ورود
Pordarom Eco-Lodge Tonekabon

اقامتگاه بومگردی پرداروم کجاست؟

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم یکی دیگر از گزینه‌های بوم‌گردی در استان مازندران است که در دل جنگل‌های شمال کشورمان قرار دارد. اطراف این اقامتگاه بوم‌گردی را باغ‌های چای و شالیزارهای برنج محاصره کرده‌اند که به‌واسطه آن فضای سرسبز دل‌نشینی در اطراف پرداروم ایجادشده ‌است به‌طوری‌که هر گردشگری دوست دارد ساعت‌ها در اطراف این اقامتگاه قدم بزند و از طبیعت چشم‌نواز شمال کشورمان دیدن کند.

اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم در استان مازندران، شهرستان تنکابن، روستای گرماپشته واقع‌شده ‌است و در هر فصل، گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری را میزبانی می‌کند. فضای سرسبز و طبیعت خوش آب‌وهوای پرداروم اولین ویژگی است که نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند. شما می‌توانید برای تعطیلات خود به تنکابن سفر کنید و در اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم ساکن شوید و لحظات لذت‌بخشی را به‌دوراز شلوغی و هیاهوی شهرهای بزرگ در آن سپری کنید. در این مقاله با یوتراوز همراه شوید تا شمارا به اقامتی به‌یادماندنی در تنکابن دعوت کنیم.

آشنایی با اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم تنکابن

درباره‌ی روستای گرماپشته در تنکابن

Garma Poshteh village

روستای گرماپشته در شهرستان تنکابن بر دامنه کوهستان پوشیده از جنگل قرار دارد. این روستای زیبا در خود باغ‌های چای و شالیزارهای برنج را جای‌داده ‌است، زنان و مردان محلی گرماپشته عموما در مزارع چای و شالیزارها کار می‌کنند. این روستای زیبا در دل جنگل قرار دارد به همین دلیل بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان برای تجربه سبک زندگی بومی و «فرهنگ بومی مازندران» و بهره‌مندی از طبیعت سرسبز جنگل‌های هیرکانی به آن سفر می‌کنند.

حال‌وهوای اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم تنکابن

در خانه قدیمی پرداروم زندگی روستایی آن‌هم به سبک شمالی‌ها را تجربه می‌کنید. این اقامتگاه بوم‌گردی به سبک خانه‌های شمالی از خشت و آجر ساخته‌شده و سقف شیروانی آن از دوردست‌ها توجه هر گردشگری را جلب می‌کند. قدمت این خانه به 100 سال پیش بازمی‌گردد که بعد از بازسازی‌های لازم فعالیت خود را به‌عنوان یک مجموعه بوم‌گردی و گردشگری از شهریورماه سال 1396 شروع کرده است.
فضای طبیعی خانه حس خوبی در شما ایجاد می‌کند و لحظات خاطره‌انگیزی در این خانه‌ چوبی انتظارتان را می‌کشد. این اقامتگاه بوم‌گردی امکانات لازم و کافی را برای رفاه گردشگران داخلی و خارجی فراهم کرده است تا اوقات خوشی را در این خانه برای خود رقم بزنند.طبیعت سرسبز اطراف اقامتگاه هم که بر روی تپه‌های جنگی واقع‌شده، ویژگی خاص آن است که نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند و هرکسی وارد این روستا می‌شود، دوست دارد شب را در این خانه‌ چوبی در دل جنگل به صبح برساند. این اقامتگاه بوم‌گردی در مساحتی حدود 20000 مترمربع، در دل جنگل‌های سرسبز هیرکانی ساخته‌شده است و دورتادور آن را باغ‌های چای فراگرفته‌اند.

موقعیت مکانی اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم تنکابن

روستای گرماپشته در استان مازندران، در فاصله 8 کیلومتری شهرستان تنکابن (شهسوار) واقع شده‌ است. اگر ساکن تهران یا یکی از شهرهای استان مازندران هستید، می‌توانید به‌راحتی با اتومبیل شخصی خود برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم بروید. این روستای زیبا که بر روی شیب کوه‌های پوشیده از درختان جنگلی هیرکانی واقع شده‌است، آب‌وهوای بسیار مطلوبی دارد. وقتی به سمت آن حرکت می‌کنید، در نگاه اول باغ‌های چای و شالیزارهای برنج‌ اطراف توجه‌تان را به خود جلب می‌کنید به‌طوری‌که دوست دارید ساعت‌ها در طول روز را میان این درختان سرسبز و باغ‌های خوش عطر چای قدم بزنید.

مسیر دسترسی به اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم تنکابن

لازم است به شما گردشگران و طبیعت‌گردان عزیز بگوییم که برای رسیدن به اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم باید خود را برای یک پیاده‌روی درست‌وحسابی آماده کنید. همان‌طور که گفتیم این اقامتگاه بوم‌گردی در بالای تپه‌ای واقع‌شده است و برای رسیدن به آن باید از یک مسیر جنگلی 500 متری با شیب 40 درجه عبور کنید. مسیر پیاده‌روی کمی طولانی است، شاید حتی نیاز باشد که در طول مسیر کمی توقف کنید، نفسی تازه کنید و سپس ادامه دهید.
اگر قصد دارید از تهران به پرداروم بروید باید با اتومبیل خود مسافتی حدود 259 کیلومتر را در 5 ساعت و 34 دقیقه طی کنید. اگر به تنکابن سفر کردید، می‌توانید مسافتی حدود 13 کیلومتر را در 25 دقیقه طی کنید تا به اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم برسید.روش دیگر برای رسیدن به این اقامتگاه این است که با هواپیما راهی رامسر شوید، در فرودگاه سوار تاکسی شوید و بعد از طی مسافتی حدود 33 کیلومتر به پرداروم برسید. یک راه دیگر این است که با قطار به ساری بروید و از راه‌آهن ساری سوار تاکسی شوید و مسافتی حدود 234 کیلومتر را در 4 ساعت و 15 دقیقه طی کنید تا به این اقامتگاه برسید.

اتاق‌های اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم

Pardarum eco-lodge rooms

اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم شامل دو کلبه کاه‌گلی است و درمجموع ظرفیت پذیرایی از 25 گردشگر را دارد. در این مجموعه 3 اتاق را برای پذیرایی از گردشگران فراهم کرده‌اند که این 3 اتاق شامل کلبه‌های پدر، امید و کلبه‌ای مخصوص تورها است. ظرفیت کلبه پدر 7 نفر، ظرفت کلبه امید 3 نفر و کلبه ویژه تورها حدود 15 نفر است. لازم است بگوییم اتاق‌های این مجموعه بوم‌گردی فقط دارای سرویس کف‌خواب هستند. پس کیسه خواب و لوازم سفر را فراموش نکنید.

امکانات و خدمات اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم تنکابن

 • اتاق‌ها دارای سرویس کف‌خواب، سیستم گرمایشی (بخاری ‌هیزمی) و سیستم سرمایشی هستند.
 • این مجموعه بوم‌گردی فاقد تلویزیون و یخچال است و اگر بخواهید از یخچال استفاده کنید باید از قبل با پرسنل مجموعه هماهنگ کنید.
 • حمام و سرویس‌بهداشتی فرنگی و ایرانی به‌صورت عمومی در محوطه اقامتگاه قرار دارد.
 • پارکینگ غیرمسقف و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی از دیگر امکانات و خدمات این اقامتگاه است. در مورد پارکینگ این مجموعه باید بگوییم از محل پارک ماشین تا ورودی اقامتگاه 350 پله وجود دارد.
 • آنتن‌دهی موبایل و خطوط ایرانسل و همراه اول در این اقامتگاه بوم‌گردی مناسب است و در بعضی از نقاط اقامتگاه می‎توانید از اینترنت ایرانسل هم استفاده کنید.
 • اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم دارای بیمه مسافر و بیمه مسئولین است و گردشگرانی که در آن اقامت می‌کنند مانند پرسنل اقامتگاه تحت پوشش بیمه هستند؛ اما برای اطمینان بهتر است صحت آن را از مدیر تور یا مدیر اقامتگاه سوال کنید.
 • در این اقامتگاه می‌توانید غذاهای محلی خوشمزه نوش جان کنید و سفارش دهید. از غذاهای محلی این مجموعه بوم‌گردی می‌توان به ماهی شکم‌پر، میرزاقاسمی، بادمجان مسما، آبگوشت کره، ماهی کولی، کباب ماهی، فسنجان محلی، دیزی همراه با گوشت گوساله، باقلاپلو، قورمه‌سبزی و... اشاره کرد. باید بدانید این غذاهای خوشمزه و لذیذ بر روی آتش پخته می‌شوند.
 • عصرانه در این مجموعه بوم‌گردی به‌صورت رایگان سرو می‌شود و شامل چای و دم‌نوش‌های آتشی است. به‌خصوص چای آتشی در بعدازظهرهای سرد پاییزی حسابی می‌چسبد. پیشنهاد می‌کنیم حتما طعم چایی‌های خوش عطر پرداروم را بچشید. چای و دمنوش به همراه کیک برای گردشگران سرو می‌شود.
 • یکی دیگر از خدمات ویژه پرداروم این است که به درخواست گردشگران جشن‌های شبانه دور آتش به همراه نوازنده و خواننده محلی برگزار می‌شود تا لحظات شیرینی را گردشگران در اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم داشته باشند؛ اما برای آن منظور باید با مدیریت اقامتگاه هماهنگی لازم را انجام دهید.

قوانین و مقررات اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم تنکابن

 • اقامت برای کودکان کمتر از 4 سال رایگان است و کودکان 4 تا 10 سال به‌صورت نیم بهاء محاسبه می‌شوند.
 • زمان تحویل اتاق ساعت 14 و زمان تخلیه اتاق ساعت 12 است.
 • پذیرش خانم‌ها تنها با ارائه مدارک شناسایی معتبر امکان‌پذیر است.

دیدنی‌های اطراف اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم تنکابن

Nature around Pardarum eco-lodge

در اطراف این اقامتگاه بوم‌گردی جاذبه‌های طبیعی زیادی وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم حتما به آن‌ها سری بزنید و از طبیعت سرسبز اطرافتان نهایت لذت را ببرید. از جاذبه‌های طبیعی شهر تنکابن و اطراف اقامتگاه می‌توان به پل چشمه ‌کیله، دشت دریا سر، آبشار سنگ بن‌چشمه، قلعه مارکوه، مرداب نشتارود، آبگرم فلکده، جنگل دالخانی، آبشار تودارک و دریاچه سد میجران اشاره کرد.
از دیگر جاذبه‌های تاریخی این منطقه می‌توان به مدرسه پهلوی و خانه حاج‌ خلیلی اشاره کرد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از مکان‌های دیدنی تنکابن غافل نشوید و حتما به موزه مردم‌شناسی، موزه گیاهان دریایی، پارک مادر، موزه خشکه‌داران و پاک کریم‌آباد سری بزنید و یک سفر خاطره‌انگیز برای خود و عزیزان‌تان رقم بزنید.

چه زمانی برای سفر به اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم مناسب است؟

استان مازندران دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد است؛ بنابراین بهترین فصل برای سفر به مازندران و اقامت در مجموعه بوم‌گردی پرداروم بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز است که هم آب‌وهوا دل‌چسب‌تر است و هم طبیعت چشم‌نوازتر. فصل بهار اوج درخشش جنگل‌های سرسبز شمال است که طبیعت دل‌چسبی را برای شما فراهم می‌کند و آرامش را به هر گردشگری هدیه می‌دهد. اگر در زمستان می‌خواهید به این اقامتگاه بوم‌گردی بروید حتما با خود لباس گرم و تجهیزات لازم سفر را ببرید.

سخن آخر

در اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم چند روزی زندگی روستایی را در دل جنگل‌های سبز شمال تجربه می‌کنید. حسی که خوابیدن در کلبه‌های چوبی پرداروم به شما می‌دهد را در هیچ کجای دیگر نمی‌توانید تجربه کنید. در این اقامتگاه بوم‌گردی لحظات آرامش بخشی برای شما فراهم شده ‎است تا چند روزی به دور از شلوغی و هیاهوی شهر باشید و به جسم و روح خود استراحت دهید و بهترین لحظات را برای خود و عزیزانتان در اقامتگاه بوم‌گردی پرداروم ثبت کنید و از هر دقیقه خود لذت ببرید.

نوشته های مشابه
 • اقامتگاه بومگردی ارگ ‌رادکان چناران

  اقامتگاه بومگردی ارگ‌ رادکان در روستای رادکان واقع ‌شده است که تا شهرستان چناران 13 کیلومتر فاصله دارد. ارگ ‌رادکان یک اقامتگاه زیبای تاریخی است که می‌توانید در آنجا به‌دوراز شلوغی شهر، آرامش واقعی را به سبک زندگی بومی تجربه کنید.

 • اقامتگاه بومگردی کنگ ‌کهن

  اقامتگاه بومگردی کنگ ‌کهن یکی دیگر از اقامتگاه‌های زیبای سنتی خراسان رضوی است. اقامتگاه کنگ‌ کهن در روستای کنگ شهرستان بینالود، شهر طرقبه در استان خراسان رضوی قرار دارد. با اقامت در کنگ ‌کهن می‌توانید زندگی سنتی را در روستای پلکانی کنگ که به ماسوله خراسان مشهور است تجربه کنید.

 • اقامتگاه بومگردی قوامیه ‌ریاب

  اقامتگاه بومگردی قوامیه‌ ریاب یا خانه علی پور فعالیت خود را بعد از بازسازی‌های لازم از فروردین‌ماه سال 1395 به‌صورت رسمی آغاز کرد و در لیست اقامتگاه‌های بومگردی خراسان رضوی قرار گرفت. این خانه بوم که در شهرستان گناباد قرار دارد، به‌نام «خانه علی‌پور» ثبت ملی شده است.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز