ورود
post corona holidays; holiday of a lifetime

تعطیلات بعد از کرونا

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد، نیمی از بزرگسالان معتقدند تعطیلات بعدی آن‌ها 'مهم‌ترین تعطیلات عمرشان' خواهد بود، این در حالی است که میلیون‌ها نفر دوران قرنطینه را صرف برنامه‌ریزی برای یک سفر تمام عیار کرده‌اند. آنها اعلام کردند سفرشان دو هفته طول خواهد کشید و حداقل 9 ساعت در روز را در دمای 28 درجه زیر نور خورشید خواهند گذراند.

از مشخصه‌های این تعطیلات رویایی استراحت در سواحل شنی سفید، یک هتل مجلل با استخر بزرگ، نوشیدنی کوکتل و پرسنل خوش‌برخورد خواهد بود. این تعطیلات معرکه گزینه‌هایی مانند صرف غذا در فضای باز، سفر به تمامی جاذبه‌های محلی و اماکن دیدنی- به علاوه وقت زیادی برای لذت از مطالب خواندنی درباره تعطیلات انتخابی آن‌ها را نیز دربرمی‌گیرد.

این تحقیق که به سفارش جت2هالیدی (Jet2holidays)، شرکت بریتانیایی ارائه‌دهنده تور، انجام شده، از مقصدهای رویایی که یونان و ایتالیا است، نیز پرده برداشت.

اما هر جا اقامت کنند، پهنه آبی و آب زلال دریاها و فرصت بسیاری برای برنزه شدن از مشخصه‌های آنجا خواهد بود.

سخنگوی جت2هالیدی، اظهار داشت: "جالب است بدانید بهترین تعطیلات از دید مسافران، به خصوص پس از چنین سال ناخوشایندی، چه نوع سفری خواهد بود. این تحقیق نشان می‌دهد مسافران هنوز انتظارات بسیار خاصی از مقصد سفرشان دارند که چیزی نیست جز فراوانی نور آفتاب، ساحل، پهنه آبی دریاها و چهره‌های دوستانه برای مراقبت از آن‌ها. می‌پرسید چرا چنین چیزهایی را می‌خواهند؟ چون زندگی پرمشغله‌ای دارند و اخیرا تجربه‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند، بنابراین قابل درک است که بخواهند تعطیلات همه نیازهای آن‌ها را برآورده کند."

همچنین، این تحقیق نشان داد مسافران به دنبال دسترسی مستقیم از هتل خود به ساحل، تلویزیون بزرگ، اتاق بازی، سالن بدن‌سازی و وان آب گرم هستند.

بخش خدمات مشتریان نیز مورد توجه مسافران است به طوری که 80 درصد عنوان کردند وجود كاركنان خونگرم برای اطمینان از یک تعطیلات ایده‌آل "ضرورت" دارد. آن‌ها از نوشیدنی کوکتل لذت خواهند برد، در حالی که غذاهای ایتالیایی به عنوان غذای منتخب مصاحبه‌شوندگان اعلام شد.

تحقیق جت2هالیدی که از طریق درگاه شرکت وان‌پل (OnePoll) انجام شده است، دلایل اصلی گرایش افراد به سفر در سال آینده را نیز شناسایی کرد که نیاز شدید به استراحت با 47 درصد، حس آفتاب روی پوست بدنشان با 41 درصد و رهایی از مشغله‌ها با 40 درصد را دربرمی‌گیرد.

سخنگوی جت2هالیدی افزود: "البته امسال سال عجیبی بود، اما سال 2021 که کم کم از راه می‌رسد، سال فوق‌العاده‌ای خواهد بود. فکر سفر کردن بسیار هیجان‌انگیز است و احتمالا هرگز به اندازه تعطیلات بعدی قدر سفر را نخواهیم دانست. تعطیلات بعدی واقعا خاص خواهد بود. به عنوان یک شرکت هواپیمایی و گردشگری که به دلیل نحوه برخورد با همه‌گیری و مواظبت از مشتریانمان مورد تحسین قرار گرفته‌ایم، مشتاقانه منتظریم تا همه نیازهای مشتریانمان را در تعطیلاتی شایسته آن‌ها، به بهترین شکل برآورده کنیم."

منبع: Half of adults think their next holiday will be ‘the most important of their lives’

نوشته های مشابه
 • مسائل ایمنی مرتبط با کرونا

  ایده های تعطیلات تابستانی زیر قیمت و معاملات لحظه آخری را فراموش کنید - ایمنی اکنون به اولویت اصلی شکل دادن برنامه های تعطیلات خارج از کشور در ماه های آینده تبدیل شده است.

 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز