ورود
Behshahr Komeh Eco-lodge

اقامتگاه بوم گردی کومه بهشهر

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

اقامتگاه بومگردی کومه در دل طبیعت سرسبز شمال کشورمان در شهر زیبای بهشهر قرار دارد. اگر مقصد شما استان زیبای مازندران است و قصد دارید شب را در بهشهر بمانید، اقامتگاه بوم‌گردی کومه می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. این اقامتگاه امکانات خوبی را برای گردشگران فراهم کرده ‌است تا لحظات لذت‌بخش سفر در نوار شمالی کشورمان را به بهترین شکل تجربه کنند.

اقامتگاه بومگردی کومه به شکل کلبه‌های چوبی زیبایی است که در دل طبیعت قرار دارد و یکی از بهترین گزینه‌های تجربه‌ی سبک زندگی بومی در استان مازندران است. ساختار طبیعی این اقامتگاه بوم‌گردی اولین ویژگی است که نظر گردشگران و طبیعت‌گردان را به خود جلب می‌کند. جنگل‌های سرسبز شمال زبان‌زد مردم ایران و حتی گردشگران کشورهای حوزه خاورمیانه است و هر گردشگری که به ایران می‌آید، برای یک‌بار هم که شده گشت‌وگذار در جنگل‌ها و طبیعت سرسبز شمال کشورمان را تجربه می‌کند. اقامتگاه بوم‌گردی کومه بهترین گزینه برای اقامت در جنگل‌های هیرکانی است. پس با یوتراوز همراه باشید تا با این خانه‌بوم بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با اقامتگاه بومگردی کومه بهشهر:

معرفی اقامتگاه بومگردی کومه بهشهر

Beautiful view of Behshahr nature from Komeh Behshahr Eco-lodge

این اقامتگاه بومگردی شامل 8 کلبه چوبی است که به شکل سنتی تزئین شده‌اند و در دل جنگل‌های شمال ایران قرار دارند. با سکونت در این اقامتگاه می‌توانید هوای پاک طبیعت سرسبز مازندران را تنفس کنید و در جنگل قدم بزنید و از گوش دادن به صدای پرندگان لذت ببرید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طبیعت این است که به انسان‌ها آرامش هدیه می‌دهد و شما در اقامتگاه بوم‌گردی کومه، چنین احساسی را تجربه می‌کنید. شاید هنگامی‌که در کلبه‌های چوبی کومه در وسط جنگل هستید و روزهایی که در آن‌جا می‌گذرانید شما را به یاد فیلم‌ها و سریال‌های نوستالوژیک کودکی خود مانند گلنار، سریال میرزا کوچک‌خان جنگلی و سریال پس از باران بیندازد. با یوتراوز همراه باشید تا با بخش‌های مختلف اقامتگاه بوم‌گردی کومه آشنا شوید.

موقعیت مکانی اقامتگاه بومگردی کومه

اقامتگاه بومگردی کومه در استان مازندران، شهرستان بهشهر، منطقه خلیل شهر واقع شده‌ است. این اقامتگاه را به نام‌های اقامتگاه بومگردی خلیل‌ شهر یا اقامتگاه بومگردی کومه خلیل‌شهر هم می شناسند. این اقامتگاه درست در وسط جنگل ساخته شده و اطراف آن را درختان سرسبز جنگل های هیرکانی احاطه کرده‌اند. هنگامی‌‎که وارد منطقه خلیل‌شهر می‎شوید تابلوهایی را مشاهده می‌کنید که به شما را به سمت اقامتگاه راهنمایی می‌کنند و اگر از محلی‌های آن منطقه هم بپرسید، آدرس کومه را نشانتان می‌دهند.

چگونه به اقامتگاه بومگردی کومه برویم؟

افرادی که ساکن بهشهر، تهران و سایر شهرهای مازندران و استان های هم‌جوار هستند، می‌توانند به راحتی با اتومبیل شخصی خود به اقامتگاه کومه بروند. اگر ساکن خلیل‌شهر هستید می‌توانید با اتومبیل شخصی خود مسافتی حدود 18.2 کیلومتر را در 28 دقیقه طی کنید و به این اقامتگاه جنگلی برسید. از شهرستان بهشهر هم می‌توانید با اتومبیل شخصی خود مسافتی حدود 26.5 کیلومتر را در مدت زمان 38 دقیقه طی کنید تا به کلبه‌های چوبی کومه برسید. راه دیگر برای رفتن به اقامتگاه این است که با قطار به بهشهر بروید و در ایستگاه راه‌آهن سوار تاکسی شوید و از آن‌جا مسافتی حدود 26 کیلومتر را طی کنید. همچنین می‌توانید با هواپیما به ساری بروید و از فرودگاه بین‌المللی دشت‌ناز ساری سوار تاکسی شوید و مسافتی حدود 62 کیلومتر را در طول 1 ساعت طی کنید تا به کلبه‌های جنگلی برسید.

معرفی کلبه‌های جنگلی در اقامتگاه بومگردی کومه

forest huts in Komeh eco-lodge

این اقامتگاه به‌طورکلی ظرفیت پذیرایی از 50 گردشگر را دارد و امکانات اولیه و لازم برای راحتی و آسایش گردشگران و طبیعت گردها را فراهم می‌کند. اتاق‌های این مجموعه به شکل 8 کلبه‌ چوبی است که که هرکدام از لحاظ تزئین و سلیقه با آن یکی تفاوت دارد. هر یک از این کلبه‌ها با اسم درختان جنگلی نام گذاری شده‌اند و حس‌وحال بودن در طبیعت را به خوبی انتقال می‌دهند. در ادامه با هر یک از این کلبه‌های جنگلی آشنا می‌شوید.

کلبه‌های VIP اقامتگاه بومگردی کومه

این مجموعه دارای سه کلبه VIP است که اسامی این کلبه‌ها عبارتند از صنوبر، بلوط و انجیلی. این کلبه‌ها کاملا از چوب ساخته‌ شده‌ و با وسایل سنتی و قدیمی تزئین شده‌اند. از وسایلی که داخل این کلبه‌ها است می‌توان به پشتی، زیرانداز ‌نمدی و پرده‌‌های گلدوزی شده اشاره کرد. کلبه‌های بلوطی و انجیلی 4 نفره هستند و کلبه صنوبر 2 نفره است. همچنین کلبه‌های VIP سرویس‌بهداشتی و حمام اختصاصی دارند.
یکی دیگر از تفاوت‌هایی که این کلبه‌ها با سایر کلبه‌ها دارند، چشم‌انداز زیبای آنها به طبیعت سرسبز و بی نظیر جنگل است. هر روز صبح می‌توانید درختان تنومند جنگل را در آن سوی پنجره‌های چوبی تماشا کنید. در کلبه صنوبر یک تخت دو نفره وجود دارد اما شبمانی در کلبه‌های بلوط و انجیلی به صورت سرویس کف‌خواب است. در کنار همه‌ی این موارد باید بگویم این سه کلبه، تراسی زیبا به روی جنگل دارند که بعدازظهرها می‌توانید در آن‌جا چای و دمنوش نوش‌‍جان کنید و از آرامش و هوای لطیف جنگل لذت ببرید.

کلبه سنگی کومه

یکی دیگر از کلبه‌های این مجموعه بوم‌گردی کلبه سنگی است که به دلیل قرار گرفتن چند تکه سنگ بزرگ در جلوی آن به کلبه سنگی معروف شده است. این کلبه از سایر کلبه های اقامتگاه کوچکتر است با این حال چهار تخت‌خواب دارد. همچنین سقف این کلبه کوتاه است و فقط می‌توان در تخت‌های طبقه بالا خوابید و نمی‌توان نشست. این کلبه کوچک مناسب افرادی است که وسایل کمی در حد یک کوله‌پشتی با خود داشته باشند و فقط به دنبال مکانی برای خواب هستند چون فضایی برای نشستن هم در این کلبه نیست.

کلبه درختی کومه

کلبه درختی یکی دیگر از کلبه‌های چوبی اقامتگاه بوم‌گردی کومه است. این کلبه بالای درخت قرار دارد و یک نردبان چوبی برای بالا رفتن و پایین آمدن در آن تعبیه شده است. این کلبه هم دکوراسیون سنتی زیبایی دارد که حس‌وحال خوبی از ماندن در دل جنگل را به گردشگران القا می‌کند.

کلبه کنفرانس کومه

بزرگ‌ترین کلبه این مجموعه بوم‌گردی کلبه کنفرانس است. همانطور از اسم این کلبه مشخص است برای دورهمی‌ها و جمع‌های خانوادگی و دوستانه بزرگ فراهم شده ‌است. این کلبه بزرگ دارای سرویس ‌بهداشتی و حمام اختصاصی است و به‌طورکلی ظرفیت پذیرایی از 20 گردشگر را دارد. کلبه کنفرانس زیر کلبه انجیلی قرار گرفته و وسایل اصلی که در این اتاق است، شامل پشتی، نمد و بخاری هیزمی می‌شود.

کلبه کاج

کلبه کاج جزء کلبه‌های زیبا در اقامتگاه کومه است که بر روی ارتفاعات قرار دارد و منظره‌ای تماشایی از هر فصل سال را به گردشگران تقدیم می‌کند. این کلبه تنها کلبه‌ی دوبلکس در اقامتگاه کومه است که شاید برای رسیدن به آن کمی اذیت شوید چون باید حسابی راه بروید، اما فضای دنج و آرام این کلبه ارزش این همه راه رفتن را دارد. همچنین در طبقه بالای کلبه کاج اتاق کوچکی قرار دارد که بدون دیوار است و برای شب‌های تابستان و خوابیدن زیر آسمان در نظر گرفته شده است. این کلبه کوچک ظرفیت پذیرایی از 6 نفر را دارد و دارای سرویس‌بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام اختصاصی به همراه سرویس کف‌خواب است.

کلبه انار مخصوص زوج‌های جوان

در اقامتگاه کومه، کلبه‌ها با توجه به سلیقه‌های مختلف به شکل‌های گوناگون تزئین شده‌اند تا گردشگران کلبه مناسب خود را به راحتی انتخاب کنند. کلبه انار هم مخصوص عروس ‌و دامادهای جوان طراحی شده ‌است. این کلبه هم مانند کلبه کاج منظره زیبا و تماشایی دارد. همچنین در این کلبه یک تخت دونفره قرار دارد که می‌توانید با هماهنگی قبلی این کلبه کوچک دنج را به شکل رمانتیک تزئین کنید.

امکانات و خدمات اقامتگاه بومگردی کومه

facilities of Komeh Eco-lodge
 • در هر کدام از کلبه‌ها با توجه به میزان ظرفیت، امکان استفاده از سرویس کف‌خواب و تخت‌خواب به همراه سیستم گرمایشی (بخاری هیزمی) و سیستم سرمایشی (پنکه رومیزی) وجود دارد.
 • در این مجموعه گردشگران می‌توانند برای وعده‌های صبحانه، ناهار و شام غذا و لبنیات محلی سفارش دهند. این غذاها از مواد ارگانیک و طبیعی تهیه می‌شوند. از غذاهای محلی این مجموعه می‌توان به جوجه‌کباب، کوکوسبزی، ته‌چین مخصوص محلی، املت و خوراک کوبیده اشاره کرد.
 • از خدمات این مجموعه بوم‌گردی می‌توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، تورهای محلی به همراه راهنمای تور، سیستم گرمایشی و سرمایشی و... اشاره کرد.

قوانین و مقررات اقامتگاه بوم‌گردی کومه

 • اقامت برای کودکان زیر 6 سال در این مجموعه بومگردی رایگان است.
 • زمان تحویل اتاق ساعت 14 و زمان تخلیه اتاق ساعت 12 است.
 • قوانین کنسلی با توجه به زمان رزرو اتاق متفاوت است و هنگام کنسلی جریمه اتاق اعلام می‌شود.

دیدنی‌های نزدیک به اقامتگاه بومگردی کومه

جاذبه‌های طبیعی زیادی در اطراف اقامتگاه بوم‌گردی کومه وجود دارد که می‌توان به چشمه‌های باداب سورت، آبشارهای فصلی شرشری، آبشارسنگ‌نو و برکه‌ای زیبا در مسیر آبشار سمبی اشاره کرد. این جاذبه‌های طبیعی فاصله کمی تا اقامتگاه دارند و به راحتی می‌توانید با کمی پیاده‌روی خود را به این جاذبه‌های طبیعی برسانید و یک طبیعت‌گردی لذت‌بخش را تجربه کنید.

سخن‌آخر

در اقامتگاه بوم‌گردی کومه تجربه یک زندگی روستایی را در دل جنگل خواهید داشت. یوتراوز پیشنهاد می‌کند چندروزی از شلوغی و هیاهوی شهر دور شوید و آرامش طبیعت را در کلبه‌های جنگلی کومه تجربه کنید.

نوشته های مشابه
 • اقامتگاه بومگردی ارگ ‌رادکان چناران

  اقامتگاه بومگردی ارگ‌ رادکان در روستای رادکان واقع ‌شده است که تا شهرستان چناران 13 کیلومتر فاصله دارد. ارگ ‌رادکان یک اقامتگاه زیبای تاریخی است که می‌توانید در آنجا به‌دوراز شلوغی شهر، آرامش واقعی را به سبک زندگی بومی تجربه کنید.

 • اقامتگاه بومگردی کنگ ‌کهن

  اقامتگاه بومگردی کنگ ‌کهن یکی دیگر از اقامتگاه‌های زیبای سنتی خراسان رضوی است. اقامتگاه کنگ‌ کهن در روستای کنگ شهرستان بینالود، شهر طرقبه در استان خراسان رضوی قرار دارد. با اقامت در کنگ ‌کهن می‌توانید زندگی سنتی را در روستای پلکانی کنگ که به ماسوله خراسان مشهور است تجربه کنید.

 • اقامتگاه بومگردی قوامیه ‌ریاب

  اقامتگاه بومگردی قوامیه‌ ریاب یا خانه علی پور فعالیت خود را بعد از بازسازی‌های لازم از فروردین‌ماه سال 1395 به‌صورت رسمی آغاز کرد و در لیست اقامتگاه‌های بومگردی خراسان رضوی قرار گرفت. این خانه بوم که در شهرستان گناباد قرار دارد، به‌نام «خانه علی‌پور» ثبت ملی شده است.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز