ورود
راهنمای سفر به هند

راهنمای سفر به هندوستان

زمان برای مطالعه 15 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

راهنمای سفر به هندوستان شما را با جذابیت‌ها، دیدنی‌ها و نکات سفر به این مقصد پر رمزوراز آشنا می‌کند. در این مقاله فرصت کافی دارید تا هندوستان را از نگاهی همراه با جزئیات بیشتر ببینید.

هندوستان به عنوان یکی از بزرگترین و البته زیباترین کشورهای جهان هرساله موردتوجه مسافران و گردشگران زیادی قرار می‌گیرد. وسعت هندوستان به‌قدری زیاد است که تنها با یک‌بار سفر به این کشور، نمی‌توان تمام زیبایی‌های این کشور را دید و تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های آن با چندین دفعه سفر به این سرزمین پهناور، قابل‌مشاهده است. با این وجود، اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در آینده‌ای نزدیک قصد سفر به این کشور را دارید، یا حتی فکر این سفر به ذهنتان خطور کرده است، به خواندن ادامه دهید و یومگ را تا انتهای این راهنمای سفر به هندوستان، همراهی کنید.

آنچه از راهنمای سفر به هندوستان در ادامه می‌خوانید:


اطلاعات کلی درباره کشور هندوستان همراه با نقشه


در اولین قسمت از راهنمای سفر به هندوستان، قصد داریم درباره موقعیت جغرافیایی، تقسیمات کشوری و مساحت این کشور، نکات جامعی بیان کنیم.


موقعیت جغرافیایی هندوستان

هندوستان در جنوب آسیا، واقع شده است که از سمت شمال به چین، بوتان، نپال و تبت و از سوی جنوب به اقیانوس هند راه پیدا می‌کند.


مساحت کشور هندوستان

مساحت کشور هندوستان، 3.402.873 کیلومتر مربع است و تقریبا می‌توان گفت وسعت آن دو برابر کشورمان ایران است. جالب است بدانید که کشور هندوستان از نظر وسعت، رتبه هفتم را در جهان داراست.


تقسیمات کشوری هندوستان

کشور هند از 28 ایالت و 7 ناحیه تشکیل شده است. 7 ناحیه موجود در کشور هندوستان عبارت است از:

 • جزایر آندامان و نیکوبار (Andaman and Nicobar Islands)
 • چندیگر (Chandigarh)
 • دادرا و ناگار هاولی (Dadra and Nagar Haveli)
 • دامان و دیو (Daman and Diu)
 • لاکشادویپ (Lakshadweep)
 • ناحیه پایتختی ملی دهلی
 • پودوچری (Puducherry)

28 ایالت هندوستان نیز شامل آندرا پرداش، آروناچال پرداش، آسام، بیهار، چاتیسگر، گوآ، گجرات، هاریانا، هیماچال پرادش، جارکاند، کارناتاکا، کرالا، مادایا پرادش، ماهاراشترا، مانی‌پور، مگالایا، میزورام، ناگالند، اوریسا، پنجاب، راجستان، سیکیم، تامین نادو، تلانگانا، تریپورا، اوتار پرادش، اوتارانچارد و بنگال غربی است.


جمعیت مردم هند

Daily life in India

همانطور که در ابتدای راهنمای سفر به هند به آن اشاره کردیم، کشور هندوستان از نظر وسعت، رتبه هفتم جهان را داراست و همین امر سبب‌شده که جمعیت این کشور زیاد باشد. جمعیت مردم کشور هند 1.365.380.000 نفر است و رتبه دوم را از نظر جمعیت در بین تمامی کشورها دارد. هند از جمله کشورهای تاریخی است که قدمت آن به حدود 3 هزار سال قبل از میلاد باز می‌گردد.


اختلاف زمانی هند با ایران

یکی دیگر از مسائل مهم برای سفر به کشوری دیگر، توجه به اختلاف زمانی بین مبدأ و مقصد است. اختلاف زمانی میان این دو کشور، کم است و خیلی دغدغه بزرگی نیست که بخواهید در سفر چندروزه، خود را با ساعت و زمان آنجا هماهنگ کنید، زیرا هندوستان با ایران تنها دو ساعت(در 6 ماه دوم سال) اختلاف زمانی دارد؛ به این صورت که اگر به عنوان مثال در ایران ساعت 8 صبح باشد در هندوستان، ساعت 10 صبح است.


دین مردم هند

هندوستان در دسته دولت‌های سکولار قرار دارد؛ به این معنا که یک دین رسمی شناخته شده‌ای ندارند. به‌طور کلی، چهار گروه از ادیان بزرگ جهان در شبه جزیره هند متولد شده‌اند که شامل هندوئیسم، آیین بودایی، جین و سیک می‌شوند.
دین در طول تاریخ این کشور، بخش بسیار مهمی از فرهنگ هندوستان محسوب می‌شود. در سال 2011 یک سرشماری برای مشخص‌کردن دین اهالی هندوستان صورت‌گرفت و آمارهایی در این خصوص به ثبت رسید. این آمار حاکی از آن است که 79.8 درصد از جمعیت مردم هندوستان دارای دین هندوئیسم، 14.2 درصد مردم، دین اسلام و 6 درصد باقی‌مانده به دین‌هایی اعم از مسیحیت، سیکیسم، بودیسم، جینیسم و مذاهب مختلف بومی دیگر، معتقد هستند.


زبان رسمی مردم هندوستان

راهنمای سفر به هندوستان به تنوع زیاد زبان مردمان این سرزمین اشاره می‌کند. آمارها حاکی از آن است که مردم هندوستان در اقصی‌نقاط این کشور به بیش از 1000 زبان با یکدیگر صحبت می‌کنند. در مجموع، 428 زبان در کشور هندوستان وجود دارد که از این مجموع، 13 زبان آن منسوخ‌شده و امروزه 415 زبان زنده وجود دارد. اهالی هر یک از ایالات موجود در هند با زبان رسمی و ملی ویژه‌ی خود با یکدیگر سخن می‌گویند.
اما زبان رسمی هند که در قانون اساسی این کشور به رسمیت شناخته شده است، زبان هندی است. به‌طورکلی 22 زبان در ایالت‌های مختلف این کشور به رسمیت شناخته شده‌اند که شامل هندی، زبان اردو، زبان آسامی، زبان اوریه، زبان بنگالی، بودو، زبان پنجابی، زبان تلگو، زبان تامیلی، زبان دوگری، زبان سانتالی، زبان سانسکریت، زبان سندی، زبان گجراتی، زبان کنکانی، زبان کشمیری، زبان کانارا، زبان مالایالم، زبان میتهیلی، مایتیلی، مرآتی و نپالی می‌شوند.
لازم به ذکر است که تمامی این زبان‌ها در دو دسته دراویدی و هندو اروپایی، تقسیم‌بندی می‌شوند؛ به این صورت که زبان‌های دسته دراویدی بیشتر در جنوب کشور هند، رواج دارند.


اطلاعات جغرافیای طبیعی کشور هندوستان

India Natural

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان به مبحث مهم وکاربردی اطلاعات جغرافیای طبیعی این کشور خواهیم پرداخت تا هنگام سفر به هند با اطلاعات کامل در این زمینه، بتوانید از بهترین جاذبه‌های طبیعی این کشور بازدید کنید و خاطرات خوشی را برای خود و همسفران‌تان رقم بزنید. این شما و این اطلاعاتی از جغرافیای طبیعی هندوستان.


رشته‌کوه‌های هندوستان

Himalayas

رشته‌کوه هیمالیا
کوهستان هیمالیا (Himalayas) به عنوان یکی از اصلی‌ترین رشته کوه‌های هندوستان به شمار می‌رود. در واقع کشور هندوستان به واسطه کوه‌های هیمالیا از کشورهای شمالی اعم از چین، بوتان و نپال، جدا شده است.
رشته‌کوه یاتکایی
یکی دیگر از رشته‌کوه‌هایی که در راهنمای سفر به هندوستان آن را معرفی می‌کنیم، کوه یاتکایی است. کوه یاتکایی و دیگر کوه‌هایی که به آن وابسته‌اند، در مرز هند، برمه و بنگلادش واقع شده است. این کوه و دیگر کوه‌های وابسته به آن به کوه‌های شرقی یا پارچاوال نیز معروف هستند.
رشته‌‌کوه‌های آراولی (Aravalli Range)
رشته‌کوه‌های آراولی به‌عنوان یکی دیگر از رشته‌کوه‌های هندوستان، لقب قدیمی‌ترین مناطق کوهستانی این سرزمین را به خود اختصاص داده‌اند. این کوه‌ها در شمال غرب هندوستان واقع شده‌اند. از جمله ویژگی‌های بارز این رشته‌کوه‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که در اکثر ماه‌های سال، بیشتر قله‌های آن از برف و توده‌های یخ، پوشیده شده‌اند و آب بسیاری از رودخانه‌های بزرگ این کشور را تامین می‌کنند.
کوه ویندهیا (Vindhya Range)
راهنمای سفر به هندوستان به عنوان یکی دیگر از کوه‌های این کشور، کوه‌های ویندهیا را معرفی می‌کند. تمام عرض شبه جزیره هندوستان توسط کوه‌های ویندهیا فراگرفته شده است.


کویرهای هندوستان

Salt marsh in India

کویر نمکی هند
کویر نمکی هند به قدری بزرگ است که توانسته عنوان یکی از بزرگترین کویرهای نمکی جهان را از آن خود کند. وسعت کویر نمکی هند، 10 هزار کیلومتر مربع است. راهنمای سفر به هندوستان برای توصیف این کویر وسیع این‌گونه بیان کرده است که در تمام مدت فصل موسمی به‌طور کامل به زیر آب می‌رود. کویر نمکی هندوستان حدود 8 ماه از سال را کاملا خشک است و در این ماه‌ها، آفتاب سوزانی در این کویر، حاکم است.


پوشش گیاهی هندوستان

Vegetation of India

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، قصد داریم نکاتی درباره پوشش گیاهی این کشور را بیان کنیم. تقریبا 45 هزار گونه‌ی گیاهی در این کشور وجود دارد و گونه‌های گیاهی مختلف با توجه به میزان بارش در مناطق مختلف هندوستان، پراکنده شده‌اند. جالب است بدانید که 16 نوع اصلی گیاه جنگلی در این کشور وجود دارد که حدود یک پنجم از مساحت کل کشور هند، پوشیده از آن‌هاست.
انواع گوناگونی از درختان در بخش‌های غربی کشور هندوستان، به چشم می‌خورند که به لحاظ اقتصادی، ارزش زیادی برای این کشور خلق کرده‌اند. از جمله مهم‌ترین انواع گونه درختان در گات غربی شامل سرخ و ساج است. تقریبا 75 میلیون هکتار از مجموع وسعت کشور هندوستان را جنگل پوششش داده است که اکثر درختان این جنگل‌ها به شکل طبقه طبقه هستند. اغلب درختانی که در جنگل‌های کشور هندوستان دیده می‌شوند، از نوع درختان انبه و انجیر هندی هستند. جالب است بدانید که درخت انجیر هندی در میان اهالی این کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


دریاچه‌های هندوستان

Lakes of India

کشور هندوستان به نسبت وسعت آن، دریاچه زیادی ندارد و تنها یکی از دریاچه‌های آن، به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری هندوستان به شمار می‌رود. این دریاچه که با نام دریاچه دال (Dal Lake)، شهرت دارد در ایالت کشمیر این کشور واقع شده است.
راهنمای سفر به هندوستان به گردشگران و طبیعت‌دوستان توصیه می‌کند که حتما در سفر خود به هند از این مجموعه بسیار زیبا، دیدن کنند. دره و دریاچه دال به قدری زیباست که توانسته عنوان بهشت روی زمین را از آن خود کند. دریاچه دال در کشور هندوستان از اتصال چندین دریاچه کوچک، تشکیل شده است که وسعت آن بیش از 16 کیلومتر مربع است.
اگر در فصل مناسب به این دریاچه بروید می‌توانید در بخش‌هایی از آب‌های آن نیز لذت شناکردن را تجربه کنید. از دیگر ورزش‌های تفریحی که در این فصل زمستان در این منطقه امکان‌پذیر است می‌توان به اسکی روی یخ اشاره کرد. یکی دیگر از شگفتی‌های این دریاچه، وجود قایق‌های رنگارنگی است که بر روی آب‌ این دریاچه شناورند.
از دیگر ویژگی‌های این دریاچه می‌توان به این مورد اشاره کرد که در برخی از قسمت‌های آن، گل‌های رنگارنگ، شناورند و افرادی که قصد خرید گل دارند، می‌توانند سوار قایق‌ شده و نسبت به خرید گل‌هایی شناور بر روی دریاچه، اقدام کنند. گر علاقه‌مند به عکاسی هستید، راهنمای سفر به هند به شما پیشنهاد می‌کند که حتما هنگام سفر خود به کشمیر از این دریاچه بازدید کنید و با عکاسی در این مکان، خاطرات خوش سفرتان را به ثبت برسانید.


رودهای هندوستان

رودهای هندوستان یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی این کشور هستند که در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، قصد داریم یکی از معروف‌ترین آن‌ها را که رودخانه گنگ (Ganges) نام دارد به‌طور کامل، معرفی کنیم.
رودخانه گنگ، یکی از معروف‌ترین رودهای کشور هند و البته دومین رود بزرگ و طولانی دنیاست. نام این رودخانه، برگرفته از نام الهه هندویی که گانگا نام داشت، می‌باشد. رودخانه گنگ با نام‌های گنگا، گونگ و گانجیز نیز معروف است. این رودخانه با طولی بیش از 2500 کیلومتر از شمال هندوستان و کشور بنگادش تا خلیج بنگال، جریان دارد. جالب است بدانید که اهالی هندوستان بر این باورند که آب این رودخانه، شفابخش است و افرادی که خود را با آب این رودخانه، شستشو می‌دهند، ناپاکی‌هایشان زدوده می‌شود و همین امر موجب‌شده که اکثر اهالی هند هنگام مراجعه به این رود، خود را با آب‌های آن بشویند و تبدیل به یک رودخانه‌ی آلوده شود.
از جمله تفریحاتی که در این رودخانه، آزاد است، قایق‌سواری است. البته توجه داشته باشید که سرعت گذر آب این رودخانه بسیار زیاد است و قایق‌سواری در آن، تفریحی خطرناک است. حتما قبل از اینکه اقدام به قایق‌سواری کنید، نسبت به نبود طوفان مطمئن شوید تا خطری شما را تهدید نکند.


جنگل‌های هندوستان

Indian Wildlife

یکی از بهترین جاذبه‌های طبیعی که راهنمای سفر به هندوستان، قصد معرفی آن را دارد، جنگل‌های این کشور است. جنگل درخشان هندوستان (India’s Mysterious Glowing Forests) ، یکی از معروف‌ترین و زیباترین جنگل‌های این سرزمین است که در ادامه آن را معرفی می‌کنیم.
یکی از بهترین جنگل‌های دنیا، جنگل درخشنده واقع در کشور هندوستان است. این جنگل دارای ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای است که حیرت تمامی مسافران و گردشگران را برانگیخته است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که شب‌هنگام از خود نور بازتاب می‌کند. یکی از دلایل نام‌گذاری این جنگل به این نام اتفاقی است که در روزهای بارانی در آن رخ می‌دهد؛ به این صورت که در روزهای بارانی و زمانی‌که جنگل به‌طور کامل، خیس می‌شود، بخش‌های مختلف جنگل، می‌درخشد.


آب‌وهوای هندوستان

یکی از نکات مهم در راهنمای سفر به هندوستان به آب‌وهوای این کشور مربوط می‌شود. نکته مهم در رابطه با آب‌وهوای این کشور این است که تا حد زیادی، متأثر از رشته‌کوه‌های هیمالیا و صحرای تار (Thar Desert) است. در واقع هم رشته‌کوه‌های هیمالیا و هم صحرای تار، موجب ایجاد بادهای موسمی جنوب غربی و شمال شرقی می‌شود. به‌طورکلی، آب‌وهوای این کشور از تنوع زیادی برخودار است. آب‌وهوای هندوستان به این صورت است که از ماه دسامبر تا ماه فوریه، سرد و خشک، از ماه مارس تا ماه مه، گرم و خشک، از ماهخرداد تا اواخر شهریور (ژوئن تا ماه سپتامبر)، فصل بارش و در ماه‌هایآزد تا دی (اکتبر و نوامبر)، آب‌وهوایی معتدل دارد. بنابراین آب‌و‌هوا در انتخاب مقصد دقیق شما و زمان مناسب برای سفر به هندوستان بسیار موثر است.
میزان بارندگی در این کشور، تقریبا مناسب و کافی است به این صورت که میانگین بارندگی در طول سال به بیش از 11 هزار میلیمتر در بنگال غربی می‌رسد.


بهار در هندوستان

Spring in India

آب‌وهوای بهار در هندوستان، بسیار بکر است و طبیعت آن در این فصل، زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن بخشیده است. در این فصل، اهالی هندوستان، جشنی برگزار می‌کنند که به جشن رنگ هند (Holi)، معروف است و دلیل برگزاری آن هم آغاز فصل بهار است. نحوه برگزاری این جشن به این صورت است که افراد، پودرهای رنگارنگ را روی صورت یکدیگر می‌پاشند و لحظات خوشی را در کنار هم ثبت می‌‌کنند. بنابراین اگر قصد سفر به هندوستان را دارید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که برنامه سفری خود را به گونه‌ای بچینید که با این مراسم، هماهنگ باشد.


تابستان در هندوستان

Summer in India

آب‌وهوای هندوستان در فصل تابستان، نسبتا گرم است، اما نکته مثبت این فصل این است که تفرجگاه‌های کوهستانی هند در این فصل، رونق بسیار زیادی برای کوهنوردان پیدا می‌کند و همین امر موجب‌شده تا بسیاری از طبیعت‌گردهای حرفه‌ای سفر خود را به این فصل، موکول کنند.
از جمله مکان‌های توریستی هندوستان که در فصل تابستان، رونق زیادی پیدا می‌کند می‌توان به ننیتال، مک لودگونی و موسوری در شمال و دارجلینگ و شیلونگ در شرق و کادایکانال، مونار و وایاناد در جنوب و ... اشاره کرد.
راهنمای سفر به هندوستان به تمامی مسافران و گردشگران این کشور پیشنهاد می‌کند که اگر در تابستان به این کشور، سفر می‌کنند به این مکان‌ها مراجعه کنند و از مشاهده زیبایی‌های آن لذت ببرند.


فصل موسمی در هندوستان

فصل موسمی در هندوستان با بارش فراوان باران همراه است. البته لازم به ذکر است که بیشتر بارندگی در مناطق جنوب غربی و شمال شرقی هند صورت می‌گیرد و شرایط سفر در زمان باران‌های موسمی با دشواری‌هایی همراه می‌شود. اگر قصد سفر به هندوستان را دارید، به این نکته توجه کنید.


زمستان در هند

از آنجایی‌که وسعت کشور هند بسیار گسترده است، بنابراین مناطق جنوبی و شمالی این کشور در فصول مختلف، آب‌وهوایی متنوعی دارند. به این معنا که آب‌وهوای زمستان‌های هند در مناطق جنوبی و شمالی این کشور، متفاوت است. مردم مناطق جنوبی خیلی احساس سرما در فصل زمستان نمی‌کنند. اما منطقه شمالی این کشور در فصل زمستان، آب‌وهوایی سرد دارد. بنابراین اگر دوست دارید که در سفر خود به این کشور، تفریحات زمستانی را تجربه کنید، باید در فصل زمستان به مناطق شمالی این کشور سفر کنید.


بهترین زمان سفر به هندوستان

best season to enjoy a trip to India

این بخش از راهنمای سفر به هندوستان را به بررسی بهترین زمان سفر به هند را از نظر آب‌وهوایی و هم‌چنین قیمت و خدمات، اختصاص داده‌ایم.


بهترین زمان سفر به هندوستان از نظر آب‌وهوا

اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به هندوستان را از نظر آب‌وهوایی معرفی کنیم، باید بگوییم که تقریبا تمام فصول سال برای سفر به این کشور، مناسب است، زیرا هریک از فصول در این کشور، زیبایی‌های خاص خودش را دارد که برای سلیقه‌های مختلف، جذاب خواهد بود. اما به‌طورکلی، بهترین زمان سفر به این کشور ماه اکتبر تا مارس در منطقه شمالی آن است که دمای هوا بین 10 تا 25 درجه سانتی‌گراد است.


بهترین زمان سفر به هندوستان از نظر قیمت

راهنمای سفر به هندوستان، زمستان را بهترین زمان سفر به این کشور از نظر هزینه‌های سفر، معرفی می‌کند، زیرا قیمت اجناس در این فصل از سال به نسبت دیگر فصول، ارزان‌تر ومناسب‌تر است. بنابراین اگر به قصد خرید به کشور هندوستان سفر می‌کنید، بهتر است که سفر خود را به فصل زمستان، موکول کنید تا بتوانید در هتل‌هایی با قیمت مناسب اقامت کنید.


ارتباطات در هندوستان

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، قصد داریم درباره انواع سیم کارت و هزینه آن‌ها، اینترنت، آدرس سفارتخانه ایران و هم‌چنین تلفن‌های ضروری این کشور، نکات جامعی بیان کنیم.


خرید سیم کارت در هندوستان

SIM card in India

یکی از نکات مهم در سفر به دیگر کشورها، موضوع هزینه مکالمه‌هاست که اگر بخواهید با سیم کارت معمولی خود از کشور مقصد با عزیزانتان در کشور مبدأ تماس بگیرید، هزینه‌هایتان تا حد زیادی افزایش می‌یابد. بنابراین بهتر است که در سفر خود به کشوری دیگر، نسبت به خرید سیم کارت از آن کشور، اقدام کنید. هند نیز از این قضیه مستثنی نیست. اگر تصمیم گرفته‌اید که در سفر خود به هندوستان از این کشور، سیم کارت خریداری کنید، حتما درباره اینکه از کجا بخرید، چه نوع سیم کارتی و با چه مبلغی خریداری کنید، اطلاعاتی به دست آورید.
انواع مختلفی سیم کارت در این کشور وجود دارد که خیلی از آن‌ها به خوبی روی گوشی، فعال نشده، یا اینکه ممکن است اینترنت نداشته باشند. نکته مهم در رابطه با خرید سیم کارت در کشور مقصد، این است که احتمال اینکه روی گوشی شما کار نکند، وجود دارد، بنابراین در خیلی از موارد مجبور خواهید شد که تلفن گوشی همراه جدیدی بخرید تا سیم کارت کشور مقصد روی آن کار کند، اما این روش، خیلی منطقی نیست، زیرا هزینه اضافی را به شما تحمیل می‌کند.
یک راه دیگری وجود دارد که با هزینه خیلی کمتری از این روش، میسر می‌شود. آن هم این است که در صورت امکان، قفل مرتبط با محدوده تلفن گوشی همراه هوشمند خود را برداشته و سپس از سیم کارت‌های هندی استفاده کنید.
دو نوع مختلف سیم کارت در هندوستان وجود دارد که در ادامه راهنمای سفر به هندوستان هریک از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. انواع سیم کارت در هندوستان عبارتند از:


سیم کارت پرداخت پس از استفاده

سیم کارت پرداخت پس از استفاده در واقع همان سیم کارت دائمی است که برای ساکنین شهرهای مختلف کشور هندوستان، مناسب است. این نوع از سیم کارت همانطور که از نامش پیداست به این صورت عمل می‌کند که باید پس از استفاده از سیم کارت، نسبت به پرداخت هزینه‌های مربوط به تماس، پیام کوتاه و ... اقدام کنید.


سیم کارت موقت با پیش پرداخت

راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که در سفر خود به این کشور از این نوع سیم کارت، خریداری کنید. هزینه این نوع سیم کارت به نسبت سیم کارت دائمی، بسیار کمتر است و انتخاب خوبی برای سفر چندروزه به این کشور محسوب می‌شود. فعال‌سازی این نوع سیم کارت برای گردشگران که از افراد بومی کشور هند نیستند، ممکن است که کمی زمان‌بر باشد و حدود 2 الی 3 روز به طول بیانجامد.


چگونه در هند سیم کارت بگیرد؟

از آنجایی که گرفتن سیم کارت بین المللی در هند درگیر مسائل امنیتی است تهیه آن بسیار سخت و پیچیده ای می باشد.از این رو باید مدارک خود را همانند پاسپورت، عکس، ویزای هند، آدرس محلی را با خود به اداره مورد نظر ببرید. با این وجود برای تهیه سیم کارت هند باید مراحل زیر را طی کنید:


قدم اول: تهیه سیم کارت

در اولین قدم باید در نظر داشته باشید شماره ای که تهیه می نماید باید مربوط به همان شهری که در ان اقامت دارید. به این علت که, کد راه اندازی سیم کارت تا ۲۴ ساعت پس از خرید در همان شهر به شما ارسال می شود.


قدم دوم: تکمیل ثبت نام

 • پس از روشن کردن گوشی برای شما پیام فعال سازی سیم کارت ارسال خواهد شد.
 • در این مرجله باید با شماره 59059 تماس بگیرید و به چند سوال پاسخ دهید تا سیم کارت شما فعال شود.

قدم سوم: فعال سازی سیم کارت

 • پس از ۱۵ ساعت, اطلاعاتی که ارائه داده ای بررسی می شود و در نهایت سیم کارت شما فعال خواهد شد.
 • در این زمان، می توانید به مغازه رفته و برای سیم کارت خود شارژ بگیرید.

وضعیت اینترنت کشور هندوستان

این روزها، اینترنت تقریبا به جزئی جداناپذیر از زندگی افراد تبدیل شده است. افراد مختلف حتی در سفر خود زمان‌هایی را به گشت‌وگذار در فضای اینترنت اختصاص می‌دهند. بنابراین نمی‌توان اهمیت آن را نادیده گرفت. در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان درباره وضعیت اینترنت این کشور باید بگوییم که در همه‌جای هند، دسترسی به اینترنت، امکان‌پذیر نیست. اما اکثر کافه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های این کشور از وای‌فای برخوردارند و شما می‌توانید از این امکان بهره‌مند شوید.
به غیر از وای‌فای، می‌توانید با خرید سیم کارت ترابوگ از اتصال داده گوشی همراه خود نیز بهره ببرید. این نوع از سیم کارت در کشور هندوستان موجود است که مسافران و گردشگران می‌توانند به صورت اجاره‌ای از مزایای آن اعم از ارائه یک گوشی هوشمند و یک دستگاه وای‌فای با قابلیت اتصال به 4G استفاده کنند. مسافران و گردشگران با استفاده از این نوع از سیم کارت می‌توانند با افراد در سایر کشورها نیز ارتباط داشته باشند.


تلفن‌های ضروری کشور هندوستان

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، قصد داریم تلفن‌های ضروری این کشور را اعلام کنیم. تلفن‌های ضروری کشور هند عبارتند:

 • شماره اضطراری ملی هند، شماره تماس 112
 • پلیس هند، شماره تماس 100
 • آتش‌نشانی در هند، شماره تماس 101
 • آمبولانس در هند، شماره تماس 102
 • خدمات مدیریت بحران در هند، شماره تماس 108
 • خط تلفن زنان، شماره تماس 1091
 • آمبولانس هوایی، شماره تماس 9540161344
 • تلفن مرکز گزش و آلودگی به سم در دهلی نو، شماره تماس 1066 یا 1066-011
 • مدیریت بحران، 1078
 • پلیس در صورت گم‌شدن کودکان یا خانم‌ها، شماره تماس 1094
 • خدمات اورژانسی راه‌آهن، شماره تماس 1072
 • خدمات اورژانسی جاده‌ای، شماره تماس 1073
 • خط راهنما برای گردشگران، شماره تماس 1363 یا 1800111363

ویزای هندوستان

از دیگر نکات مهم برای سفر به کشوری دیگر، شرایط گرفتن ویزا و اقدام برای اخذ آن است که در ادامه‌ی راهنمای سفر به هندوستان به‌طور کامل درباره آن بحث خواهیم کرد.


شرایط اخذ ویزای هند

اخذ ویزای هند هیچ‌گونه شرایط خاصی ندارد. تنها شرط لازم برای دریافت ویزای هند این است که افراد متقاضی، سوء پیشینه حقوقی یا کیفری نداشته باشند.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور هند

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور هند عبارت است از:

 • فرم تکمیل‌شده ویزای هند
 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس رنگی ۳ * ۴ با پس‌زمینه سفید
 • کپی برابر اصل تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی برابر اصل تمام ویزاهای قبلی کشور هند (در صورت وجود)
 • بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما (مطابق با مدت زمان اقامت)
 • واچر هتل (مطابق با مدت زمان اقامت)
 • بیمه مسافرتی (مطابق با مدت زمان اقامت)

لازم به ذکر است که جهت ارائه مدارک برای اخذ ویزا می‌توان به دو شیوه الکترونیکی و حضوری اقدام کرد. ارائه مدارک برای اخذ ویزا به‌ روش حضوری به این صورت است که مدارک مورد نیاز را به همراه خود داشته باشید، اما برای روش الکترونیکی باید مدارک مورد نیاز را در سایت ویزای الکترونیکی هندوستان آپلود و برای دریافت E-VISA APPLICATION اقدام کنید.
نکته قابل‌توجه درباره مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی هند، مدت اعتبار ویزاست که برای یک‌بار ورود تنها 6 ماه اعتبار دارد، اما می‌توان ویزای چندبار ورود توریستی به این کشور را صادر کرد.


انواع ویزای هند چیست؟

انواع ویزای هند را در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، معرفی می‌کنیم:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحقیقاتی برای تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای شرکت در کنفرانس، سمینار و…
 • ویزای پزشکی و همراه بیمار
 • ویزای کار
 • ویزای ورزشی/ ویزای ازدواج برای کسانی که با فردی هندی، ازدواج کرده‌اند.

فرهنگ بومی هندوستان

India local people

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان به مبحث مهم فرهنگ بومی این کشور خواهیم پرداخت. فرهنگ بومی هندوستان شامل آداب معاشرت، سنت‌ها، جشن‌ها و مراسم‌هاست.


سلام کردن در هند

آداب معاشرت مردم هندی برای سلام کردن به این صورت است که دو دستشان را در کنار هم قرار داده، مقداری نیز خم می‌شوند و با بیان کلمه «ناماسته» به یکدیگر سلام می‌کنند.


هندی‌ها نه نمی‌گویند

از دیگر ویژگی‌ها و بهتر بگوییم خصلت مردم هندوستان این است که در پاسخ به درخواست فردی، به‌طور مستقیم به او نه نمی‌گویند و ممکن است که با عبارت سعی می‌کنم به درخواست فرد پاسخ دهند. اما جوابشان در واقع منفی است.


سنت ازدواج در هند

wedding ceremony in India

یکی از نکات مهم درباره سنت ازدواج در این کشور این است که اهالی هندوستان در 4 طبقه اجتماعی اصلی، جای گرفته‌اند و افراد در هر طبقه‌ای که هستند باید با فرد دیگری در همان طبقه که هم سطح خود اوست، ازدواج کنند تا به اصطلاح، اختلاف طبقاتی زیاد در آینده، زوجین را با مشکل، مواجه نکند.
جالب است بدانید که بعضی ازدواج‌ها در برخی از ایالت‌های این کشور از قبل تعیین‌شده و کاملا به شکل سنتی انجام می‌شود، اما ازدواج‌هایی هم در این کشور رخ می‌دهد که براساس عشق و علاقه طرفین باشد. در مجموع، ازدواج دو زوج در هندوستان با یکدیگر به این معناست که دو خانواده با هم ازدواج می‌کنند.
لباس عروس و داماد در مراسم عروسی به این صورت است که عروس، یک لباسی به رنگ قرمز و داماد، کتی به رنگ کرمی که به اتچکین، شهرت دارد را به همراه عمامه‌ای قرمز رنگ به تن می‌کند. پس از آن پدر عروس، گوشه‌ای از لباس عروس را در دستان داماد قرار داده و داماد به همراه برادران عروس و سه عموها به عروس کمک می‌کند تا دور کتاب مقدس بچرخد و این عمل را چهار مرتبه تکرار می‌کنند و در نهایت به صورت رسمی، دختر و پسر به عنوان زن و شوهر، شناخته می‌شوند.
به‌طور کلی از آنجایی‌که در ایالت‌های مختلف کشور ادیان مختلفی زندگی می‌کنند، سنت‌های ازدواج متفاوتی نیز در این کشور به چشم می‌خورد، اما اکثر ازدواج‌ها در این کشور به همین شیوه‌ای که بیان کردیم، صورت می‌گیرد.
یکی دیگر از سنت‌های جالبی که در رابطه با ازدواج در این کشور، رایج است، مراجعه به افرادی است که دانش آسترولوژی دارند. به این معنا که با مشورت فردی به عنوان آسترولوژیست، به این نتیجه می‌رسند که دختر و پسر در زندگی مشترک خود با هم توافق خواهند داشت یا خیر و در نهایت با توجه به نتیجه آن، جهت ازدواج و یا عدم ازدواج دو طرف با یکدیگر، تصمیم‌گیری می‌کنند.
ازدواج مذهبی، نوع رایجی از ازدواج است که در کشور هند، صورت می‌گیرد به این صورت که دعای خیر پدر و مادر و هم‌چنین رضایت آن‌ها، حرف اول را می‌زند. سپس در صورت رضایت والدین برای ازداج فرزندانشان، خانواده دختر، وعده شام را تدارک دیده و از میهمانان خود با روی گشاده، پذیرایی می‌کنند.


مرد سالاری در خانواده‌های هندی

یکی از آداب مردمان این کشور که شاید امروزه برایتان عجیب باشد این است که چندین خانواده از نسل‌های مختلف، در کنار هم در یک خانه زندگی می‌کنند و خانم‌ها به این ترتیب که ذکرخواهیم نمود از مردان خود حرف شنوی دارند؛ پدر، همسر و پسر. به بیان دیگر در اکثر خانواده‌های اهالی هندوستان، مردسالاری است.


سنت هدیه دادن در هندوستان

راهنمای سفر به هندوستان در این بخش درباره نحوه هدیه دادن در هندوستان، این‌گونه بیان می‌کند که اگر قصد دارید به فردی از اهالی هندو هدیه بدهید از رنگ‌های آبی، قرمز و سبز استفاده کنید.


نحوه نگه‌داشتن قاشق برای غذاخوردن

هنگامی‌که می‌خواهید غذا بخورید، قاشق را با هر دو دست یا با دست راست خود نگه دارید. این مورد برای تمامی وسایل صدق می‌کند به این معنا که اگر می‌خواهید وسیله‌ای را در دست خود نگه دارید با دست راست و یا هر دو دست، این کار را انجام دهید.


احترام به بزرگترها

احترام به بزرگترها در میان اهالی کشور هندوستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از آداب در فرهنگ بومی هندوستان این است که سیگار کشیدن جوانان در حضور بزرگترها، نشان از بی‌ادبی آن‌ها دارد؛ به بیان دیگر جوانان اجازه سیگار کشیدن جلوی بزرگان خود را ندارند.


مراسم ختم در هند

اهالی هندوستان برخلاف مردمان کشورمان ایران، هنگامی‌که فردی فوت می‌کند و به‌طور کلی در مراسم‌های ختم، لباس‌هایی به رنگ سفید به تن می‌کنند. سایر آداب و رسوم مردم کشور هندوستان عبارتند از:

 • جالب است بدانید که در فرهنگ بومی اکثریت مردم هندوستان، گاو یک موجود مقدس به حساب می‌آید و همین امر سبب شده تا گوشت گاو نخورند.
 • بالیوود نام صنعت سینمای هند است که در سطح جهانی، شهرت بسیار زیادی دارد.
 • قدمت سنت‌هایی که به تئاتر، موسیقی و رقص در هند مربوط می‌شود به 2000 سال قبل باز می‌گردد.

جشن‌ها و مناسبت‌ها در هند

Diwali

از آنجایی‌که در این مقاله به‌طور جامع به راهنمای سفر به هندوستان پرداختیم در ادامه، جشن‌ها و مراسم‌های مهم این کشور را نیز معرفی می‌کنیم.
جشن دیوالی (Diwali) که به جشن نور نیز معروف است به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین جشن‌ها در میان اهالی هندوستان، شناخته می‌شود. این جشن طی 5 روز متوالی صورت می‌گیرد و در این 5 روز، سطح شهر را با تعداد زیادی چراغ، نورانی می‌کنند و با این کار به یکدیگر بیان می‌کنند که دل‌هایشان روشن است و آن‌ها را در برابر تاریکی و سیاهی‌ها حفظ می‌کند.
از دیگر مراسم‌های مهم در هندوستان می‌توان به جشن هولی که به جشن رنگ‌ها و هم‌چنین جشن عشق نیز معروف است، اشاره نمود.
روز استقلال، روز جمهوری هند و سالروز تولد گاندی، دیگر مراسم‌هایی است که مردم هندوستان آن را جشن می‌گیرند و در کنار عزیزان خود، روز شادی را رقم می‌زنند.


آداب لباس پوشیدن اهالی هندوستان

Indian local costumes

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان به بیان نکاتی درباره آداب لباس پوشیدن اهالی این کشور که جزئی از فرهنگ بومی هند محسوب می‌شود، خواهیم پرداخت.
لباس زنان هندی، معمولا ساری‌های رنگی از جنس ابریشم است. هم‌چنین مردان این کشور لباسی سنتی که با نام دهوتی (dhoti) معروف است را به تن‌کرده و تکه‌ای از یک پارچه دوخته‌نشده را دور کمر و پاهای خود می‌پپیچند. یک پیراهن تمام قد و گشاد نیز در میان مردان این کشور رایج است که کورتا (kurta) نام دارد.
اگر مراسم خاصی باشد، مردان این سرزمین لباسی به نام شروانی(sherwani) یا آچکان (achkan) به تن می‌کنند که یک نوع کت بلند، با یقه و بدون حلقه است و هم‌چنین دارای تعدادی دکمه است که تا یقه و پایین زانوها، ادامه دارد. از دیگر لباس‌هایی که معمولا مردان سرزمین هند در مراسم‌های خاص به تن می‌کنند، می‌توان به یک ژاکتی کوتاه‌تر از شروانی اشاره کرد که به نهرو (Nehru) معروف است.


در سفر به هندوستان چه لباسی بپوشیم؟

انتخاب لباس مناسب برای پوشیدن در کشوری دیگر، مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است. در واقع از آنجایی‌که فرهنگ بومی کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است، نوع لباس پوشیدن افراد نیز با هم تفاوت دارد. اگر قصد سفر به هندوستان را دارید و نمی‌دانید که باید در سفر به این کشور، چگونه لباس بپوشید، این بخش از راهنمای سفر به هندوستان را از دست ندهید.
یکی از نکات مهم برای نحوه لباس پوشیدن در هندوستان این است که لباس‌های خود را با توجه به فصلی انتخاب کنید که قصد دارید در آن سفر کنید. زیرا اختلاف دمای فصول مختلف در این کشور زیاد است و نوع و جنس لباس برای هر فصل با فصلی دیگر، تفاوت دارد.
برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که در سفر خود به این کشور باید لباس محلی آن‌ها را بپوشند، باید بگوییم که این تصور اشتباه است و اصلا امری اجباری نیست.
یکی دیگر از قوانین در این کشور به پوشش سر بانوان مربوط می‌شود؛ نکته مهم در این خصوص این است که عدم پوشش سر در این کشور به غیر از مکان‌های مذهبی اعم از مساجد و برخی از معابد، منعی ندارد.


عبارت‌ها، اصطلاحات و کلمات کاربردی در زبان رسمی هندوستان

راهنمای سفر به هندوستان به افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، پیشنهاد می‌کند که برخی از اصطلاحات رایج مردمان این سرزمین را یاد بگیرند تا بتوانند راحت‌تر با اهالی این کشور ارتباط برقرار کنند.


مهم‌ترین اصطلاحات رایج هندی

 • سلام کردن در هندوستان؛ ناماسته
 • نام من؛ مرا نام (اگر می‌خواهید نام خود را به فردی در هندوستان بگویید، ابتدا این اصطلاح را به کار برده و پس از آن نام خود را به همراه «هه» پس از آن بیاورید.
 • اگر دوست دارید که نام طرف مقابل خود را بپرسید از عبارت «آپکا نام کیا هه» استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید به طرف مقابل خود بگویید که من اهل ایران هستم از عبارت «مین ایران سه هون» استفاده کنید.
 • برای احوالپرسی از عبارت «آپ کیسه هِن» استفاده کنید که به این معناست: «حال شما چطور است؟».
 • برای پاسخ به احوالپرسی طرف مقابل خود می‌توانید از عبارت «مین تیک هون» به معنای حالم خوب است، استفاده کنید.
 • اگر قصد دارید آقایی را مخاطب قرار دهید از کلمه «سِر» استفاده کنید. هم‌چنین برای خطاب کردن خانم‌ها در هندوستان از کلمه «مادام» استفاده کنید.

اصطلاحات کاربردی در رستوران

علاوه بر این خوب است که با اصطلاحات کاربردی در رستوران نیز آشنا شوید تا در سفر خود به این کشور و مراجعه به رستوران با مشکلی مواجه نشوید. از جمله اصطلاحات مهم در رستوران می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • غذا: کاناصبحانه: ناشتا
 • چای: چایآب: پانی
 • شکر: چینی
 • برنج: چاول
 • لیوان: گیلس
 • صورتحساب لطفا: بیل دِ دیجیه

اصطلاحات کاربردی در خرید

یکی از بهترین لذت‌ها در سفر، لذت خریدکردن است. برای اینکه بتوانید در سفر خود به کشور هند، خرید خوبی را تجربه کنید در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، برخی از اصطلاحات کاربردی را معرفی می‌کنیم. اصطلاحات کاربردی در خرید عبارتند:

 • قیمت این چقدر است؟: «یه کیتنه کا هه؟»
 • خیلی گران است: «باهوت زیادا هه»
 • لطفا قیمت آن را کمی پایین آورید: «دوا کم کیجئ»
 • به هیچ وجه، اصلا: «بیلکول ناهی»
 • من این را می‌خواهم: «موجهه یه چاهیه»
 • من این را نمی‌خواهم: «ناهی چاهیه»
 • سایز کوچک این را می‌خواهم: «موجهه چوتا سایز چاهیه»
 • سایز بزرگ این را می‌خواهم: «موجهه بادا سایز چاهی»
 • من می‌خواهم این لباس را پرو کنم: «موجهه ترای کارنا ه»
 • کارت اعتباری قبول می‌کنید؟: «"کیا آپ کاردز لته هین؟»
 • تخفیف بدهید: «دام کام کیجئی»

قوانین گمرکی در هندوستان

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، باید بگوییم که هند از اعضای سازمان گمرک جهانی است و باید برای تنظیم مقررات گمرکی و دیگر آیین‌های مربوط به ترخیص کالا از قوانین این سازمان، تبعیت کرد.
اقلام وارداتی در نظام گمرکی کشور هندوستان به چهار دسته اقلام آزاد، اقلام با مجوز، اقلام مشروطه و اقلام ممنوعه تقسیم‌بندی می‌شود.
اقلام آزاد: منظور از اقلام آزاد، اقلامی است که برای واردات آن‌ها، مجوز وارداتی نیاز نباشد.
اقلام با مجوز: به‌طورکلی منظور از اقلام با مجوز، کالاهای مصرفی، سنگ‌های باارزش قیمتی و نیمه‌قیمتی، کالاهای مربوط به ایمنی، دانه‌های گیاهان، حیوانات، محصولات داروسازی و شیمیایی و برخی از اقلام الکترونیکی است.
اقلام مشروط: اقلام مشروط نیز اقلامی هستند که امکان واردات آن‌ها تنها از طریق برخی از نهادهای خاص دولتی وجود دارد. از جمله اقلام مشروط می‌توان به محصولات نفتی، فسفات نیتروژن و کودهای شیمیایی اشاره کرد.
اقلام ممنوعه: اقلام ممنوعه در قوانین گمرکی هندوستان شامل حیوانات وحشی، شیردان حیوانات، عاج فیل و پیه شمع‌سازی است.


واحد پول و تبدیل ارز در هندوستان

Currency in India

واحد پول دیگر کشورها و هم‌چنین نحوه تبدیل‌کردن واحد پول کشور مبدأ به واحد پول کشور مقصد، مسئله مهمی است که در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان بدان خواهیم پرداخت.
واحد پول هندوستان، روپیه است و پول‌ها در هند هم مانند دیگر کشورها به شکل سکه و هم به شکل اسکناس، رواج دارد. سکه‌های رایج در کشور هند، نیم، 1، 2، 5 و 10 روپیه‌ای هستند که می‌توانید برای خرید اجناس کم‌هزینه از آن‌ها استفاده کنید. اسکناس‌های هندی رایج نیز 1، 5 و 10 روپیه‌ای هستند و اما اسکناس‌های 20، 50، 100، 200، 500 و 2000 روپیه‌ای نیز وجود دارد.
سوال رایج برای سفر به دیگر کشورها این است که از چه واحد پولی استفاده کنیم. این قضیه برای سفر به هندوستان نیز صدق می‌کند و سوال اکثر مسافران به این کشور این است که در سفر خود به هند از واحد پول روپیه و یا دلار استفاده کنیم.
برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین راهکار این است که در ایران، مقدار پول موردنیاز خود را تبدیل به دلار کنید و سپس در سفر خود به هندوستان، دلار را به روپیه تبدیل کنید که با کارمزد حداقلی امکان‌پذیر است.


حمل‌ونقل عمومی در هندوستان

Auto Rickshaw

یکی دیگر از نکات مهم برای سفر به شهرها و کشورهای دیگر، بحث حمل‌ونقل در سطح است. به همین دلیل ما در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان به معرفی جامع وسایط حمل‌ونقل عمومی در شهرها و ایالت‌ها مختلف هندوستان خواهیم پرداخت.
از جمله وسایل حمل‌ونقل عمومی رایج در هندوستان می‌توان به اتوبوس، سه‌‌چرخه دستی، سه ‌چرخه موتوری، تاکسی، قایق و قطارهای شهری اشاره کرد.
هزینه حمل‌ونقل برای سفرهای بین شهرهای مختلف کشور هند، بسته به شهرهای مبدأ و مقصد و فاصله میان آن‌ها، متفاوت است.


سه‌چرخه موتوری در شهرهای هند

سه‌چرخه موتوری که با نام‌های اوتو، اسکوتر و ریک نیز معروفند، دارای دیوار و سقف هستند و به اندازه دو نفر، جا دارند. هم‌چنین اگر همراه خود، بار نیز داشته باشید، می‌توانید در جایی‌که مخصوص بار است، آن را قرار دهید. قیمت سه‌چرخه‌های موتوری به نسبت تاکسی، ارزان‌تر است.
نوع دیگری از سه‌چرخه‌های موتوری وجود دارد که با نام‌های تمپو و ویکرام معروفند و برای تعداد بیشتری مسافر، جا دارند؛ تردد با این وسیله به این صورت است که تنها در یک مسیر مشخص، رفت‌وآمد دارند و قیمت کرایه آن از پیش تعیین‌شده است.


اتوبوس برای حمل‌ونقل در هند

Indian public buses

یکی دیگر از وسایط حمل‌ونقل عمومی، اتوبوس‌های درون‌شهری داخل این کشور هستند که سرعت زیادی دارند و مجهز به تهویه‌ی مطبوع هستند.


سه‌چرخه رکابی در هند

Tricycle in India

سه‌چرخه رکابی نوع دیگری از وسایل حمل‌ونقل عمومی است که تردد با آن در میان اهالی این کشور رواج دارد. برای هزینه ایاب‌وذهاب با استفاده از این وسیله، قبل از سوارشدن باید با راننده به توافق برسید.


تاکسی گرفتن در هندوستان

یکی دیگر از وسایط حمل‌ونقل عمومی که در بیشتر شهرهای هندوستان از آن استفاده می‌شود، تاکسی است. اگر مقصدتان شهرهای بزرگ کشور هندوستان است می‌توانید برای ایاب‌وذهاب دورن‌شهری خود از تاکسی استفاده کنید.


انواع روش‌های سفر به کشور هندوستان

نحوه سفر به کشور هند یکی دیگر از نکاتی است که در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان به آن خواهیم پرداخت.


سفر زمینی به هندوستان

اگر از مبدأ ایران به مقصد هندوستان قصد سفر به صورت زمینی را دارید، می‌توانید به مرز استان سیستان‌وبلوچستان رفته و از آن طریق به سمت پاکستان به راه بیافتید و سپس از سمت پاکستان به مقصد هندوستان، حرکت کنید. که این مسیر ناامن، طولانی و خطرناک است. اما با این حال اگر قصد دارید که به صورت زمینی به این سرزمین، سفر کنید لازم است که دو ویزا بگیرید که شامل ویزای هند و ویزای پاکستان می‌شود.


سفر هوایی به هندوستان

آسان‌ترین و مطمئن‌ترین نوع سفر از کشوری به کشور دیگر از جمله هندوستان، سفر هوایی است. اگر قصد دارید که با پرواز به کشور هندوستان سفر کنید، ابتدا باید بلیط هواپیما به مقصد شهر مورد نظرتان را رزرو کنید. اغلب ایرلاین‌های معتبر در سطح جهان به مقصد هندوستان، پرواز دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از: امارات، قطر ایرویز و ترکیش ایرلاینز.


تور هندوستان

یکی دیگر از روش‌ها سفر به کشور هند که در راهنمای سفر به هندوستان، معرفی می‌شود، سفر با تور است. شرایط استفاده از تور به این صورت است که معمولا به صورت گروهی، برگزار می‌شود و باید ویزا داشته باشید. پکیج‌های مختلفی از تور هند وجود دارد که هر یک از آن‌ها خدمات مختلفی را به مسافران و گردشگران، ارائه می‌دهد. به‌طور کلی، خدمات تور هندوستان شامل موارد ذیل است:

 • بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما
 • واچر هتل
 • ویزای الکترونیکی هند
 • ترانسفر رفت‌وبرگشت فرودگاهی
 • بیمه مسافرتی مطابق با روزهای اقامت در این کشور
 • تور لیدر فارسی زبان
 • راهنمای محلی

هزینه مربوط به تور هندوستان بسته به بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما و هتل محل اقامت و شهر یا شهرهای مقصد، متفاوت است. قیمت هتل‌های شهرهای مختلف کشور هند براساس نرخ دلار، محاسبه می‌شود. لازم به ذکر است که امروزه، تنها ایرلاین داخل کشور که به مقصد کشور هندوستان، پرواز دارد، ایرلاین ماهان است. نکته قابل‌توجه در رابطه با زمان خرید تور این است که بهتر است از 15 روز قبل از سفر، نسبت به خرید تور اقدام نمایید، زیرا پاسخ به درخواست ویزای هند، تقریبا 7 روز کاری طول می‌کشد و بهتر است برای اینکه با استرس و یا مشکلی در هنگام سفر مواجه نشوید از 15 روز قبل خود را برای سفر به این کشور، آماده کنید.


فرودگاه‌های مهم هندوستان

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، قصد معرفی بهترین فرودگاه‌های این کشور را داریم که عبارتند از:


فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی بمبئی (Chhatrapati Shivaji Maharaj International Airport)

Chhatrapati Shivaji Maharaj International Airport

شهر بمبئی در کشور هندوستان به عنوان پایتخت تجاری، معروف است و همین امر، یکی از دلایل اهمیت این فرودگاه واقع در شهر بمبئی است. در واقع فرودگاه چاتراپاتی شیواجی، پلی تجاری و سیاحتی برای این کشور به حساب می‌آید. قدمت این فرودگاه به سال 1942 میلادی بر می‌گردد و اکنون یکی از مهم‌ترین مراکز تردد و ترابری هوایی کشور هندوستان به شمار می‌رود.
جالب است بدانید که این فرودگاه در سال 2015 در لیست فرودگاه‌های پرتردد جهانی، رتبه 35ام را کسب کرد. در این فرودگاه، علاوه بر حمل‌ونقل مسافر، حمل‌ونقل بار نیز رایج است و همین امر یکی از دلایل مهم تردد زیاد در این فرودگاه است.
وسعت این فرودگاه بسیار زیاد و بالغ بر 750 هکتار است. از جمله افتخارات این فرودگاه می‌توان به اخذ جایزه بهترین فرودگاه هند و هم‌چنین بهترین فرودگاه آسیای مرکزی اشاره کرد. در این فرودگاه، دو ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی وجود دارد که در فاصله 2 کیلومتری از هم واقع شده‌اند و می‌توانید از تاکسی‌ها و سرویس‌های حمل‌ونقل داخلی این فرودگاه برای تردد میان این پایانه‌ها استفاده کنید.
در طول شبانه‌روز در مسیر این دو ترمینال، شاهد ترافیک خواهید بود؛ به این صورت ترافیک پروازهای داخلی ترمینال در طول روز و پروازهای خارجی در طول شب به اوج خود می‌رسد.


فرودگاه جودپور (Jodhpur Airport)

راهنمای سفر به هندوستان، فرودگاه جودپور را به عنوان یکی دیگر از بهترین فرودگاه‌های این کشور معرفی می‌کند.
این فرودگاه اگر چه وسعت زیادی ندارد اما از جمله پرطرفدارترین فرودگاه‌های این کشور به شمار می‌رود. فاصله فرودگاه جودپور از این شهر، 3.2 کیلومتر است که یک ترمینال با گستره‌ای به اندازه 5690 متر مربع دارد. قابلیت مدیریت جابه‌جایی 430 مسافر در ساعت را دارد.


فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی دهلی (Indira Gandhi International Airport)

Indira Gandhi International Airport

یکی دیگر از بهترین فرودگاه‌های کشور هند، فرودگاه ایندیرا گاندی دهلی است که در فاصله 16 کیلومتری از مرکز شهر دهلی نو واقع شده است. این فرودگاه دارای 3 ترمینال است. از این فرودگاه، پروازهای متوالی به مقاصد بین‌المللی اعم از دبی، لندن، ابوظبی، سنگاپور و ایران وجود دارد. از شرکت‌های هواپیمایی معروف اعم از الاتحاد، بریتیش ایرویز (British Airways)، لوفت‌هانزا (Lufthansa Airlines) و ایر فرانس به مقصد این فرودگاه، پرواز مستقیم وجود دارد.
از آنجایی‌که حجم مسافران این فرودگاه زیاد است و در پایتخت گردشگری و تجاری کشور هندوستان واقع‌شده است، جهت رفاه حال مسافران، تسهیلات حمل‌ونقل مناسبی، فراهم شده است. در این فرودگاه، هتلی واقع شده است که در زمان‌هایی که پروازها، تاخیر زیادی دارند، می‌توانید از آن جهت استراحت استفاده کنید. از دیگر امکانات رفاهی فرودگاه بین‌المللی ایندیرا اندی دهلی می‌توان به وجود رستوران و کافه در آن اشاره نمود.


رزرو هتل در سفر به هند

یکی دیگر از نکاتی که باید در سفر به شهر و یا کشوری دیگر به آن توجه ویژه داشت، بحث اقامت در شهر مقصد است. به همین دلیل ما در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان به معرفی بهترین هتل‌های این کشور خواهیم پرداخت. اگرچه برای شمایی که با تور هندوستان سفر می‌کنید، دغدغه‌ای از بابت رزرو هتل وجود ندارد.


هتل لالیت دهلی نو

The LaLiT New Delhi

هتل لالیت، هتلی 5 ستاره است که در مرکز شهر دهلی نو واقع شده است و امکانات خاص آن باعث‌ شده تا در لیست بهترین هتل‌های هندوستان قرار بگیرد. فاصله این هتل از ایستگاه راه‌آهن دهلی نو تنها 10 دقیقه است و موقعیت مکانی خوب آن باعث شده تا به راحتی بتوان به جاذبه‌های گردشگری شهر دهلی، دسترسی پیدا کرد. اگر دوست دارید که در یک هتلی عالی در سفر خود به هند، اقامت بگیرید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که حتما به این هتل مراجعه کنید. امکانات هتل لالیت دهلی نو شامل اینترنت وای‌فای رایگان، سرویس شاتل فرودگاهی، استخر شنای سرپوشیده و روباز و سالن بدنسازی است.

 • آدرس هتل لالیت: Barakhamba Avenue, 110001 New Delhi, India

هتل لیلا امبینس کانونشن

راهنمای سفر به هندوستان، هتل لیلا امبینس کانونشن را به عنوان یکی دیگر از بهترین هتل‌های این کشور معرفی می‌کند. این هتل موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد و با اقامت در آن به راحتی می‌توانید به سایر جاذبه‌های گردشگری شهر دهلی، دسترسی پیدا کنید.
هتل لیلا امبینس کانونشن دارای 455 اتاق است و به انداره کافی برای مسافرین، فضا دارد. این هتل توانسته با ارائه بهترین خدمات به مسافران و گردشگران، محبوبیت زیادی در میان افراد کسب کند. از جمله امکانات هتل لیلا امبینس کانونشن می‌توان به اینترنت وای‌فای رایگان، سرویس شاتل فرودگاهی، استخر شنای سرپوشیده و روباز اشاره کرد.
اگر تصمیم دارید که در یکی از اتاق‌های هتل لیلا امبینس کانونشن اقامت بگیرید، باید بگوییم که شما می‌توانید از امکاناتی اعم از تلویزیون، مینی‌بار، کتری برقی، سیستم تهویه مطبوع و وان حمام بهره‌مند شوید.
لازم به ذکر است که این هتل در فاصله 12 کیلومتری از میدان کانات پلیس و 33 کیلومتری فرودگاه بین‌المللی گاندی واقع شده است.

 • آدرس هتل لیلا امبینس کانونشن: Maharaja Surajmal Road, near Yamuna Sports Complex,, 110032 New Delhi, India

هتل تاج پالاس

اگر برایتان مهم است که در یک هتل لوکس در کشور هند، اقامت بگیرید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که در سفر خود به این کشور به این هتل، مراجعه کنید. نکته قابل‌توجه در خصوص هتل تاج پالاس این است که افتخار میزبانی از افراد مشهور را در کارنامه خود دارد. از جمله امکانات رفاهی این هتل می‌توان به سه رستوران مجلل، یک استخر شنای روباز، اینترنت وای‌فای رایگان و پارکینگ اختصاصی رایگان اشاره کرد.
اتاق‌های این هتل از امکاناتی نظیر تهویه مطبوع و مینی‌بار برخوردارند. هم‌چنین در تمامی اتاق‌های هتل تاج پالاس، حمام اختصاصی مجهز به دوش یا وان و سشوار وجود دارد که با اقامت در هر یک از اتاق‌های هتل می‌توانید از تمامی این امکانات، بهره‌مند شوید. بوفه صبحانه واقع در هتل تاج پالاس یکی از دلایل تمایز آن از دیگر هتل‌هاست، زیرا تنوع بسیار بالایی دارد، به‌طوری‌که می‌توانید طعم انواع غذاهای ایتالیایی، هندی، گیاهی، حلال، بدون گلوتن، آسیایی، آمریکایی و ... را در این بوفه بچشید. موقعیت مکانی هتل تاج نیز از دیگر دلایل محبوبیت این هتل به شمار می‌رود، زیرا با اقامت در آن می‌توانید به خوبی به مراکز دیدنی شهر دهلی در کشور هندوستان، دسترسی پیدا کنید.

 • آدرس هتل تاج پالاس: Sardar Patel Marg, Chanakyapuri, 110021 New Delhi, India

هتل حیات ریجنسی

Hyatt Regency Delhi

راهنمای سفر به هندوستان، هتل حیات ریجنسی را به‌عنوان یکی دیگر از بهترین هتل‌های این کشور به ‌مسافران و گردشگران معرفی می‌کند. امکانات و موقعیت خوب مکانی این رستوران، موجب محبویت آن در میان افراد مختلف شده است. از جمله امکانات این هتل می‌توان به استخر روباز، سالن بدنسازی، اینترنت وای‌فای رایگان و بوفه صبحانه اشاره کرد.
برخی از اتاق‌های واقع در این هتل، دارای بالکنی با چشم‌انداز بسیار زیباست که جذابیت این هتل را دو چندان کرده است. لازم به ذکر است که هتل حیات ریجنسی در فاصله 5 کیلومتری از قطب منار، 5.1 کیلومتری راشتاراپاتی باوان و 6.8 کیلومتری دروازه هند واقع شده است.

 • آدرس هتل حیات ریجنسی: Bhikaji Cama Place, Ring Road, 110066 New Delhi, India

هتل میدنز

یکی دیگر از بهترین هتل‌های اقامتی شهر دهلی که راهنمای سفر به هندوستان به مسافران و گردشگران این شهر معرفی می‌کند، هتل میدنز نام دارد. معماری هتل میدنز از جذاب‌ترین معماری‌های قرن نوزدهم است. اینترنت وای فای رایگان، سرویس شاتل فرودگاهی، استخر شنا، سالن بدنسازی، پارکینگ رایگان، ۲ رستوران و … از جمله امکانات هتل میدنز به شمار می‌رود که با اقامت در هر یک از اتاق‌های این هتل می‌توانید از تمامی آن‌ها بهره ببرید. موقعیت مکانی مناسب هتل مییدنز باعث شده تا بتوان به آسانی به تمامی جاذبه‌های گردشگری شهر دهلی، مراجعه کرد.

 • آدرس هتل میدنز: Sham Nath Marg, 110054 New Delhi, India

هتل تاج محل

delhi Taj Mahal

هتل تاج محل از دیگر هتل‌های معروف دهلی به شمار می‌رود. این هتل با سبک مدرن خود، طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است. از جمله امکانات این هتل می‌توان به چندین رستوران، سالن بدنسازی مجهز و پیشرفته، اینترنت وای‌فای رایگان، استخر روباز و بوفه صبحانه اشاره کرد. هتل تاج محل از بهترین هتل‌های 5 ستاره این شهر به شمار می‌رود.

 • آدرس هتل تاج محل: No 1 Mansingh Road, 110011 New Delhi, India

هتل فرودگاهی رادیسون بلو پلازا

راهنمای سفر به هندوستان، هتل فرودگاهی رادیسون بلو پلازا را به‌عنوان یکی دیگر از بهترین هتل‌های هند معرفی می‌کند. اینترنت وای‌فای رایگان، سرویس شاتل فرودگاهی، استخر شنای سرپوشیده و روباز، سالن بدنسازی مجهز و بوفه صبحانه از جمله امکانات هتل فرودگاهی رادیسون بلو پلازا به شمار می‌رود. تمامی اتاق‌های این هتل از امکاناتی اعم از تلویزیون، مینی‌بار، حمام اختصاصی و دوش، دستگاه پخش DVD و … برخوردارند که با اقامت در هر کدام از آن‌ها می‌توانید از تمامی این امکانات بهره ببرید.

 • آدرس هتل فرودگاهی رادیسون بلو پلازا: Near Mahipalpur Extension, Mahipalpur, 110037 New Delhi, India

معرفی شهرهای دیدنی هندوستان

در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، قصد داریم بهترین شهرهای هندوستان را به‌طور کامل معرفی کنیم تا اگر قصد سفر به این کشور را دارید، بهتر بتوانید شهر مورد نظر خود را برای اقامت در آن انتخاب کنید.


دهلی نو (New Delhi)

New Delhi city tour

دهلی نو به عنوان پایتخت کشور هندوستان، مورد توجه مسافران و گردشگران زیادی قرارگرفته است. معماری شهر دهلی نو، سبکی بریتانیایی دارد و همین امر، محبوبیت آن را در میان گردشگران، دوچندان کرده است. جالب است بدانید که دهلی نو یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است و از ابتدا تاکنون 11 بار، ویران و از نو ساخته شده است.
این شهر شامل مجموعه‌ای از مذهب‌ها، اقوام و فرهنگ‌های مختلف است که در کنار هم، جامعه‌ای سنتی و مدرن را تشکیل داده‌اند. از جمله جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه سرخ، مسجد جامع دهلی، آرامگاه همایون، درگاه نظام‌الدین، بنای یادبود گاندی، دروازه هند، موزه‌های ملی، معابد هندی، معبد لاکسی، معبد آکشاردام، پارک‌های سبز، قلعه‌ها، مکان‌های تاریخی و بازارهای محلی اشاره کرد.


آگرا (Agra)

راهنمای سفر به هندوستان، آگرا را به عنوان یکی دیگر از شهرهای جذاب کشور هند معرفی می‌کند. بهترین زمان برای سفر به شهر آگرای هندوستان از ماه مهر تا فروردین است، زیرا آب‌‎وهوای این شهر در این ماه‌ها بسیار خوب است. از جمله جاذبه‌های دیدنی شهر آگرا می‌توان به آرامگاه تاج محل، آرامگاه اعتمادالدوله، مسجد جامع آگرا و باغ مریم اشاره کرد.


جیپور (Jaipur)

جیپور یکی دیگر از شهرهای توریستی کشور هند به شمار می‌رود که معروف به شهر صورتی است. جیپور در سمت شمال غرب هندوستان واقع شده است و راهنمای سفر به هندوستان توصیه می‌کند که در صورت امکان حتما در سفر به هند، از جیپور دیدن کنید. معروف‌ترین جاذبه‌های این شهر عبارتند از هاوا، قلعه اکبر، جانتار مانتار، سالن آلبرت، کاخ رمباغ، جال محل، کاخ ماهاراجه و کاخ ماهارجه جیپور.


بمبئی (Mumbai)

Mumbai

بمبئی به عنوان پایتخت تجاری هندوستان در میان افراد، شناخته شده و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. شهر بمبئی پر است از رستوان‌ها، باشگاه‌ها و جاذبه‌های توریستی. این شهر به قدری خاطره‌انگیز است که تمامی گردشگران خواهان سفر دوباره به این شهر هستند.


گوا (Goa)

راهنمای سفر به هندوستان، شهر گوا را به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای توریستی این کشور به مسافران و گردشگران معرفی می‌کند. از ویژگی‌های این شهر می‌توان به زیبایی و پاکیزگی آن اشاره کرد. گوا شامل وسیع‌ترین سواحل و مراکز تفریحی کشور هند است و همین امر سبب‌شده در طول سال، گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این شهر، سفر ‌کنند.
جالب است بدانید که غذاهای این شهر زیبا و توریستی کشور هندوستان، بسیار معروفند. به‌طور کلی از آنجایی‌که یکی از شهرهای توریستی این کشور به شمار می‌رود، تنوع غذایی بالایی دارد.


معرفی جاذبه‌های گردشگری هندوستان

خب رسیدیم به یکی از بهترین قسمت‌های راهنمای سفر به هندوستان! یکی از دلایل سفر به دیگر شهرها و کشورها، بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهر مقصد است. حال که با بهترین شهرهای این کشور جهت تفریح آشنا شدید، وقن آن است که اطلاعاتی درباره برخی از بهترین جاذبه‌های گردشگری هندوستان نیز کسب کنید. بهترین جاذبه های گردشگری هندوستان عبارتند از:


دیوان خاص (Diwan-e-Khas)

Diwan-e-Khas

راهنمای سفر به هندوستان، دیوان خاص را به عنوان یک یدیگر از زیباترین مکان‌های دیدنی شهر جیپور هندوستان معرفی می‌کند که در حیاطی بدون سقف، واقع شده است. در قسمت مرکزی این حیاط، مکان زیبایی به یک گالری اختصاص داده شده است که توسط سنگفرش‌هایی از جنس مرمر و به رنگ‌های سفید و صورتی، پوشیده شده است و محل نگهداری بزرگترین ظرف نقره جهان با ارتفاع 160 متر است. این مکان در گذشته محلی برای برگزاری جلسات مهاراجه با وزرای او بوده است.


دیوان عام (Diwan-e-aam)

دیوان عام، یکی از بهترین مکان‌های دیدنی کشور هندوستان است که در گذشته از آن به‌عنوان محلی جهت ملاقات پادشاهان با مردم استفاده می‌شده است و امروزه به یک گالری هنری، تغییر کاربری داده است. این مکان دیدنی در شهر جیپور هندوستان واقع شده و به قدری زیباست که حیرت همگان را برانگیخته است.


تاج محل (Taj Mahal)

Taj Mahal

یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری هندوستان، تاج محل نام دارد. داستان نام‌گذاری این بنا از این قرار است که به افتخار همسر محبوب امپراطور شاه جهان به نام ممتاز مهال، نام‌گذاری شده است. مرمر سفید از جمله موادی است که به‌طور گسترده در ساخت این بنا به‌کار رفته است. تاج محل مزین به منبت‌کاری‌های ظریف با طرح گل و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی اعم از یشم، لاجورد، الماس و مادر مروارید است.
راهنمای سفر به هندوستان به تمامی مسافران وگردشگران پیشنهاد می‌کند تا در سفر خود به این کشور به این مکان که در شهر آگرا واقع است، مراجعه کنند. بهترین زمان بازدید از این مکان دیدنی، هنگام غروب آفتاب است، زیرا در این زمان به علت تغییر نور، فضا درخشان می‌شود و زیبایی خیره‌کننده‌ای به خود می‌گیرد.


هارماندیر صاحب (Sri Harmandir Sahib)

یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های دیدنی هند با نام هارماندیر صاحب معروف است که به دلیل دکوراسیون طلای آن با این نام شهرت پیدا کرده است. این مکان یکی از مکان‌های مذهبی سیک‌ها به حساب می‌آید که نمای زیبای آن توجه مسافران و گردشگران را به خود می‌کند. سبک معماری هارماندیر صاحب، ترکیبی از سبک هندو و اسلامی است. قسمت پایینی این بنا با منبت‌کاری‌های با طرح گل و حیوانات تزئین شده است و قسمت بالایی آن که گنبد طلایی رنگ است شبیه گل نیلوفر آبی بوده و نماد پاکی برای سیک‌هاست.


غذاهای محلی هندوستان

خورد و خوراک یکی از دغدغه‌های افراد مختلف برای سفر به سایر شهرها و به طور ویژه کشورهاست، همین امر باعث شد که ما در این قسمت از راهنمای سفر به هندوستان، بهترین غذاهای این کشور را معرفی کنیم تا در سفر خود به هند، چنین دغدغه‌ای نداشته باشید.


مرغ کره‌ای؛ غذای خوشمزه هندی‌ها

indin Butter Chicken

یکی از معروف‌ترین غذاهای هندی که به ذائقه اکثر ایرانی‌ها خوش می‌آید، مرغ کره‌ای است. مرغ کره‌ای یک روش خوشمزه برای پخت مرغ است که با استفاده از ادویه‌های هندی، طعم بسیار دلنشینی به خود می‌گیرد. اغلب افراد به همراه این غذا، عدس سیاه، نان و سالاد سبز نیز میل می‌کنند. نکته مهم درباره این غذای خوشمزه، طبخ آسان آن است که می‌توانید با ترکیب روغن زیتون، سیر، پیاز، زنجبیل، کره و پوره گوجه فرنگی و ... آن را تهیه و نوش‌جان کنید.


چیکن تندوری

اگر دوستدار غذاهایی هستید که با مرغ درست می‌شود، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که در سفر خود به این کشور، طعم غذای چیکن تندوری را بچشید. طرز تهیه چیکن تندوری در هندوستان به این صورت است که به تکه‌های مرغ با استفاده از ماست و ادویه‌های هندی اعم ا ماسالا، فلفل سیاه، پودر فلفل چیلی یا فلفل چیلی کشمیری، طعم داده و در نهایت آن را کباب می‌کنند.
لازم به ذکر است که برای کباب‌کردن این نوع مرغ از تنور و یا فر استفاده می‌شود تا به‌طور کامل، برشته شود. اهالی هندوستان این غذا را به همراه برنج سفید ساده و یا نان ترد برشته، سرو می‌کنند و شما هم در صورت تمایل می‌توانید به همین شیوه این غذا را میل کنید.


چیکن تیکه ماسالا

یکی دیگر از خوشمزه‌ترین غذاهای هندی که در میان گردشگران این کشور، طرفداران زیادی دارد، چیکن تیکه ماسالا نام دارد که با استفاده از گوشت مرغ، طبخ می‌شود. طرز تهیه چیکن تیکه ماسالا به این صورت است که ابتدا پوره گوجه‌فرنگی را با ادویه‌های مختلف اعم از فلفل چیلی، سیر و زنجبیل، ترکیب و در نهایت تکه‌های مرغ را به این مواد اضافه می‌کنند و روی شعله قرار می‌دهند تا کاملا پخته شود.
همانطور که حتما می‌دانید غذاهای هندی با طعم تندشان شهرت جهانی پیدا کرده‌اند و استفاده از ادویه‌های هندی به اندازه کافی برای تهیه غذاهای هندی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


روگان جوش

Rogan josh

یکی دیگر از غذاهای اصیل هندی با نام‌های روگان جوش یا روغن جوش معروف است. روگان جوش در زبان هندی به معنای بره قرمز است و دلیل شهرت آن به بره قرمز، استفاده از فلفل چیلی قرمز کشمیری است. در کنار فلفل چیلی، ادویه‌هایی اعم از هل، زیره سبز، زردچوبه و گرم ماسالا نیز از مواد مورد نیاز برای پخت این غذا محسوب می‌شود. اهالی هندوستان این غذا را به دو روش متفاوت همراه با برنج ساده باسماتی و یا همراه با نان، سرو می‌کنند.


کاری نخود

اگر به غذاهای گیاهی علاقه‌مند هستید و یا به عبارت دیگر گیاه‌خوار هستید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که در سفر خود به این کشور، غذای گیاهی کاری نخود را میل کنید. اهالی هندوستان معمولا در میهمانی‌های بزرگ خود با استفاده از این غذا از مهمانان خود پذیرایی می‌کنند. کاری نخود از ترکیب موادی نظیر نخود، پیاز، گوجه با سیر و سس زنجبیلی درست می‌شود.


پالک پنیر

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه هندوستان، نوعی خوراک هندی است که به پالک پنیر شهرت دارد. در هندوستان نوعی پنیر وجود دارد که طعم آن با طعم پنیرهای ایرانی، متفات است و با استفاده از آن، پالک پنیر را درست می‌کنند. این غذا نیز در دسته غذاهای گیاهی قرار دارد، بنابراین اگر گیاه‌خوار هستید، غذای شما محدود نیست و می‌توانید طعم غذاهای مختلفی را بچشید. لازم به ذکر است که اگر رژیم غذایی دارید، راهنمای سفر به هندوستان، پیشنهاد می‌کند که در سفر به این کشور، طعم این غذا را بچشید، زیرا غذای مناسبی برای افراد پیرو رژیم غذایی است.


آلو گوبی

از دیگر غذاهای اصیل و البته گیاهی کشور هندوستان، می‌توان به آلو گوبی اشاره نمود. مواد موردنیاز برای تهیه این غذا شامل سیب‌زمینی، گل کلم، ادویه‌های هندی، سیر، زنجبیل، پیاز، گوجه و زیره سبز است. طعم و عطر آلو گوبی، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است و علاوه بر اهالی هندوستان، محبوبیت زیادی در میان مسافران و گردشگران شهرهای مختلف این کشور پیدا کرده است.


کوفته مالایی

Indian Malai Kofta

راهنمای سفر به هندوستان، کوفته مالایی را به عنوان یکی دیگر از غذاهای اصیل هند به مسافران و گردشگران این کشور معرفی می‌کند. اهالی هندوستان برای تهیه کوفته مالایی موادی اعم از سیب‌زمینی، هویج، لوبیا، نخودفرنگی و ذرت شیرین را با هم ترکیب می‌کنند و در نهایت غذایی سالم را در کنار عزیزان خود به همران نان و یا برنج، سرو می‌کنند. اگر علاقه‌مند شدید که طعم این غذا را بچشید، می‌توانید هنگام سفر به کشور هند به فروشگاه‌های غذای طبیعی مراجعه و نسبت به خرید این غذا اقدام کنید.


دال گوشت

اگر از آن دسته از افرادی هستید که گوشتخوار هستند، راهنمای سفر به هندوستان به شما توصیه می‌کند که حتما هنگام سفر به این کشور، به رستوران معتبری مراجعه کنید و برای خود، دال گوشت، سفارش دهید. این غذا شامل تکه‌های گوشت و طعمی تند است.


هزینه خورد و خوراک در هندوستان

 Indian food

کشور هند از نظر هزینه مواد غذایی در شمار ارزان‌ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است و هزینه خورد و خوراک در سفر به این کشور به نسبت سایر کشورها، پایین است. البته لازم به ذکر است که همانطور که در بخش‌های قبلی راهنمای سفر به هندوستان به آن اشاره کردیم، هندوستان، کشور وسیعی است و قیمت محصولات و مواد غذایی در ایالت‌ها و شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. دهلی به عنوان پایتخت این کشور، دارای رستوران‌های بسیار لوکس است که قیمت غذاهای آن به نسبت دیگر جاها، گران‌تر است. به‌طور میانگین هزینه غذا برای وعده‌های نهار و شام، بین 80 تا 150 روپیه و برای وعده صبحانه، بین 60 تا 80 روپیه تخمین زده شده است. برای اطلاع از هزینه‌های خوردوخوراک درهندوستان کلیک کنید.


بهترین رستوران‌های هندوستان

حال که با غذاهای هندی آشنا شده‌اید، وقت آن است که در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان به معرفی بهترین رستوران‌های این کشور بپردازیم تا بتوانید در سفر خود به کشور هند به این رستوران‌ها مراجعه و بهترین غذاهای هندی را با عطر و طعم بی‌نظیرشان، میل کنید. بهترین رستوران‌های هند عبارتند از:


رستوران بمبای کانتین؛ بهترین رستوران بمبئی

The Bombay Canteen

یکی از بهترین رستوران‌هایی که می‌توانید در سفر به هند به آن مراجعه کنید، رستوران بمبئی کانتین واقع در شهر بمبئی است. نکته قابل‌توجه در رابطه با این رستوران این است که غذاهای هر فصل این رستوران با فصلی دیگر متفاوت است. راهنمای سفر به هندوستان به تمامی مسافران این شهر پیشنهاد می‌کند که حتما هنگام مراجعه به این رستوران برای خود کانتین تخم مرغ کیجروال و اربی توک سفارش دهند و از طعم بی‌نظیر آن لذت ببرند. کیفیت بالای غذاهای موجود در این رستوران یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت آن در میان مشتریان است.

 • آدرس رستوران بمبای کانتین: The Bombay Canteen, Unit 1, Process House, S.B. Road, Kamala Mills, near Radio Mirchi Office Lower, Parel, Mumbai, Maharashtra 400013, India

رستوران ایندین اسنت؛ یکی از بهترین رستوران‌های دهلی نو

راهنمای سفر به هندوستان، رستوران ایندین اسنت واقع در پایتخت این کشور را به عنوان یکی دیگر از بهترین رستوران‌های هند به مسافران و گردشگران معرفی می‌کند. اگر دوست دارید طعم غذاهای محلی هندوستان را با بالاترین کیفیت تجربه کنید، این رستوران، انتخاب بسیار خوبی برای شماست. از معروف‌ترین غذاهای این رستوران، می‌توان به کلوچه‌های مرغ کره‌ای اشاره کرد.

 • آدرس رستوران ایندین است: Indian Accent, The Lodhi, Lodhi Rd, CGO Complex, Pragati Vihar, New Delhi, Delhi 110003, India

رستوران میز

The Table Mumbai

خوشبختانه شهرهای معروف هندوستان اعم از دهلی نو، یمیئی و ...، رستوران‌های معروف زیادی دارد که دست مسافران را برای انتخاب باز گذاشته است. رستوران میز یکی دیگر از رستوران‌های خوب شهر بمبئی است که با منوی عجیبی که دارد به شهرت رسیده است. بال مرغ بدون استخوان، سالاد مخصوص این رستوران (تمام اجزای آن در مزرعه‌ی همین رستوران به عمل می‌آید)، ماهی تاتاکی و آووکادو از بهترین غذاهای این رستوران می‌باشد که راهنمای سفر به هندوستان به مسافران پیشنهاد می‌کند یکی از این غذاها را هنگام مراجعه به رستوران میز، سفارش دهند.

 • آدرس رستوران میز: The Table, Ground Floor, Kalapesi Trust Building, Apollo Bunder Marg, Colaba, Mumbai, Maharashtra 400039, India

رستوران بومرا؛ رستورانی عالی در گوا

Bomras goa

گوا یکی دیگر از شهرهای توریستی کشور هند به شمار می‌رود که با ادویه کاری و هم‌چنین ماهی‌هایش به شهرت رسیده است. منوی این رستوران شامل انواع غذاهای برمه‌ای، چینی، هندی و تایلندی است، بنابراین اگر دوست دارید که طعم غذاهای محلی دیگر کشورها را بچشید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند در سفر خود به شهر گوا به رستوران بومرا، مراجعه کنید. تنوع غذاهای دریایی این رستوران بسیار بالاست و گزینه‌های زیادی پیش روی دوستداران ماهی قرار دارد که می‌توانند با توجه به ذائقه خود بهترین غذا را سفارش دهند.

 • آدرس رستوران بومرا: Bomra’s, 247, Fort Aquada Road, Candolim, Goa 403515, India

رستوران ماسک

رستوران ماسک واقع در شهر بمبئی کشور هند به حمایت از آزمایشات و اختراعات در زمینه طبخ غذاهای مختلف به شهرت رسیده است. نکته قابل‌توجه در خصوص این رستوران این است که آشپزهای آن برای یافتن انواع غذا و ادویه‌های تازه به شهرها و ایالات مختلف این کشور، سفر می‌کنند. سرآشپز این رستوران ماسک از معروف‌ترین سرآشپزهای سطح جهان هستند و همین امر سبب شده تا بهترین غذاها در این رستوران تهیه شود.

 • آدرس رستوران ماسک: Masque, Gala 3, Laxmi Woollen Mill, Shakti Mills Lane, Mahalaxmi, Mumbai, Maharashtra 400011, India

رستوران تریشنا

رستوران تریشنا، یکی دیگر از بهترین رستوران‌های کشور هندوستان است و به قدری در میال اهالی این کشور محبوب است که مردم در برخی از ماه‌های سال برای ورود به این رستوران، صف می‌کشند. راهنمای سفر به هندوستان به تمامی ماهی دوستان پیشنهاد می‌کند که حتما در سفر خود به این کشور به این رستوران مراجعه کنند و از چشیدن طعم بی‌نظیر اتواع غذاهای آن در کنار دوستان و آشنایان خود، نهایت لذت را ببرند.

 • آدرس رستوران تریشنا: Trishna, 7, Saibaba Rd, Kala Ghoda, Fort, Mumbai, Maharashtra 400001, India

رستوران واسابی؛ رستوران عالی با محیط مینیمال

رستوران واسابی، یکی دیگر از بهترین رستوران‌های پایتخت کشور هندوستان با بیش از 10 سال سابقه فعالیت است. لازم به ذکر است که غذاهای فصول مختلف این رستوران با یکدیگر متفاوت هستند. منوی این رستوران اکثرا شامل غذاهای ژاپنی اعم از سوشی، ساشیمی و رول‌های ماکی است.

 • آدرس رستوران واسابی: Wasabi by Morimoto, The Taj Mahal Hotel, No.1, Mansingh Road, near Khan Market, IndiaGate, New Delhi, Delhi 110011, India

آرتوسی ریستورانت

Artusi Ristorante e Bar New Delhi (Italian Restaurant)

دهلی نو به عنوان پایتخت کشور هندوستان، هر ساله میزبان تعداد زیادی از مسافران و گردشگران است. همین امر سبب‌شده تا جهت رفاه حال مسافران از رستوران‌های خوبی بهره‌مند شود. نکته قابل‌توجه در خصوص رستوران آرتوسی ریستورانت، اصالت سرآشپزان آن است که همگی ایتالیایی هستند، بنابراین اگر دوست دارید طعم غذاهای ایتالیایی را بچشید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که در سفر خود به شهر دهلی به این رستوران مراجعه کنید. جالب است بدانید که تمامی سبزیجات و صیفی‌جات مورد نیاز برای طبخ انواع غذاهای این رستوران، محصول مزرعه‌ی مخصوصی است.

 • آدرس رستوران آرتوسی ریستورانت: Artusi Ristorante Bar, M-24, M-Block Market, Greater Kailash 2, New Delhi, Delhi 110048, India

رستوران بخارا

راهنمای سفر به هندوستان، رستوران بخارا را به عنوان یکی دیگر از بهترین رستوران‌های این کشور به مسافران و گردشگران پیشنهاد می‌کند. فضای داخلی این رستورن به شیوه سنتی و بسیار زیبا چیده شده است. طعم غذاهای رستوران بخارا به قدری قوی است که هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.

 • آدرس رستوران بخارا: ITC Maurya Diplomatic Enclave, Sardar Patel Marg New Delhi – 110 02

رستوران مگو

یکی دیگر از رستوان‌هایی که غذاهای ژاپنی دارد، رستوران مگو واقع در کاخ لیلای شهر دهلی نو است. انواع غذاهای ژاپنی که در میان ایرانیان نیز طرفدارانی دارد شامل سوشی و مرغ کبابی مخصوص است. تنوع غذاهای رستوران مگو زیاد و قیمت‌های آن نیز به‌ صرفه است و همین امر توجه مسافران و گردشگران را به خود جلب کرده است.

 • آدرس رستوران مگو: The Leela Palace, Diplomatic Enclave, Chanakyapuri, New Delhi

رستوران ا پدرو

یکی دیگر از بهترین رستوران‌های شهر گوای هند که راهنمای سفر به هندوستان، مراجعه به آن را به تمامی مسافران و گردشگران پیشنهاد می‌کند، رستوران ا پدروی این شهر است. در این رستوران، انواع غذاهای دریایی، طبخ می‌شود و افراد با سلایق متنوع غذایی می‌توانند از چشیدن طعم غذاهای این رستوران، نهایت لذت را ببرند. سرآشپزان این رستوران، افراد مشهوری هستند که از جمله آن‌ها می‌توان فلوید کاردز به همراه اعضای تیمش، اشاره کرد.

 • آدرس رستوران ا پدرو: Unit No. 2, Plot No. C-68 Jet Airways – Godrej BKC Bandra Kurla Complex, Bandra Mumbai – 400 051

رستوران باستیان

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به خوردن میان وعده، اهمیت می‌دهند، راهنمای سفر به هندوستان پیشنهاد می‌کند که در سفر خود به شهر بمبئی از کشور هند سری به رستوران باستیان، بزنید. علاوه بر میان وعده، غذاهای مخصوص گیاه‌خواران نیز در این رستوران، طبخ می‌شود. رستوران باستیان همه روزه از ساعت 7 شب الی 1 بامداد به مشتریان خود، خدمات ارائه می‌دهد.


رستوران بلک شیپ بیسترو

The Black Sheep Bistro

رستوران بلک شیپ بیسترو یکی دیگر از بهترین رستوران‌های شهر گواست که به داشتن غذاهای با کیفیت و عالی به شهرت رسیده است. اگر دوست دارید که در محیطی دوستانه، علاوه بر خوردن غذا با دوستان و همراهان خود به گفتگو بپردازید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که حتما در سفر خود به شهر گوا به این مجموعه رفته و ساعاتی به یادماندنی را در خاطرات خود به ثبت رسانید.

 • آدرس رستوران بلک شیپ بیسترو: Next to ICICI Bank Panaji-Goa 403001 Swami Vivekanand Road The Black Sheep Bistro

رستوران آنامایا؛ یکی از 5 رستران برتر دهلی

رستوران آنامایا در لیست 5 رستوران برتر هندوستان واقع شده است، بنابراین ارزشش را دارد که در هنگام سفر به پایتخت هندوستان به آن سر بزنید. فضای این رستوران سبک اروپایی داشته و همین امر سبب شده توجه همگان را به خود جلب نماید. نکته قابل توجه درباره این رستوران، این است که منوی آن تنها به وعد‌های غذایی اصلی، محدود نیست و شامل دسرهایی مخصوص کودکان و هم‌چنین بزرگسالان نیز است که محبوبیت آن را دوچندان کرده است.

 • آدرس رستوران آنامایا: Andaz Delhi, Asset 1, Aerocity, New Delhi

رستوران اولیو

اگر دوست دارید طعم جدید غذاهای مختلف را بچشید، راهنمای سفر به هندوستان به شما توصیه می‌کند که حتما در هنگام سفر به پایتخت کشور هندوستان، شهر دهلی نو به رستوران اولیو رفته و با سفارش غذاهای بی‌نظیر این رستوران، لحظات خوشی را در فضای بکر آن در کنار دوستان و یا خانواده خود، تجربه کنید. فضای این رستورن بسیار زیباست به نحوی که تراس‌های آن همگی توسط شاخ و برگ‌های درختان پوشیده شده و فضای دلنشینی را فراهم آورده است. از جمله افتخارات رستوران اولیو می‌توان به دریافت جوایز بین‌المللی اشاره نمود. اکثر منوی این رستوران را غذاهای مدیترانه‌ای و هم‌چنین ایتالیایی تشکیل داده است.

 • آدرس رستوران اولیو: Kalka Das Marg, Mehrauli, New Delhi 6-8

سوغات و صنایع دستی هندوستان

Indian handicrafts

خرید سوغاتی و یا صنایع دستی در سفر از شهر مقصد، بسیار لذت‌بخش است و همین امر سبب شد تا ما در ادامه راهنمای سفر به هندوستان به معرفی بهترین سوغات و صنایع دستی این کشور بپردازیم. برخی از بهترین سوغات و صنایع دستی هندوستان عبارتند از:


کلاه هیماچالی

کلاه هیماچالی در میان مسافران و گردشگران کشور هندوستان به عنوان یکی از بهترین سوغاتی‌های این کشور شناخته می‌شود. از این کلاه می‌توانید در فصل زمستان برای گرم نگه‌داشتن سر خود استفاده کنید.


سفال‌های آبی

Pottery in India

یکی دیگر از بهترین سوغاتی‌های کشور هندوستان که هنر اهالی راجستان است، سفال‌های به رنگ آبی و با طرح و نقش بسیار زیبای این کشور است. هنرمندان راجستانی برای ساخت این نوع از سفال‌های زیبا و پرطرفدار از پودر سنگ کوارتز، پودر شیشه و نوعی خاک رس استفاده می‌کنند. این سفال‌های به عنوان دکوری و جلوه دادن به قسمت‌های مختلف خانه، کاربرد دارد.


ظروف برنجی

راهنمای سفر به هندوستان، ظروف برنجی را به عنوان یک سوغاتی به یادماندنی زیبا به تمامی مسافران و گردشگران از شهر و کشورهای مختلف، پیشنهاد می‌کند. کشور هندوستان به قدری با این ظروف زیبا به شهرت رسیده است که از آن‌ها به دیگر کشورها اعم از ایالات‌ متحده، انگلیس، کانادا، آلمان و آسیای خاورمیانه نیز صادر می‌کند. تنوع طرح این ظروف بسیار زیاد است و می‌تواند گزینه خوبی به عنوان سوغاتی از کشور هندوستان باشد تا همیشه خاطرات خوش سفر را به شما یادآور شود.
ساری ابریشمی، آثار بیدری، مروارید، ساری‌های چاندری، پشمینه و یا کشمیر و ... از دیگر سوغاتی‌های این کشور به شمار می‌رود.


بازارها و مراکز خرید هندوستان

Local Indian Markets

حال که با سوغات و صنایع دستی این کشور آشنا شدید وقت آن است که در این بخش از راهنمای سفر به هندوستان، بازارها و مراکز خرید این کشور را نیز معرفی کنیم. بهترین بازارها و مراکز خرید هندوستان عبارتند از:


دیلی هات؛ بازاری سر باز در دهلی

یکی از بازارهای معروف شهر دهلی نو، بازار دیلی هات (Dilli Haat) است که شامل غرفه‌های زیادی است و در آن انواع غذا، صنایع دستی و فعالیت‌های فرهنگی و سنتی یافت می‌شود. نکته قابل‌توجه در خصوص این بازار این است که ساکنین غرفه‌های این بازار هر 15 روز یکبار عوض می‌شوند. به بیان دیگر فروشندگان و محصولات غرفه‌های این بازار هر 15 روز با فرد و محصولات دیگری، تعویض می‌شوند. اگر قصد دارید که سنگ‌های قیمتی و یا انواع مهره، کفش و صندل، دیگر صنایع دستی هند را خریداری کنید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که در سفر خود به پایتخت این کشور به این بازار بروید.
بازار دیلی هات دارای دو شعبه مختلف است که برای ورود به هر یک از این دو شعبه، لازم است که بلیط ورود به آن را خریداری کنید تا به شما اجازه ورود داده شود. البته لازم به ذکر است که هزینه تهیه بلیط بازار دیلی هات، بسیار اندک است.


بازار جانپات

 Janpath Market

یکی از قدیمی‌ترین بازارهای دهلی نو که توجه تمامی مسافران و گردشگران این کشور را به خود جلب کرده است، بازار جانپات (Janpath Market) نام دارد. اکثر غرفه‌های این بازار شامل وسایل تزئینی و لباس‌های مد روز زنانه و مردانه است، بنابراین اگر قصد خرید پوشاک دارید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که به این بازار مراجعه کنید، زیرا تنوع لباس‌های موجود در این لباس زیاد است و تنها به لباس محلی هندی محدود نمی‌شود.


بازار جوهری

شاید شما هم شنیده باشید که اهالی هندوستان، علاقه بسیار زیادی به طلا، جواهر و انواع بدلیجات دارند و همین امر سبب شده تا بخشی از اکثر بازارهای این کشور به طلا و جواهرت، اختصاص داشته باشد. راهنمای سفر به هندوستان به بانوان علاقه‌مند به جواهرات پیشنهاد می‌کند که حتما به این بازار رفته و از تنوع بیش از حد طلا و جواهرات این بازار، لذت ببرند. نکته قابل‌توجه در خصوص بازار جوهری جیپور (Johari Bazar) این است که غرفه‌های آن تنها محدود به طلا و جواهرات نیست، بلکه شما می‌توانید لوازم منزل، پوشاک، صنایع دستی و لوازم تزئینی منزل نیز از این بازار خریداری کنید. ساعت کاری این بازار از ساعت 10 صبح آغازشده و تا 11 شب، ادامه دارد.

 • آدرس بازار جوهری: Queens Road or Johari Bazar Rd, Ramganj Bazar, Chuwapimpara Jaipur, 302021

بازار تبتی

یکی دیگر از بهترین بازارهای کشور هندوستان که به داشتن غذاهای خیابانی، شهرت پیدا کرده است، بازار تبتی است.
فروشگاه‌های بازار تبتی مانند دیگر بازارهای هند که تا الان معرفی نمودیم تنها محدود به یک کالای خاص نیست و می‌توانید انواع ترشی، ژاکت، لباس‌های بافتنی، نخ و دستبندهای بافتنی و ... در این بازار پیدا کنید. بازار تبتی از ساعت 9 صبح الی 9 شب به مشتریان خود، خدمات ارائه می‌دهد.

 • آدرس بازار تبتی: Kanwar Nagar, Jaipur, 302002

بازار تریپولیا

راهنمای سفر به هندوستان به تمامی افرادی که به لباس‌های محلی هندی علاقه‌مند هستند، پیشنهاد می‌کند که حتما هنگام سفر خود به این کشور به بازار تریپولیا رفته و با گشت‌وگذار و دیدن اجناس متنوع آن، لحظات خوشی را برای خود و دیگر همراهان خود به ثبت رسانند.
از جمله اجناس این بازار می‌توان به لباس‌های سنتی، لباس‌های گلدوزی‌شده زنانه، فرش‌هایی با طرح‌های منحصر به فرد و جواهرات پر زرق و برق ان اشاره نمود. این بازار همه‌روزه به غیر از یکشنبه‌ها از ساعت 10 صبح تا 11 شب در حال خدمات‌رسانی به مشتریان خود است.

 • آدرس بازار تریپولیا: Tripolia Bazar, Kanwar Nagar, Jaipur

بازار نهرو

یکی دیگر از بهترین بازارهای کشور هند که اغلب فروشگاه‌های آن به فروش کفش اختصاص دارد، بازار نهرو است، بنابراین اگر قصد دارید که در سفر خود به کشور هند از آنجا، کفش خریداری کنید، راهنمای سفر به هندوستان توصیه می‌کند که به بازار نهرو در جیپور رفته و از میان تنوع بسیار زیاد کفش‌های این بازار، کفشی متناسب با سلیقه خود خریداری کنید. لباس‌های زیبا و پارچه‌هایی با طرح و رنگ بسیار متنوع از دیگر اجناسی هستند که با گشت‌وگذار در بازار نهرو، خواهید دید. اکثر غرفه‌های این بازار، همه روزه از ساعت 10:30 صبح تا 7:30 باز هستند.

 • آدرس بازار نهرو: Film Colony, Modikhana, Jhotwara, Jaipur

بازار چاندپوله

یکی دیگر از بازارهای هند که می‌توانید انواع سوغات و صنایع دستی این کشور را از آن خریداری کنید، چاندپوله نام دارد. انواع لوازم تزئینی، پارچه‌های متنوع، جواهرات و سازه‌های مرمرین از جمله اجناسی است که در این بازار به وفور به چشم می‌خورد. نکته قابل‌توجه درباره این بازار این است که می‌توانید برای رفع خستگی و گرسنگی خود به رستوران داخل این بازار رفته و انواع غذاهای محلی این کشور را تست کنید. ساعت کاری بازار چندپوله هر روزه از ساعت 11 صبح الی 11 شب است.

 • آدرس بازار چاندپوله: Chandpole Bazar, Jaipur, 302001

مرکز خرید MGF متروپولیتن مال؛ مرکز خرید مدرن هندوستان

Mgf Metropolitan Mall Jaipur

MGF متروپولیتن مال یکی از مدرن‌ترین مراکز خرید هندوستان است، بنابراین اگر برایتان مهم است که از یک مجتمع تجاری شیک و لوکس، خرید کنید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که به این مرکز خرید مراجعه کنید.
مرکز خرید MGF متروپولیتن مال شامل بزرگترین فروشگاه‌های هندی و بین‌المللی است که می‌توانید اجناس با برندهای معتبر را در آن پیدا کنید؛ از جمله آن‌ها می‌توان به بوسینی، بیبا، بگیت، لی، لیوایز، لایف استایل، یونایتد کالرز آف بنتون،‌ ریموند و تانترا اشاره کرد. رستوران‌های خوب این مرکز خرید، محبوبیت آن را در میان مراجعه‌کنندگان، دوچندان کرده است. هم‌چنین داخل این مجتع تجاری، اتاق کنفرانس نسبتا بزرگی تعبیه شده است که محل برگزاری جلسات کاری است. ساعت کاری این مجتمع تجاری همه روزه از 11 صبح تا 10 شب است.

 • آدرس مرکز خرید MGF متروپولیتن مال: ۲۲ Godam Cir, Durgadas Colony, C Scheme, Lalkothi, Jaipur, Rajasthan 302001, India

مرکز خرید پینک اسکوئر

یکی دیگر از لوکس‌ترین مراکز خرید هندوستان با نام پینک اسکوئر معروف است. راهنمای سفر به هندوستان، بازدید از این مرکز خرید را به تمامی افرادی که به اجناس مارک‌دار، علاقه‌مند هستند، پیشنهاد می‌کند. نکته قابل‌توجه در خصوص مرکز خرید پینک اسکوئر، قیمت‎های اجناس داخل آن است که با وجود اجناس مارک‌دار، قیمت‌های مناسبی دارند. از جمله امکانات این مجتمع تجاری لوکس می‌توان به فود کورت و مجموعه سینمایی INOX اشاره کرد.
لی، مام اند می، سلیو، پارک اونیو، بازار بزرگ، بورلی هیلز پولو، نومرو اونو،‌ پوما و پپه از جمله برندهای معروف این مرکز خرید است که می‌توانید به هنگام بازدید از آن، اجناسی با این برندها خریداری کنید. مرکز خرید پینک اسکوئر همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب به مشتریان خود، خدمات ارائه می‌دهد.

 • آدرس مجتمع تجاری پینک اسکوئر: Plot No. 1/2, Govind Marg, Saket Colony, Adarsh Nagar, Jaipur, Rajasthan 302004, India

مرکز خرید سیتی مال

اکثر فروشگاه‌های مرکز خرید سیتی مال به لوازم الکترونیکی، اختصاص دارد و شما می‌توانید هنگام سفر به این کشور، در صورتی‌که قصد خرید لوازم الکترونیکی دارید به این مرکز خرید مراجعه کرده و آنچه نیاز دارید را با قیمت‌های مناسب، خریداری کنید.
از جمله برندهای معروفی که در سیتی مال به چشم می‌خورد، می‌توان به ال جی، سامسونگ، فیلیپس و سونی اشاره کرد. نمای بیرونی این مرکز خرید به قدری زیباست که توجه تمامی مسافران و گردشگران را به خود جلب کرده است. هنگام گشت‌وگذار در این مرکز خرید، اصلا نگران خورد و خوراک خود نباشید، زیرا رستوران‌هایی در داخل و اطراف آن وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به آن‌ها تمام خستگی پس از ساعت‌ها راه رفتن را در کرده و غذاهایی با بهترین کیفیت در آن‌ها نوش‌جان کنید. مجتمع تجاری سیتی مال، همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب در حال خدمات‌رسانی به مشتریان خود است.

 • آدرس مرکز خرید سیتی مال: Ashok Marg, C-Scheme, C Scheme, Ashok Nagar, Jaipur, Rajasthan 302001, India

بازار تجارت جهانی

world trade park jaipur

بازار تجارت جهانی یکی از جدیدترین بازارهای کشورهای هند است که توانست در مدت زمان کوتاهی به شهرت برسد. محصولات چرمی، کیف، پوشاک هندی و غربی و وسایل الکترونیکی از جمله اجناس موجود در این بازار است که با قیمت‌های بسیار مناسبی به فروش می‌رسد. بنابراین اگر دوست دارید خریدی ارزان‌قیمت را تجربه کنید، راهنمای سفر به هندوستان به شما پیشنهاد می‌کند که هنگام سفر به شهر جیپور به این بازار مراجعه کنید.
از جمله امکانات این مجموعه می‌توان به مرکزی جهت مراقبت از کودکان، پارکینگ هوشمند و دستگاه‌های خودپرداز موجود در هر طبقه از این مجموعه، اشاره کرد. اغلب فروشگاه‌های این مجموعه دارای اجناسی با برندهای معروف اعم از سلیو، زارا، سلیو، دا میلانو، کالوین کلین، شاپرز استاپ، مارکز اند اسپنسر،‌ پرومد و آلدو است. مجتمع تجار جهانی، همه روزه از ساعت 11 صبح الی 10 شب به مشتریان خود، خدمات، ارائه می‌دهد.

 • آدرس بازار تجارت جهانی: Jawahar Lal Nehru Marg, D-Block, Malviya Nagar, Jaipur, Rajasthan 302017, India

پالیکا بازار

همانطورکه چندین‌بار تا اینجای راهنمای سفر به هندوستان به آن اشاره کردیم. پایتخت هندوستان، یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگران هنگام سفر به این کشور است. دهلی نو از امکانات خوبی بهره‌مند است که از جمله آن می‌توان به بازارهای این شهر اشاره کرد. پالیکا بازار یکی دیگر از بهترین بازارهای این شهر است که قیمت اجناس داخل آن بسیار مقرون به صرفه است و همین امر، محبوبیت آن را در میان مشتریان مختلف، دوچندان کرده است. اکثر فروشگاه‌های این بازار مشغول فروش اجناسی اعم از پوشاک و وسایل الکترونیکی هستند. نکته قابل‌توجه در خصوص خرید لوازم الکترونیکی از این بازار این است که هنگام خرید، دقت کافی به خرج دهید تا به اشتباه، جنس تقلبی نخرید.


بازار ساوث اکستنشن

بازار ساوث اکستنشن یکی از شیک‌ترین مراکز خرید کشور هندوستان به حساب می‌آید که از دو بخش تشکیل شده است. فروشگاه‌های این بازار شامل اجناسی از برندهای معروف هندی و جهانی است و همواره میزبان علاقه‌مندان به اجناس مارک‌دار بوده و است. نکته قابل‌توجه در خصوص این بازار، قیمت اجناس آن است که به نسبت دیگر مراکز خرید هندوستان، گران است. در این بازار همه روزه به غیر از دوشنبه‌ها به روی مشتریان باز است.


بازار خان

بازار خان یکی دیگر از بازارهای معروف شهر دهلی نو است که به یاد فردی با نام خان عبدالجبار خان، احداث شده است. اجناس داخل این فروشگاه به قدری گران است که در لیست گران‌ترین بازارها در سطح جهان قرار گرفته است. اکثر فروشگاه‌های این بازار را اجناسی اعم از لباس‌های سنتی، تجهیزات خانگی، وسایل ورزشی و خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها تشکیل داده است. از جمله کافه‌ها و رستوران‌های معروف بازار خان نیز می‌توان به رستوران آشپزخانه، کافه بازار، کافه لاک‌‌پشت، فروشگاه البیک، کافه بیگ چیل، کافه زفیرو، کافه باریستا و شعبه‌هایی از رستوران‌های بین‌‌المللی مانند مک ‌دونالد و سابوی اشاره کرد.

ما در این مطلب سعی کردیم به‌طور کامل به راهنمای سفر به هندوستان بپردازیم تا اگر قصد سفر به این کشور دیدنی را دارید با اطلاعات جامع و کاملی از سفر خود، نهایت لذت را ببرید. از اینکه وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب، صرف کردید، بی‌نهایت متشکریم. شما می‌توانید در پایان این مقاله، سوالات و یا نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان مجله گردشگری یوتراوز به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه
 • جاهای دیدنی هندوستان

  آیا تا به حال فکر سفر به هندوستان به ذهنتان خطور کرده‌است؟ اگر کمی وارد فرایند تحقیق درباره انتخاب مقصد گردشگری در این کشور شده باشید، به احتمال زیاد می‌دانید که با یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا رو‌به‌رو هستید!

 • راهنمای سفر به کیش

  یکی از کارهایی که باید قبل از هر سفری انجام دهیم، کسب اطلاعات درباره شهر مقصدمان است. پس اگر قصد سفر به کیش را دارید و دلتان می‌خواهد سفری لذت‌بخش‌ را تجربه کنید و به مشکل و دغدغه‌ای در طول سفر بر نخورید، این مقاله برای شماست. از نحوه سفر به کیش گرفته تا معرفی جاهای دیدنی و سوغات و غذاهای محلی کیش، همه را در یوتراوز بخوانید.👇

 • راهنمای سفر به قطر

  در راهنمای سفر به قطر ما تمام آنچه که باید قبل از وارد شدن به خاک‌ کشور قطر بدانید، در اختیارتان می‌گذاریم. در این مطلب از یومگ قصد داریم تمام فراز و نشیب‌هایی که سر راه‌تان در سفر به قطر هستند را از بین ببریم. اگر نکات طلایی داخل این مقاله را بخوانید، بدون شک سفر به کشور قطر برایتان چالش‌برانگیز و سخت نیست.