ورود
araq flights
پروازهای فوق العاده هواپیمایی ماهان در مسیرهای مشهد.بغداد.مشهد و تهران.بغداد.تهران

آغاز مجدد پروازها میان ایران و عراق

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که پروازها میان جمهوری اسلامی ایران و عراق مجدد از سر گرفته می شود.

به گزارش ایسنا ، ناصر حسین بندر الشبلی، وزیر حمل و نقل عراق در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت خطوط هوایی عراق پروازهای خود به جمهوری اسلامی ایران (تهران و مشهد) و بالعکس را از دوشنبه مورخ ۲۰۲۰/۱۰/۱۲ از سر می گیرد.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم پس از کسب موافقت رسمی از سوی سازمان هوایی ایران اتخاذ شد و پروازها از بغداد و نجف به سوی مشهد و تهران و بالعکس انجام خواهد شد.

در این بیانیه همچنین با اشاره به اهمیت پروازها میان عراق و جمهوری اسلامی ایران بر لزوم انجام پروتکلهای بهداشتی تاکید شده است.

بر اساس این گزارش، پروازهای میان ایران و عراق از تاریخ ۲۰۲۰/۹/۲۵ تا ۲۰۲۰/۱۰/۸ به درخواست رسمی مقامات جمهوری اسلامی ایران به حالت تعلیق درآمده بود.

لذا با توجه به برقراری مجدد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به کشور عراق (فرودگاه بین المللی بغداد) و همچنین پروازهای فوق العاده این شرکت از تهران و مشهد و بالعکس شرایـط الـزامی پذیرش مسـافر در این پروازها را به استحـضار می رساند.

-استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر

ایران-عراق :

1-همراه داشتن و ارائه ی جواب منفی تست کرونا (PCR) مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران برای تمامی مسافرین بالای 2 سال که حداکثر 48 ساعت قبل از زمان پرواز صادر شده باشد.
2-کلیه مسافرین به هنگام ورود به فرودگاه های بین المللی درعراق به صورت کلینیکی و با دوربین حرارتی مورد ارزیابی سلامت قرار می گیرند.
3-در صورت مشکوک بودن وضعیت سلامت مسافران، ایشان در مکانی واقع در فرودگاه های بین المللی عراق قرنطینه می گردند که کلیه هزینه ها به عهده مسافرین خواهد بود.

عراق-ایران:

1-همراه داشتن اصل گواهی سلامت و ارائه جواب منفی تست کرونا (PCR) فقط از مراکز ذیل در عراق برای کلیه مسافرین بالای 2 سال (ترانزیت و غیر ترانزیت) که حداکثر 96 ساعت قبل از زمان پرواز صادر شده باشد.
• Central Public Health Laboratory (Baghdad)
• Yarmouk Hospital (Baghdad)
• Private Nursing Home Hospital Laboratory (Baghdad)
2-کلیه مسافرین غیر ایرانی و غیر ترانزیت که مقصد نهایی ایشان تهران می باشد می بایست دارای اقامت ایران، روادید تحصیلی، روادید چند بار ورود، روادید با حق کار، روادید درمان و یا روادید سرمایه گذاری باشند.
3- روادید زیارتی و روادید گردشگری جهت پذیرش مورد تائید نمی باشد.
4- فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.

❖ وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیت و مسافر می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه
 • مسائل ایمنی مرتبط با کرونا

  ایده های تعطیلات تابستانی زیر قیمت و معاملات لحظه آخری را فراموش کنید - ایمنی اکنون به اولویت اصلی شکل دادن برنامه های تعطیلات خارج از کشور در ماه های آینده تبدیل شده است.

 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز