ورود
اسنورکلینگ کیش

اسنورکلینگ کیش

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

اسنورکلینگ کیش بهترین فرصت برای کسانی‌ست که دوست دارند دنیای زیرآب را کشف کنند اما از کمبود اکسیژن می‌ترسند یا نمی‌خواهند وقت زیادی برای یادگرفتن غواصی بگذارند. اگر از غواصی می‌ترسید یا نمی‌خواهید به آب‌های پُرعمق بروید، اسنورکلینگ یا غواصی سطحی راه چاره شماست.

اسنورکلینگ، یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات آبی کیش است. کسانی که از غواصی می‌ترسند و نمی‌خواهند به آب‌های پُرعمق جزیره کیش بروند، می‌توانند به جای غواصی، اسنورکلینگ را انتخاب کنند. در این ورزش، استرس و خطری که در غواصی وجود دارد، شما را تهدید نمی‌کند و می‌توانید از یک تفریح بی‌نظیر و درعین‌حال بی‌خطر لذت ببرید. در غواصی سطحی می‌توانید در کنار آبزی‌ها و جانواران دریایی گوناگون مثل حلزون‌ها و ماهی‌های کوچک شنا کنید و به تماشای دنیای رازآلود و شگفت‌انگیز زیر آب بنشینید. اگر دوست دارید بیشتر با این تفریح جذاب از تفریحات کیش آشنا شوید، این مطلب ازمجله گردشگری یوتراوز را از دست ندهید.در مقاله «اسنورکلینگ کیش» می‌خوانید:


اسنورکلینگ کیش چیست؟

اسنورکلینگ کیش چیست؟ اطلاعات و قیمت


کسانی که به هر دلیلی نمی‌توانند یا نمی‌خواهند غواصی کنند، می‌توانند از اسنورکلینگ یا همان غواصی در سطح آب لذت ببرند. در اسنورکلینگ نیاز به مهارت زیادی در شنا ندارید، چون قرار است در آب‌های کم عمق شنا کنید. علاوه‌براین، مثل غواصی که نیاز به لباس مخصوص و کپسول اکسیژن دارد، به تجهیزات خاصی هم احتیاج ندارید. جالب است بدانید اسنورکلینگ یک ورزش تخصصی‌ست و ورزشکارانی در سرتاسر دنیا این ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند.

اسنورکلینگ کیش معمولا در عمق 1 تا 5 متری انجام می‌شود. سایت‌های مختفی در جزیره کیش وجود دارند که می‌توانید این تفریح را در آن‌جا و زیرنظر افراد حرفه‌ای امتحان کنید. گونه‌های جانوری که در اسنورکلینگ می‌بینید، بسیار متنوع هستند و همین هم یکی از جذابیت‌های این تفریح به شمار می‌رود. از انواع ماهی‌های کوچک گرفته تا حلزون‌ها، خرچنگ‌ماهی‌ها و ستاره‌های دریایی در اسنورکلینگ کیش به همراه شما شنا می‌کنند. شما می‌توانید حتی این آبزی‌ها را لمس کنید، اما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از آسیب به این موجودات، فقط از تماشا کردن‌شان لذت ببرید و به آن‌ها دست نزنید.

این تفریح جزو تفریحات کیش برای کودکان هم به شمار می‌رود. کودکان بالای 6 سال در صورت تایید پرسنل کلوپ‌های دریایی، می‌توانند وارد آب‌های کم‌عمق سایت‌های جزیره شوند و خوش‌گذرانی کنند.


 • ساعت کار: از 9:00 یا 10:00 صبح تا غروب آفتاب
 • مدت زمان تفریح: 1 ساعت
 • سن و جنسیت مجاز: آقایان و بانوان بالای 6 سال

*همراه خود حوله و لباس شنا داشته باشید.


تفاوت اسنورکلینگ و غواصی

عکس از اسنورکلینگ کیش


مهمترین تفاوت اسنورکلینگ و غواصی در عمق آب است. درواقع، در غواصی شما به اعماق دریا شنا می‌کنید اما در اسنورکلینگ فقط در سطح آب هستید و در نواحی کم عمق دریا به کاووش دنیای زیرآب می‌پردازید. یکی از تفاوت‌های دیگر اسنورکلینگ و غواصی در تجهیزاتی است که استفاده می‌کنید. برای غواصی و تنفس در آب‌های عمیق، باید کپسول اکسیژن داشته باشید، اما در اسنورکلینگ خبری نیازی به کپسول اکسیژن نیست و می‌توانید از طریق لوله‌ای که سر آن در بیرون آب است تنفس کنید تا اکسیژن مورد نیاز بدن‌تان در زیر آب تامین شود.

خطرات غواصی بسیار بیشتر از اسنورکلینگ است. مثلا به هر دلیلی ممکن است جان غواص در زیر آب‌ها به خطر بیفتد اما امکان بروز چنین اتفاقی در اسنورکلینگ تقریبا صفر است. در نقطه مقابل در اسنورکلینگ نمی‌توانید از هیجان و لذتی که غواصی برایتان به همراه دارد، بهره‌مند شوید. هر چند اسنورکلینگ هم لذت خاص خود را دارد، اما چون با غواصی به اعماق دریا می‌روید و جهانی متفاوت‌تر را می‌بینید، قطعا لذت بیشتری هم نسبت به اسنورکلینگ می‌برید.


👈 آشنایی با غواصی در کیش 👉


تجهیزات لازم اسنورکلینگ کیش

وسایل اسنورکلینگ کیش


همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، اسنورکلینگ تجهیزات خاصی نیاز ندارد. درواقع با داشتن یک ماسک یا عینک مخصوص به همراه لوله تنفسی یا همان اسنورکل، می‌توانید دقایق زیادی در عمق 1 تا 5 متری آب شنا کنید. این تجهیزات در کلوپ‌های آبی کیش وجود دارند و لازم نیست شخصا آن‌ها را تهیه کنید. در ادامه با این تجهیزات بیشتر آشنا می‌شوید.


🔸 اسنورکل (لوله تنفسی): مهم‌ترین چیزی که برای اسنورکلینگ نیاز دارید، لوله تنفسی است تا دقایق طولانی از بودن زیر آب لذت ببرید. اگر می‌خواهید خودتان اسنورکل تهیه کنید، دقت داشته باشید که اسنورکل باید به اندازه کافی از سطح آب بیرون بزند. البته مراقب باشید که طول اسنورکل بیش از اندازه نباشد، چون هر چقدر طول لوله افزایش پیدا کند، نفس کشیدن برای شما هم دشوارتر می‌شود. اسنورکلی که می‌خرید باید بنددار هم باشد تا بتوانید آن را به ماسک وصل کنید.

🔸 ماسک یا عینک مخصوص: ماسک یا عینک برای محافظت از چشم و برای تماشای راحت‌تر دنیای زیرآب استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که ماسک یا عینکی که برای اسنورکلینگ انتخاب می‌کنید باید بتواند به خوبی فشار را تحمل کند چون اگر خواستید به اعماق آب بروید، نباید برای آن مشکلی به وجود بیاید. اگر قصد خرید ماسک برای دفعات بعدی را دارید، حتما در زمان خرید، ماسک یا عینک را امتحان کنید تا مطمئن شوید به خوبی چشم‌های‌تان را می‌پوشاند و فشار اضافی به سر وارد نمی‌کند. ماسک‌هایی که طراحی خوبی ندارند معمولا به قسمت‌های مختلف سر مثل پیشانی، چشم‌ها یا بینی فشار می‌آورند.


این تجهیزات برای اسنورکلینگ تفریحی کافی‌ هستند؛ اما ممکن است وسایل زیر هم به کارتان بیاید.


🔸 فین (باله یا همان کفش غواصی): اگر به عکس غواصان حرفه‌ای دقت کنید، کفش مخصوصی می بینید که شبیه پای اردک است. این باله‌ها فین نام دارند و کمک می‌کنند راحت‌تر در زیر آب شنا کنید. فین‌ها انواع مختلفی دارند و معمولا بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل منطقه اسنورکلینگ، میزان مسافت حمل لوازم اسنورکلینگ و مسافت آب‌ها انتخاب می‌شوند. به وزن و طول فین‌ها نیز در زمان خریدشان توجه کنید.

🔸 کمربند افزایش وزن: شنا در زیر آب ممکن است برای افرادی که تابه‌حال آموزش ندیده‌اند و اولین‌بار است که این ورزش را امتحان می‌کنند، کمی سخت باشد. کمربند با افزایش وزن، حرکت‌ در زیر آب را برای شما راحت‌تر می‌کند.

🔸 لباس شنا: برای شنا و غواصی در مکان‌های عمومی، حتما به لباس مناسب احتیاج پیدا می‌کنید. البته کاربرد این لباس برای پوشیدگی نیست و از شما در برابر آسیب‌های جزئی و دمای سرد آب محافظت می‌کند.آموزش‌های لازم برای اسنورکلینگ کیش

اسنورکلینگ در جزیره کیش


تنها مهارتی که برای اسنورکلینگ کیش به آن نیاز دارید، شنا کردن است. درست است که در اسنورکلینگ در عمق کم هستید، اما برای ماندن در عمق و حرکت در آب، به کمی مهارت نیاز دارید. البته نگران این موضوع نباشید. کلوپ‌های آبی، آموزش‌های لازم را در اختیار شما می‌گذارند. در هر سطح از مهارت که باشید، با 5 الی 10 دقیقه آموزش، می‌توانید به دل دریا بزنید و دنیای آن را کشف کنید.

در ادامه مکان‌هایی که برای اسنورکلینگ در کیش انتخاب شده‌اند را معرفی کرده‌ایم. اگر آموزش حرفه‌ای ندیده‌اید، تنهایی و در سایت‌هایی که نمی‌شناسید، اسنورکلینگ نکنید. برای افزایش امنیت در حین تفریح و همچنین برخورداری از آموزش افراد حرفه‌ای، بهتر است سراغ کلوپ‌های تفریحی کیش بروید.سایت‌های اسنورکلینگ کیش

سایت های کیش برای اسنورکلینگ


حالا که با اسنورکلینگ کیش آشنا شدید و تجهیزات مورد نیاز برای این تفریح را هم شناختید، شما را با سایت‌هایی که می‌توانید در آن‌ها از این تفریح بهره‌مند شوید، آشنا می‌کنیم.


سایت بیگ کورال و ژوراسیک پارک

عمق این دو سایت وقتی دریا در حالت جزر است به زیر 5 متر و وقتی در حالت مد است به 6 تا 8 متر می‌رسد. در سایت‌های بیگ کورال و ژوراسیک پارک تنوع جانوری زیادی وجود دارد و شما می‌توانید انواع آبزی‌ها مثل سفره ماهی‌ها، لابسترها و استون‌فیش‌ها را از نزدیک ببینید.

 • آدرس: شرق جزیره کیش

سایت کشتی یونانی

سایت کشتی یونانی به دلیل عمق کمی که دارد برای کسانی که به تفریح اسنورکلینگ کیش علاقه‌مند هستند، بسیار مناسب است. با اسنورکلینگ کیش می‌توانید به اعماق 4 یا 5 متری سایت کشتی یونانی بروید و از شنا با موجودات دریایی مختلف آن‌جا لذت ببرید. البته پروانه کشتی یونانی در عمق 8 متری آب قرار دارد و کسانی که مهارت زیادی در شنا ندارند، بهتر است که به این قسمت نروند.

 • آدرس: پارک ساحلی رو به روی کشتی یونانی

سایت سمبارون

در سایت سمبارون می‌توانید علاوه بر اسنورکلینگ از تفریح غواصی هم بهره‌مند شوید. عمق این سایت بین 10 تا 12 متر است. تفریحاتی مثل نایت‌دایو هم در این سایت انجام می‌شود.

 • آدرس: حدفاصل جزیره کیش و هندورابی

سایت زوبیچ

عمق سایت زوبیچ بین 3 تا 5 متر است، برای همین یکی از سایت‌های مناسب برای اسنورکلینگ به شمار می‌رود. این سایت محل زندگی انواع ماهی‌ها مثل فرشته‌ماهی و جراح‌ماهی است.

 • آدرس سایت زوبیچ: شمال شرقی جزیره کیش


کلوپ‌های تفریحی برای اسنورکلینگ در کیش

کلوپ های تفریحی برای اسنورکلینگ کیش


اگر نمی‌دانید برای اسنورکلینگ باید به کدام کلوپ آبی کیش مراجعه کنید، ادامه مطلب را دنبال کنید تا با بهترین مراکز تفریحی ارائه‌دهنده اسنورکلینگ کیش آشنا شوید.


مرکز غواصی کیش

اگر در هتل شایان کیش اقامت دارید، خبر خوبی برای‌تان داریم. بزرگ‌ترین مرکز تفریحات دریایی جزیره، یعنی «مرکز غواصی کیش» در ساحلِ این هتل قرار دارد. این مرکز ارائه‌دهنده تورهای غواصی، دوره‌های بین‌المللی غواصی و همچنین تفریحات دریایی مثل اسنورکلینگ، جت اسکی، اسکوتر زیردریایی، بنانا، پاراسل، شاتل و فلای‌برد است.


کلوپ 5 ستاره ناتیلوس

یکی از بهترین و جامع‌ترین کلوپ‌های آبی کیش، کلوپ 5 ستاره ناتیلوس است. این مرکز آموزش‌های مقدماتی و پیشرفته غواصی و همچنین انواع تفریحات دریایی مثل جت‌اسکی، پاراسل، فلای‌بورد، بنانا، شاتل، پدل‌بورد، اسکی روی آب و البته اسنورکلینگ را ارائه می‌دهد.

البته تجربه اسنورکلینگ در این کلوپ با همه کلوپ‌های آبی کیش متفاوت است. در ناتیلوس یک موتور کوچک در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید به سرعت و با کم‌ترین زحمت، زیر دریا گردش کنید. سیباب، یک تفریح کاملا جدید در جزیره کیش محسوب می‌شود که انگار از تلفیق جت‌اسکی و اسنورکلینگ به وجود آمده است. برای دیدن ویدئوهای این تفریح هیجان‌انگیز، به صفحه اینستاگرام کلوپ ناتیلوس مراجعه کنید.

 • آدرس: جزیره کیش، بلوار مرجان، خیابان مرجان ۹، ابتدای پارک سیمرغ، آموزشگاه غواصی و تفریحات دریایی ناتیلوس
 • تلفن: ۰۹۳۵۷۶۹۲۰۰۹
 • ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت 9 تا غروب آفتاب


مدرسه غواصی و تفریحات دریایی آتلانتیس

یکی دیگر از کلوپ‌های 5 ستاره کیش برای اسنورکلینگ، کلوپ آتلانتیس است. اگر به پدل‌بورد علاقه‌مندید، خبر خوبی برای‌تان داریم. اسنورکلینگ در کلوپ آتلانتیس، همراه با پدل‌بورد انجام می‌شود؛ به این صورت که ابتدا سوار یک تخته موج‌سواری می‌شوید و با پاروزدن خودتان را به منطقه موردنظر برای غواصی می‌رسانید. سپس با پوشیدن ماسک و لوله تنفسی، وارد آب می‌شوید و به غواصی در سطح آب می‌پردازید.

پاراسل، شاتل، بنانا، فلای‌بورد، اسکی روی آب و آموزش غواصی مبتدی و حرفه‌ای، از دیگر تفریحات این کلوپ به‌شمار می‌روند. شما می‌توانید بلیط اسنورکلینگ خود را بصورت آنلاین، از سایت کلوپ تفریحی آتلانتیس خریداری کنید یا برای اطلاعات بیشتر با این کلوپ تماس بگیرید.


قیمت اسنورکلینگ کیش

قیمت اسنورکلینگ کیش


قیمت اسنورکلینگ کیش برای 1 نفر، به مدت 1 ساعت؛

 • قیمت اسنورکلینگ در مرکز غواصی کیش: 250 هزار تومان
 • قیمت اسنورکلینگ کیش + پدل‌بورد در کلوپ آتلانتیس: 500 هزار تومان

قیمت اسنورکلینگ کیش با سیباب (Seabob) در کلوپ ناتیلیوس، 436 هزار تومان است. از آن‌جایی که در این کلوپ با یک موتور کوچک غواصی سطحی می‌کنید، مدت زمان کوتاه‌تر و به مدت 20 دقیقه خواهد بود.


تجربه اسنورکلینگ کیش با یوتراوز

حالا که با اسنورکلینگ کیش آشنا شدید، حتما دوست دارید آن را تجربه کنید. یوتراوز در تجربه این لذت همراه شما است. ما تمامی مشکلات مربوط به بلیط هواپیما، اتوبوس و قطار و همچنین رزرو هتل را برایتان از بین می‌بریم. شما می‌توانید از طریق سایت یوتراوز ارزان‌ترین بلیط‌های هواپیما کیش را تهیه کنید یا مناسب‌ترین هتل‌ها را که در نزدیکی سواحل کیش قرار دارند و دسترسی به کلوپ‌های دریایی را برایتان راحت‌تر می‌کنند، رزرو کنید.

رزرو هتل های ارزان کیش

بلیط ارزان هواپیما

بلیط قطار ارزانسوالات متداول

اسنورکلینگ کیش چیست؟

اسنورکلینگ به معنی شنا و غواصی در عمق کم (معمولا 1 تا 3 متر) است.

قیمت اسنورکلینگ کیش چقدر است؟

قیمت اسنورکلینگ در هر کلوپ دریایی کیش متفاوت است. (بین 250 تا 500 هزار تومان در سال 1401)

وسایل اسنورکلینگ کیش چیست؟

برای اسنورکلینگ در کیش به لباس شنا، لوله تنفسی (اسنورکل) و ماسک مخصوص نیاز دارید.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز