خدمات لاندری هتل‌ها استفاده کنید، اما بهتر است قبل از رزرو هتل نگاهی به لیست امکانات اتاق بیاندازید و بعد تصمیم به رزرو آن بگیرید.زیپ کیپ یا کیسه‌‌های‌ پلاستیکی بردارید

شاید از خودتان بپرسید که اصلاً همراه داشتن کیسه‌ی پلاستیکی به چه دردی می‌خورد؟ بد نیست بدانید که همراه داشتن کیسه‌‌های پلاستیکی همیشه کاربردی است. می‌توانید از آن برای تفکیک لباس‌های کثیف از لباس‌های تمیز، جداکردن کفش‌ها، جداکردن و بسته‌بندی تنقلات و موادخوارکی، جداکردن مواد و لوازم شوینده از سایر لوازم و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.کیف مدارک، کیف رودوشی، کیف پاسپورت بردارید

 documents and passports bag

کیف مناسب برای سفر باید به‌گونه‌ای باشد که هم بتوانید مدارکتان را در آن قرار دهید و هم فضای کافی برای گوشی تلفن همراه و بعضی اقلام بهداشتی‌وآرایشی در اختیارتان قرار دهد. این کیف باید در عین‌حال سبک هم باشد. می‌توانید علاوه بر مدارک و گوشی موبایل بعضی لوازم مانند کرم دست، دستمال مرطوب و یک بالم یا رژ لب هم در آن قرار دهید. بهتر است این کیف وزن کمی داشته باشد، چون قرار است در تمام طول مسیر همراه شما باشد.


سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین

لوازم دیگر که به کارتان می‌آیند

اگر شما هم جزو آن دسته از دختران جوانی هستید که حین سفرتان، کار یا پژوهش می‌کنید یا نمی‌توانید برای مدت طولانی از دنیای تکنولوژی دور بمانید، باید بخشی از لوازم موردنیاز برای سفر را به این وسایل اختصاص دهید. به‌علاوه بعضی لوازم در هیچ‌کدام از دسته‌های فوق قرار نمی‌گیرد اما همراه‌داشتن آن به کیفیت سفر شما کمک می‌کند. در ادامه یک فهرست از سایر لوازم موردنیاز در سفر ارائه می‌شود که می‌توانید برحسب نوع و زمان سفر خود، از بین آن انتخاب کنید.

 • هدفون / هندزفری
 • پتوی مسافرتی
 • بالشت مسافرتی
 • چشم‌بند / ماسک خواب
 • بطری آب
 • داروهای ضروری
 • ظرف غذا
 • دوربین عکاسی
 • لپ تاپ
 • دفترچه یادداشت
 • کارت‌های بانکی
 • پول نقد
 • کارت‌های شناسایی (کارت ملی / پاسپورت / دفترچه بیمه)
 • کتاب راهنمای سفر
 • شارژر موبایل، گوشی و لپ تاپ

سفر کردن یکی از ضرورت‌های زندگی است و مرد و زن هم نمی‌شناسد. بعضی دختران جوان به‌دلیلی شرایط کار، تحصیل، شرکت در اردوهای ورزشی و علمی بیشتر از سایرین سفر می‌کنند و بعضی لوازم جزو ضروریات سفر آنها به‌شمار می‌رود. امیدواریم این مقاله اطلاعات خوبی درباره وسایل موردنیاز سفر دخترانه به شما داده باشد. از شما متشکریم که با یوتراوز همراه و همسفر هستید.

نوشته های مشابه
 • وی آی پی چیست؟ سی آی پی یعنی چه؟

  از سری اصطلاحاتی که ممکن است برای اقامت در یک هتل یا استفاده از خدمات فرودگاهی به گوشتان خورده باشد، اصطلاح وی آی پی (Vip) و سی آی پی (Cip) است. آیا این اصطلاحات با یکدیگر تفاوت دارند؟ از آن‌ها چه می‌دانید؟

 • هتل‌ آپارتمان چیست؟

  از سری چالش‌های سفر برای افراد، انتخاب محل اقامت در طول سفر است. محل‌های اقامتی که با انواع و اقسام مختلف در اختیار افراد قرار می‌گیرند. از هتل و متل گرفته تا هتل‌ آپارتمان که خانه‌ای در قالب یک هتل است. به‌راستی از هتل‌ آپارتمان چه می‌دانید؟

 • از ریزورت هتل بیشتر بدانید

  ریزورت هتل یکی از انواع مکان‌های اقامتی در مقصدهای توریستی جهان است. جایی که فقط مسئله اقامت اهمیت ندارد، بلکه در کنار اقامت، آرامش و راحتی، تجدیدقوا و دور شدن از تنش‌ها و خستگی‌های زندگی پرهیاهو هم اهمیت پیدا می‌کند.