ورود
پارک خلیلی شیراز2

پارک خلیلی شیراز

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

یکی از زیباترین و منحصربه‌فردترین پارک‌های استان فارس، پارک خلیلی شیراز است. اگر به گیاه‌شناسی علاقه دارید حتماً از قدم زدن در این پارک لذت می‌برید؛ چراکه در پارک خلیلی می‌توانید گل‌ها و درختان نادر و کمیابی را تماشا کنید که اکثراً از آسیا یا اروپا وارد شده‌اند.

پارک خلیلی شیراز، یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین پارک‌های شیراز است. وقتی در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید که با برج‌ها و ساختمان‌های بلند احاطه شده‌اند، پارک‌ها می‌توانند بهترین مکان‌ها برای قدم زدن در خلوت و فرار از هیاهوی زندگی شهری باشند. پارک خلیلی شیراز هم یکی از پارک‌هایی‌ست که می‌تواند برای لحظاتی شما را در آغوش گرفته و ذهنتان را برای چند دقیقه از گرفتاری‌های زندگی آزاد کند. اگر در شهر شیراز هستید و به دنبال پارک زیبایی می‌گردید یا اگر قصد سفر به این شهر را دارید و دلتان می‌خواهد چندساعتی را در یک پارک نشسته و خستگی سفر را از تن به‌در کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.


درباره پارک خلیلی شیراز می‌خوانید


پارک خلیلی شیراز کجاست؟

  • آدرس باغ خلیلی شیراز: شیراز، بلوار پاسارگاد، خیابان سراجپارک خلیل شیراز را بیشتر بشناسید

باغ خلیلی در ضلع شمالی خیابانی به همین نام و در غرب شیراز واقع شده است. علی‌رغم اینکه این باغ قدمت زیادی ندارد اما به دلیل گل‌های زیبا و درختان کمیاب و نادرش، همیشه طرفداران خاص خود را دارد. . پارک خلیلی در شیراز، با تلاش‌های محمدخلیل خلیلی و فرزندش ابراهیم خلیلی، در زمینی به مساحت ۱۹۳۵۴متر مربع ساخته شده‌است. همانطور که اشاره شد؛ اکثر گل‌های این باغ، گل‌هایی هستند که در آب‌وهوای شیراز رشد نمی‌کنند و از کشورهای اروپایی و آسیایی وارد شده‌اند.


اگر شما هم از آن‌دسته افرادی هستید که به درخت‌ها و گیاهان خاص علاقه دارید و دلتان می‌خواهد آن‌ها را از نزدیک ببینید، پارک خلیلی شیراز، بهترین گزینه برای شماست. اگر هم در شیراز زندگی نمی‌کنید، نگاه کردن به عکس و تصاویر پارک خلیلی شیراز، این امکان را به شما می‌دهد که تعدادی از گیاهان و درختان خاص را در ایران ببینید. 

شما را به بازدید مجازی پارک خلیل شیراز دعوت می‌کنیم: 

 
کلام آخر

پارک خلیلی شیراز جزء پارک‌های بزرگ، زیبا و سرسبز استان فارس است. اگر می‌خواهید برای تفریحات تابستان یا عید نوروز به این شهر سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم از پارک خلیلی دیدن کنید و شب را در یکی از مکان‌های نزدیک به آن مانند اقامتگاه بوم گردی خانه باغ ایرانی، بوم گردی سهراب، اقامتگاه یادمان، اقامتگاه سنتی طه یا اقامتگاه بوم گردی سی‌راه بمانید. برای این‌که آسوده‌خاطر سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم با تلفن 1548 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در یوتراوز اطلاعات کاملی درباره رزرو هتل، خرید بلیط قطار و خرید بلیط هواپیما را با شما درمیان بگذارند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز