محدودیت‌های سفر در دوران کرونا

محدودیت‌های سفر در دوران کرونا

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...

جدیدترین اطلاعیه‌ها در خصوص محدودیت‌های سفر در دوران کرونا اعم از قوانین سفر به ترکیه، چین، اتریش، سوئد، ایتالیا، آمریکا، کانادا، هند، دبی، عراق، انگلیس، عمان، مالزی، اسپانیا، تایلند، عربستان و ده‌ها مقصد دیگر را در یوتراوز بخوانید!

کاربر گرامی؛

در نظر داشته باشید محدودیت‌های سفر در هر شهر و کشوری از جهان متفاوت است. با این حال، ما در یوتراوز تلاش می‌کنیم تا اطلاعیه‌های مربوط به محدودیت‌های سفر را به‌روزرسانی کنیم تا با اطلاعات کامل بهترین تصمیم را برای سفر به مقصد مورد نظرتان بگیرید. با این وجود پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر و آخرین تغییرات در خصوص محدودیت‌های سفر، با پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید، یا به سایت IATA مراجعه کنید.

لیست کشورها و محدودیت‌های سفر در دوران کرونا:


مقررات سفر به ایران در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور ایران در شرایط کنونی - 28 دی ماه

احتراما، پیرو اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری با هدف افزایش اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور، شرایط پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین‌المللی به ایران، به شرح ذیل اعلام می‌شود. این رویه جایگزین رویه ۱۲۷۷/م ب می‌شود.

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ایران می‌بایست در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

مسافران بالای ۱۲ سال با تابعیت غیرایرانی علاوه بر تست PCR، می‌بایست دارای کارت واکسیناسیون کرونابه زبان انگلیسی بوده و از آخرین نوبت تزریق آنها ۱۴ روز گذشته باشد.

پذیرش مسافران با تابعیت غیرایرانی که در ۱۴ روز گذشته در کشور انگلستان اقامت داشته یا بصورت Transit بوده‌اند، تا اطلاع ثانوی امکان‌پذیر نیست. مسافران دیپلمات از این مقررات مستثنی هستند.

تکمیل فرم خوداظهاری پیوست توسط مسافران قبل از پرواز الزامی است.


مقررات جدید ورود به ایران - 21 دی 1400

اتباع و ساکنان ایران که در ۱۴ روز گذشته در یکی از کشورهای فرانسه، انگلیس، دانمارک، نروژ، اسواتینی، بوتسوانا، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، آفریقای جنوبی، بریتانیا و زیمبابوه بوده‌اند یا در این کشورها ترانزیت کرده‌اند، هنگام ورود به ایران تست و قرنطینه هتلی می‌شوند. (به مدت 14 روز در فرودگاه).


به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور ایران در شرایط کنونی - 7 دی 1400

احتراما، پیرو اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری با هدف افزایش اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور، شرایط پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین‌المللی به ایران، به شرح ذیل اعلام می‌شود. این رویه جایگزین رویه ۱۲۷۳/م ب می‌شود. 

1. پذیرش مسافران با تابعیت غیرایرانی که در ۱۴ روز گذشته در یکی از کشورهای فرانسه، انگلستان، دانمارک ونروژ اقامت داشته یا به‌صورت Transit در کشورهای فوق بوده‌اند تا اطلاع ثانوی امکان‌پذیر نیست. مسافران دیپلمات از این مقررات مستثنی هستند.

٢. کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ایران می‌بایست در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

٣. مسافران بالای ۱۲ سال با تابعیت غیرایرانی علاوه بر تست PCR، می‌بایست دارای کارت واکسیناسیون کرونا به زبان انگلیسی بوده و از آخرین نوبت تزریق آنها ۱۴ روز گذشته باشد.

۴. تکمیل فرم خوداظهاری توسط مسافران قبل از پرواز الزامی است.


محدودیت در تردد مسافری مرزهای زمینی به دلیل شیوع «اومیکرون» - 4 دی 1400

سخنگوی گمرک: برای پیشگیری از شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا با عنوان «اومیکرون»، مرزهای زمینی در بخش مسافری با کشورهای همسایه از امروز (شنبه چهارم دی‌ماه) به مدت ۱۵ روز بسته خواهد شد. محدودیت تردد مسافر در مرزهای زمینی ترکیه، عراق، افغانستان، جمهوری آذربایجان، پاکستان، ارمنستان قطعی شده‌ است و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت/ ایرنا


ورود به ایران با روادید گردشگری و زیارتی متوقف شد - 2 دی 1400

براساس ابلاغیه مورخ ۱۴۰۰/۹/۳۰ وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، با توجه به شیوع سویه جدید کرونا (اُمیکرون)، از روز‌ شنبه ۴ دی‌ماه تا مدت ۱۵ روز، ورود مسافران غیرایرانی از انگلیس، فرانسه، نروژ، دانمارک و هشت کشور آفریقایی ممنوع است.

همچنین ورود کلیه اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و‌ دریایی صرفاً برای دارندگان اقامت معتبر ایران یا یکی از انواع روادید تحصیلی، با حق‌کار، درمانی، ورود (تجار) و سرمایه‌گذاری مجاز است.

ضمناً کلیه مسافران ورودی از مرزهای هوایی و دریایی باید هم گواهی واکسیناسیون کامل و هم گواهی منفی تست PCR (با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت) را ارائه کنند.


محدودیت‌های سفر به عراق در دوران کرونا

مقررات سفر به کشور عراق در شرایط کنونی - 28 دی 1400

احتراما مقررات سفر به کشور عراق و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بيماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود:

کلیه مسافران می‌بایست دارای کارت واکسیناسیون کرونا به زبان انگلیسی با QR کد بوده و از آخرین نوبت واکسن آنها ۱۴ روز گذشته باشد. همچنین مسافران بالای ۱۰ سال در پروازهای ورودی به عراق می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. QR کد کارت واکسیناسیون و تست PCR در فرودگاه اعتبارسنجی می‌شود و از پذیرش مسافران دارای کارت واکسیناسیون و جواب تست PCR بدون QR کد، جلوگیری خواهد شد.

ارزان‌ترین پروازهای تهران بغداد از یوتراوزخرید بلیط

لغو ویزای عراق و ایران برای اتباع دو کشور - 3 آبان 1400

از تاریخ 1400/08/03 مسافرین با گذرنامه ایرانی نیازی به دریافت ویزای عراق ندارند (فقط کسانی که به‌صورت هوایی سفر می‌کنند). همچنین تا اطلاع ثانوی، اتباع کشور عراق هم برای سفر به ایران نیاز به ویزا ندارند.

مسافران محترم مطابق با قوانین هر ایرلاین بایستی جواب منفی تست PCR را از آزمایشگاه‌های معتبر وزارت بهداشت که دارای QR CODE باشند، در بازه زمانی 72 ساعت مانده به پرواز، ارائه دهند. همچنین اتباع عراقی که قصد سفر به ایران را دارند، موظف به ارائه تست منفی PCR از آزمایشگاه‌های موردتایید شرکت‌های هواپیمایی هستند. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 1548 تماس بگیرید.


ارزان‌ترین پروازهای تهران نجفخرید بلیط هواپیما

محدویت‌های سفر به ترکیه در دوران کرونا

لغو اجبار آزمایش پی سی آر در پروازهای داخلی ترکیه - 28 دی 1400

بلال اکشی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز از لغو اجبار آزمایش پی سی آر در پروازهای داخلی این کشور خبر داد. بر اساس اعلام اکشی، ارائه کد HES برای پروازهای داخلی ترکیه کافی است.

گفتنی است پیش‌تر، برای استفاده از پروازهای داخلی ترکیه، مسافران هنگام گرفتن کارت پرواز مجبور به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا و کد HES بودند. از این‌پس ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا در این سفرها اجباری نخواهد بود. لازم به ذکر است افرادی که واکسن نزده‌اند هنوز ملزم به ارائه تست هستند.


مسافران ترکیه می‌توانند واکسن فایزر دریافت کنند

بنابر برنامه وزارت بهداشت ترکیه به مراکز درمانی این کشور، گردشگران ورودی به ترکیه می‌توانند با دردست‌داشتن پاسپورت و با مراجعه به یکی از بیمارستان‌های این کشور با پرداخت هزینه، واکسن «فایزر» دریافت کنند.

وزارت بهداشت ترکیه با ارسال نامه‌ای به بیمارستان‌های این کشور مجوز واکسیناسیون گردشگران را صادر کرده است. از این‌ پس مسافرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، بدون نیاز به داشتن اقامت، تنها با ارائه گذرنامه می‌توانند در کلیه بیمارستان‌های ترکیه واکسن فایزر دریافت کنند.


هواپیمایی ماهان - شرایط پذیرش مسافر با ملیت افغانستان در مسیر کشور ترکیه - 21 مهر 1400

با سلام و احترام بدینوسیله شرایط پذیرش مسافرین با ملیت افغانستان به کشور ترکیه در پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به شرح ذیل اعلام می‌شود.
1- هر مسافری که مشخص گردد طی ۱۴ روز گذشته در افغانستان حضور داشته است، می بایست پاسخ منفی تست کرونا که ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شده است را به کانتر پذیرش ارائه نماید. این مسافرین ۱۰ روز در اماکنی که از پیش توسط دولت تعیین شده است (مطابق لیست پیوست) قرنطینه گردیده و هزینه اقامت و تردد با مسافرین خواهد بود و چنانچه در پایان روز هفتم نتیجه تست PCRمنفی گردد، امکان پایان قرنطینه وجود دارد.

2- شهروندان افغانستان که اقامت یا اجازه کار در کشور ترکیه را دارند با ارائه مجوز اقامت و اجازه کار معتبر پذیرش خواهند شد و این افراد از قرنطینه در هتل معاف بوده و می‌توانند قرنطینه خود را در آدرس محل اقامت خود طی کرده و چنانچه از شهری به جز استانبول و آنکارا وارد ترکیه می‌شوند امکان سفر با خودروی شخصی به محل اقامت خود را دارند که تا پایان مدت قرنطینه مجاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پروازهای داخلی نخواهند بود.

3- شهروندان ترکیه که از کشور افغانستان به کشور ترکیه باز می‌گردند از قرنطینه در هتل معافند و می‌توانند مدت قرنطینه خود را در آدرس محل اقامت خود طی کنند. این مسافرین چنانچه از شهری به جز استانبول و آنکارا وارد ترکیه می‌شوند امکان سفر با خودروی شخصی به محل اقامت خود را دارند که تا پایان مدت قرنطينه مجاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پروازهای داخلی نخواهند بود.

بر اساس بند ۱ و۲ این بخشنامه، مسافرینی که هواپیمایی ماهان را برای مسافرت خود انتخاب کنند، می‌بایست در قرنطینه قرار گرفته و قبل از ورود به کشور ترکیه، هتل محل قرنطینه خود را رزرو و هزینه آن را پرداخت نمایند. چنانچه مسافر نتواند مدارکی مبنی بر رزرو و پرداخت هزینه محل اقامت خود را به کانتر پذیرش در مبدا ارائه دهد، از انجام سفر ایشان جلوگیری خواهد شد.


هتل‌های موردتایید شهر استانبول:

 • DEDEMAN BOSTANCI HOTEL - www.dedeman.com
 • ERESiN HOTELS TOPKAPI - www.eresin.com.tr
 • TÜYAP PALAS HOTEL- www.tuyappalas.com
 • WOW Istanbul Hotel- www.wowhotelsistanbul.com
 • BURGU & TANGO ARJAAN BY ROTANA HOTEL - http://burgu-arjaan-by-rotana.inistanbulhotels.com/tr
 • GRAND CEVAHİR HOTEL - https://www.gch.com.tr
 • BH CONFERENCE AIRPORT HOTEL - http://www.bhistanbulhotel.com
 • HOLIDAY INN İSTANBUL AIRPORT - www.hiistanbulairport.com
 • HAMPTON BY HILTON İSTANBUL ZEYTİNBURNU- https://www.hilton.com/en/hotels/istzehx-hampton-istanbul-zeytinburnu
 • ALL SEASONS HOTELL Booking - www.allseasons.com
 • RADİSON BLU HOTEL ASIA - www.radisonbluehotel.com.tr
 • TİTANİC BUSİNESS KARTAL - www.titanicbusinesskartal.com.tr

هتل‌های موردتایید شهر آنکارا:

 • UMIT PEMBE KOSK HOTEL - WWW.umitpembekoskotel:com
 • HOTEL 2000HOTEL - www.hotel2000.com
 • MALTEPE 2000 HOTEL - www.maltepe2000.com

هتل‌های موردتایید شهر ازمیر:

 • IZMIR BUYUKSEHIR BELEDIYESI IZELMAN SOSYAL TESISLERI
 • KOZAN CITY HOTEL - www.kozancityhotel.com
کمترین قیمت؛ بهترین مقصد ✈ پرواز تهران استانبولخرید بلیط


به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور ترکیه در شرایط کنونی - 14 مهر 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور ترکیه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. این رویه جایگزین رویه ۱۲۲۵/م ب می‌گردد.
کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ترکیه می‌بایست در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأیید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. همچنین مسافران بالای ۶ سال قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://register.health.gov.tr بصورت online ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. شایان ذکر است تا اطلاع ثانوی پذیرش مسافران با تابعیت افغانستانی جهت انجام سفر به کشور ترکیه امکان‌پذیر نیست.


0 تا 100 نکات کاربردیِ قبل از سفرراهنمای سفر به استانبول


محدویت‌های سفر به امارات متحده عربی در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور امارات متحده عربی در شرایط کنونی - 28 دی 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور امارات متحده عربی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران با ملیت /اقامت امارات و مسافران دارای ویزای توریستی با شرایط ذیل می‌توانند از کشور ایران به کشور امارات سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۵۱ م ب می‌شود.

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به امارات می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است.

 • از پذیرش مسافران دارای گواهی جواب منفی تست کرونا بدون QR کد، جلوگیری خواهد شد.
 • نصب برنامه «coviD-19 DXB Smart App» بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر الزامی است.
 • داشتن بیمه نامه مسافرتی و بلیط رفت‌وبرگشت برای مسافران با ویزای توریستی الزامی است.
 • از کلیه مسافران در بدو ورود به کشور امارات تست PCR گرفته می‌شود.

📣 فوری - جدید

بر اساس اعلام دفتر فلای دبی در ایران و طبق آخرین بخشنامه وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، از این پس کلیه مسافرین ایرانی که قصد خروج از کشور را دارند می‌بایست کارت واکسیناسیون کامل به همراه داشته باشند.

علاوه بر آن، همراه داشتن تست PCR منفی نیز بنا به درخواست کشور مقصد اجباری است.


مقررات ورود به امارات - 8 دی 1400

مسافران دارای ملیت امارات متحده عربی که از همه کشورها به دبی و فرودگاه آل مکتوم وارد می‌شوند، نیازی به انجام آزمایش PCR ندارند و فقط در فرودگاه از ایشان تست PCR گرفته می‌شود.

- معافیت الزام آزمایش PCR، یا تأئیدیه کد GDRFA قبل از سفر به دبی از همه مقصدها شامل مسافران دارای طبقه‌بندی ذیل است:

مسافران ورودی که به همراه خویشاوند درجه یکی که ملیت امارات متحده عربی را دارد سفر می‌کنند.

کارگران محلی که به همراه کفیل خود با ملیت امارات متحده عربی سفر می‌کنند. (مسافران همراه خویشاوندان درجه یک و کارگران محلی به همراه کفیل افراد با ملیت امارات متحده عربی باید در همان پرواز با هم باشند).

دارندگان انواع ویزا و/ یا مجوز ورود که توسط مقامات ذی‌صلاح در امارات متحده عربی صادرشده باشد (‌به‌طورمثال ویزای کار، ویزای اقامت کوتاه/اقامت طولانی، ویزای توریستی، ویزای اقامت که جدیداً صادر شده باشد و غیره ) مجاز به سفر به دبی از کشوهایی از قبیل هندوستان، پاکستان و افغانستان هستند. (ورود از این کشورها همچنین مشمول مسافرانی می‌شود، که در 14 روز اخیر از آن کشورها بازدید کرده‌اند / سفر کرده‌اند).

* افغانستان کد ICA و GDRFA Q نیاز نیست.0 تا 100 نکات کاربردیِ سفرراهنمای سفر به دبیمحدودیت‌های سفر به گرجستان در دوران کرونا

شرایط جدید سفر به گرجستان - 10 آبان 1400

با توجه به اینکه کرونا هنوز جولان می‌دهد و هر لحظه ممکن است جهش تازه‌ای پیدا کند، کشورها با احتیاط مرزهایشان را باز می‌کنند. گرجستان هم در حال حاضر شرایطی را برای ورود گردشگران در نظر گرفته و مانند گذشته با هر شرایطی نمی‌توان به این کشور سفر کرد، بنابراین، چنانچه قصد سفر به گرجستان را دارید، با توجه به شرایط زیر می‌توانید به این کشور سفر کنید:

1- در حال حاضر سفر به گرجستان فقط به صورت هوایی امکان‌پذیر است و مرزهای گرجستان برای سفرهای زمینی هنوز باز نشده است، پس باید به صورت هوایی اقدام کنید.

2- مسافران باید دو دوز واکسن‌شان را تزریق کرده باشند و کارت الکترونیکی واکسن که QR کد دارد را دریافت کنند یا تست PCR منفی 72 ساعت قبل از پرواز ارائه کنند.

3- هنگام ورود به این کشور باید بلیط برگشت، تاییدیه رزرو هتل یا «واچر هتل» (Hotel Voucher) و بیمه‌نامه مسافرتی هم داشته باشید. (برای افرادی که در گرجستان اقامت معتبر یا ملک دارند، به جای بلیط برگشت و ووچر هتل، سند معتبری مبنی بر تایید اقامتشان باید باشد).

4- اگر در گرجستان اقامت ندارید ولی ملک دارید، لازم است پاسپورت معتبر، QR کد واکسن، پرینت سند ملک، بیمه، بلیط برگشت و پول همراه داشته باشید. حتی اگر یکی از اعضای خانواده ملک داشته باشد، اعضای درجه یک او که نام خانوادگی‌شان با مالک یکسان است، می‌توانند به همین شکل و بدون تهیه واچر هتل به این کشور سفر کنند.

5- اگر در گرجستان اقامت دارید، صرف داشتن پاسپورت معتبر، QR کد و کارت اقامت کفایت می‌کند.

6- به هیچ عنوان ریسک دریافت واچر هتل، بیمه و بلیط از مراکز غیر معتبر یا به شکل صوری را نکنید؛ زیرا اگر پلیس مرزی استعلام بگیرد و متوجه صوری بودن این مدارک شود، نه تنها ورودتان به گرجستان دچار مشکل می‌شود، بلکه تا چندین ماه هم شاید نتوانید به گرجستان سفر کنید.

7- اگر قبلا به دلیل ماندن بیش از 45 روز جریمه شده‌اید و هنوز جریمه را پرداخت نکرده‌اید، حتما پیش از ورودتان پرداخت کنید.

واکسن‌های مورد تایید گرجستان

همانطور که می‌دانید، هر کشور درباره ورود افراد واکسینه‌شده قوانین خودش را دارد. درباره اینکه کشورها کدام واکسن را تزریق می‌کنند پیشتر صحبت کردیم امّا لزوما واکسن‌هایی که به شهروندانشان تزریق کرده‌اند را برای ورود گردشگر نمی‌پذیرند و قوانینشان برای واکسن‌هایی که از گردشگران می‌پذیرند کمی متفاوت است. در حال حاضر گرجستان واکسن‌های فایزر، آسترازنکا، سینوفارم و سینوواک را به شهروندان خود تزریق کرده است و واکسن‌های مورد تایید این کشور برای ورود گردشگران عبارتند از:

 • فایزر (Pfizer BionTech)
 • مدرنا (Moderna)
 • آسترازنکا (Oxford Astrazeneca)
 • سینوفارم (Sinopharm)
 • سینوواک (Sinovac)
 • جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson)

محدودیت‌های سفر به کانادا در دوران کرونا

قوانین جدید برای اجازه سفر به کانادا - 29 آبان 1400

کانادا واکسن سینوفارم را تأیید کرد. ایرانیانی که واکسن‌های سینوفارم و سینوواک را دریافت کرده‌اند از ۳۰ نوامبر می‌توانند وارد کانادا شوند. کانادایی‌هایی که از کشور خارج می‌شوند برای سفرهای کمتر از ۷۲ ساعت نیازی به تست پی‌سی‌آر برای بازگشت به کانادا ندارند. همچنین قانون مشمول افراد مقیم نیز می‌شود.


محدویت‌های سفر به روسیه در دوران کرونا

این دسته از مسافران اجازه‌ ورود به روسیه را دارند:

 • شهروندان فدراسیون روسیه و اعضای خانواده‌ آن‌ها.
 • افراد دارای اقامت دائم فدراسیون روسیه.
 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم بریتانیا، کوبا، مصر، اتیوپی، ژاپن، قزاقستان، کره‌ی جنوبی، مالدیو، صربستان، سیشل، سوئیس، تانزانیا، ترکیه، امارات متحده عربی و ویتام در صورتی که مبدأ آن‌ها کشور خودشان باشد.
 • شهروندان و تبعه‌ی بلاروس، قرقیزستان (به جز برخی پروازها).

نکات مهم در خصوص سفر به روسیه:

1- مسافرانی که وارد فدراسیون روسیه می‌شوند باید گواهی پزشکی چاپ‌‌شده با نتیجه‌ منفی تست PCR داشته باشند که تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد.
2- نتیجه‌ گواهی پزشکی باید به زبان روسی یا انگلیسی باشد. ترجمه‌ رسمی گواهی نیز پذیرفته می‌شود. برای بلیط هواپیما مسکو با واحد فروش یوتراوز (1548) تماس بگیرید.
3- مسافرانی که از مبدأ انگلستان وارد روسیه می‌شوند باید ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.


محدودیت‌های سفر به فرانسه در دوران کرونا

شرایط جدید سفر به فرانسه در دوران کرونا - 8 دی 1400

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، مسافران با داشتن مدارک ذیل می‌توانند از ایران به کشور فرانسه سفر کنند.

 • دارابودن پاسپورت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
 • دارابودن اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
 • داشتن برگه Laissez-Passer
 • داشتن ویزای تایپ D فرانسه و حوزه شنگن دارای اعتبار
 • داشتن ویزای تایپ C فرانسه، پاسپورت کانادا و آمریکا، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد.
 • دارا بودن ویزای تایپ C فرانسه با عبارت درج شده “FAM DE FRANCAIS” بدون داشتن کارت واکسیناسیون جهت ورود به فرانسه بلامانع است.
 • دارا بودن ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلاً یک‌بار به کشور صادرکننده ویزا سفر کرده باشد و دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی باشد که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد.

تمامی مسافران بالای ۱۲ سال (واکسینه‌شده و یا واکسینه‌نشده) در پروازهای ورودی به فرانسه می‌بایست قبل از پرواز آزمایش PCR را در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در لینک https://health.behdasht.gov.ir انجام داده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

مسافران قبل از پرواز می‌بایست فرم تعهد را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند.


محدودیت‌های سفر به هلند در دوران کرونا

بیاینه‌ی جدید مقامات هلند درخصوص محدودیت‌های سفر - 4 دی 1400

از ۲۲ دسامبر (۱ دی ۱۴۰۰)، مسافران بالای ۱۲ سال، کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن (از جمله ایران)، صرف‌نظر از ارائه وضعیت واکسیناسیون خود، باید نتیجه منفی آزمایش کرونا ارائه دهند.


محدودیت‌های سفر به اتریش در دوران کرونا

قوانین ورود به اتریش از ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲

در اصلاحیه دوازدهم دستورالعمل ورود به اتریش، همه مناطقی که در دستورالعمل قبلی مناطق پرخطر اعلام شد‌ه‌اند، حذف شدند و از دوشنبه ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ دیگر ممنوعیت ورود ندارند. قوانین زیر برای ورود به اتریش از ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ صرف‌نظر از کشوری که از آن وارد شده‌اند تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۲ اعمال می‌شود:

 • الزام به ارائه مدرک +2G یعنی (واکسینه‌شده / بهبودیافته + آزمایش PCR اضافی) هنگام ورود از همه کشورها


استثناها:

افرادی که دوز تقویت‌کننده بوستر را زده باشند (با اثبات گواهی) نیازی به ارائه آزمایش PCR ندارند.

هر واکسن اضافه‌شده به موارد زیر به‌عنوان دوز بوستر محاسبه می‌شود:

 • اگر دوز اول واکسن را زده باشید + یک بار بهبود یافته باشید که ۱۸۰ روز از آن نگذشته باشد (دوز دوم تا قبل از اتمام ۱۸۰ روز، به‌عنوان دوز بوستر محاسبه می‌شود).
 • اگر دو دوز واکسن را زده باشید (دوز سوم بوستر محاسبه می‌شود).
 • یک دوز واکسن جانسون زده باشید / دوز دوم بوستربرای Pendler، ارائه یک گواهی 3G الزامی است.

اینها افرادی هستند که در یک کشور همسایه ساکن‌اند و تابعیت آن را دارند و برای کار به اتریش می‌آیند و حداقل هفته‌ای یک‌بار به کشور خود بازمی‌گردند.

افرادی که آزمایش PCR یا واکسن تقویتی نداشته باشند، ملزم به ثبت‌نام هستند و باید تا زمانی که نتیجه آزمایش PCR منفی را دریافت کنند، در قرنطینه خانگی بمانند.

افراد بدون گواهی واکسیناسیون یا بدون گواهی بهبودی (یعنی بدون مدرک معتبر 2G) اجازه دارند وارد کشور شوند، اما موظف به ثبت‌نام و قرنطینه به مدت 10 روز هستند و امکان تست فقط از روز پنجم ممکن است.


اتریش به‌عنوان نخستین کشور اروپایی واکسیناسیون کرونا را اجباری می‌کند - 28 دی 1400

کارل نهامر، صدراعظم روز یکشنبه اعلام کرد که اتریش «از ابتدای فوریه» به عنوان نخستین کشور اروپایی واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ را برای افراد بزرگسال «اجباری» می‌کند.

صدراعظم اتریش در کنفرانسی مطبوعاتی در وین با اعلام این خبر گفت که با اجرای این پروژه به توصیف او «حساس» که با قانون اساسی اتریش نیز انطباق دارد، «افراد سرکش» تا اواسط مارس آینده واکسینه می‌شوند.


به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور اتریش در شرایط کنونی - 9 دی 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور اتریش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود: مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور اتریش سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۴۲ م ب می‌شود.

1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند / نروژ /سوئیس /انگلستان / آمریکا/ کانادا

٢. اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند/ نروژ /سوئیس

٣. ویزای تایپ D اتریش و حوزه شنگن دارای اعتبار

4. ویزای تایپ c اتریش مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون، از نوبت واکسن جانسون ۲۱ روز یااز دومین نوبت واکسن فایزر / مدرنا / آسترازنکا / سينوفارم ۱۴ روز گذشته باشد. از زمان انجام واکسن نباید بیشتر از ۲۷۰ روز گذشته باشد.

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال (واکسینه‌شده یا واکسینه‌نشده در پروازهای ورودی به اتریش می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. همچنین مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://entry.ptc.gv.at/en به‌صورت online ثبت‌نام کرده و کپی از تاییدیه نهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. پس از ورود به اتریش، مسافران می‌بایست به مدت ۱۰ روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی کنند.


محدویت‌های سفر به ایتالیا در دوران کرونا

براساس اعلام دولت ایتالیا از ۶ دسامبر (۱۵ آذر)، افرادی که واکسینه‌نشده یا از کرونا بهبود نیافته‌اند، دیگر اجازه دسترسی به مناطق و فعالیت‌های عمومی از جمله رستوران‌ها، بارها، سینماها، تئاترها، رویدادهای ورزشی و غیره را نخواهند داشت و تنها مسافران واکسینه و بهبودیافته دارای مدرک معتبر، اجازه ورود به بیشتر اماکن عمومی را خواهند داشت. پیش از این افراد غیر واکسینه می‌توانستند با ارائه نتیجه منفی تست کرونا که در ۴۸ ساعت گذشته انجام شده بود، در این اماکن حضور یابند.

این کشور همچنین از ۶ دسامبر طرح «گذرنامه سبز فوق‌العاده»(Super Green Pass) را آغاز کرده است که تنها برای افراد واکسینه‌شده یا بهبودیافته صادر خواهد شد. گذرنامه سبز قبلی ایتالیا که برای افراد غیرواکسینه با ارائه نتیجه منفی تست کرونا نیز قابل دریافت است، همچنان معتبر است اما دیگر تنها در اماکن محدودی مانند هتل‌ها، حمل‌ونقل عمومی و محل کار پذیرفته خواهد شد. ایتالیا پیش از این اعلام کرده بود اعتبار گذرنامه سبز خود از ۱۲ به ۹ ماه کاهش خواهد داد.


محدودیت‌های سفر به عمان در دوران کرونا

رویه و الزام ارائه‌ی مدارک کووید ۱۹ برای سفر به عمان - هواپیمایی سلام ایر - 21 دی 1400

باسلام؛

بدین‌وسیله به‌استحضار می‌رساند که بنابر تصمیمات کمیته عالی و سازمان هواپیمایی کشوری عمان، دستورالعمل‌های ذیل جهت کلیه‌ی مسافرین ورودی تمام شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور عمان لازم‌الاجراست:

1- ارائه‌ی برگه‌ی آزمایش PCR با نتیجه‌ی منفی به زبان انگلیسی، ممهور به مهر و امضای آزمایشگاه معتبر و موردتایید وزارت بهداشت، به همراه کد QR و با اعتبار کمتر از ۷۲ ساعت از زمان پرواز.

۲- ارائه‌ی کارت واکسیناسیون تزریق ۲ دوز از هریک از واکسن‌های موردتایید کشور عمان (pfizer-Biontech-Covishield - AstraZeneca-OxfordSinopharm-ModernaSinovec-Sputnik-Johnson & Johnson) به همراه کد QR انگلیسی که از طریق سامانه ثبت واکسن https://ver.sala miat.gov.ir دریافت شده است، مشروط به گذشت ۱۴ روز از زمان تزریق دوز دوم.

٣- کلیه ی مسافران باید قبل از سوارشدن به هواپیما در سامانه https://covid19.emushriforn ثبت‌نام کرده و نسبت به بارگذاری گواهی واکسیناسیون و تست PCR (که هر دو می‌بایست دارای کد QR باشند) اقدام نمایند. مسافرین بایستی جهت ورود به سامانه، از اتصال VPN استفاده نمایند و با واردکردن مشخصات فردی تا آخرین مرحله، بارگزاری را انجام داده و پرینت نهایی گرفته شود، در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه ی سامانه https://covid19cmushrif.om می‌توانید با شماره ۰۹۱۷۲۱۷۳۴۶۱ یا از طریق واتس‌اپ با شماره ۰۹۱۲۸۳۵۸۵۲۲ تماس بگیرید. در صورت عدم ارائه‌ي هريك از موارد فوق، شركت هواپيمايي سلام ایر از پذیرش مسافر ممانعت به‌عمل‌آورده و مسئولیت این امر بر عهده‌ی مسافر و آژانس صادرکننده‌ی بلیط است.


شرایط جدید ورود به عمان

بر اساس آخرین تصمیمات کمیته مقابله با کشور عمان، مقامات سازمان هواپیمایی کشور عمان شرایط ورود مسافران به این کشور را به شرح ذیل اعلام داشت؛

1- شهروندان عمانی، ساکنان عمان، دارندگان ویزای به تمامی عمان، کسانی که برای سفر به عمان نیازی به ویزا نداشته و کسانی که می‌توانند در بدو ورود ویزا دریافت کنند، طبق سیستم پیش از کووید-۱۹ مجاز به ورود به عمان هستند.

2- همه مسافرانی ورودی به عمان ملزم به ارائه گواهی واکسن 19-COVID دارای QR کد، مبنی بر انجام دو دوز از هر واکسن 19-COVID تایید شده در عمان هستند: 

 • Pfizer Oxford
 • Pfizer BioNTech
 • Oxford AstraZeneca
 • Covishield AstraZeneca
 • Sputnik
 • Sinovac
 • Moderna
 • Sinopharm

 یا یک دوز از واکسن Johnson & Johnson که آخرین دوز می‌بایست حداقل چهارده (۱۴) روز قبل از زمان تخمینی ورود به عمان دریافت شده باشد. وزارت بهداشت فهرست واکسن‌های تایید شده در عمان را منتشر و به روز می‌کند.

3- تمامی مسافران ورودی به عمان ملزم به ارائه‌ی نتیجه منفی آزمایش 19-PCR COVID با کد QR پیش از سفر بوده و از قرنطینه معاف هستند، اعتبار نتیجه تست ۹۶ ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان رسیدن به عمان جهت پروازهای با طول مدت بیش از ۸ ساعت و پروازهای عبوری و ۷۲ ساعت جهت پروازهای با طول مدت کمتر است.

4- تمامی مسافرانی که طبق بند پیشین این بخشنامه بدون داشتن نتیجه منفی آزمایش 19-CovID وارد عمان می‌شوند، در بدو ورود تحت آزمایش قرار گرفته و مسافر ملزم به قرنطینه اجباری با دستبند ردیاب الکترونیک تا دریا فت نتیجه منفی آزمایش PCR هستند.

5- در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش PCR مسافر می‌بایست از تاریخ آزمایش به مدت ده (۱۰) روز تحت ایزوله بهداشتی اجباری قرار گیرد. به جز مسافرانی که از کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند اما در بدو ورود آزمایششان مثبت بوده است، مشروط بر اینکه بتوانند مدرکی مبنی بر تکمیل دوره ایزولهای تجویز شده در کشوری که در آن آلوده شده‌اند، قبل از سفر به عمان ارائه دهند، از ایزوله‌سازی بهداشتی معاف هستند.

6- تمامی مسافرین ورودی به عمان، ملزم به تکمیل پیش ثبت نام ازطریق سامانه http://covid19.emushrif.com و بارگذاری گواهی واکسن و همچنین گواهی 19-PCR COVID دارای QR کد هستند. چنانچه مسافر ترجیح دهید تست 19-PCR COVID را در بدو ورود انجام دهد، می‌بایست هنگام ثبت نام از طریق پلت فرم (https://covid19.emushrif.om/) پیش از پذیرش در فرودگاه مبدا، هزینه‌های مقرر را بپردازد.

7- تمامی مسافران ۱۸ ساله و کمتر از الزامات واکسن و آزمایش PCR معاف هستند، مسافرانی که مطابق با شرایط پزشکی آنها از دریافت واکسن منع شده‌اند با ارائه گواهی پزشکی تایید شده از انجام آزمایش و ارائه نتیجه آن معاف هستند.

8- تمامی مسافران ورودی به جز شهروندان عمان ملزم به ارائه بیمه درمانی بین‌المللی هستند که هزینه درمان کووید-۱۹ را برای مدت حداقل یک ماه پوشش دهد.

9- اتباع عمانی و خانواده‌های آنها و غیر عمانی‌های عمان در واحدهای دولتی یا خصوصی و دارای اقامتگاه معتبر که طبق بند ۲ این بخشنامه واکسينه نشده‌اند، مجازند با رعایت شرایط بهداشتی صادر شده قبل از ۱ سپتامبر ۲۰۲۱ به کشور عمان باز گردند.

10- دیپلمات‌های شاغل در نمایندگی‌های دیپلماتیک خارجی دارای اعتبارنامه عمان و دیپلمات‌های بازدید کننده از ثبت نام در http://covid19.emushrif.com و از آزمایش 19-PCR covID مستثنی هستند.

* مسئولیت اطلاع‌رسانی موثر در خصوص شرایط پذیرش مسافر، نقص مدارک و ارائه مدارک تقلبی بر عهده آژانس صادرکننده است.

* تمامی مسئولیت عدم پذیرش مسافر توسط اداره مهاجرت، اعم از مادی و معنوی متوجه مسافر خواهد بود.

* این بخشنامه از تاریخ ۹ آبان ماه ۱۴۰۰ لازم‌الاجراست.


پرواز تهران مسقط؛ سفری که انتظارش رو داری!خرید بلیط هواپیمامحدودیت‌های سفر به آلمان در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور آلمان در شرایط کنونی - 3 بهمن 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور آلمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود.

مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور آلمان سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۵۳ م ب می‌شود.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ/ سوئیس / انگلستان / آمریکا / کانادا
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس
 • ویزای تایپ D آلمان و حوزه شنگن دارای اعتبار
 • ویزای تایپ C آلمان، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون جانسون / فايزر مدرنا / آسترازنکا باشد و از آخرین نوبت واکسن ۱۴ روز گذشته باشد
 • ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلا یک‌بار به کشور صادرکننده ویزا مسافرت کرده باشد، دارای کارت واکسیناسیون جانسون / فايزر / مدرنا / آسترازنکا بوده و از آخرین نوبت واکسن ۱۴ روز گذشته باشد، و بلیط تاییدشده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشد.


کلیه مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به آلمان می‌بایست در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است.

در صورت قرارگرفتن کشور ایران در گروه Risk Area مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://www.elnreiseanmeldung.de به‌صورت online ثبت‌نام کرده و کپی از تاییده نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. پس از ورود به آلمان، مسافران می‌بایست ۱۰ تا ۱۴ روز در محل سکونت خود را قرنطینه خانگی کنند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون / فایزر / مدرنا / آسترازنکا ۱۴ روز گذشته باشد، از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور آلمان معاف خواهند بود. کارت واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی باشد.


آلمان، ایران را از لیست کشورهای با ریسک بالای کرونا حذف کرد - 22 آذر 1400

مؤسسه رابرت کُخ که مسئول پایش و رتبه‌بندی کشورها از دید ریسک ابتلا به کرونا در کشور آلمان است، ایران را به همراه چهار کشور رومانی، ارمنستان، مغولستان و فیلیپین از لیست کشورهای با ریسک بالای کرونایی حذف کرد.

برای مسافران از کشورهای پرخطر از منظر شیوع کرونا، محدودیت‌های خاصی اعمال می‌شود و با حذف ایران از این لیست، خرید بلیط هواپیما خارجی و سفر به آلمان برای مسافران ایرانی آسان‌تر می‌شود.

لازم به ذکر است سفارت آلمان در ایران از زمان شیوع کوید ۱۹ تا به امروز بررسی پروسه ویزای گردشگری / توریستی را به حالت تعلیق در آورده و زمان شروع پروسه این نوع ویزا مشخص نیست.


مقررات کشور آلمان برای گسترش سویه اومیکرون

مقامات آلمان با هدف قراردادن افراد واکسینه‌نشده، محدودیت‌های سخت‌تری را در این کشور اعمال کرده‌اند تا از گسترش بیشتر سویه اومیکرون جلوگیری کنند.
از ۲ دسامبر (۱۱ آذر)، افراد واکسینه‌نشده در آلمان به اماکن عمومی همچون سینما، تئاتر و رستوران، موزه‌ها، رویدادهای ورزشی، باشگاه‌ها و… دسترسی نخواهند داشت. وضع این قوانین، تقریبا سفر به آلمان را برای افرادی که واکسینه نشده‌اند غیرممکن می‌کند؛ چراکه حتی اگر این افراد واجد شرایط ورود به این کشور باشند، نمی‌توانند به بسیاری از امکانات و فعالیت‌ها دسترسی داشته باشند. مسافران واکسینه‌نشده و افرادی که در ۱۸۰ روز گذشته به کرونا مبتلا نشده‌اند، مشمول آزمایش در بدو ورود و قرنطینه خواهند بود.

افراد واکسینه‌نشده همچنین برای استفاده از سرویس‌های حمل‌ونقل عمومی و قطارهای منطقه‌ای باید نتیجه منفی تست کرونا را که حداکثر در ۲۴ ساعت گذشته انجام شده باشد، ارائه دهند. در حال حاضر تنها مسافران ایرانی واکسینه‌شده می‌توانند به آلمان سفر کنند. آلمان همچنین ورود مسافران از ۸ کشور بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، زیمبابوه و آفریقای جنوبی را به این کشور ممنوع اعلام کرده است.


محدودیت‌های سفر به آذربایجان در دوران کرونا

تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱، هیچ مسافری امکان ورود به آذربایجان را ندارد. مسافران دارای ملیت آذربایجانی و همچنین افراد مقیم این کشور، مسافرانی که مجوز کار دارند و مسافرانی که مجوز رسمی از سوی دولت آذربایجان دارند امکان ورود به آذربایجان را خواهند داشت.

فرم سلامت باید هنگام ورود به کشور ارائه شود.


محدودیت‌های سفر به مالزی در دوران کرونا

همه مسافران امکان ورود به مالزی را ندارند. فقط مسافران دارای ملیت مالزی، مسافرینی که اقامت دائمی دارند، فرزندان یا همسر افرادی که ملیت مالزی دارند و مسافرانی که امکان ارائه مدرک اشتغال و تحصیل دارند، می‌توانند به مالزی سفر کنند.


می‌خوام برم کوالالامپور 😉اینجا رو کلیک کن!


محدودیت‌های سفر به اسپانیا در دوران کرونا

بنا به اعلام ایران ایر، مسافران دارای یکی از مدارک زیر می‌توانند وارد خاک اسپانیا شوند:

 • گذرنامه اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان / استرالیا
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان (بلیط تایید شده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به‌ صورت ترانزیت ضروری است).
 • ویزای تایپ D اسپانیا (کاری، اقامتی، دانشجویی، خانوادگی)
 • ویزای تایپ C ESTANCIA اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی‌ شده خارج از محدوده هشدار
 • مسافران به‌ صورت ترانزیت بین‌المللی
 • دیپلمات‌ها، پرسنل بخش کنسولی و سازمان‌های بین‌المللی و اعضای سازمان‌های بشر دوستانه که در حال انجام وظایف خود هستند.

نکات مهم در خصوص سفر به اسپانیا:

1- همه مسافران در پروازهای ورودی به اسپانیا باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز آزمایش PCR بدهند و گواهی منفی کووید-۱۹ به زبان انگلیسی را همراه داشته باشند.
2- اجازه‌های موقت یا دائم اقامتی و کاری و اجازه اقامت تحصیلی و کارت‌های اقامتی مربوطه، کارت‌های اقامتی تحت‌عنوان عضو خانوادگی تبعه اروپایی و کارت اقامت ۵ ساله که اعتبار آن‌ها طی مدت زمان وضعیت هشدار، و حتی ۹۰ روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، به‌صورت خودکار تا ۶ ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر است.
3- ویزاهای منقضی شده تایپ D شامل موارد بالا نیستند.
4- وضعیت هشدار از تاریخ ۱۴ مارچ ۲۰۲۰ لغایت ۲۱ جون ۲۰۲۱ بوده است.
5- مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع بعدی مجاز به سفر نیستند.
6- مسافران قبل از پرواز باید فرم پزشکی را تکمیل کنند و کپی آن را به همراه داشته باشند.
7- ورود بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند.
8- استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.محدودیت‌های سفر به کویت در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور کویت در شرایط کنونی - 7 دی 1400

احتراما مقررات سفر به کشور کویت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران با ملیت/اقامت کویت و مسافران دارای ویزا می‌توانند با رعایت شرایط ذیل از کشور ایران به کشور کویت سفر کنند. این رویه جایگزین رویه ۱۲۶۲/م ب می‌شود.

ا. مسافران بالای ۱۸ سال می‌بایست کارت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون داشته باشند و از آخرین نوبت واکسن آنها ۱۴ روز گذشته باشد. همچنین مسافران تا ۱۶ سال که والدین آنها با شرایط فوق واکسینه‌شده باشند نیز می‌توانند به همراه والدین خود بدون کارت واکسن سفر کنند. مسافران ۱۶ تا ۱۸ سال پس از ورود و انجام غربالگری، در صورت تشخیص پزشک، به هزینه مسافر قرنطینه هتلی خواهند شد. مسافران دارای کارت واکسن اسپوتنیک یا سينوفارم یا سینوواک یا اسپایکوژن با شرط دریافت یک نوبت واکسن فایزر با مدرنا با آسترازنکا یا جانسون نیز می‌توانند به کشور کویت سفر کنند. مسافرانی که ۹ ماه از دریافت نوبت دوم آنها گذشته باشد، می‌بایستی دوز تکمیلی را دریافت کرده باشند.

٢. کلیه مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به کویت می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأیید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک http://health.behdasht.gov.ir است. مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://kuwaitmosafer.gov.kw/home.html به‌صورت online ثبت نام کنند. پس از ورود به کویت، مسافران می‌بایست ۷ روز خود را قرنطینه خانگی کنند.

۴. نصب برنامه Shlonik و Kuwait Mosafer بر روی گوشی همراه مسافران و ثبت اطلاعات درخواستی در بدوورود به کویت الزامی است.

۵. مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کویت می‌بایست به هنگام ورود کارت واکسیناسیون خود را در برنامه Immune app یا برنامه Kuwait mobile ID app ارائه نمایند. همچنين مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در خارج از کشور کویت، می‌بایست کارت خود را در لینک بارگزاری کنند. کارت واکسیناسیون می‌بایست دارای QR code باشد و در هنگام ورود ارائه گردد.


مقررات سفر به کشور کویت در شرایط کنونی - 10 آبان 1400

احتراما مقررات سفر به کشور کویت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود: مسافران با ملیت /اقامت کویت و مسافران دارای ویزا می‌توانند با رعایت شرایط ذیل از کشور ایران به کشور کویت سفر کنند.

 • مسافران بالای ۱۸ سال می‌بایست دارای کارت واکسن فایزر با مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون باشند و از آخرین نوبت آنها ۱۴ روز گذشته باشد. همچنین مسافران تا ۱۶ سال که والدین آنها با شرایط فوق واکسینه شده باشند نیز می‌توانند به همراه والدین خود بدون کارت واکسن سفر نمایند. مسافران ۱۶ تا ۱۸ سال پس از ورود و انجام غربالگری، در صورت تشخیص پزشک، به هزینه مسافر قرنطینه هتلی خواهند شد. مسافران دارای کارت واکسن سينوفارم یا سینوواک با اسپایکوژن با شرط دریافت یک نوبت واکسن فایزر با مدرنا یا آسترازنکا با جانسون نیز می‌توانند به کشور کویت سفر کنند.
 • کلیه مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به کویت می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأیید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک http://health.behdasht.gov.ir قرار دارد.
 • مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://kuwaitmosafer.gov.kw/home.htmle بصورت online ثبت نام نمایند. پس از ورود به کویت، مسافران می‌بایست ۷ روز خود را قرنطینه خانگی نمایند.
 • نصب برنامه Shlonik بر روی گوشی همراه مسافران و ثبت اطلاعات درخواستی در بدو ورود به کویت الزامی‌ست.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کویت می‌بایست به هنگام ورود کارت واکسیناسیون خود را در برنامه "Immune app" یا برنامه "Kuwait mobile ID app" ارائه نمایند. همچنین مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در خارج از کشور کویت، می‌بایست کارت خود را در لینک بارگذاری نمایند. کارت واکسیناسیون می‌بایست دارای QR code باشد و در هنگام ورود ارائه گردد. 

محدودیت‌های سفر به قطر در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور قطر در شرایط کنونی - 30 آذر 1400

احتراما با توجه به تغییرات مکرر مقررات پذیرش مسافران از کشور ایران به کشور قطر، جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید -۱۹)، به اطلاع می‌رساند شرایط سفر به کشور قطر در این لینک به‌روزرسانی می‌شود. دفاتر فروش پس از بررسی قرارگیری کشور ایران در دسته‌بندی مربوطه (سبز یا قرمز)، شرایط را مطابق با موارد درج‌شده در سایت به مسافران اعلام نمایند. شایان ذکر است دریافت تاییدیه از سایت https://www.ehteraz.gov.qa قبل از انجام سفر برای کلیه مسافران به غیر از مسافران دارای ملیت قطر یا اقامت قطر الزامی است. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۶۸ م ب می‌شود.


به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور قطر در شرایط کنونی - 17 آذر 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور قطر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کورد-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران با ملیت اقامت قطر و مسافران دارای ویزا مي‌توانند با شرایط قبل از کشور ایران به کشور قطر سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۶۴ م ب می‌شود.

1- کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به قطر می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی است کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک http://health.behdasht.gov.ir است.

2- برای مسافران دارای ملیت و اقامت قطر که کارت واکسیناسیون ندارند، انجام تست PCR قبل از پرواز و ۷ روزقرنطینه خانگی الزامی است. همچنین مسافران دارای ملیث و اقامت قطر دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون یا فایزر یا مدرنا یا استرازنکا یا سينوفارم یا اسپوتنیک آنها ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR قبل از پرواز و قرنطینه خانگی معاف خواهند بود. تست آنتی‌بادی برای مسافران دارای کارت واکسن سينوفارم با اسپوتنیک الزامی است.

3- مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://www.eliterazgov.qa بصورت online ثبت‌نام کنند و کپی از تاییدیه نهایی را به همراه داشته باشند. این مقررات شامل مسافران دارای ملیت و اقامت قطر نمی‌شود.

4- تکمیل فرم تعهدنامه در لینک ذیل جهت مسافرانی که کارت واکسیناسیون ندارند، الزامی است. جهت اطلاعات بيشتر و مقررات کشور قطر می‌توانید از لینک قبل استفاده کنید. https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx

5- مسافران دارای ویزا می‌توانند با پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۶ ماهه، بیمه مسافرتی پزشکی، بلیط رفت‌وبرگشت حداکثر ۳ ماهه و کارت واکسیناسیون جانسون یا فایزریا مدرنا یا آسترازنکا یا سينوفارم یا اسپوتنیک که از آخرین نوبت آن ۱۴ روز گذشته باشد، به کشور قطر سفر نمایند، تست آنتی‌بادی برای مسافران دارای کارت واکسن سیتوفارم یا اسپوتنیک الزامی است. انجام تست PCR و تاییدیه از سایت https://www.eliterarzgov.qa نیز برای این مسافران قبل از انجام سفر الزامی است.


شرایط صدور ویزا در بدو ورود به کشور قطر (Visa upon arrival) - 10 آبان 1400

احتراما پیرو مقررات اعلامی کشور قطر، مسافران با به همراه داشتن موارد ذیل، می‌توانند از تسهیلات صدور ویزا در بدو ورود به کشور قطر استفاده نمایند. هزینه ویزا توریستی QAR100 و مدت اعتبار آن ۳۰ روز است.
1- به همراه داشتن QAR5000 معادل USD1500
2- بلیط رفت و برگشت، تاریخ پرواز برگشت می‌بایست با تاریخ رزرو هتل مطابقت داشته باشد.
3- رزرو هتل، مدت اقامت بر اساس درخواست مسافر و حداکثر ۳۰ روز
4- پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
5- بیمه مسافرتی پزشکی
6- کارت واکسیناسیون فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون، سينوفارم که از آخرین نوبت دریافت آن ۱۴ روز گذشته باشد.
7- تست آنتی بادی برای مسافران دارای کارت واکسن سينوفارم
8- جواب منفی تست PCR در محدوده ۷۲ ساعت به پرواز از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت برای مسافران بالای ۱۲ سال به زبان انگلیسی
9- ثبت نام الکترونیکی در سایت WWW.EHTERAZ.GOV.QA و دریافت تاییدیه قبل از انجام پرواز


مقررات جدید سفر به کشور قطر - هواپیمایی هما - 13 شهریور 1400

شرایط جدید سفر برای مسافران با ملیت و دارای اقامت قطر و مسافران دارای ویزا به این کشور اعلام شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، براساس اطلاعیه صادر شده، تمامی مسافران بالای ۲ سال در پروازهای ورودی به قطر می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در لینک انجام دهند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

مسافران عازم به کشور قطر می‌بایست ضمن مراجعه به سایت ذیل نسبت به رزرو هتل جهت ۱۰ روز قرنطینه اقدام نمایند.
https://www.qatarairwaysholidays.com/qa-en/welcome-home-10-night-booking

مسافران دارای ملیت و اقامت کشور قطر دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت تزریق واکسن جانسون یا فایزر یا مدرنا و یا آسترازنکا ۱۴ روز گذشته باشد، از قرنطینه هتلی در بدو ورود به کشور قطر معاف خواهند بود.
مسافران برای اطلاع از جزئیات بیشتر در خصوص معافیت هتلی به نشانی ذیل مراجعه کنند.
https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx

مسافران قبل از پرواز می‌بایست اطلاعات خود را در لینک ذیل ثبت‌نام نموده و کپی از تاییده نهایی را به همراه داشته باشند.
https://www.ehteraz.gov.qa

مسافران دارای ویزا می‌توانند با پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۶ ماهه، بیمه مسافرتی پزشکی، بلیت رفت و برگشت حداکثر ۳ ماهه و کارت واکسیناسیون جانسون یا فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا و یا سینوفارم که از آخرین نوبت آن ۱۴ روز گذشته باشد، به کشور قطر سفر نمایند.

انجام تست PCR و دریافت تاییدیه از سایت ذیل قبل از انجام سفر برای مسافران عازم کشور قطر الزامی است.
https://www.ehteraz.gov.qa
هواپیمایی هما


محدودیت‌های سفر به هند در دوران کرونا

از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) تمامی مسافران هند مشمول قانون قرنطینه خانگی ۷ روزه خواهند بود:

از مسافران در روز هشتم تست کرونا گرفته خواهد شد و درصورت مثبت‌بودن، فرد به مراکز قرنطینه منتقل خواهد شد. مسافران همچنین در بدو ورود به‌صورت تصادفی تحت آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت.

مسافران ایرانی با داشتن مدارک ذیل می‌توانند به هند سفر کنند:

 • پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان
 • کارت OCI (Overseas Citizen of India) و کارت PIO (Persons of Indian Origin)
 • هرنوع ویزای صادره، ویزاهای پزشکی، ویزای توریستی و ویزای الکترونیکی توریستی برای انجام پرواز معتبر است.

همچنین کلیه مسافران بالای ۵ سال در پروازهای ورودی به هند ‌باید در محدوده ۷۲ ساعت قبل از پرواز، در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی جواب منفی تست خود را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل مشاهده است.

علاوه‌برآن، مسافران باید قبل از پرواز فرم‌های پیوست را تکمیل و به‌صورت آنلاین در لینک www.newdelhiarport.in ثبت‌نام کنند و کپی تأییدیه‌های مربوطه را به همراه داشته باشند. همچنین مسافران باید شماره‌ تماس و محل اقامت خود در هند را هنگام رزرو، درج کنند.

هند اعلام کرده است که از سرگیری پروازهای بین‌المللی برنامه‌ریزی شده را تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ به تعویق می‌اندازد. این درحالی‌ست که این کشور در اول دسامبر (۱۰ آذر) اعلام کرده بود از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) این پروازها را از سر خواهد گرفت. اگرچه، دولت هند تصریح کرده که ممکن است در برخی مسیرها این پروازها از سر گرفته شود و همچنین پروازها در مسیرهای هوایی بین هند و ۳۲ کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، امارات متحده عربی، کنیا، بوتان و فرانسه همچنان ادامه خواهد داشت.


به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور هندوستان در شرایط کنونی - 30 آذر 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور هندوستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور هندوستان سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۵۵ م ب می‌شود.

١. پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان

٢. کارت (OCI (Overseas Citizen of India، کارت PIO (Persons of Indian Origin

٣. هر نوع ویزای صادره: ویزاهای Medical صادره بعد از 210CT20، توریستی و E-Tourist Visa صادره بعد از 060CT21، جهت انجام پرواز معتبر هستند.

کلیه مسافران بالای ۵ سال در پروازهای ورودی به هندوستان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir موجود است.

درج شماره تماس مسافر در هندوستان و محل اقامت مسافر در هندوستان به هنگام تشکیل رزرو الزامی است. مسافران قبل از پرواز می‌بایست فرم‌های پیوست را تکمیل کرده و خود را در لینک www.newdelhiairport.in به‌صورت online ثبت‌نام کنند و کپی از تاییدیه‌های مربوطه را به همراه داشته باشند. از کلیه مسافران در بدو ورود تست PCR به هزینه مسافر گرفته می‌شود. هزینه تست برای هر مسافر ۶۰۰ روپیه است. همچنین مسافران پس از ورود به این کشور می‌بایست به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه خانگی کنند.


به‌روزرسانی دستورالعمل پذیرش مسافر در مسیر کشور هند - 4 آذر 1400

با سلام و احترام؛

بدین‌وسیله با توجه به فراهم‌شدن امکان فروش بلیط در مسیر دهلی برای دفاتر محترم فروش شرایط الزامی پذیرش مسافر در مسیر کشور هند را به استحضار می‌رساند:

۱) مسافرین محترم این مسیر می‌بایست پیش از سفر، فرم خوداظهاری را در پورتال آنلاین Air Suvldha به آدرس www.fiewdelhi airport.in تکمیل کرده و پاسخ منفی تست PCR را که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سفر انجام شده نیز بارگذاری کنند. شایان ذکر است که مسافرین باید از صحت گزارش ثبت‌شده مطمئن شوند چراکه اگر خلاف آن محرز شود، تحت پیگرد کیفری قرار خواهند گرفت.

2) همچنین مسافران می‌بایست قبل از دریافت مجوز از طریق شرکت‌های هواپیمایی مربوطه، در پورتال سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان متعهد شوند که از تصمیم مقامات دولتی مبنی بر قرنطینه خانگی و با کنترل وضعیت سلامت خویش تبعیت خواهند کرد.

3) لازم به ذکر است مسافران برخی از کشورها (بر اساس وضعیت اپیدمی کووید ۱۹ در آن کشورها) برای پیگیری بیشتر شناسایی شده‌اند که نیازمند اقدامات بیشتری هستند. فهرست کشورهای مشخص‌شده واکنشی پویا بر اساس وضعیت در حال تحول کورید ۱۹ در سرتاسر جهان است و در سایت وزارت بهداشت و رفاه خانواده (mohfw.gov.in) در دسترس قرار خواهند گرفت و لینک آن در سایت وزارت امور خارجه و پرتال Air Suvidha نیز در دسترس است.

۴) کشورهایی هستند که با هند درباره به رسمیت‌شناختن متقابل واکسن‌‌های موردتایید سازمان بهداشت جهانی توافق دارند. همچنین کشورهایی که در حال حاضر دارای چنین توافقنامه‌ای با هند نیستند، شهروندان همديگر که با واکسن‌های موردتایید سازمان بهداشت جهانی واکسينه کامل شده‌اند را معاف کرده‌اند. متقابلا برای مسافران چنین کشورهایی که اجازه ورود بدون قرنطینه برای اتباع هندی را فراهم می‌کنند، در هنگام ورود تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته خواهد شد. فهرست این کشورها در سایت وزارت بهداشت و رفاه خانواده و لینک آن در سایت وزارت امور خارجه و پورتال Air Savidhia موجود است. این یک لیست پویاست و مرتبا به‌روزرسانی خواهد شد. مسافران کشورهای دسته A می‌بایست گواهی واکسیناسیون کامل خود را در پورتال Air Suvidha بارگذاری کنند.

۵) تمامی قوانین و مقررات می‌بایست توسط آژانس‌ها در زمان صدور و ارائه بلیط به مسافران ابلاغ شود.

۶) شرکت‌های هواپیمایی تنها به مسافرانی که فرم خوداظهاری را بر روی پورتال Air Suvidha تکمیل و پاسخ منفی تست خود را در سایت بارگذاری کرده‌اند اجازه سوار شدن به هواپیما را خواهند داد.

۷) همه‌ی مسافران ملزم به نصب برنامه‌ی Arogya Setv بر روی دستگاه تلفن همراه خود هستند. 

8) غربال‌گری تب‌سنجی (دماسنجی) برای کلیه مسافران توسط کارکنان بهداشت حاضر در فرودگاه انجام خواهد شد و همچنین مسافرين فرم خوداظهاری که به صورت آنلاین تکمیل شده را می‌بایست به مسئولین فرودگاه ارائه دهند.

۹) مسافرانی که در حین غربال‌گری نشانه‌های بیماری بروز دهند می‌بایست فوری ایزوله و طبق پروتکل‌های بهداشتی به مراکز درمانی منتقل شوند. در صورت مثبت‌بودن تست، همراهان ایشان (مسافرین همراه و هم‌ردیف آن‌ها در هواپیما، سه ردیف صندلی جلو و پشت آن‌ها) طبق پروتکل‌های تعیین‌شده شناسایی و مدیریت خواهند شد.

۱۰) مسافرینی که دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، اجازه خروج از فرودگاه دهلی را خواهند داشت و باید طی مدت ۱۴ روز از بدو ورود، وضعیت سلامت خود را کنترل کنند. 

۱۱) مسافرینی که تنها یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند یا کامل واکسينه نشده‌اند می‌بایست موارد ذیل را انجام دهند:

 • انجام نمونه تست کووید ۱۹ پس از ورود به فرودگاه و سپس دریافت اجازه خروج از فرودگاه
 • قرنطینه خانگی به مدت ۷ روز
 • انجام تست مجدد در روز هشتم ورود به هند و در صورت منفی‌بودن جوابیه تست، نظارت بر سلامت خویش به مدت هفت روز

۱۲) اتباع کشور ایران می‌بایست دو دوز یکی از واکسن‌های موردتایید سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده باشند و همچنین ملزم به ارائه پاسخ منفی تست PCR خود حداکثر ۷۲ ساعت پیش از خروج انجام باشند. کلیه مسافران به استثنای مسافران کشورهای در معرض خطر، اجازه خروج از فرودگاه دهلی را خواهند داشت و می‌بایست به مدت ۱۴ روز از زمان ورود، وضعیت سلامت خویش را کنترل کنند. شایان ذکر است این موضوع برای مسافران تمامی کشورها از جمله کشورهایی که با آن‌ها درباره واکسن‌های موردتایید سازمان بهداشت جهانی توافق دوجانبه وجود دارد هم صدق می‌کند. در صورتی‌که مسافران در حین قرنطینه خانگی یا در زمان کنترل وضعیت سلامت خویش شاهد بروز علائم و نشانه‌های کووید ۱۹ باشند و با نتیجه تست مجدد آن‌ها مثبت شد، سریعا خود را از دیگران جدا (ایزوله) کنند. 

۱۳) کودکان زیر ۵ سال از انجام آزمایشات قبل و بعد از ورود معافند. در صورتی‌که در بدو ورود یا در طول دوره قرنطینه خانگی علائم بیماری کووید ۱۹ مشاهده شود، می‌بایست تحت آزمایش قرار بگیرند و طبق پروتکل تعیین شده درمان شوند.

۱۴) می‌بایست ۱۵ روز از دریافت دوز دوم واکسن کووید ۱۹ (موردتایید سازمان بهداشت جهانی ) کلیه مسافرین واکسینه‌شده گذشته باشد.

۱۵) لازم به یادآوری است که تست PCR می‌بایست دارای QR CODE باشد.

16) استفاده از ماسک در تمام طول مسیر برای همه‌ی مسافران الزامی است.


پیشنهاد مجله یومگ:محدودیت‌های سفر به آمریکا در دوران کرونا

1- در حال حاضر مسافران اجازه دارند به ۶ شهر شیکاگو، نیویورک، بوستون، هیوستون لس آنجلس، واشنگتن سفر کنند.
2- همه مسافران باید علاوه‌بر نتیجه منفی آزمایش کرونا، فرم خوداظهاری سلامت را قبل از ورود به فرودگاه پر کنند و به نمایندگان ذیربط تحویل دهند.
3- مسافران مقصد بوستون باید علاوه‌بر مدارک بالا فرم سفر به ماساچوست را نیز داشته باشند.


مسافران به مقصد آمریکا باید یکی از مدارک زیر را داشته باشند:

Nationals of the USA

Permanent residents of the USA

The spouse of a national of the USA

The spouse of a permanent resident of the US

The parent/legal guardian of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA

The unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years

The child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA

Passengers with an IR-4 or IH-4 visa

Passengers with a C-1, D, or C-1/D visa

Passengers with an IR-1, CR-1, CR-2 visa

Passengers with an A-1, A-2, C-2, C-3, E-1 as an employee of TECRO or TECO or the employee’s immediate family members, G-1, G-2, G-3, G-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa

Members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces

Passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19)

Passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction


بنا به جدیدترین بخشنامه هواپیمایی امارات، برای مسافران با ویزاهای غیرتوریستی اعم از دانشجویی و ویزاهای پیوست به خانواده و … نیازی به ارسال مدارک برای ایرلاین نیست. لازم است مسافر بابت مسیر امریکا وارد سایت https://www.iatatravelcentre.com شده و مدارک موردنیاز را در این سایت چک نموده و همراه خود داشته باشند.


این گروه‌ها اجازه‌ی ورود به آمریکا را دارند:

 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • همسران اتباع و افراد دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • والدین سرپرستان قانونی ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال ملی یا مقیم دائم ایالات متحده.
 • برادر یا خواهر ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال، ساکن ملی یا مقیم دائم ایالات متحده، که ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال است.
 • فرزند / فرزندخوانده / ساکن ملی یا دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • مسافرینی که دارای ویزاهای زیر هستند: A-1، A-2، C-1، C-1 / D، C-2، C-3، D،E-1 فقط به عنوان کارمند TECRO یا TECO یا اعضای خانواده فوری کارمند، ویزای G-1 ، G-2 ، G-3 ، G-4 ، IR-4 ، IH-4 ، ناتو-1 از طریق ناتو -4 یا ناتو -6.
 • اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده، همسران و فرزندان اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده.
 • مسافرانی که مدارک سفر به دعوت دولت ایالات متحده آمریکا را برای مقاصد مربوط به مهار بیماری کووید 19 داشته باشند.
 • مسافرانی با اسناد صادرشده توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده، یا وزارت امور خارجه ایالات متحده که نشان می دهد مسافر از محدودیت معاف است.
 • اعضای خدمه B1 که مشغول کارهای سبک‌تر، فعالیت قفسه بیرونی قاره OCS، فعالیت مزرعه بادی، خدمه هوایی/ دریایی خصوصی و سایر فعالیت‌های خدمه مشابه هستند.
 • مسافرانی که در ۱۴ روز گذشته در یکی از کشورهایی که در فهرست شماره 1 ثبت شده‌اند، اما از محدودیت ورود به آمریکا معاف هستند، باید از طریق یکی از فرودگاه‌های زیر وارد شوند: آتلانتا ATL ، بوستون BOS، شیکاگو ORD، دالاسDFW، دیترویتDTW، هونولولو HNL، لس آنجلس LAX، میامی MIA، نیویورک JFK یا EWR، سان فرانسیسکو SFO، سیاتل SEA و واشنگتن IAD.

محدودیت‌های سفر به چین در دوران کرونا

افراد دارای اقامت دائم، افراد دارای ملیت خارجی با اجازه اقامت با هدف کار و امور شخصی اگر از مبدأ بنگلادش، بلژیک، فرانسه، هند، ایتالیا، فیلیپین، روسیه، انگلستان نباشند، می‌توانند وارد چین شوند. داشتن گواهی سلامت الزامی است.


محدودیت‌های سفر به انگلیس در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور انگلیس - 20 دی 1400

مسافران با داشتن شرایط ذیل می‌توانند از کشور ایران به کشور انگلیس سفر کنند:

 • داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا، انگلیس، آمریکا و کانادا
 • داشتن انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلیس
 • مسافران دارای اقامت دائم که بیش از ۲ سال خارج از انگلیس اقامت داشته‌اند و مجوز آنان ابطال شده، اجازه انجام پرواز به انگلیس را نخواهند داشت.
 • ویزای معتبر انگلیس؛ مسافران با ویزای توریستی می‌بایست بلیط رفت‌وبرگشت خریداری کنند.
 • تمامی مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به انگلستان می‌بایست در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز آزمایش PCR در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در لینک ذیل انجام داده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 • مسافران پس از ورود به این کشور به مدت ۱۰ روز قرنطینه خانگی خواهند شد.
 • تمامی مسافران قبل از سفر به کشور انگلیس می‌بایست فرم خوداظهاری اعلام شده در لینک ذیل را تکمیل نموده و پس از دریافت QR کد، کپی آن را به همراه داشته باشند.
 • مسافران دارای کارت واکسن صادره در ایران می‌بایست تست روز دوم و هشتم را در لینک خریداری کنند. 
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کشورهای اعلام‌شده که از آخرین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون يا سینوفارم آنها ۱۵ روز گذشته باشد و مسافران ۱۲ تا ۱۸ سال مقیم کشورهای اعلام شده در لینک ذیل، از انجام تست PCR قبل از پرواز، رزرو تست روز هشتم و قرنطینه خانگی در کشور انگلیس معاف خواهند بود.

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور انگلستان در شرایط کنونی - 17 آذر 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور انگلستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ( بیماری کروید -۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود:

مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور انگلستان سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۳۶۰ م ب می‌شود.
1- پاسپورت اتحادیه اروپا انگلستان / آمریکا / کانادا

2- انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان مسافران دارای اقامت دائم که بیش از ۲ سال خارج از انگلستان اقامت داشته‌اند و مجوز آنان ابطال گردیده اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.

3- ویزای معتبر انگلستان، مسافران با ویزای توریستی می‌بایست بلیط رفت‌وبرگشت داشته باشند.

کلیه مسافران بالای ۱۴ سال در پروازهای ورودی به انگلستان می‌بایست در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. مسافران پس از ورود به این کشور می‌بایست به مدت ۱۰ روز خود را در محل سکونت قرنطینه خانگی نمایند. همچنین کلیه مسافران قبل از سفر به کشور انگلستان می‌بایست نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اعلام‌شده در لینک ذیل اقدام کرده و پس از دریافت QR کد، کپی آن را به همراه داشته باشند. مسافران دارای کارت واکسن صادره در ایران می‌بایست تست روز دوم و هشتم را خریداری کنند. https://www.gov.uk/provide-Journey-contact-details-before-travel-uk

مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کشورهای اعلام‌شده در لینک ذیل که از آخرین نوبت واکسن فایزر / مدرنا / استرازنکا / جانسون آنها ۱۴ روز گذشته باشد و مسافران ۱۱ تا ۱۸ سال مقیم کشورهای اعلام‌شده در لینک ذیل، از رزرو تست روز هشتم و قرنطینه خانگی در کشور انگلستان معاف خواهند بود. ارائه جواب منفی تست PCR (یا شرایط فوق و گواهی معتبر واکسیناسیون دارای QR کد به زبان انگلیسی به هنگام پرواز الزامی است.)
https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination


محدودیت‌های سفر به ارمنستان در دوران کرونا

 • پروازها به ارمنستان دایر هستند ولی ویزای فرودگاهی به حالت تعلیق درآمده‌اند.
 • مسافران بدون گواهی منفی‌بودن تست ویروس کووید-۱۹، هنگام رسیدن باید با هزینه‌ شخصی تست بدهند. گواهی سلامت مسافران باید به زبان ارمنی، انگلیسی و یا روسی باشد.

محدودیت‌های سفر به عربستان در دوران کرونا

عربستان سعودی ممنوعیت سفر شهروندانش به بسیاری از کشورهای خارج از کشورهای حوزه خلیج فارس را بدون اجازه قبلی از مقامات لغو کرده‌ است. این کشور در عین حال اعلام کرده که به دلایل امنیتی و بی‌ثباتی، و به‌ویژه با ادامه همه‌گیری کرونا و انتشار انواع جدید این ویروس در برخی از کشورها، شهروندان عربستان را از سفر به ایران، لیبی، سوریه، لبنان، یمن، ترکیه، ارمنستان، سومالی، کنگو، افغانستان، ونزوئلا، بلاروس و هند بدون اجازه قبلی منع می‌کند. تاکنون حدود ۱۱ و نیم میلیون نفر از ساکنین عربستان دست‌کم یک دوز از واکسن را دریافت کرده‌اند و طبق آمار وزارت بهداشت این کشور، بیش از ۴۰۰ هزار نفر از این بیماری بهبود یافته‌اند.


محدودیت‌های سفر به تایلند در دوران کرونا

ورود توریست بدون قرنطینه به کشور تایلند متوقف شد - 4 دی 1400

از امروز طرح‌های سند باکس (به غیر از سند باکس پوکت) و test & go تا اطلاع ثانوی بسته شدند. به دستور نخست‌وزیر تایلند ثبت‌نام و ورود توریست بدون قرنطینه به جز شهر پوکت امکان‌پذیر نیست.


به‌روزرسانی شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور تایلند - 20 آبان 1400

با سلام و احترام؛

بدینوسیله به استحضار می‌رساند با توجه به تغییر قوانین ورودی از طریق مرزهای هوایی به شهر بانکوک از تاریخ اول نوامبر ۲۰۲۱ برابر با140۰/۰۸/۱۰ پذیرش مسافرین ایرانی به کشور تایلند جزء برنامه Sandbox قرار می‌گیرد که شرایط ورودی به شرح ذیل است:

پیش از ورود به بانکوک:

1- ارائه مدارک واکسیناسیون کامل (دو دوز) مطابق با یکی از واکسن‌های موردتایید در لیست پیوست که از انجام آخرین مرحله واکسیناسیون حداقل ۱۴ روز گذشته باشد.

۲. افرادی که سه ماه قبل از پرواز به بانکوک به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، می‌بایست حداقل یک دوز از واکسن‌های موردتایید را ۱۴ روز پیش از سفر دریافت نموده و مدارک پزشکی مبنی بر بهبودی کامل خود را ارائه دهند.

٣. مسافران کمتر از ۱۸ سال که با والدین خود سفر می‌کنند از الزامات واکسیناسیون معافند.

۴. تمامی مسافران می‌بایست گواهی پزشکی با نتیجه‌ی آزمایش PCR منفی را که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاه‌های موردتایید وزارت بهداشت و هواپیمایی ماهان انجام شده باشد را به همراه داشته باشند.

۵. همراه داشتن رسید پرداخت هزینه اقامت در هتل‌های + SHA و آزمایش PCR الزامی است.

۶. داشتنن بیمه درمانی با پوشش حداقل ۵۰۰۰۰ دلار.

7.مراجعه به سایت http://to.consular.ac.thجهت اخذ Thailand Pass QR code

۸. بارگذاری مدارک واکسیناسیون، پرداختی هزینه هتل، آزمایش و انتظار برای تایید و دریافت Thailand Pass QR code


بدو ورود:

ارائه Thailand Pass QR code به مامور کنترل سلامت فرودگاه

انجام تست PCR در محل اقامت و یا مراکز تعیین‌شده (کودکان زیر ۶ سال آزمایش بزاق خواهند داد.)

عزیمت با وسیله نقلیه تعیین شده به هتل محل اقامت (فاصله فرودگاه تا هتل کمتر از ۵ ساعت است.)

نصب برنامه MorChana بر روی تلفن همراه

اقامت در هتل تا دریافت نتیجه آزمایش


زمان اقامت:

مسافرین تا ۷ روز اجازه خروج از مقاصد هفده‌گانه Sandbox مطابق با لیست پیوست را ندارند و چنانچه برنامه‌ای برای ادامه سفر به مقاصد دیگر در کشور تایلند را دارند، می‌بایست حداقل تا ۷ روز نخست را در مقاصد هفده‌گانه یادشده باقی بمانند و سپس به مقاصد دیگر سفر کنند. 

چنانچه برنامه سفر کمتر از ۷ روز برنامه‌ریزی شده است، خروج می‌بایست در اسرع وقت با یک پرواز مستقیم به یک کشور دیگر باشد.

همه مسافران ملزم به انجام در آزمایش کرونا هستند: نخستین آزمایش در بدو ورود از طریق تست PCR، دومین آزمایش (ATK) در مراکز تعیین‌شده در روز ششم یا هفتم اقامت.

رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در طول سفر الزامی است.


زمان خروج:

پس از پایان ۷ روز اقامت در یکی از مقاصد هفده‌گانه، مسافرین می‌توانند آزادانه به تمام مقاصد در تایلند سفر کنند. مقتضی است که مسافرین می‌بایست همواره راهنمایی‌ها و تدابیر پیش‌بینی شده در استان یا کشور مقصد را پیگیری نمایند.

مراجعه به سایت http://to.consular.ac.thجهت اخذ Thailand Pass QR code

محدودیت‌های سفر به پاکستان در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور پاکستان در شرایط کنونی - 23 آذر 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور پاکستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. کلیه مسافران بالای ۱۵ سال با ملیت پاکستانی و مسافران بالای ۱۸ سال با ملیت غیرپاکستانی که بصورت کامل واکسینه‌شده و دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی باشند، می‌توانند با شرایط ذیل به کشور پاکستان سفر کنند.

١. کلیه مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به پاکستان می‌بایست در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پروازاقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است.

2. تکمیل اطلاعات درخواستی در برنامه PASS TRACK یا لینک /https://passtrack.nitb.gov.pk قبل از انجام پرواز الزامی بوده و مسافران می‌بایست کپی از اطلاعات تکمیلی فوق را به هنگام پذیرش به همراه داشته باشند.

٣. از کلیه مسافران بالای ۶ سال در بدو ورود به پاکستان تست Rapid Antigen گرفته می‌شود. در صورت مثبت‌شدن جواب تست، مسافران به مدت ۱۰ روز با هزینه خود قرنطینه می‌گردند.


دستورالعمل پذیرش مسافر در کشور پاکستان

با سلام و احترام بدینوسیله شرایط پذیرش مسافران ورودی کشور پاکستان از مورخ 2021/۱۲/۸ برابر با ۱۷ آذر ۱۴۰۰ به شرح ذیل اعلام می‌شود:

1) مسافرین محترم می‌بایست پیش از سفر به سایت http://passtrack.nitb.gov.pk مراجعه نمایند و مشخصات خود را در این صفحه تکمیل نموده و پرینت آن را در زمان سفر همراه داشته باشند.

۲) تمامی مسافران بالای ۱۵ سال که دو دوز کامل واکسن را دریافت کرده‌اند، مجاز به سفر به کشور پاکستان خواهند بود.

۳) مسافران ورودی 6 سال به بالا می‌بایست جوابیه تست منفی PCR که ۴۸ ساعت قبل از پرواز در یکی از آزمایشگاه‌های موردتایید وزارت بهداشت انجام شده است را ارائه دهند. اگرچه مسافران دیپورتی از ایران از انجام تست PCR معاف هستند.

۴) مسافران ترانزیت کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی و قطر در بدو ورود بدلیل پیشگیری از سویه اومیکرون به صورت تصادفی آزمایش آنتی‌ژن (RAT) خواهند داد.

۵) از مسافرین ورودی ۶ سال به بالا در فرودگاه لاهور آزمایش آنتی‌ژن گرفته می‌شود و در صورت منفی‌بودن نتیجه، امکان ورود به لاهور را خواهند داشت و در صورت مثبت بودن پاسخ تست می‌بایست به مدت ۱۰ روز به هزینه خود قرنطینه شوند همچنین در روز هشتم قرنطینه، تست PCR دیگری گرفت می‌شود و در صورت منفی بودن نتیجه تست، روز دهم مجاز به ورود به شهر لاهور خواهند بود.

6) مسافران ترانزیت کشورهای افغانستان، اتریش، آذربایجان، فرانسه، آلمان، مکزیک، روبه و سریلانکا، تایلند، ترینیداد و توباگو، ترکیه، انگلستان و آمریکا ملزم به ارایه مدرک واکسیناسیون کامل و تست منقی PCR هستند. همچنین در بدو ورود، این مسافران بطور تصادفی آزمایشی آنتی‌ژن (RAT) خواهند داد و در صورت منفی‌بودن نتیجه امکان ورود به لاهور را داشته و در صورت مثبت‌بودن نتیجه تست می‌بایست به مدت ۱۰ روز به هزینه خود قرنطینه شوند همچنین تست PCR دیگری در روز هشتم قرنطینه گرفته می‌شود و در صورت منفی‌بودن نتیجه تست، مجوز ورود را در روز دهم دریافت خواهند کرد ولی چنانچه مجدد نتیجه تست مثبت شود، می‌بایست مدت زمان بیشتری را طبق دستور مقامات بهداشت در بیمارستان سپری نمایند.


محدودیت‌های سفر به استرالیا در دوران کرونا

نگرانی از شیوع سویه جدید ویروس کرونا، طرح استرالیا برای باز کردن مرزها را متوقف کرد: - 8 آذر 1400

کمیته امنیت ملی استرالیا پس از جلسه امشب خود اعلام کرد که گام بعدی این کشور برای بازگشایی ایمن مرزها دو هفته متوقف می‌شود.

در اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر شده آمده است که این کمیته تصمیم ضروری و موقت برای توقف مرحله بعدی طرح بازگشایی مرزها تا ۱۵ دسامبر را گرفته است.

بر این اساس، طرح بازگشایی مرزهای استرالیا به روی دانشجویان بین‌المللی، دارندگان ویزاهای بشردوستانه و دیگر دارندگان ویزاهای موقتی که قرار بود از روز اول دسامبر آغاز شود، تا دو هفته متوقف شد.

ای‌بی‌سی در گزارشی در این خصوص عنوان کرد که به این ترتیب مرزهای استرالیا همچنان به روی همه افراد به جز شهروندان استرالیا، دارندگان اقامت دائم استرالیا و اعضای درجه اول آنها که به طور کامل واکسینه شده‌اند، بسته خواهد بود.


محدودیت‌های سفر به لهستان در دوران کرونا

بنابر قوانین لهستان همه مسافران ورودی این کشور صرف‌نظر از کشور مبدا، موظف‌اند قبل از رسیدن به خاک لهستان، فرم ورود به این کشور را پر کند.

همچنین از اول دسامبر، مسافران غیرواکسینه که در ۱۸۰ روز گذشته به کرونا مبتلا نشده‌اند، مشمول قرنطینه اجباری ۱۴ روزه هستند. در روز ۸ قرنطینه این افراد باردیگر تحت آزمایش قرار می‌گیرند و در صورت منفی‌بودن نتیجه آزمایش از قرنطینه خارج می‌شوند.

از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) نیز، مسافران غیرواکسینه کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند باید قبل از ورود به این کشور تست کرونا انجام دهند. افرادی که از کرونا بهبودیافته یا واکسینه شده‌اند و کودکان زیر ۱۲ سال که همراه با یک سرپرست واکسینه یا بهبودیافته سفر می‌کنند، از این قانون معاف‌اند.

لهستان در حال حاضر دو آزمایش PCR و آنتی‌ژن سریع را معتبر می‌داند که باید حداکثر ۴۸ ساعت قبل از ورود به این کشور انجام شده باشد.

با اعلام وزارت بهداشت لهستان از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) رستوران‌ها، بارها، تئاترها، هتل‌ها و برخی اماکن دیگر باید با ۵۰ درصد ظرفیت خود مشغول به کار شوند. همچنین افراد غیرواکسینه دیگر به‌راحتی نمی‌توانند به اماکن عمومی دسترسی داشته باشند. این در حالی است که شهروندان و مسافران واکسینه با هیچ محدودیتی مواجه نخواهند شد.


محدودیت‌های سفر به جمهوری چک در دوران کرونا

بنابر اعلام وزارت بهداشت جمهوری چک از ۷ دسامبر (۱۶ آذر)، تکمیل فرم ورود پیش از سفر برای همه مسافران، اعم از مسافران کشورهای لیست سبز، اجباری است و تنها افرادی که با وسیله نقلیه شخصی و از طریق مرز زمینی وارد این کشور شوند از این قانون معاف‌اند.

همچنین بر اساس قوانین جدید اتباع کشورهای غیراروپایی همچون ایران تنها می‌توانند برای مقاصد بسیار ضروری به این کشور سفر کنند. همچنین ارائه مدرکی مبنی بر اثبات ضرورت سفر از سوی این مسافران اجباری است. مسئولان این کشور تاکید کرده‌اند که صرف اشاره کلی به نیاز به حضور فیزیکی، توجیه مناسبی برای حضور در این کشور نیست. علاوه بر این، مدرک ارائه‌شده تنها برای یک نفر معتبر بوده و خانواده وی را شامل نمی‌شود.

مسافران غیر اروپایی زیر ۱۲ سال نیز در فهرست معافیت قرار دارند، مشروط بر اینکه همراه با قیم قانونی یا یک سرپرست دارای گواهی واکسیناسیون یا مدرک بهبودی سفر کنند. جمهوری چک همچنین گواهی‌ واکسیناسیون مسافران کشورهای ثالث از جمله ایران را به رسمیت می‌شناسد. آسترازنکا، فایزر، بیون‌تک، جانسون، مدرنا و کوویشیلد تنا واکسن‌های مورد تایید جمهوری چک است.

جمهوری چک نیز مانند سایر کشورها، ورود مسافران از کشورهای آفریقای جنوبی، نامیبیا، لسوتو، اسواتینی، زیمبابوه، بوتسوانا، زامبیا و موزامبیک را ممنوع کرده است.


محدودیت‌های سفر به سوییس در دوران کرونا

سوییس الزام قرنطینه کرونایی برای همه مسافران را لغو کرد و در عوض، قوانین آزمایش سخت‌تری را اعمال می‌کند. شورای فدرال سوییس روز جمعه ۳ دسامبر (۱۲ آذر) اعلام کرده است که از روز شنبه ۴ دسامبر (۱۳ آذر) هیچ کشوری در لیست قرنطینه نخواهد بود. سوییس در عوض برای همه افرادی که وارد این کشور می‌شوند قوانین آزمایشی سخت‌گیرانه‌تری را اعمال کرده است و حتی افراد واکسینه یا بهبودیافته از بیماری را نیز ملزم به انجام آزمایش می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «از آنجایی که دیگر قرنطینه اجباری نیست، مسافران باید بین روز چهارم و هفتم پس از ورود به سوییس، آزمایش دوم را انجام دهند. این آزمایش می‌تواند تست PCR یا آنتی‌ژن سریع باشد و مسافران باید خود هزینه‌های این آزمایش‌ها را بپردازند.» مسافران کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که واکسینه نشده‌اند نیز تنها در صورت ارائه مدرکی مبنی بر اشتغال یا اهداف ضروری می‌توانند وارد این کشور شوند.

بنابر قوانین جدید این کشور، افراد برای حضور در رویدادهای عمومی، فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی موظف به ارائه مدرکی مبنی بر واکسیناسیون، بهبودی یا نتیجه منفی تست کرونا هستند. همچنین از این پس تست‌های آنتی‌ژن سریع فقط ۲۴ ساعت و تست PCR به‌مدت ۷۲ ساعت اعتبار خواهند داشت. سوییس همچنین ورود مسافر از کشورهای آفریقایی که سویه اومیکرون در آن‌ها شناسایی شده را به‌طور موقت ممنوع کرده است.


محدودیت‌های سفر به نروژ در دوران کرونا

بر اساس بیانیه وزارت بهداشت نروژ، از ۳ دسامبر (۱۲ آذر)، تمامی مسافران این کشور ملزم به انجام آزمایش در بدو ورود خواهند بود. این قانون افراد واکسینه و بهبودیافته از کرونا را نیز شامل می‌شود.

برای تسهیل فرآیند آزمایش، مقامات نروژی قبلا مراکز آزمایشگاهی را در اکثر گذرگاه‌های مرزی تاسیس کرده‌اند. مسافران می‌توانند بین آزمایش آنتی‌ژن یا PCR یک گزینه را انتخاب کنند. در صورت انتخاب آزمایش آنتی‌ژن سریع، اگر نتیجه مثبت باشد فرد موظف است در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت‌زمان ۲۴ ساعت، آزمایش PCR انجام دهد.

تمامی مسافران بالای ۱۲ سال که وارد نروژ می‌شوند ملزم به استفاده از ماسک در اماکن عمومی هستند و تا زمانی که نتیجه آزمایش را دریافت نکرده‌اند باید خود را قرنطینه کنند. این کشور همچنین برای جلوگیری از گسترش سویه اومیکرون از تمامی شهورندان خود خواسته است که از سفر به آفریقای جنوبی، نامیبیا، زیمبابوه، بوتسوانا، موزامبیک، لسوتو، اسواتینی و مالاوی خودداری کنند. تمامی مسافرانی که طی ۱۰ روز گذشته به یکی از کشورهای فوق سفر کرده باشند، مشمول قرنطینه خواهند بود.

مقامات وزارت بهداشت این کشور همچنین اعلام کرده‌اند اگر هیچ مرکز آزمایشی در گذرگاه‌های مرزی وجود نداشته باشد، مسافران می‌توانند نتیجه منفی آزمایش خود را که حداکثر ۲۴ ساعت قبل از ورود به نروژ انجام شده، ارائه دهند. قوانین جدید از ۳ دسامبر (۱۲ آذر) اجرایی شده و پس از دو هفته بازنگری خواهد شد.


محدودیت‌های سفر به اسلواکی در دوران کرونا

اسلواکی برای جلوگیری از گسترش سویه جدید اومیکرون، صرف‌نظر از وضعیت واکسیناسیون، مسافران ورودی از مناطق پرخطر را قرنطینه می‌کند. از اول دسامبر (۱۰ آذر)، همه افرادی که در ۲ هفته اخیر به یکی از کشورهای بوتسوانا، آفریقای جنوبی، لسوتو، نامیبیا، موزامبیک، اسواتینی، زیمبابوه، هنگ‌کنگ و سیشل سفر کرده‌اند، بدون در نظر گرفتن وضعیت واکسیناسیون، در بدو ورود به اسلواکی مشمول قرنطینه اجباری خواهند بود.

وزارت کشور اسلواکی تأیید کرده است افرادی که از مناطق پرخطر وارد این کشور می‌شوند، می‌توانند قرنطینه خود را در خانه یا در یک مرکز اقامتی سپری کنند. افراد بدون علائم در روز دوم و هشتم اقامت خود تحت آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت. اگر نتیجه هر دو آزمایش منفی باشد، قرنطینه پایان می‌یابد. کودکان زیر ۱۲ سال تحت آزمایش قرار نخواهند گرفت و دوره قرنطینه آن‌ها همزمان با سایر افراد خانواده به پایان می‌رسد.

در صورت بروز علائم، پزشک تصمیم می‌گیرد که قرنطینه چه زمانی به پایان برسد. در این مدت، قرنطینه برای سایر اعضای خانواده صرف‌نظر از اینکه کاملا واکسینه‌شده یا از کرونا بهبود پیدا کرده باشند، اجباری است.

مقامات اسلواکی پیش از این نیز برای مدیریت شیوع کرونا، یک وضعیت اضطراری ۹۰ روزه و ۲ هفته قرنطینه ملی اعلام کرده بودند.


محدودیت‌های سفر به اسلوونی در دوران کرونا

به‌گفته موسسه ملی بهداشت اسلوونی، هنوز هیچ موردی از نوع جدید ویروس در این کشور شناسایی نشده است. با این‌حال، مقامات اسلوونی نیز اعلام کرده‌اند که تمامی افرادی که در یکی از کشورهای آفریقای جنوبی، بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، نامیبیا، زیمبابوه و موزامبیک اقامت داشته‌اند و همچنین اتباع این کشورها، باید به‌مدت ۱۰ روز قرنطینه شوند. علاوه بر آن، تمامی افراد باید پس از پایان دوره قرنطینه خود، تست کرونا انجام دهند.


محدودیت‌های سفر به مجارستان در دوران کرونا

از سوی دیگر، مجارستان نیز ممنوعیت‌هایی برای ورود افرادی که از مناطق پرخطر به این کشور سفر می‌کنند، اعمال کرده است. در این راستا افرادی که در کشورهایی پرخطر اقامت داشته‌اند، باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند. این قانون برای همه، حتی کسانی که هنگام ورود نتیجه منفی تست PCR دارند نیز اعمال خواهد شد.


محدودیت‌های سفر به لبنان در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور لبنان در شرایط کنونی - 28 دی 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور لبنان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کروید -۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۸۲ م ب می‌شود.

1- کلیه مسافران بالای ۱۲ سال (واکسینه‌شده یا واکسینه‌نشده) در پروازهای ورودی به لبنان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. از پذیرش مسافران دارای گواهی جواب منفی تست کرونا بدون QR کد، جلوگیری خواهد شد.

2- مسافرانی که کمتر از ۷ روز خارج از کشور لبنان اقامت داشته‌اند، از انجام تست PCR در محدوده ۴۸ ساعت به پرواز معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی با QR کد به هنگام پرواز الزامی‌ست.

3- مسافران می‌بایست قبل از پرواز خود را در سایت https://pass.moph.gov.lb ثبت‌نام و تصویر تست PCR خود را بارگذاری کنند. تست PCR بدون QR معتبرنیست.

4- از کلیه مسافران بالای ۱۲ سال عازم به کشور لبنان در بدو ورود، تست PCR در فرودگاه انجام می‌شود و مسافران تا جواب تست در قرنطینه خانگی خواهند بود. هزینه تست در سیستم نرخ‌گیری به‌روزرسانی شده است. به هنگام تکمیل فرم ثبت‌نام در قسمت Payment Method گزینه EMD انتخاب شود.


محدودیت‌های سفر به سوئد در دوران کرونا

تست منفی «پی سی آر» شرط سفر به سوئد از همه نقاط جهان از روز ۲۸ دسامبر

از روز سه شنبه ۲۸ دسامبر دارا بودن یک تست منفی کووید-۱۹ شرط ورود به سوئد خواهد بود. این تصمیم توسط دولت در روز چهارشنبه و باتوجه به گسترش سریع‌السیر و دوباره پاندمی کرونا در اروپا و جهان اتخاذ شده است.


محدودیت‌های سفر به لیتوانی در دوران کرونا

همه مسافران ورودی لیتوانی باید حداکثر دو روز قبل از سفر فرم مکان‌یاب مسافر را تکمیل کنند؛ پس از تکمیل فرم یک کد QR برای فرد ارسال می‌شود که باید در هنگام ورود به لیتوانی آن را به ماموران مرزی نشان دهند.

همچنین همه مسافران واکسینه‌نشده و بهبودنیافته از کرونا بالای ۱۶ سال، باید در بدو ورود نتیجه منفی تست کرونا، آزمایش PCR (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر) یا آنتی‌ژن سریع (حداکثر ۴۸ ساعت قبل از سفر) را ارائه دهند. افراد واکسینه که حداقل ۱۴ روز از دریافت دوز دومشان گذشته باشد، از قرنطینه و آزمایش قبل از سفر معاف‌اند.

مسافران واکسینه‌نشده در بدو ورود به لیتوانی قرنطینه می‌شوند و باید در روز سوم قرنطینه تست PCR انجام دهند. مسافران ایرانی واکسینه‌نشده نمی‌توانند برای اهداف توریستی به لیتوانی سفر کنند.

یک کلیک تا سفر رزرو بلیط هواپیما و قطار با بهترین قیمت در یوتراوز
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید