ورود
araq flights
پروازهای فوق العاده هواپیمایی ماهان در مسیرهای مشهد.بغداد.مشهد و تهران.بغداد.تهران

آغاز مجدد پروازها میان ایران و عراق

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...

وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که پروازها میان جمهوری اسلامی ایران و عراق مجدد از سر گرفته می شود.

به گزارش ایسنا ، ناصر حسین بندر الشبلی، وزیر حمل و نقل عراق در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت خطوط هوایی عراق پروازهای خود به جمهوری اسلامی ایران (تهران و مشهد) و بالعکس را از دوشنبه مورخ ۲۰۲۰/۱۰/۱۲ از سر می گیرد.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم پس از کسب موافقت رسمی از سوی سازمان هوایی ایران اتخاذ شد و پروازها از بغداد و نجف به سوی مشهد و تهران و بالعکس انجام خواهد شد.

در این بیانیه همچنین با اشاره به اهمیت پروازها میان عراق و جمهوری اسلامی ایران بر لزوم انجام پروتکلهای بهداشتی تاکید شده است.

بر اساس این گزارش، پروازهای میان ایران و عراق از تاریخ ۲۰۲۰/۹/۲۵ تا ۲۰۲۰/۱۰/۸ به درخواست رسمی مقامات جمهوری اسلامی ایران به حالت تعلیق درآمده بود.

لذا با توجه به برقراری مجدد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به کشور عراق (فرودگاه بین المللی بغداد) و همچنین پروازهای فوق العاده این شرکت از تهران و مشهد و بالعکس شرایـط الـزامی پذیرش مسـافر در این پروازها را به استحـضار می رساند.

-استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر

ایران-عراق :

1-همراه داشتن و ارائه ی جواب منفی تست کرونا (PCR) مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران برای تمامی مسافرین بالای 2 سال که حداکثر 48 ساعت قبل از زمان پرواز صادر شده باشد.
2-کلیه مسافرین به هنگام ورود به فرودگاه های بین المللی درعراق به صورت کلینیکی و با دوربین حرارتی مورد ارزیابی سلامت قرار می گیرند.
3-در صورت مشکوک بودن وضعیت سلامت مسافران، ایشان در مکانی واقع در فرودگاه های بین المللی عراق قرنطینه می گردند که کلیه هزینه ها به عهده مسافرین خواهد بود.

عراق-ایران:

1-همراه داشتن اصل گواهی سلامت و ارائه جواب منفی تست کرونا (PCR) فقط از مراکز ذیل در عراق برای کلیه مسافرین بالای 2 سال (ترانزیت و غیر ترانزیت) که حداکثر 96 ساعت قبل از زمان پرواز صادر شده باشد.
• Central Public Health Laboratory (Baghdad)
• Yarmouk Hospital (Baghdad)
• Private Nursing Home Hospital Laboratory (Baghdad)
2-کلیه مسافرین غیر ایرانی و غیر ترانزیت که مقصد نهایی ایشان تهران می باشد می بایست دارای اقامت ایران، روادید تحصیلی، روادید چند بار ورود، روادید با حق کار، روادید درمان و یا روادید سرمایه گذاری باشند.
3- روادید زیارتی و روادید گردشگری جهت پذیرش مورد تائید نمی باشد.
4- فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.

❖ وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیت و مسافر می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات