ورود
Ramsar pristine nature

جاهای دیدنی چالوس تا رامسر

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

از چالوس که به سمت رامسر حرکت می‌کنید، جاهای دیدنی بسیاری انتظارتان را می‌کشند. همیشه با یاد داشته باشید گاهی زیبایی‌های مسیر را نباید فدای رسیدن به مقصد کرد. در این مسیر دیدنی‌هایی وجود دارد که ارزش توقف و طولانی شدن سفر را دارد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که می‌خواهید به شمال کشور سفر کنید، باید احتمالا بدانید که رامسر عروس شهرهای شمالی ایران با جاذبه‌های فراوانی مثل جنگل دالخانی، روستای جواهرده و کاخ‌موزه رامسر است که آن را به یکی از بهترین مقصدهای گردشگری کشورمان تبدیل کرده است. اگر می‌خواهید که از سمت چالوس به سمت رامسر حرکت کنید، جاهای دیدنی چالوس تا رامسر را نباید از دست بدهید. امروز با یوتراوز همراه باشید تا تمامی جاذبه‌های این مسیر رویایی، سرسبز و جذاب را باهم بررسی کنیم تا از سفر جاده‌ای خود نهایت لذت را ببرید.

آنچه از دیدنی‌های مسیر چالوس تا رامسر می‌خوانید:

چرا باید به رامسر سفر کنیم؟

قبل از پرداختن به‌جاهای دیدنی چالوس تا رامسر بهتر است ببینیم که چرا اصلا باید این شهر را برای مقصد سفر خود انتخاب کنیم. اگر نظرات افراد در این زمینه را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که رامسر مقصدی کاملا ایده‌آل برای سفر است چراکه هم جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد و هم دارای آب و هوایی بهشتی است.
همه افرادی که با خودروی شخصی به این شهر سفر می‌کنند، باید در مورد جاذبه‌های طول مسیر هم اطلاعات کافی داشته باشند تا لذت بیشتری از سفر خود ببرند. ازاین‌جهت سفر خود را از چالوس شروع می‌کنیم و به سمت این بهشت زمینی حرکت می‌کنیم تا زیبایی‌های آن را از نزدیک مشاهده کنیم.

تله‌کابین نمک‌آبرود و پارک جنگلی 700 ساله

visiting a 700-year-old forest from Namak Abroud cable car

در میان جاهای دیدنی چالوس تا رامسر، اولین جاذبه‌ای که تنها 17.5 کیلومتر با چالوس فاصله دارد، تله‌کابین نمک‌آبرود است. شما در کمتر از نیم ساعت از شروع سفر خود می‌توانید به تله‌کابین نمک‌آبرود برسید و از امکانات تفریحی و طبیعی آن لذت ببرید. مدت‌زمانی که توصیه می‌کنیم برای بازدید از این منطقه در نظر بگیرید در حدود 4 ساعت است.
شما می‌توانید همه‌روزه در ایام سال به‌جز مناسب‌های زیر از مجموعه تله‌کابین نمک‌آبرود دیدن کنید و در آن تفریحات دلخواه خود را داشته باشید.

 • سیزدهم فروردین
 • رحلت پیامبر اکرم
 • شهادت حضرت علی
 • تاسوعا و عاشورای حسینی
 • اربعین حسینی

از مزایای دیدن کردن از نمک‌آبرود، بازدید از پارک جنگلی 700 ساله‌ای است که یک مجموعه غنی از درختان توسکا، افرا، ملج، شمشاد را به وجود آورده است. اگر اهل جنگل نوردی باشید، بازدید از این پارک جنگلی تا یک روز کامل می‌تواند شمارا سرگرم کند. البته این منطقه بیشتر به تله‌کابین معروفی که دارد، شهرت یافته چراکه در میان خطوط تله‌کابینی کشور، نمک‌آبرود دارای خط ایمن‌تری بوده و هیچ حادثه‌ای تابه‌حال در رابطه با آن گزارش نشده ‌است.
شما می‌توانید با کمک تله‌کابین نمک‌آبرود، منظره‌های سرسبز و زیبای شمال کشور را از بالا مشاهده کنید. خط تله‌کابین این منطقه از مجموعه نمک‌آبرود تا بالای دو کوه مرتفع دیو حمام و دوین کشیده شده‌ است و به‌راحتی شمارا منتقل می‌کند. در بالای این دو قله بلند، امکانات تفریحی و رفاهی زیادی درنظر گرفته شده‌ است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و اوقات خوشی را برای خود و هم‌سفرانتان رقم بزنید. اگر تصمیم گرفتید که سوار تله‌کابین شوید، حتما این موضوع را مدنظر داشته باشید که در هنگام رسیدن به قله از حیوانات تاکسیدرمی شده که در بالای ایستگاه به نمایش گذاشته‌اند، هم دیدن کنید و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرید.

دیگر تفریحات منطقه نمک‌آبرود که نباید از دست بدهید

تله‌کابین و پارک جنگی تنها دلایل بازدید از این منطقه نیستند! حقیقت این است که این مورد از جاهای دیدنی چالوس تا رامسر دارای تفریحات دیگری مثل سورتمه‌سواری، زیپ‌لاین، قدم‌زدن روی پل معلق، پینت بال، کارتینگ، موتور چهارچرخ، ماشین رادیو کنترلی، شهربازی، تیراندازی، گلایدر، کایت، چتر، بالگرد، سینمای هفت بعدی، مجموعه تفریحی آکوالیون و ... است که نباید به‌هیچ‌وجه آن‌ها را از دست بدهید. البته این منطقه به علت ساحلی بودن، دارای تفریحات آبی جذابی هم است که برخی از آن‌ها را در لیست زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 • شاتل
 • پاراسل
 • قایق هاورکرافت
 • شنا

جشنواره تابستانی نمک‌آبرود، فرصتی برای گردشگران

از ویژگی‌های مهم جاهای دیدنی چالوس تا رامسر، وجود جشنواره تابستانی است. اگر در تابستان قصد سفر در این جاده را دارید، حتما از برنامه‌های شاد این جشنواره استقبال کنید. برنامه‌های جذابی مثل جنگ شادی، تقلید صدا، استندآپ کمدی و ... جزو برنامه‌های این جشنواره تابستانی است. البته در این ایام فروشگاه‌های لباس و مد این منطقه هم تخفیفات ویژه‌ای برای عاشقان خرید در نظر می‌گیرند تا خاطره‌ای بی‌نظیر و کامل از سفر به این منطقه را برای توریست‌های داخلی و خارجی بسازند.

اولین ناهار در مسیر جاهای دیدنی چالوس تا رامسر

قبل از پرداختن به جاذبه بعدی این جاده، توصیه می‌کنیم که حتما ناهار خود را در نمک‌آبرود همراه هم‌سفران خود میل کنید. شما می‌توانید برای صرف ناهار به رستوران آبشار مراجعه کنید. این رستوران در این منطقه به‌واسطه چشم‌اندازی که به کوه و دریا دارد، می‌تواند بهترین گزینه برای یک ناهار رویایی و دل‌انگیز باشد.

آبشار تودارک تنکابن از دیگر جاهای دیدنی چالوس تا رامسر

Tonarkab waterfall Tonekabon

شمال ایران به‌واسطه آبشارهای بلند و سرسبزی فراوانی که دارد، معروف است. ازجمله این آبشارهای مرتفع که می‌توانید از آن بازدید کنید، آبشار تودارک با ارتفاعی در حدود 45 متر است. این آبشار که از دل صخره کوهستانی به عمق زمین فرومی‌ریزد، آب‌وهوای جذابی دارد که می‌توانید از آن دیدن کنید.
مسیر دسترسی به آبشار تودارک از سمت جاده چالوس تنکابن و بعد تنکابن به شیرود است. شما در صورت حرکت در این جاده تابلو راهنمایی تحت عنوان روستای لشتو را می‌توانید مشاهده کنید که باید به سمت آن حرکت کنید. در این قسمت، بعد از گذراندن مسیری سنگلاخی و خاکی و طی کردن مسیری در حدود 20 کیلومتر می‌توانید به این آبشار بلند و زیبا برسید.
بهترین زمان بازدید از این آبشار در طول سال فصل‌های بهار و تابستان است. شما می‌توانید در برنامه‌ریزی خود، زمان یک ساعته‌ای برای بازدید از این منطقه در نظر بگیرید. مدنظر داشته باشید که فاصله این آبشار از چالوس در حدود 77 کیلومتر یا 2 ساعت زمانی است.

جنگل دو هزار، یکی از زیباترین جنگل‌های ایران

یکی دیگر از جنگل‌های زیبای ایران که می‌توانید از آن در مسیر چالوس تا رامسر بازدید کنید، جنگل دو هزار است. این جنگل که در کنار رودخانه‌ای با همین نام (دو هزار) واقع شده ‌است، دارای مناطقی بکر و دیدنی برای بازدید و طبیعت‌گردی است. شما در جنگل دو هزار می‌توانید از چمنزارها، مرتع‌ها، یخچال‌های طبیعی و ... بازدید کنید.
مسیر دسترسی به جنگل دو هزار از جاده دوهزار است. شما باید مسیر این جاده را با ماشین خود به سمت پایین طی کنید تا درنهایت به جاده عسل محله برسید. برای بازدید از این جنگل و لذت بردن از آب‌وهوای آن بهتر است که در بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید و زمانی در حدود یک ساعت را برای بازدید از طبیعت آن در نظر داشته باشید.
فاصله جنگل دو هزار از چالوس در حدود 90 کیلومتر است و اگر بخواهید از سمت آبشار تودارک به سمت آن حرکت کنید، باید حدود نیم ساعت رانندگی کنید. حالا به نظر شما مورد بعدی از جاهای دیدنی چالوس تا رامسر که می‌توانیم به آن سر بزنیم، کدام است؟

جنگل سه هزار، منطقه‌ای رویایی با سکوتی وصف‌ناپذیر

road in the Se hezar Forest Park

در هنگام بازدید از جاهای دیدنی چالوس تا رامسر، مقصد بعدی که می‌توانید آن را در نظر داشته باشید، جنگل سه هزار است. جاذبه‌ای با دیدنی‌های رویایی و سکوتی وصف‌ناپذیر که می‌توانید از آن دیدن کنید. اگر به دنبال آرامش در طبیعت هستید، بدون شک جنگل سه هزار، می‌تواند جاذبه‌ای دیدنی و همه‌چیزتمام برای شما محسوب شود. شما می‌توانید با پیاده‌روی از سمت شمال شرق روستای میان‌رود تا 2 کیلومتر بعدازآن به یک چشمه آب‌معدنی شفابخش برسید. خاصیت‌های درمانی چشمه آب‌معدنی جنگل سه هزار عبارت‌اند از:

 • درمان بیماری‌های مفصلی
 • درمان بیماری‌های پوستی
 • درمان بیماری‌های کلیوی
 • حل مشکلات سو هاضمه
 • کمک به بهبود روماتیسم
 • کمک به بهبود نقرس

برای رسیدن به جنگل سه هزار باید بعد از قلعه گردن در مسیر جاده چالوس به سمت رامسر حرکت کنید. شما می‌توانید در تمامی ایام سال از این جاذبه طبیعی مادرزادی طبیعت دیدن کنید، اما مدنظر داشته باشید که به علت آب‌وهوای سرد بهتر است که در فصل زمستان، حتما البسه گرم و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید.
مدت‌زمان بازدید از جنگل‌های سه هزار در حدود سه ساعت است تا به بهترین شکل از زیبایی‌های آن لذت ببرید. جنگل سه هزار از جنگل دو هزار فاصله‌ای در حدود 3 کیلومتر دارد که با توجه به جاده آن در حدود 15 دقیقه لازم است که رانندگی کنید تا به آن برسید.

دشت دریاسر، بهشت ایرانی و یکی از بهترین جاهای دیدنی چالوس تا رامسر

all the beauties of nature in Daryasar plain

اگر دشت دریاسر را از نزدیک ببینید، متوجه خواهید شد که لقب بهشت برای این منطقه اصلا بی‌جهت نیست! دشت دریاسر در تمامی ایام سال دیدنی است، اما در اردیبهشت ماه به‌واسطه گل‌های بابونه‌ای که در آن رشد می‌کنند، منظره‌ی خارق‌العاده‌ای برای شما رقم می‌زند که می‌توانید از آن استفاده کنید.
از ویژگی‌های خارق‌العاده دشت دریاسر، نبود هیچ نقطه خشکی در آن در ماه اردیبهشت است که زیبایی آن را دوچندان می‌کند. این منطقه مملو از جنگل‌های انبوه، قله‌های بلند پوشیده شده از برف، دشت‌های غرق در گل و ... است که شاید نتوان در قالب کلمات زیبایی‌های آن‌ها را به زبان آورد و تنها لازم است که حتما خودتان برای بازدید از این منطقه آماده سفر شوید.
شما برای رسیدن به دشت دریاسر و لذت بردن از تمامی زیبایی‌های طبیعی آن لازم است که حتما بدون هیچ معطلی، خود را به جاده عسل محله برسانید، سپس ماشین خود را پارک کرده و مدت‌زمانی در حدود یک ساعت و نیم را به‌صورت سبک، پیاده‌روی کنید. زیبایی‌های این مسیر خستگی را از تن شما جدا می‌کند.

بهترین زمان بازدید از دشت دریاسر چه زمانی است؟

بهترین زمان برای بازدید از دشت دریاسر، فصل بهار است چراکه هم آب‌وهوای آن در بهترین حالت ممکن است و می‌توانید از آن لذت ببرید، هم رایحه گل‌های بابونه زردرنگ شمارا مست می‌کنند. البته در فصل تابستان هم این دشت دارای زیبایی‌های خود است، اما هوای آن کمی شرجی می‌شود که اگر با آن مشکلی نداشته باشید، بازهم می‌توانید از دیدنی‌های دشت دریاسر استفاده کنید.
با سرد شدن هوا و شروع فصل پاییز، آب‌وهوای این منطقه به سمت بارش‌های شدید سوق پیدا می‌کند و شما شاهد برگ‌ریزی درختان انبوه این منطقه خواهید بود. مدنظر داشته باشید که رنگ‌های پاییزی در این منطقه باعث می‌شوند که شما مکانی رویایی و نارنجی‌رنگ را ببینید که شاید نظیر آن در هیچ جای دنیا نباشد.
درنهایت فصل زمستان، فصلی که سرما حکمرانی می‌کند از راه می‌رسد. در این فصل از سال، زیبایی‌های این منطقه و پوشیده شدن آن از برف هم خالی از لطف نیست. فاصله دشت دریاسر از جنگل سه هزار در حدود 24 کیلومتر یا نیم ساعت است که می‌توانید از آن برای یک ساعت بازدید کنید و عکس‌های یادگاری بگیرید.

چرا باید از جاهای دیدنی چالوس تا رامسر بازدید کنیم؟

حالا که با مهم‌ترین و بهترین جاهای دیدنی چالوس تا رامسر آشنا شدید، بهتر است در نظر بگیرید که سفر با ماشین هنگامی لذت‌بخش می‌شود که شما از تمام دیدنی‌های طول مسیر لذت ببرید و از آن‌ها استفاده کنید. در این مسیر و سفر به شمال، جاذبه‌ها و جاهای دیدنی مثل نمک‌آبرود، آبشار تودارک، جنگل دو هزار، جنگل سه هزار، دشت دریاسر و ... کمک می‌کنند که لذت بیشتری از سفر خود ببرید و خاطرات زیباتری همراه هم‌سفران خود بسازید. ولی شاید شما از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید با خرید بلیط هواپیما و تجربه سفر هوایی، زمان کم‌تری را به مسیر اختصاص دهید و در عوض برای دیدن جاهای دیدنی شهر مقصد وقت بیشتری داشته باشید. اگر اینطور است؛ می‌توانید با خیال راحت روی یوتراوز حساب کنید. از خرید بلیط هواپیما و قطار گرفته تا رزرو هتل ونوس پلاس چالوس و هتل پارسیان آزادی رامسر. برای اطلاع از جزییات بیشتری و استفاده از تخفیف‌های یوتراوز، از طریق شماره 1548 📞 با همکاران ما در تماس باشید. نوشته های مشابه
 • دهکده مازیچال در کجاست؟

  دهکده مازیچال یکی از مناطق خوش آ‌ب‌وهوا و زیبا در شمال ایران است که آرامش در طبیعت بکر این روستا موج می‌زند. هرساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی به دهکده زیبای مازیچال سفر می‌کنند تا در سرزمین ابرها قدم بگذارند و هوای پاک آن را وارد ریه‌های خود کنند.

 • روستای فیلبند مازندران کجاست؟

  روستای فیلبند یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی در استان مازندران است که هرساله گردشگران، طبیعت‌گردان و کوهنوردان بسیاری را به دیدار با طبیعت بکر و سبک زندگی روستایی خود دعوت می‌کند. این روستا در ارتفاعات چلاو قرار دارد، همانطور که در میان روستا قدم می‌زنید، توده‌های ابر و مه را در اطراف خود احساس می‌کنید. به همین دلیل، فیلبند به دریای ابرها مشهور است.

 • اقامتگاه کلبه ‌سوئیسی کجاست؟

  سوادکوه جزو مقصدهای گردشگری پرطرفدار در استان مازندران است که هرساله گردشگران بسیاری را میزبانی می‌کند. اقامتگاه کلبه ‌سوئیسی یکی از اقامتگاه‌های نوساز در شهرستان سوادکوه است که در دو سال اخیر معروف شده‌ و دارای امکانات رفاهی و گردشگری درجه ‌یک و عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز