ورود
health and medical tourism  
سفر به نیت درمان

مقصدهای ایده‌آل برای توریسم پزشکی

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

گردشگری پزشکی این روزها به سرعت در حال گسترش است. تاکنون کشورهای زیادی در زمینه ارائه خدمات پزشکی و مراقبت‌های درمانی، اقدامات مناسبی انجام داده‌اند. این اقدامات می‌تواند شامل اقداماتی ساده مانند دندانپزشکی باشد تا جراحی‌های سنگین و تخصصی قلب، پیوند اعضا و حتی جراحی‌های زیبایی.

گردشگری پزشکی یا توریسم درمانی (Medical Tourism) مسافرتی است که به قصد استفاده از خدمات پزشکی و درمان بیماری‌های مختلف انجام می‌شود. گردشگری پزشکی در حقیقت سفری است که برای انجام انواع اقدامات پزشکی صورت می‌گیرد. در این نوع سفر، مقصدهای مختلف خدمات خاص پزشکی و مراقبتی را به شیوه‌ای منحصربفرد و با کیفیتی بالا ارائه می‌دهند تا به این طریق گردشگران را از کشورهای جهان به خود جذب کنند. زمانی‌که تصمیم می‌گیرید به قصد درمان یا استفاده از خدمات پزشکی یک کشور به آن سفر کنید، در حال بهره‌بردن از مزیت‌های توریسم درمانی هستید. ممکن است با خودتان فکر کنید این خدمات تنها به بیماری‌ها و مشکلات حاد ختم می‌شود. اما اصلاً چنین نیست، گاهی این خدمات می‌تواند شامل جراحی‌های زیبایی یا حتی خدمات دندان‌پزشکی باشد. به‌طورکلی مقصدهایی در ارائه خدمات توریسم درمانی موفق هستند که علاوه‌بر ارائه خدمات پزشکی و درمانی در حد وسیع و باکیفت عالی از زیرساخت‌های اقامتی و پذیرایی به نسبت خوبی هم بهره‌مند باشند تا گردشگران را به منظور درمان بیماری‌ها، استراحت، تفریح و گشت‌وگذار به خود جذب کنند. در ادامه یوتراوز قصد دارد «8 مقصد ایده‌آل در جهان برای خدمات توریسم پزشکی» را به شما معرفی کند.

کشورهای پرتقاضا برای استفاده از خدمات توریسم پزشکی:

  • تایلند، یک مقصد خوب برای جراحی پلاستیک
  • مالزی، مقصدی برای درماتولوژی
  • آلمان، مقصدی برای سرطان‌شناسی
  • کشورهای کاستاریکا و مکزیک، مقصدهایی برای خدمات دندان‌پزشکی
  • ترکیه، مقصدی برای جراحی‌های زیبایی و چشم‌پزشکی
  • امارات متحده‌ی عربی، مقصدی برای جراحی چاقی
  • مجارستان، مقصدی برای خدمات دندان‌پزشکی

تایلند، یک مقصد خوب برای جراحی پلاستیک

Health tourism in Thailand

تایلند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای انجام جراحی پلاستیک است. اما محبوبیت این کشور در زمینه جراحی پلاستیک برای چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، مسائل اقتصادی! تایلند یکی از مقرون به صرفه‌ترین کشورهای دنیا است که افراد زیادی به قصد استفاده از خدمات پزشکی به آن سفر می‌کنند. برای اینکه این موضوع برایتان ملموس‌تر باشد، جالب است بدانید هزینه‌های درمانی تایلند، حدود 40 تا 60 درصد از کشورهایی مانند بریتانیا و آمریکا کمتر است. بیشتر توریست‌هایی که به این کشور سفر می‌کنند از جنوب شرقی آسیا هستند. تایلند علاوه بر جراحی پلاستیک، خدمات درمانی دیگری مانند طب سنتی تایلندی، دندان‌پزشکی و جراحی‌های زیبایی هم برای گردشگران انجام می‌دهد و به همین دلیل است که در بین متقاضیان توریسم پزشکی محبوبیت و شهرت بالایی دارد.

مالزی، مقصدی برای درماتولوژی

مالزی یکی از محبوب‌ترین و بهترین مقصدهای گردشگری پزشکی در دنیا است. توریست‌های زیادی این کشور را برای انجام خدمات درمانی و اقدامات پزشکی خود انتخاب می‌کنند. از جمله مهمترین گردشگران خدمات پزشکی در مالزی باید به شهروندان کشورهای خاورمیانه، آسیا، استرالیا و بریتانیا اشاره کرد. جالب است بدانید هر سال حدود 12 هزار آمریکایی نیز برای انجام انواع خدمات درمانی و پزشکی به مالزی سفر می‌کنند. اما خدمات پزشکی مالزی شامل چه مواردی هستند؟
گردشگران برای انجام خدمات متنوعی مانند درمان انواع بیماری‌های پوستی، سرطان‌ها، لقاح آزمایشگاهی، جراحی‌های عمومی و کارهای پزشکی زنان و … به این کشور سفر می‌کنند. آیا هرکدام این موارد نیاز شما هم است؟ اگر پاسخ مثبت است پس باید بگوییم مالزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما است.

آلمان، مقصدی برای سرطان‌شناسی

آلمان یکی از بهترین کشورها برای تشخیص و درمان انواع سرطان‌ها است. آلمان از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در مباحث تحقیقاتی مربوط به انواع سرطان است و مراکز درمانی متعدد آن، آماده‌اند تا به گردشگران متقاضی خدمات پزشکی کمک کنند. افراد زیادی از سرتاسر دنیا به خصوص از کشورهایی که امکانات درمان سرطان را ندارند، به این کشور سفر می‌کنند. بیمارستان‌های تخصصی در شهرهای برلین، هامبورگ، مونیخ و دورتموند آماده ارائه خدمات به گردشگران هستند. آلمان در صدور ویزای پزشکی هم یکی از مقصدهای فعال به‌شمار می‌رود.

کشورهای کاستاریکا و مکزیک، مقصدهایی برای خدمات دندان‌پزشکی

health tourism in costa rica and mexico

کشور کاستاریکا را به‌عنوان یکی از بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در جهان می‌شناسند. سفر به این کشور نه تنها به آرامش روحتان، بلکه به درمان انواع بیماری‌های جسمی‌تان هم کمک می‌کند. خدمات پزشکی که در این کشور ارائه می‌شود شامل جراحی‌های زیبایی، ارتوپدی، کارهای مربوط به پزشکی زنان و دندانپزشکی است. جالب است بدانید سیستم سلامت کاستاریکا، رتبه بهتری نسبت به آمریکا دارد، اما هزینه‌های کمتری را بر دوش مردم می‌گذارد. این کشور در ارائه خدمات دندان‌پزشکی یکی از مقصدهای ایده‌آل برای گردشگران است.

مکزیک هم از دیگر کشورهایی است که برای انجام انواع خدمات دندانپزشکی، می‌تواند به شما کمک کند. مکزیک دارای کلینیک‌های پزشکی بسیار تخصصی است که غالبا متعلق به بیمارستان‌ها و شرکت‌های آمریکایی هستند. در حال‌حاضر مکزیک دارای هفت بیمارستان است که مجوز JCI دارند. این مجوز به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اعطا می‌شود که استانداردهای لازم برای خدمات توریسم پزشکی را دریافت کرده‌اند. بیشتر گردشگرانی که به مکزیک سفر می‌کنند، از آمریکا و کانادا هستند و به‌منظور انجام خدمات دندانپزشکی به آنجا سفر می‌کنند. علاوه بر خدمات دندان‌پزشکی خدمات دیگری مانند جراحی‌های عمومی و جراحی مربوط به درمان چاقی هم در این کشور ارائه می‌شود. اگر شرایط سفر به این کشورها را داشته باشید، کاستاریکا یا مکزیک را انتخاب می‌کنید؟

ترکیه، مقصدی برای جراحی‌های زیبایی و چشم پزشکی

کشور ترکیه خدمات درمانی فوق‌العاده‌ای در زمینه جراحی‌های زیبایی و مشکلات مربوط به چشم را در سطح بسیار بالایی ارائه می‌دهد. به همین سبب همه ساله تعداد زیادی گردشگر از کشورهای استرالیا، یونان، ایران، عراق، سوریه، هلند و … به این کشور سفر می‌کنند. گزارش‌ها نشان داده‌است، حدود 32 درصد بیماران این کشور را گردشگران بین‌المللی تشکیل می‌دهند. انواع خدمات پزشکی در این کشور انجام می‌شود اما در سال‌های اخیر خدمات چشم پزشکی و جراحی‌های زیبایی بسیار محبوب شده‌اند. ترکیه به دلیل داشتن زیرساخت‌های گردشگری بسیار خوب و باکیفیت یکی از بهترین مقصدهای توریسم درمانی در همسایگی ایران است.

امارات متحده‌ی عربی، مقصدی برای جراحی چاقی

امارات در سال‌های اخیر توانسته ‌است جایگاه خوبی را در زمینه ارائه خدمات پزشکی بدست آورد. به همین دلیل گردشگران زیادی از کشورهایی مانند آمریکا، بریتانیا، روسیه، آفریقای جنوبی و چین بدین منظور به این کشور سفر می‌کنند. خدمات محبوب گردشکران در این سفر انواع جراحی‌های مربوط به درمان چاقی، جراحی‌های رایج پلاستیک، ارتوپدی، دندانپزشکی و مراقبت از پوست و … است.

مجارستان، مقصدی برای خدمات دندانپزشکی

مجارستان کشوری است که در زمینه درمان‌های طبیعی مانند استفاده از چشمه‌های آبگرم، آب‌های معدنی و انواع اسپا بسیار خوش درخشیده‌است! از این کشور می‌توانیم به‌عنوان یکی از بهترین مقصدهای گردشگری سلامت در جهان یاد کنیم. اما چرا این کشور را برای خدمات توریسم پزشکی هم معرفی کردیم؟ بنابرگزارشات، بیش از 80 درصد بیماران کلینیک‌های دندانپزشکی این کشور را گردشگران تشکیل می‌دهند. اگر به دنبال انجام بهترین خدمات دندانپزشکی هستید، بدون شک مجارستان از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود.

سخن آخر:

گردشگری سلامت و توریسم پزشکی از انواع بسیار مهم و حساس در صنعت گردشگری هستند چراکه با جان افراد و سلامت گردشگران سر و کار دارند. بنابراین تنها پیشرفت ظاهری یک کشور نمی‌تواند اثباتی برای کیفیت بالای انواع خدمات پزشکی و درمانی در آن باشد. اگر به قصد درمان سفر می‌کنید، برای انتخاب مقصد خود حساسیت زیادی به خرج دهید و تحقیقات زیادی در این زمینه انجام دهید. به علاوه‌ی اینکه در کشور خودمان نیز انواع خدمات پزشکی در سطح کیفی بسیار خوبی انجام می‌شود. به هرحال اگر تجربه‌ای در خصوص سفر با نیت خدمات پزشکی و درمانی داشته‌اید، آن را با خوانندگان یوتراوز در میان بگذارید.

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز