ورود
hawaii nature is a destination for health tourism
مقصدهایی در جهان برای رسیدن به سلامت جسم و جان

8 مقصد ایده‌آل در جهان برای گردشگری سلامت

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

سفر به مقصدهای گردشگری سلامت هر روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. به همین دلیل رقابت زیادی در بین کشورهای مختلف جهان برای ارائه انواع خدمات در حوزه سلامت افراد، صورت می‌گیرد. به‌واسطه همین رقابت‌ها و پیدایش مقصدهای جدید است که باید «بهترین مقصدهای گردشگری سلامت جهان» را بشناسیم و مقرون به صرفه‌ترین گزینه را متناسب با وضعیت جسمی و روحی خود انتخاب کنیم.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که برای سلامت روح و جسم خود ارزش قائل‌اند، «گردشگری سلامت» از بهترین گزینه‌های پیش روی شما برای سفر خواهد بود، چراکه در کنار تفریح و لذت‌بردن از مواهب طبیعی، سلامتی را هم به جسم و روح خود هدیه می‌دهید. در حقیقت گردشگری سلامت شما را از ویژگی‌های مقصد سفرتان در درمان و مراقبت از روح و جسم بهره‌مند می‌کند. در نظر داشته باشید گردشگری سلامت تفاوتهایی با «گردشگری پزشکی و درمانی» دارد. چراکه در این نوع گردشگری شما برای بازیابی انرژی از دست‌رفته خود، تامین قوای روح و جسم، گذراندن دوران نقاهت و حتی پیشگیری از امراض به مقصدهایی سفر می‌کنید که از مواهب طبیعی برخوردارند و خدماتی را برای همین منظور به گردشگران ارائه می‌کنند. حال اگر بخواهیم بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در جهان را برای سفرمان انتخاب کنیم، کدام کشورها پذیرای ما خواهند شد؟ در این مقاله می‌خواهیم 8 مقصدی که می‌توانند انتخاب‌های بهتری برای اهداف گردشگری سلامت باشند را به شما معرفی کنیم. با یوتراوز همراه شوید تا این بهترین‌ها را بشناسید و هدف‌تان از یک سفر درمانی را به‌طور تمام و کمال معنا کنید. این مقاله کمک زیادی به شناخت و انتخاب شما می‌کند.

مقصدهای جهان برای گردشگری سلامت:

هاوایی و طبیعت فوق‌العاده‌اش

هاوایی یکی از بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در جهان است و اولین انتخاب ما برای معرفی به شما! معمولاً با آوردن نام هاوایی به یاد عکس‌های شبکه‌های مجازی از طبیعت بکر و بی نظیرش می‌افتید. اگر چنین است باید بگوییم زیاد هم اشتباه نکرده‌اید چراکه یکی از مهمترین دلایل شهرت این جزیره برای گردشگری سلامت همین طبیعت بکر آن است. اغلب هیچ لیستی بدون حضور جزیره هاوایی تکمیل نمی‌شود!

اگر خواهان استفاده از مزیت‌های فوق‌العاده توریسم سلامت هستید، امکانات بی‌نظیری را طبیعت هاوایی برایتان در نظر گرفته‌است. به عنوان مثال می‌توانید از پیاده‌روی، غواصی و یوگا در ساحل‌های تکرارنشدنی هاوایی استفاده کنید. اگر هاوایی را به عنوان مقصد گردشگری‌تان انتخاب می‌کنید، یادتان باشد سفر به جزیره ماویی (Maui) را از دست ندهید. در این جزیره امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای برای گردشگران سلامت تدارک دیده شده‌است که یکی از بهترین آنها استراحتگاه‌های لوکس و مجهزی است که به‌منظور بازیابی قوای جسمی و روحی ساخته شده‌اند. در آنجا سالن‌هایی بی‌نظیر برای ماساژ وجود دارد که هر گردشگری را ترغیب به استفاده می‌کند.

هاوایی و اقلیم گرمش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استفاده از خواص درمانی طبیعت خواهد بود. اگر شما باشید این جزیره را برای سفرتان انتخاب نمی‌کنید؟

کاستاریکا؛ کشوری پر از خواص معدنی

costa rica mineral springs

بدون‌شک تاکنون درباره سفر به کشورهای مختلفی فکر کرده‌اید. در این بین ممکن است نام کاستاریکا حتی برای یکبار هم به ذهنتان خطور نکرده باشد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، باید بگوییم سخت در اشتباهید! چراکه کاستاریکا یکی از بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در جهان است. عوامل زیادی دست به دست هم داده‌اند تا این کشور به یکی از مقاصد محبوب گردشگران برای رسیدن به سلامت جسم و جان تبدیل شود. از جمله این عوامل می‌توان به آب و هوای گرم این کشور اشاره کرد.

سواحل گرم کاستاریکا در تمام طول سال پذیرای گردشگران هستند و امکانات فوق‌العاده‌ای را برای گردشگری سلامت فراهم کرده‌اند. اگر به این قصد به کاستاریکا سفر می‌کنید، حتماً استراحتگاه Tabacon Grand Spa Thermal را امتحان کنید. این استراحتگاه در نزدیکی مرکز آتشفشان آریزونا واقع شده‌ است. به همین سبب چشمه‌های معدنی فوق‌العاده‌ای دارد که با خواص شفابخش خود به گردشگران خدمات می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم تجربه منحصر به فرد گشت‌وگذار و بازیابی سلامت خود در کاستاریکا را از دست ندهید.

نیوزلند؛ ماساژ لوکس و برنامه‌های بهداشتی

نیوزلند انتخاب دیگری از میان بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در جهان است که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران را میزبانی می‌کند. نیوزلند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که به قصد بازیابی سلامت سفر می‌کنند. جنگل‌ها، دره‌ها و طبیعت بی‌نظیر این کشور خدمات گردشگری سلامت را تاحدود زیادی برای گردشگران فراهم کرده‌‌اند. در این بین می‌توانید از استراحتگاه پنج‌ستاره و لوکس Millbrook در Queenstown استفاده کنید. این استراحتگاه در مکانی روستایی واقع شده ‌است و با مساحت 500 هکتاری‌اش، انتظار گردشگران را می‌کشد. استفاده از سالن‌های لوکس ماساژ با منوهای درمانی فوق‌العاده‌شان در این استراحتگاه، یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید در این سفر برای تحقق اهدافتان انجام دهید.

ایتالیا و آب و هوای درمانی‌اش

ایتالیا از بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در جهان است که سالانه افراد زیادی را تنها به‌منظور ارائه خدماتی در حوزه سلامتی میزبانی می‌کند. مهمترین دلیلی که مسافران از ایتالیا به‌عنوان مقصدی برای گردشگری سلامت استفاده می‌کنند، آب و هوای فوق‌العاده و مدیترانه‌ای آن است. بدین منظور می‌توانید از استراحتگاه Adler Thermae Spa برای استفاده از امکانات درمانی و گردشگری آن استفاده کنید. در کنار این استراحتگاه، جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده‌ای جود دارد که می‌توانند خدمات توریسم درمانی را به‌طور کامل به شما ارائه دهند. به‌عنوان مثال امکان یک پیاده‌روی 125 مایلی در مسیری جذاب برایتان تدارک دیده شده ‌است.

بریتیش کلمبیا و طبیعت اعجاز برانگیزش

nature of british columbia

اگر به دنبال طبیعتی بکر و ناب هستید که از آن برای سلامت روحتان استفاده کنید، بدون‌شک پیشنهاد ما به شما بریتیش کلمبیا است. بریتیش کلمبیا رهایی در طبیعت را برایتان رقم می‌زند. به‌عنوان مثال می‌توانید لحظاتی فوق‌العاده و تکرارنشدنی را در حیات‌وحش و جنگل‌های سرسبز این کشور تجربه کنید. افرادی هم که می‌خواهند در کنار تغذیه روحشان، تحرک فیزیکی خود را بالا ببرند، می‌توانند در این جنگل‌ها کوهپیمایی در مسیر Trek Lodge را تجربه کنند.

بریتیش کلمبیا پکیجی کامل از گردشگری سلامت را به گردشگران ارائه می‌دهد. در این کشور برنامه‌های متنوع و فشرده‌ای مانند کاهش وزن، درمان با ماساژ، درمان با یوگا و … به گردشگران داده می‌شود. اگر اهل یوگا هستید و از به آرامش رسیدن در طبیعت زیبا لذت می‌برید، این کشور مراکزی متناسب با یوگا با منظره‌هایی از طبیعت در اختیارتان قرار می‌دهد.

بالی و مناظر رؤیایی‌اش

یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای گردشگری سلامت، محیط و طبیعت بی‌نظیر بالی است. طبیعت بالی به قدری زیبا است که گردشگران را به وجد می‌آورد. در سفر به بالی، روحتان را تغذیه می‌کنید و با حضور در استراحتگاه‌ها و مراکز شفابخش، گردشگری سلامت را برای خودتان معنا می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به بالی حتماً بازدید از Fivelements Puri Ahimsa را در برنامه‌تان قرار دهید. این مکان فضایی شفابخش است که امکان سازگاری با محیط را برای شما فراهم می‌کند. در این مکان همچنین می‌توانید از تمرینات یوگا استفاده کنید و فرصت یادگیری ورزش‌هایی رزمی را در فضایی فوق‌العاده به خودتان هدیه بدهید.

کالیفرنیا و چشم‌اندازهای شفابخش

با کمی جست‌وجو درباره کالیفرنیا متوجه خواهید شد یکی از بارزترین ویژگی‌های این ایالت، چشم‌اندازهای بی‌نظیر آن است. مراکز زیادی در این ایالت از شما برای اهداف گردشگری سلامتتان پذیرایی می‌کنند. به‌عنوان مثال در این ایالت می‌توانید در مهمان‌خانه و سالن ماساژ Ojai Valley اقامت داشته باشید. در این سالن علاوه بر لذت‌بردن از مناظر طبیعی می‌توانید کارهای درمانی را به‌طور کامل انجام دهید.

اسپانیا و آرامش عمیقش

از بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در ایران می‌توان به کشور اسپانیا اشاره کرد. اگر وجود و درونتان نیاز به آرامش و بودن در مکانی آرام دارد، یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما کشور اسپانیا است. در این کشور می‌توانید از سالن اختصاصی سلامت SHA استفاده کنید. این سالن که در سواحل شرقی واقع شده، اولین سالن ماساژ ماکروبیوتیک جهان را به وجود آورده‌ است که می‌توانید آن را تجربه کنید. همچنین در این مرکز امکان انواع درمان‌های ترکیبی و آموزش‌هایی برای تغذیه سالم فراهم شده ‌است.

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که می‌خواهند از مزیت‌های شگفت‌انگیز سفر برای سلامت جسم و روح خود استفاده کنند، کدام یک از بهترین مقصدهای گردشگری سلامت را انتخاب می‌کنید؟ می‌توانید در بخش نظرات، دلیل انتخاب خود را با ما و دیگر خوانندگان یوتراوز به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز