ورود
tehran to madrid flight
برقراری مجدد پروازهای هفتگی در مسیر تهران-مادرید

ایران ایر پس از 17 سال پروازهای تهران-مادرید را از سرمی گیرد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا از برقراری مجدد پروازهای هفتگی در مسیر تهران-مادرید تهران پس از 17 سال خبر داد.

به دنبال مجموعه ای از اقدامات ، تلاش ها و رایزنی های صورت گرفته توسط سفارت ایران در اسپانیا از طریق هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری ایران، ایران ایر (هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران) و نیز نهادهای اسپانیایی، مجوز پروازهای عادی و هفتگی این شرکت هواپیمایی در مسیر تهران- مادرید- تهران صادر شده است.

بر این اساس ، ایران ایر اولین پرواز خود در مسیر تهران - مادرید را در تاریخ 2 سپتامبر انجام خواهد داد و قرار است یک پرواز در هفته (چهارشنبه) از تهران به مادرید و برعکس انجام دهد.

سفارت ایران در مادرید رایزنی های گسترده ای را برای از سرگیری پروازها که از سال 2001 به حالت تعلیق درآمده بود، انجام داده تا امکانات جا به جایی ایرانیان مقیم اسپانیا را فراهم کند و به توسعه صنعت گردشگری و ارتباط بیشتر بین دو کشور کمک کند.

امید می رود که این گام مهم در روابط دوجانبه بتواند به تقویت پیوندهای بین دو ملت و توسعه همکاری های اقتصادی متقابل کمک کند.

منبع: Iran Air to resume Tehran-Madrid flights

نوشته های مشابه
 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

 • بهبود گردشگری

  تفاهم‌نامه‌های مسافرتی منسجم و هماهنگ، اقدامات ایمنی پیشرفته و حفظ مشاغل و معیشت از مهم‌ترین اجزای لازم برای ازسرگیری گردشگری است.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز