ورود
روستای باغو کیش

روستای باغو کیش

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

روستای باغو کیش با بافت تاریخی خود در بخش جنوب غربی جزیره واقع است. این روستا دیدنی‌های جذابی دارد و رازهایی در سینه‌اش پنهان است. هر چه بیشتر در مورد این روستا بخوانید، جذابیتش برایتان بیشتر می‌شود. ما در یومگ این روستا را به صورت کامل به شما معرفی می‌کنیم.

روستای باغو کیش تصویری زنده از زندگی مردمان گذشته در کیش است. این دهکده که به روستای ننه باغو کیش هم شهرت دارد، در بخش جنوب غربی جزیره واقع است. روستای باغو را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی کیش هم به‌شمار آورد که جاذبه‌های گردشگری زیادی را در دل خود جای می‌دهد. در این روستا با آداب، فرهنگ و رسم‌های مردمی که بومیان کیش هستند، آشنا می‌شوید. آب و هوای باغو یا مسجد آن تا پارک دلیران، گردشگران را دعوت می‌کنند تا چند ساعت یا حتی چند روزی را به این دهکده سفر کنند و از دیدنی‌های آن‌جا لذت ببرند. جزییات بیش‌تر را در ادامه این مطلب از مجله گردشگری یوتراوز، دنبال کنید.


درباره روستای باغو کیش می‌خوانید:معرفی روستای باغو کیش

روستای باغو کیش


روستای باغو در کیش یکی از جاذبه‌های گردشگری است که هر ساله توریست‌های زیادی به آن‌جا می‌روند. در این روستا خبری از تکنولوژی‌های پیشرفته و تجهیزات مدرن نیست، همه چیز در روستای باغو سبک‌وسیاق سنتی خود را دارد. وقتی که حرف از جزیره کیش به میان می‌آید، ذهن همه به سمت تاسیسات مدرن این جزیره می‌رود، اما در دل جزیره کیش، روستایی وجود دارد که به دور از همه این تاسیسات، حال و هوای گذشته را برایتان تداعی می‌کند، این روستا باغو نام دارد.

درختان کهن‌سال لور که یکی از زیباترین آفریده‌های جهان هستی هستند، در این روستا قرار دارند. شما می‌توانید خود را به تماشای این درختان دعوت کنید و به روستای باغو بروید. بافت تاریخی و سنتی این روستا شما را جذب می‌کند تا لحظاتی را در دل خیابان‌ها و جاده‌های آن پیاده‌روی کنید و غرق در تماشای معماری خانه‌های آن‌جا شوید. در روستای باغو خبری از زندگی شهری نیست، خبری از آلودگی و سروصدای ماشین‌ها هم نیست، در این روستا آرامش حکم فرماست و کسانی‌که به آن‌جا می‌روند نیز از این آرامش بهره‌مند می‌شوند.

بعد از تمایل توریست‌ها به رفتن به روستای باغو، مسئولین تصمیم گرفتند که در حوالی آن کافی‌شاپ، رستوران و مراکز اقامتی تاسیس کنند. حالا روستای باغو کیش خود یک جاذبه گردشگری توریستی تمام‌عیار است و توریست‌ها می‌توانند حتی تمام مدت سفرشان را هم در آن‌جا بمانند. آنچه از معرفی روستای باغو کیش می‌گوییم، عبارتند از:


دلیل نام گذاری روستای باغو کیش

احتمالا شما هم با خواند نام روستای باغو از خودتان پرسیده‌اید که چرا بین این همه اسم، نام باغو را روی این روستا گذاشتند؟ همه چیز به مادربزرگ روستا بر می‌گردد، ننه باغو پیرزن صد ساله‌ای است که زمانی که کیش را پرتغالی‌ها اشغال کردند، در آن‌جا زندگی می‌کرد. حالا همه این دهکده را با نام باغو می‌شناسند. البته بعضی‌ها می‌گویند که ننه باغو افسانه‌ای بیشتر نیست، اما الان داستان نام‌گذاری این روستا دهان به دهان نقل می‌شود و همه از ننه باغویی می‌گویند که حالا نامش روی این دهکده خودنمایی می‌کند.

جمعیت روستای باغو کیش

روستای باغو کیش

اما بگذارید قبل از هر چیزی در مورد جمعیت این روستا صحبت کنیم. در روستای ننه باغو کیش همانطور که گفتیم فقط آرامش موج می‌زند. در سرشماری‌ای که در سال 1385 انجام شد، جمعیت این روستا فقط 353 نفر که 77 خانوار می‌شدند، اعلام شد. جمعیت کم این روستا باعث می‌شود تا در آن‌جا هیچ خبری از سر و صدا، شلوغی، هیاهوی زندگی شهری و... نباشد.

جمعیت روستای باغو را افراد بومی و غیر بومی تشکیل می‌دهند. طایفه‌های غیر بومی این منطقه "گودر" نام دارند که به راحتی با توجه به لهجه‌شان می‌توانید متوجه تفاوت آن‌ها با بومیان روستای باغو شوید. رنگ پوست این طایفه نیز تیره است. در حالت کلی 12 درصد از جمعیت کل روستای باغو را غیر بومی‌ها تشکیل می‌دهند.

شغل مردم روستای باغو کیش

دامداری به عنوان شغل اصلی مردمان روستای باغو جزیره کیش شناخته می‌شود. طایفه‌های غیر بومی این منطقه نیز شغل‌هایی جداگانه دارند. آن‌ها معمولا به شکار، رامشگری یا حتی نوازندگی مشغول هستند. موسیقی‌های گوش‌نوازی که غیر بومی‌های این روستا می‌نوازند، خود یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای باغو به شمار می‌روند. خاک حاصل‌خیز روستای باغو عده‌ای از روستاییان را مجاب می‌کند تا به شغل کشاورزی روی بیاورند. کمک‌های زیادی هم از سمت نهادهای دولتی به مردم این روستا شد تا بتوانند با احداث زمین‌های کشاورزی، بخشی از نیاز کشور به محصولات کشاورزی را تامین کنند.

اما مردم روستای باغو جزیره کیش، یک شغل دیگر هم دارند و آن هم زنبورداری است. پرورش زنبور عسل و تولید عسل خالص از مشاغلی است که مردم این روستا با آن سر و کار دارند. پخت نان محلی و غذاهای سنتی هم جزو مشاغل خانم‌های این روستا است که حتی گاهی آقایان هم با آن سر و کار دارند. به هر حال وقتی به روستای باغو کیش می‌روید، با طیف گسترده‌ای از مشاغل مختلف روبه‌رو می‌شوید. مردم این روستا فقط به یک شغل خاص متکی نیستند و چندین منبع درآمدی مختلف دارند.

آب و هوای روستای باغو کیشآب‌وهوای روستای باغو گرم‌ و خشک و بیابانی است، پس باید منتظر آفتاب سوزان آن‌جا باشید. هر چه‌قدر تابستان در روستای باغو طولانی است، زمستان در آن کوتاه است و اگر می‌خواهید در فصل‌های سرد سال به آن‌جا بروید، باید دست بجنبانید چون خیلی زود زمستان در باغو تمام می‌شود. در روستای باغو کیش به‌قول معروف یا باران نمی‌بارد یا یک‌باره رگبار و سیلاب می‌بارد. هر چند این روستا جزو مناطق کم‌باران ایران به شمار می‌رود اما وقتی که در آن‌جا باران می‌بارد، بومیان باید به خوبی از سازه‌های خود مراقبت کنند در غیر این صورت ممکن است سیلاب یا رگبار به آن‌ها آسیب بزند.

هر چند طبیعت زیبای روستای باغو شما را در دل تابستان هم به خود دعوت می‌کند اما توصیه می‌کنیم در ماه‌های دی تا فروردین به این روستا بروید تا با آب و هوای مطلوب آن‌جا، تفریح‌تان در کیش کامل شود.

ساعت کار روستای باغو جزیره کیش

روستای باغو در جزیره کیش از آن‌جا که روستایی نزدیک به مراکز خدماتی مختلف جزیره کیش است، در تمام ساعات روز پذیرای توریست‌ها و گردشگران است. البته توصیه می‌کنیم در فصل‌هایی که مسافرت به جزیره کیش زیاد است، از قبل برای رزرو اقامتگاه این روستا اقدام کنید تا مبادا در زمان شلوغی به آن‌جا بروید و متوجه شوید که در آن‌جا اتاق خالی نیست.

قیمت ورودی روستای باغو کیش

تفریح و گشت‌وگذار در این روستا هیچ هزینه‌ای ندارد. در واقع روستای باغو جزو جاهای دیدنی رایگان کیش است که با جاذبه‌های طبیعی خود، از گردشگران پذیرایی می‌کند.


آدرس روستای باغو در کیشاما روستای باغو کیش کجاست؟ این روستا در جنوب غربی جزیره کیش واقع است. برای رفتن به این روستا باید در مسیر کشتی یونانی که یکی‌دیگر از جاذبه‌های گردشگری کیش است قرار بگیرید و به سمت میدان غروب حرکت کنید. در مسیر این میدان جاده‌ای وجود دارد که آغاز مسیر رسیدن به روستای باغو است، شما باید وارد این مسیر شوید و آن را ادامه دهید تا بالاخره به روستای ننه باغو کیش برسید.


جاهای دیدنی روستای باغو در کیش

اما بگذارید جاهای دیدنی روستای کهن باغو در کیش را به شما معرفی کنیم. با خواندن نام و توضیحات این اماکن، قطعا تشویق می‌شوید که حداقل برای یک‌بار به این روستای تاریخی بروید و از اسرار آن سر در بیاورید.


درختان لور

روستای باغو کیش

بگذارید قبل از هر جاذبه گردشگری، مهمترین جای دیدنی روستای باغو کیش یعنی درختان لور را به شما معرفی کنیم. این بخش ساخته دست انسان نیست و جزو جاذبه‌های گردشگری طبیعی کیش به شمار می‌رود. از درختان لوری که در روستای باغو قرار دارند، فقط شمار اندکی در تمام دنیا پیدا می‌شود. برگ این درختان بیضی شکل است و آن‌ها را با نام درخت انجیر هم می‌شناسند. در درختان لور میوه‌های قرمز رنگ می‌رویند که شبیه به فندق هستند. این درختان جزو قدیمی‌ترین گونه‌های درخت در ایران به شمار می‌روند، پس فرصت دیدن‌شان را از دست ندهید و در طول سفرتان به روستای باغو، حتما برای دیدن آن‌ها هم بروید.

آبشخور مخصوص آهوان

آهوهای روستای باغو یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری در آن‌جا هستند. اگر فکر می‌کنید آهوها فقط در شمال کشور پیدا می‌شوند، سخت در اشتباه هستید چون در روستای باغو که در مناطق جنوبی کشور واقع است، می‌توانید دسته‌هایی از آهوها را ببینید که برای خود در حال گشت‌وگذار هستند. آبشخورهایی که برای آهوها در این روستا قرار دارد، به شما این فرصت را می‌دهند تا بتوانید دسته‌های مختلف این حیوانات زیبا را ببینید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید. البته مراقب باشید که آن‌ها از حضورتان مطلع نشوند چون آهو حیوان بسیار ترسویی است و به محض احساس خطر، پا به فرار می‌گذارد. در صورتی که این حیوان از شما بترسد، فرصت تماشای او را هم از دست می‌دهید.

پارک دلیران

پارک 60 هکتاری دلیران روستای باغو، یکی از پروژه‌های زیباسازی جزیره کیش است. این پارک پر از امکانات و تجهیزات تفریحی مختلف است و کودکان می‌توانند اوقات بسیار خوش و لذت‌بخشی را در آن‌جا سپری کنند. شما می‌توانید به صورت خانوادگی به پارک دلیران بروید و در کنار خانواده‌تان در آن‌جا خوش بگذرانید.

مسجد تاریخی باغو کیش

روستای باغو کیش

در مسجدالنبی(ص) که مسجد تاریخی روستای باغو است، می‌توانید بافت و معماری بسیار زیبا و باشکوهی را ببینید. این مسجد در سال 981 هجری قمری ساخته شد و از آن پس تبدیل به محیطی معنوی برای مردمان این روستا شد. وقتی به مسجد تاریخی باغو می‌روید، در حوالی آن یک چاه هم می‌بینید که از دیرباز در آن‌جا قرار دارد. چیزی که بیشتر از همه مسجدالنبی(ص) باغو را برای توریست‌ها خاص می‌کند، مناره‌های بسیار زیبای آن هستند. یک دیوار خارجی کوتاه هم در این مسجد قرار دارد که از طریق آن می‌توانید داخل حیاط را ببینید.

مساجد روستای باغو کیش وسعت زیادی ندارد اما با حال‌وهوای معنوی خود قطعا حالتان را بهتر می‌کند. شما می‌توانید در کنار بافت و معماری بسیار زیبای این مسجد بایستید و عکس‌هایی خاص و ماندگار بگیرید.


کافه رستوران روستای باغو در جزیره کیش

روستای باغو کیش

در روستای باغو یک کافه‌رستوران وجود دارد که از توریست‌ها با سرو انواع نوشیدنی‌ها و غذاهای سنتی مختلف پذیرایی می‌کند. خوشمزه‌ترین دمنوش‌ها را نیز می‌توانید در همین کافه‌رستوران سفارش دهید. منوی متنوع کافه‌رستوران روستای باغو کیش باعث می‌شود تا یک خوراکی مطابق با ذائقه‌تان از آن سفارش دهید. از جمله خوراکی‌هایی که در این کافه‌رستوران وجود دارد می‌توان به ماهی‌کباب، مجبوس گوشت، لقیمات و نان رگاگ، قوزی و دمنوش اشاره کرد.


اقامتگاه بوم گردی در روستای باغو کیش

در روستای باغو در جزیره کیش یک اقامتگاه بومگردی هم قرار دارد. قیمت اجاره اتاق‌های این اقامتگاه بر اساس فصل‌های سال تغییر می‌کند. شما می‌توانید در طول سفرتان به روستای باغو به این اقامتگاه بروید و آن‌جا را برای سکونت انتخاب کنید. اگر هم دوست داشتید می‌توانید به اتاق‌ها و خانه‌های اجاره‌ای اطراف آن بروید که قیمتی متفاوت‌تر دارند.


جاهای دیدنی نزدیک روستای باغو کیش

روستای باغو کیش

در نزدیکی روستای کهن باغو کیش، جاهای دیدنی مختلفی انتظارتان را می‌کشند. اگر صرفا این روستا را برای یک گشت و گذار چند ساعته انتخاب کردید، توصیه می‌کنیم سر راه حتما به این جاهای دیدنی هم بروید و از آن‌ها بازدید کنید. در زیر این جاذبه‌های گردشگری را معرفی می‌کنیم:

 • کشتی یونانی کیش: این کشتی یک کشتی به گل نشسته است که مدت‌ها قبل در جزیره کیش رها شد و حالا یکی از جاذبه‌های گردشگری این جزیره به می‌رود.
 • ساحل کلبه هور کیش: ساحل کلبه هور آرامشی بی‌نظیر دارد و یکی از زیباترین سواحل جزیره کیش است که توصیه می‌کنیم حتما به آن‌جا بروید.
 • پارس سافاری کیش: در مجموعه پارس سافاری کیش کلی تفریح و خوشگذرانی متنوع انتظارتان را می‌کشد. این مجموعه تفریحات متنوع را در دل خود جای می‌دهد.
 • قلعه جنی کیش: قلعه جنی کیش یک ژاندارمری بود که حالا قلعه‌ای در تصرف ارواح است. این قلعه داستان‌ها و افسانه‌های زیادی در دل خود دارد.
 • بازار بزرگ پدیده کیش: در بازار بزرگ پدیده کیش می‌توانید انواع محصولات مورد نیازتان را بخرید. این بازار بزرگ علاوه بر فروشگاه‌های محصولات، بخش‌های تفریحی مختلفی مثل سینما، بولینگ و گلف نیز دارد. در فروشگاه این بازار می‌توانید انواع اقلام مختلف مثل پوشاک، مواد غذایی، کیف، کفش و... را با قیمتی مقطوع و مناسب بخرید.
 • رستوران پدیده شاندیز کیش: دوست دارید در حین سفر به دهکده باغو کیش دلی از عزا در بیاورید و یک خوراکی خوشمزه مطابق با ذائقه‌تان سفارش دهید؟ برای این کار می‌توانید به رستوران پدیده شاندیز کیش بروید.
 • رستوران بین‌المللی لنج ایرانی: در رستوران بین‌المللی لنج ایرانی قرار است انواع غذاهای فرنگی و خاص را بچشید. این رستوران منوی متنوعی از غذاهای کشورهای مختلف دارد که توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید سفرتان به کیش را خاص و منحصر به فرد کنید، حتما آن‌جا را برای سرو غذا انتخاب کنید.

هتل‌های نزدیک به روستای باغو کیش

روستای باغو کیش

اما شاید اقامت در خود روستای باغو را نپسندید و بخواهید در هتل‌های حوالی این روستا اقامت کنید، تا هم به این روستا نزدیک باشید و هم دسترسی‌تان به دیگر تفریحات کیش راحت باشد. در این صورت می‌توانید به سراغ هتل‌هایی بروید که در زیر معرفی می‌کنیم:

 • هتل گرند اکسلسیور کیش
 • هتل ستاره طلایی

برای آشنایی بیشتر با سایر هتل‌های ارزان کیش، می‌توانید روی لینک کنید.


سفر به روستای باغو با یوتراوز

دوست دارید بدون هیچ دردسر و مشکلی به روستای باغو سفر کنید؟ یوتراوز در این زمینه به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی بلیط هواپیما کیش را از این سایت با قیمتی مقطوع و ارزان بخرید. همچنین می‌توانید با رزرو هتل‌های ارزان کیش در نزدیکی این روستا، مسیر رفت و آمد طولانی‌تان را از بین ببرید و خیلی زود به آن‌جا برسید و در هزینه سفرتان هم صرفه‌جویی کنید. درصورتی‌که در فرآیند خرید بلیط یا رزرو اتاق در هتل موردنظرتان با سوال یا مشکل پیش‌بینی نشده‌ای مواجه شدید، می‌توانید با شماره 1548 تماس بگیرید تا همکاران ما در واحد پشتیبانی یوتراوز، در سریع‌ترین زمان مشکل شما را برطرف کنند.


بلیط هواپیما، ارزان‌تر از همه‌جامقایسه قیمت و خرید

سوالات متداول

رفتن به روستای باغو کیش هزینه‌ای دارد؟

تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید، هزینه سوخت خودرو تا این روستا است در غیر این صورت نیاز به پرداخت هیچ هزینه ورودی برای گشت و گذار در روستای باغو نیست. شما می‌توانید در تمام مناطق گردشگری این روستا به صورت کاملا رایگان بگردید و تفریح کنید.

بهترین زمان برای سفر به روستا باغو چه زمانی است؟

در همه فصل‌های سال می‌توانید به روستای باغو بروید اما چون آب و هوای این روستا گرم است، توصیه می‌کنیم از دی ماه تا فروردین ماه را برای سفر به این روستا انتخاب کنید.

آب و هوای روستای باغو چگونه است؟

گرم، خشک و تابستانی

چرا نام این روستا را باغو گذاشتند؟

نام این روستا از روی زن صد ساله‌ای به نام باغو انتخاب کردند.

جاهای دیدنی روستای باغو چیست؟

پارک دلیران، آبشخور آهوان، مسجد تاریخی و درختان لور

روستای باغو کیش کجاست؟

جنوب غربی جزیره کیش، خیابان باغو، روستای باغو

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز