ورود
Scary forest

جنگل جیغ مشهد

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

جنگل یعنی سکوت و آرامشی محض، جایی‌که تا چشم کار می‌کند رنگ سبز رخ می‌نماید و تنها صدایی که شنیده می‌شود صدای پرندگانی است که آزادانه در خانه خویش پرواز می‌کنند. امّا این‌ بار قصد داریم تا شما را با جنگلی متفاوت آشنا کنیم.

جنگل جیغ یکی از خاص‌ترین مکان‌های دیدنی طبیعی مشهد است. جایی که در کنار لذت‌بردن از زیبایی‌هایش ترسی به جانتان می‌اندازد! اما چطور؟ 

با صحبت از طبیعت اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود، حس آرامش است. تفاوتی ندارد! دریا، جنگل، کویر، هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. شاید کسی دریا را بیشتر بپسندد؛ گذشته از آرامش آن، دریا جایی‌ست که می‌توانید انواع تفریحات دریایی را در آن تجربه کنید و تنی به آب بزنید تا بشورد و ببرد هرچه غم‌واندوه هست. برخی دیگر عاشق کویر و تفریحات هیجان‌انگیز آن هستند. در این میان کسانی که به آرامش بسیار علاقه‌مندند، رفتن به جنگل را ترجیح می‌دهند. جنگل برای بسیاری یعنی سکوت و آرامشی محض. اما این‌‌بار قصد داریم تا شما را با جنگلی متفاوت آشنا کنیم. شاید با خود بگویید جنگل، جنگل است دیگر؛ امّا بدانید این جنگل با جنگل‌های دیگری که فکرش را می‌کنید متفاوت است! در ادامه هم‌قدم با یومگ سری به جنگل مخوف جیغ خواهیم زد. همراه ما باشید.


آنچه در این مقاله از جنگل جیغ خواهید خواند:

جنگل جیغ کجاست؟

Scary Scream Forest

جنگل جیغ یکی از جاذبه‌های طبیعی مشهد و در عین‌حال جاذبه‌ای ترسناک در مشهد است! این جنگل مخوف در روستایی به نام سربرج قرار دارد و سال‌هاست که صداهای عجیب‌‌وغریبی از آن شنیده می‌شود. صداهایی مانند صدای جیغ و هیاهو! پس اگر دلش را دارید، به جنگل جیغ بروید تا آدرنالین شما به بالاترین حد ممکن برسد. 

همانطور که گفتیم روستای سربرج از روستاهای شهر مشهد و از توابع بخش طرقبه این شهر است. این روستا در میان جنگل‌های پردرختی قرار دارد که یکی از آن جنگل‌ها، همان جنگل جیغ است.


اگر دلش را دارید به جنگل جیغ بروید

Scary forest at Sarborj Village

شب‌های جنگل به خودی خود ترسناک است. در جنگل جیغ این ترس را به توان دو کنید. یک جنگل تاریک و وحشتناک با صداهایی رعب‌آور که گردشگران جسور و شجاع را به سوی خود می‌خواند. امّا چه شد که این جنگل به جنگل جیغ معروف شد؟

در گذشته جنگل جیغ در میان دره‌ای قرار گرفته‌ بود که رودخانه‌ای از  آن عبور می‌کرد. این رودخانه در یک فصل از سال به‌طورکلی خشک می‌‌شد، امّا از سال 1390 اتفاق عجیبی در آن رخ داد! درست از زمانی که صداهای عجیب‌وغریبی از جنگل جیغ شنیده شد، آب این رودخانه برای همیشه جریانی دائمی به خود گرفت. این قضیه سبب شد مردم به این جنگل توجه بیشتری داشته باشند و شاید ترس‌شان ناشی از همین پدیده شگفت‌انگیز باشد.


در جنگل جیغ تا می توانید جیغ بزنید

Valley of Sarbarj village, Screaming forest

داستان جنگل جیغ چیست؟ جالب است بدانید که رهگذران و مردم محلی که از این جنگل عبور کرده‌اند، معتقدند که هر روز بعد از تاریک‌شدن هوا، صداهای عجیب‌وغریبی از این جنگل به گوش می‌رسد. صدایی ترسناک که به صدای جیغ بسیار شباهت دارد و این صدا تنها در شب شنیده می‌شود و این خود دلیلی برای ترس بیشتر است! این جنگل تا دلتان بخواهد قصه دارد؛ برخی از محلی‌ها ملخ‌ها را دلیل این صداهای ترسناک می‌دانند و برخی دیگر وجود جیرجیرک‌ها! شاید هم دلیل آن وجود اجنه و شیاطینی باشد که در میان این درختان جنگل زندگی می‌کنند! صدای جیغ و سوتی که شب‌‌هنگام در این جنگل به گوش می‌رسد، فراتر از این حرف‌هاست! اما اگر دلتان می‌خواهد شبی هیجان‌انگیز داشته باشید و خودتان به این صداها از نزدیک گوش بدهید، حتما به این جنگل مخوف پا بگذارید.


جنگل جیغ ترسناک و راز زیبای آن

Screaming forest jungle - Crickets

هر اتفاقی که در طبیعت رخ می‌دهد دلیلی دارد! دلیلی که یا بشر به آن می‌رسد و یا اینکه نمی‌رسد. با این حال اهالی روستای سربرج تصمیم می‌گیرند تا دلیل این جیغ و هیاهوی جنگل جیغ را پیدا کنند. آنها دست‌به‌کار می‌شوند و همراه با دهیار محل به بخشداری رفته و این موضوع را مطرح می‌کنند. بعد از آن کارشناسانی به جنگل جیغ فرستاده می‌شوند تا راز بزرگ این جنگل را کشف کنند و مردمی را از نگرانی نجات بدهند. 

کارشناسان طبق بررسی‌ها متوجه می‌شوند داستان جنگل جیغ خیلی زیباتر از این حرف‌هاست! جیرجیرک‌هایی که در زبان محلی به آن‌ها «کز» می‌گویند، موجودات دوست‌داشتنی هستند که با صدایشان توانسته‌اند بسیاری از افراد را بترسانند. داستان از این قرار است که این موجودات کوچک اما پرسروصدا زمانی که بارش باران بسیار باشد و رودخانه سربرج پر از آب، به روستا حمله می‌کنند و در میان شاخ و برگ‌های درختان به زندگی خود ادامه می‌دهند. شاید باورش سخت باشد، امّا ممکن است روی یک درخت 3 هزار جیرجیرک بنشیند! تعداد این جیرجیرک‌ها به قدری زیاد است که آواز دسته‌‌جمعی آن‌ها همانند صدای جیغ و زوزه به گوش می‌رسد. این جیرجیرک‌های کوچک که ترس بزرگی به دل اهالی روستای سربرج انداخته‌اند، تنها 40 روز زنده هستند و بعد از آن می‌میرند.


آدرس جنگل جیغ

همانطور که گفته شد، جنگل جیغ در یکی از روستاهای دهستان طرقبه قرار گرفته است. بنابراین برای رسیدن به آن ابتدا باید به سمت بلوار سیدی بروید. سپس خیابان مهدی را طی کنید تا به خیابان خلج برسید. سمت راست این خیابان تابلوی روستای سربرج را خواهید دید؛ روستایی که تا جنگل جیغ کمتر از هفت کیلومتر فاصله دارد. امیدواریم از سفر خود لذت ببرید.

اینجا نمی‌دانید بترسید یا لذت ببرید! نه به آرامشی که در صبح دارد و نه به ترسی که در شب وجودتان را فرا می‌گیرد. روزهای جنگل جیغ همانند دیگر جنگل‌ها پر از صدای چهچهه پرندگان و صدای آب روان میان سنگ‌های رودخانه است. جایی که می‌شود آرامش را به معنای واقعی کلمه لمس کرد. امّا شب در جنگل جیغ همزمان با تاریک‌شدن هوا صداهای عجیب‌وغریبی به گوش می‌رسد که تا صبح ادامه دارد. جالب است بدانید که جنگل روتین مارچز در اسکاتلند، دره ارواح قشم، جنگل مورگان مونرو در آمریکا و جنگل جیغ انگلستان از جمله مکان‌های مشابه جنگل جیغ در دنیا هستند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز