ورود
Dubai Sports Festivals
جشنواره‌های ورزشی دبی فرصتی برای جذب گردشگران بین‌المللی

هیجان شرکت در جشنواره‌های ورزشی دبی

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

رویدادهای ورزشی همیشه فرصتی بوده‌اند تا گردشگران بین‌المللی را جذب یک مقصد کنند. بعضی شهرهای بزرگ جهان برای میزبانی جشنواره‌های ورزشی، برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام می‌دهند و هزینه‌های گزافی می‌پردازند.

جشنواره‌های ورزشی دبی یکی از شگردهای این مقصد محبوب در همسایگی ما برای جذب گردشگران بوده است. باید هم، چنین باشد چراکه امارات برای جذب گردشگران بین‌المللی از هیچ تلاشی بازنایستاده و هر خلائی از جذابیت‌های طبیعی و تاریخی در مقایسه با همسایگان خود داشته را، در قالب رویدادها و جشنواره‌های مختلف جبران کرده است. در ادامه یوتراوز قصد دارد 3 رویداد مهم ورزشی در دبی را به شما معرفی کند. با ما همراه شوید.

آنچه درباره جشنواره‌های ورزشی دبی می‌خوانید:

مسابقات ماراتن دبی

Dubai Marathon

ماراتن دبی به‌عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین جشنواره‌های امارات همه‌ساله کانون گردهمایی ورزشکاران و ورزش دوستان بسیاری از امارات و دیگر کشورهای دنیا است. این رویداد در چند سطح برگزار می‌شود به‌طوری‌که برای هر سن و جنسیتی برنامه مخصوصی در نظر گرفته‌شده است.

تاریخچه و جزئیات برگزاری

شهر دبی تنها به معماری مدرن و مراکز تجاری و بازرگانی محدود نمی‌شود، بلکه جشنواره‌های تفریحی و هیجان‌انگیز مختلفی ازجمله ماراتن دبی را میزبانی می‌کند، که در کنار شناساندن هرچه بیشتر این شهر و کشور امارات به جهانیان، به افزایش جذب گردشگر و رونق اقتصادی بیشتر آن کمک می‌کند.
ماراتن دبی از سال 2000 همه‌ساله برگزار می‌شود و سه مسابقه کاملا مجزا در مسافت‌های 4 کیلومتر، 10 کیلومتر و 50 کیلومتر را در برمی‌گیرد. هریک از بخش‌های مسابقه در ساعت‌های مختلفی آغاز می‌شود. جالب است بدانید ماراتن 55 کیلومتری در دو ساعت مختلف برای ورزشکاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای برگزار می‌شود که به ترتیب در ساعات 6 و 7 صبح آغاز می‌شود.
مسابقه دو 10 کیلومتر در ساعت 8:15 و مسابقه تفریحی دو 4 کیلومتر در ساعت 11 شروع می‌شود. شرکت در ماراتن دبی ورودی ناچیزی دارد که در موقع ثبت‌نام در سایت مسابقه می‌پردازید. با پرداخت این مبلغ در کاره‌ای خیریه نیز شریک خواهید شد، زیرا ماراتن دبی یک رویداد خیریه‌ای نیز به‌حساب می‌آید. این رویداد با اهدای جوایز ارزشمندی به برندگان که درمجموع به یک‌میلیون دلار می‌رسد، ثروتمندترین مسابقه ماراتن دنیا است. جالب است بدانید 250000 دلار از مجموع یک‌میلیون دلار به نفر اول ماراتن حرفه‌ای‌ها تعلق می‌گیرد، البته جایزه برنده هر بخش آن‌قدر بالا است که انگیزه ورزشکاران را چند برابر کند.

زمان و محل برگزاری

رویداد جذاب و هیجان‌انگیز ماراتن دبی همه‌ساله در ماه ژانویه برگزار می‌شود. برگزاری این مسابقه در فصل زمستان که هوا خنک است مزیت بسیار خوبی به شمار می‌رود زیرا ورزش و دویدن در هوای خنک به حفظ انرژی ورزشکاران و کسب رکوردهای بهتر کمک می‌کند. محل برگزاری مسابقه «مدینه جمیرا» یا شهر زیبا است به‌طوری‌که نقطه آغاز و پایان مسابقه ماراتن و دو ده کیلومتر «خیابان ام‌صوقیم»، روبروی مدینه جمیرا در سایه «برج نمادین العرب» است. هر دو مسابقه از منتهی‌الیه خیابان ام‌صقیم در مدینه جمیرا شروع می‌شود. نقطه شروع دوی تفریحی 4 کیلومتر نیز در خیابان ام‌صقیم در السفوه روبروی مدینه جمیرا است.

مسابقات جام جهانی اسب‌دوانی دبی

Dubai World Cup

حاکمان امارات برای جذب گردشگر و شناساندن فرهنگ این کشور در سطح جهان، همه‌ساله جشنواره‌ها و مسابقات جذابی را برگزار می‌کنند که «مسابقات جام جهانی اسب‌دوانی دبی» ازجمله آن‌ها است. این مسابقات با مجموع 12 میلیون دلار جایزه، بزرگ‌ترین جوایز مسابقات اسب‌دوانی دنیا را به خود اختصاص داده است و همه‌ساله ورزشکاران و نیز گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

تاریخچه، زمان و مکان برگزاری

شهر مدرن و زیبای دبی، با ساختمان‌های شگفت‌انگیز و معماری فوق مدرن، همه‌ساله میزبان مسابقات جام جهانی اسب‌دوانی است، که با استقبال گردشگران و اسب‌سواران بسیاری از گوشه‌کنار دنیا همراه است. مسابقات جام جهانی اسب‌دوانی دبی، مسابقات جذاب و هیجان‌انگیزی است بین اسب‌های تروبرد که همه‌ساله از سال 1996 در مکانی به نام «میدان» که در عربی به معنای محل جمع شدن افراد و مسابقه دادن، نوعی محل ملاقات، است، در شهر دبی برگزار می‌شود.
این مسابقات تحت نظر کانون مسابقات امارات اداره می‌شود و شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، نخست‌وزیر و نائب رئیس امارات متحده عربی و حاکم دبی، بنیان‌گذار آن است. مسابقات اسب‌دوانی دبی در 9 بخش مجزا برگزار می‌شود که ازاین‌بین 8 بخش به اسب‌های تروبرد و یک بخش باقیمانده به مسابقات اسب‌های اصیل عربی اختصاص دارد. مسابقات جام جهانی دبی در آخرین یکشنبه از ماه مارس برگزار می‌شود و با مراسم‌های جانبی مختلفی که از چند روز قبل از مسابقات آغاز می‌شوند ازجمله برنامه «صبحانه با ستاره‌ها» همراه است. جالب است بدانید ورزشکارانی از سرتاسر دنیا در این مسابقات شرکت می‌کنند و کل مسابقات در بیش از 200 کشور دنیا پخش تلویزیونی دارد که یک ونیم تا دو میلیون بیننده را پای تلویزیون میخکوب می‌کند.

نگاهی به این مسابقات از دریچه‌ای دیگر

مسابقات جام جهانی اسب‌دوانی دبی در چند سال اخیر با شرط‌بندی نیز همراه بوده و مسابقات شرط‌بندی قبل از مسابقات اصلی برگزار می‌شود. این وجه مسابقات می‌تواند برای برخی بسیار جذاب و برای برخی دیگر همراه با نکوهش باشد. از این بحث که بگذریم، به‌طورکلی این مسابقات در سطح دنیا برگزار می‌شود و به رشد، ایجاد حس مثبت و پاداش دادن به ورزشکاران مشتاقی که بی‌صبرانه برای شرکت در آن تلاش می‌کنند و تماشاگرانی که لذت و هیجان تماشای آن را هرگز از یاد نخواهند برد، تداوم داشته است. همچنین برگزاری این مسابقات به ارتقاء صنعت گردشگری، افزایش رونق اقتصادی و شناساندن فرهنگ و میهمان‌نوازی اماراتی‌ها به مردم جهان نیز کمک شایانی می‌کند.

مسابقات گلف امگا دیزرت کلاسیک دبی

Omega Dubai Desert Classic

حاکمان امارات با برپایی جشنواره‌ها و رویدادهای متنوعی در کنار شناساندن هرچه بهتر این کشور به جهانیان، به جذب گردشگر و رونق اقتصادی بیشتر آن‌هم کمک شایانی می‌کنند. مسابقات گلف امگا دیزرت کلاسیک ازجمله جشنواره‌های ورزشی امارات است که در شهر دبی برگزار می‌شود و ورزشکاران و ورزش دوستان بسیاری از گوشه‌کنار دنیا را به خود جذب می‌کند.

تاریخچه و نحوه برگزاری

مسابقات گلف امگا دیزرت کلاسیک در سال 1989 میلادی که تور گلف اروپا برای اولین بار پا به خاورمیانه گذاشت، متولدشده و تا به امسال 31 دوره متوالی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این مسابقات ازنظر مدت‌زمان برگزاری و گلف بازان مشهوری که در آن شرکت می‌کنند، مهم‌ترین تورنمنت گلف خاورمیانه است و از زمان تأسیس تا به امروز 24 برنده مختلف از 13 کشور دنیا را به خود دیده است.
جایگاه بالای این مسابقات در رتبه‌بندی جهانی و نیز جوایزی به ارزش 3.25 میلیون دلار، گلف‌بازان مطرح دنیا را به شرکت در آن تشویق می‌کند. مسابقات گلف امگا دیزرت کلاسیک همه‌ساله از 23 تا 26 ژانویه به مدت چهار روز از ساعت 6 تا 18 در زمین مجلس کلوپ گلف امارات در دبی برگزار می‌شود. گلف‌بازان و علاقه‌مندان به این ورزش بایستی برای شرکت در این مسابقه بلیت تهیه کنند که از چند ماه قبل اینترنتی به فروش می‌رسد.

برنامه‌های جانبی

رویداد گلف امگا دیزرت کلاسیک دبی تنها به مسابقه محدود نمی‌شود و از بین جشنواره‌های ورزشی دبی جزو بهترین‌ها است که با برنامه‌های جذاب همراه با برگزاری مسابقات برپا می‌شود و با دنیایی از تفریح و سرگرمی به استقبال شما می‌آید. قبل از آغاز مسابقات، موسکات (شخصیت مسابقه)‌های آن در نقاط مهم شهر نصب می‌شود و حال‌وهوای مسابقات سرتاسر شهر را فرامی‌گیرد، به‌طوری‌که هرجایی از دبی که باشید بوی گلف و شور و حال یک جشنواره هیجان‌انگیز را حس خواهید کرد.
کلوپ کودک با برنامه‌ها و بازی‌های متنوعی به استقبال کودکان می‌رود و ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم خواهد کرد. علاوه بر این، سرگرمی‌ها و تفریحات خانوادگی متنوعی ازجمله شترسواری، مسابقات قایق‌رانی کنترل از راه دور و دیگر فعالیت‌های ورزشی جمع خانوادگی‌تان را پرشورتر خواهد کرد. خبر خوش برای غذا دوستان این‌که انواع غذاها و نوشیدنی‌های محلی و بین‌المللی در دکه‌های معتبرترین برندها و با حضور آشپزهای معروف بین‌المللی بخش مهمی از این جشنواره بزرگ ورزشی را تشکیل می‌دهد.
هنر و آثار هنری نیز که علاقه‌مندان بسیاری دارد، در این جشنواره ازنظر دور نمانده و مرکز هنر جهانی دبی با استفاده از این فرصت نمایشگاه بزرگی از هنر و صنایع‌دستی که به‌نوعی می‌توان گفت برنامه‌های مسابقه را کامل می‌کند، را برپا می‌کند که با استقبال شرکت‌کننده بوده و بهترین گزینه برای خرید یادگاری و سوغات این مسابقات است.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز