ورود
محدودیت‌های سفر در دوران کرونا

محدودیت‌های سفر در دوران کرونا

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

اگر قصدِ سفر به هریک از کشورهای جهان را دارید، اول بلیط خود را از یوتراوز بخرید، بعد قوانینِ سفر به کشور موردنظرتان را اینجا جست‌وجو کنید.

همسفرِ یوتراوز

سلام 🖐

چنانچه قصد سفر به هریک از کشورهای جهان را دارید یا عزم دیدار با فرهنگ‌های مختلف و آداب‌رسوم ملت‌ها را کرده‌اید، یا اگر ایرانیِ مقیم در کشوری دیگر هستید و قصد دارید برای مدتی به کشورمان بازگردید، به شدت توصیه می‌کنیم قبل از هرکاری، قوانین سفر به کشورهای جهان را اینجا بخوانید و اگر جواب سوالتان را پیدا نکردید، یا قوانین مربوط به کشور موردنظرِ شما در این صفحه موجود نبود، با شماره 1548 (پشتیبانی یوتراوز) تماس بگیرید.


پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمتلیست کشورها:

ایران - عراق - ترکیه - امارات - گرجستان - کانادا - روسیه - فرانسه

هلند - اتریش - ایتالیا - عمان - آلمان - آذربایجان - مالزی - اسپانیا

کویت - قطر - هند - آمریکا - چین - انگلیس - ارمنستان - عربستان

تایلند - پاکستان - استرالیا - لهستان - جمهوری چک - سوئیس

نروژ - اسلواکی - مجارستان - لبنان - سوئد - لیتوانی - بلغارستان

یونان - دانمارک - ژاپن - سریلانکا - مالدیو - پرو - شیلی - برزیل

 لتونی - قزاقستان
قوانین سفر به ایران در دوران کرونا

فروش ارزی بلیط هواپیما به خارجی‌ها متوقف شد

رئیس سازمان هواپیمایی: فروش ارزی و دلاری بلیط هواپیما به اتباع خارجی، متوقف شد و دستورالعمل جدید فروش بلیط به اتباع خارجی هفته آینده ابلاغ می‌شود.

چارترکننده و آژانس‌ها هم اجازه فروش دلاری بلیط را به اتباع خارجی ندارند. تمهیداتی برای فروش بلیط به اتباع خارجی در نظر گرفته شده است که دستورالعمل آن به‌زودی آماده و ابلاغ می‌شود./ ایرنا


به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور ایران در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 3 خرداد 1401

احتراما بر اساس اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری با هدف افزایش اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور و به منظور تسهیل ورود مسافران ورودی، شرایط پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین‌المللی به ایران، به شرح ذیل اعلام می‌شود:

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال با تابعیت ایرانی یا غیرایرانی می‌توانند با ارائه گواهی واکسیناسیون دو نوبت کرونا که از آخرین نوبت آنها ۱۴ روز گذشته باشد، یا با ارائه جواب منفی آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت به پرواز، به کشور ایران سفر نمایند. جواب منفی آزمایش PCR و کارت واکسیناسیون می‌بایست به زبان انگلیسی باشد.قوانین سفر به عراق در دوران کرونا

بازگشت به نامه سازمان هواپیمایی کشوری مورخ 1401/۰۱/۲۴

معاون محترم بهداشت، اعلام می‌دارد طبق مصوبه کمیته تخصصی ستاد کرونا از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ تردد مسافرین وروردی و خروجی بین دو کشور ایران و عراق با گواهی دو نوبت واکسیناسیون که حداقل دو هفته از تاریخ نوبت دوم آن گذشته باشد یا ارائه تست PCR منفی کرونا با اعتبار ۷۲ ساعت مجاز است.مقررات جدید سفر به عراق - 11 فروردین 1401

از تاریخ 1 آوریل سفر به عراق فقط با ارائه کارت واکسن با دو دوز (به زبان انگلیسی) امکان‌پذیر است. (نیاز به تست پی‌سی‌ار نیست).

*مورد استثنا: اگر شخصی مورد پزشکی داشته باشد و نتواند واکسن کرونا تزریق کند، باید نامه پزشک مبنی بر نداشتن شرایط واکسینه‌شدن را با مهر بیمارستان (نامه به زبان انگلیسی) ارائه دهد. در چنین شرایطی ارائه تست منفی پی‌سی‌آر الزامی‌ست.مسافرين ورودي به اربيل و سلیمانیه - 6 فروردین 1401

به استحضار مي‌رساند از تاريخ يكم آوريل ٢٠٢٢ برابر با ١۲ فروردین ١۴۰۱ تمامي مسافرين ورودي به اربيل و سلیمانیه ملزم به ارائه كارت واكسيناسيون كامل (دو دوز) هستند. مسافراني كه به دلايل پزشكي واكسينه نشده‌اند مي‌بايست پاسخ منفي تست PCR كه ٧٢ ساعت قبل از پرواز انجام شده است را ارائه دهند.

در بدو ورود تمامي مدارك واكسيناسيون بررسي خواهد شد و در صورت عدم ارائه كارت واكسيناسيون معتبر، از مسافرين تست PCR گرفته می‌شود. لازم به ذكر است مسافرين خروجي مي‌بايست قوانين ورود به كشور مقصد و ايرلاين را پيگيري نمايند. همچنين مسافران مسئول بررسي وب‌سايت كشور مقصد و ايرلاين جهت ارائه مدارك مورد نياز اعم از كارت واكسيناسيون كامل يا تست PCR و زمان اعتبار آن و مدرك معافيت پزشكي هستند.


مقررات سفر به کشور عراق در شرایط کنونی - 28 دی 1400

احتراما مقررات سفر به کشور عراق و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بيماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود:

کلیه مسافران می‌بایست دارای کارت واکسیناسیون کرونا به زبان انگلیسی با QR کد بوده و از آخرین نوبت واکسن آنها ۱۴ روز گذشته باشد. همچنین مسافران بالای ۱۰ سال در پروازهای ورودی به عراق می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. QR کد کارت واکسیناسیون و تست PCR در فرودگاه اعتبارسنجی می‌شود و از پذیرش مسافران دارای کارت واکسیناسیون و جواب تست PCR بدون QR کد، جلوگیری خواهد شد.

قوانین سفر به ترکیه در دوران کرونا

لغو محدودیت‌های کرونایی سفر به کشور ترکیه - 21 خرداد

احتراما به اطلاع می‌رساند کلیه محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری کووید-۱۹ جهت سفر به کشور ترکیه لغو شده و مسافران می‌توانند با مجوزهای معتبر به مانند گذشته به این کشور سفر نمایند.


به‌روزرسانی دستورالعمل پذیرش مسافر در مسیر کشور ترکیه - 10 خرداد 1401

با سلام و احترام؛

به استحضار می‌رساند طبق آخرین دستورالعمل بهداشتی کشور ترکیه از تاریخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ کلیه مسافران ورودی بالای ۱۲ سال به این کشور ملزم به رعایت یکی از موارد ذیل هستند:

ارائه کارت واکسیناسیون معتبر (دارای QR code) که از زمان دریافت دوز دوم ۱۴ روز سپری شده باشد.

یا

گواهی تست منفی PCR (دارای QR code) که در یکی از آزمایشگاه‌های موردتائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازه زمانی ۷۲ ساعت قبل پرواز انجام شده باشد.

لازم به ذکر است که ثبت نام اطلاعات مسافران پیش از سفر در وب سایت register.health.gov.tr الزامی نبوده و مسافران زیر ۱۲ سال از ارائه کارت واکسن یا انجام تست PCR معاف هستند.0 تا 100 نکات کاربردیِ قبل از سفرراهنمای سفر به استانبول


قوانین سفر به امارات متحده عربی در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور امارات متحده عربی در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 9 اسفند 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور امارات متحده عربی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران با ملیت اقامت امارات و مسافران دارای ویزای توریستی با شرایط ذیل می‌توانند از کشور ایران به کشور امارات سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۸۸ م ب می‌شود.

1. کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به امارات، باید قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. از پذیرش مسافران دارای گواهی جواب منفی تست کرونا بدون QR کد، جلوگیری خواهد شد.

۲. مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا سينوفارم یا اسپوتنیک ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و با QR کد الزامی است.

٣. نصب برنامه «COVID-19 DXB Smart App» بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر الزامی است.

۴. داشتن بیمه نامه مسافرتی و بلیط رفت و برگشت برای مسافران با ویزای توریستی الزامی است.

۵. از کلیه مسافران در بدو ورود به کشور امارات تست PCR گرفته می‌شود.


📣 فوری - جدید

بر اساس اعلام دفتر فلای دبی در ایران و طبق آخرین بخشنامه وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، از این پس کلیه مسافرین ایرانی که قصد خروج از کشور را دارند می‌بایست کارت واکسیناسیون کامل به همراه داشته باشند.

علاوه بر آن، همراه داشتن تست PCR منفی نیز بنا به درخواست کشور مقصد اجباری است.


قوانین سفر به گرجستان در دوران کرونا

شرایط سفر به گرجستان در دوران کرونا - 28 خرداد 1401

بنابر اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت وزارت امور خارجه گرجستان، از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۵ خرداد ۱۴۰۱) همه محدودیت‌های کرونایی سفر به این کشور لغو شده و مسافرانی که به گرجستان سفر می‌کنند، دیگر موظف به ارائه گواهی واکسیناسیون یا نتیجه منفی تست PCR نیستند.قوانین سفر به کانادا در دوران کرونا

قوانین جدید برای اجازه سفر به کانادا - 29 آبان 1400

کانادا واکسن سینوفارم را تأیید کرد. ایرانیانی که واکسن‌های سینوفارم و سینوواک را دریافت کرده‌اند از ۳۰ نوامبر می‌توانند وارد کانادا شوند. کانادایی‌هایی که از کشور خارج می‌شوند برای سفرهای کمتر از ۷۲ ساعت نیازی به تست پی‌سی‌آر برای بازگشت به کانادا ندارند. همچنین قانون مشمول افراد مقیم نیز می‌شود.قوانین سفر به روسیه در دوران کرونا

به‌روزرسانی دستورالعمل پذیرش مسافر در مسیر کشور روسیه - 21 خرداد

با سلام و احترام؛

طبق آخرین دستورالعمل بهداشتی کشور روسیه شرایط الزامی پذیرش مسافر در این مسیر را به اطلاعتان می‌رسانیم:

 • کلیه مسافران ورودی به روسیه می‌بایست فرم بهداشتی که توسط مهمانداران در طول پرواز توزیع می‌شود را تکمیل کنند و در بدو ورود به روسیه به نماینده وزارت بهداشت در فرودگاه تحویل دهند.
 • مسافران دارای گواهی واکسیناسیون کامل اسپوتنیک وی، سینوفارم، آسترازنکا، برکت، فایزر، مدرنا، جانسون از ارائه پاسخ منفی تست PCR معاف هستند و سایر مسافران، واکسينه‌نشده اعم از اینکه تابعیت روسیه یا دیگر کشورها را داشته باشند، در بدو ورود ملزم به ارائه پاسخ منفی تست PCR هستند که ظرف ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد.
 • گواهی واکسیناسیون می‌بایست به زبان انگلیسی یا روسی بوده و از آخرین دوز 14روز سپری شده باشد.
 • مشخصات گواهی واکسیناسیون مسافران، (نام و نام خانوادگی) می‌بایست مطابق مشخصات مندرج در گذرنامه باشد.
 • لازم به ذکر است کودکان کمتر از دو سال از ارائه پاسخ متقي نست PCR معافند.

به‌روزرسانی دستورالعمل پذیرش مسافر در مسیر کشور روسیه

با سلام و احترام؛

بر اساس آخرين دستورالعمل ارسالي اداره كل بهداشت فدراسيون (اتحاديه) روسيه در خصوص اعمال قرنطينه با هدف جلوگيري از گسترش ويروس كرونا، شرايط ورود به خاك روسيه به شرح ذيل اعلام می‌شود:

١- شهروندان روسيه كه قصد ورود به خاك روسيه را دارند

در زمان خريد بليط و تا قبل از حضور در فرودگاه ملزم به تكميل پرسشنامه الكترونيكي ثبت اطلاعات در پورتال www.gosuslugi.ru هستند. لازم به ذكر است فرم مذكور مي‌بايست تا قبل از ورود به خاك روسيه تكميل شود.

مسافران مي‌بايست ظرف مدت حداكثر ٤ روز از ورود به روسيه يك تست PCR انجام دهند. در صورتي‌كه طي يكسال اخير واكسيناسيون كامل شده يا ظرف مدت ٦ ماه گذشته به بيماري كوويد-١٩ مبتلا شده‌اند و نتيجه منفي تست PCR را بهمراه داشته باشند، از انجام تست مجدد PCR معافند.

اطلاعات مربوط به تست PCR، ابتلاي اخير به كرونا يا واكسيناسيون را مي‌بايست در پورتال و در قسمت ثبت اطلاعات مربوطه و بصورت الكترونيكي به آدرس www.gosuslugi.ru/400705/1 بارگذاري کنند.

همچنين تا قبل از دريافت نتيجه تست PCR ملزم به ماندن در قرنطينه محل سكونت هستند.

٢ -شهروندان خارجي و افراد بدون شهروندي

ارائه پاسخ منفي تست PCR (به زبان انگليسي يا روسي) كه حداكثر ٣ روز قبل از ورود به خاك روسيه انجام شده باشد الزامي است.

مسافران مي‌بايست قبل از ورود به خاك روسيه فرم اقامت در فدراسيون روسيه را تهيه و تكميل کنند (نمونه اين فرم در سايت رسمي سازمان نظارت بر مصرف روسيه موجود بوده و توسط مهمانداران نیز در داخل پرواز توزیع می‌شود).

شهروندان كشورهاي عضو اتحاديه اقتصادي اوراسيا از تاريخ ٢٥ جولاي ٢٠٢١و شهروندان تاجيكستان، آذربايجان، مولداوي، ازبكستان و تركمنستان از سپتامبر ٢٠٢١ مي‌بايست پاسخ منفي تست PCR كه حداكثر ٣ روز قبل از پرواز انحام شده است را ارائه دهند و اپليكيشن traveling without covid-19 را در تلفن همراه خود نصب کنند.

مطابق ماده 6.3 آیین نامه اجرایی اداری فدراسیون روسیه، تخلف از قوانین بهداشت عمومی و اپیدمی مشمول جرایم تعریف شده در این قانون می‌شود.قوانین سفر به فرانسه در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور فرانسه در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 9 اسفندماه 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور فرانسه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور فرانسه سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۷۸ م ب می‌شود.
1- باسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ/ سوئیس/ انگلستان

2- اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان

3- ویزای تایپ D فرانسه و حوزه شنگن دارای اعتبار

4- ویزای تایپ C فرانسه، پاسپورت کانادا و آمریکا، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر مدرنا / آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد. ویزای تایپ و فرانسه با عبارت ای درج شده «FAM DE FRANCAIS» بدون داشتن کارت واکسیناسیون جهت ورود به فرانسه بلامانع است.

5- ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلا یک‌بار به کشور صادرکننده ویزا سفر کرده باشد و دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی باشد، که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر / مدرنا / آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد. کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به فرانسه می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://app.euplf.eu ثبت‌نام کنند و فرم تعهد را به همراه داشته باشند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر / مدرنا / آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود. مسافرانی که ۹ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، می‌بایستی نوبت تکمیلی واکسن فایزر با مدرنا را دریافت کرده باشند. از نوبت تکمیلی می بایست ۷ روز گذشته باشد. مسافران دارای کارت واکسیناسیون دو نوبت سينوفارم و نوبت تکمیلی آسترازنکا، نمی‌توانند به کشور فرانسه سفر نمایند.قوانین سفر به هلند در دوران کرونا

بیاینه‌ی جدید مقامات هلند درخصوص محدودیت‌های سفر - 4 دی 1400

از ۲۲ دسامبر (۱ دی ۱۴۰۰)، مسافران بالای ۱۲ سال، کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن (از جمله ایران)، صرف‌نظر از ارائه وضعیت واکسیناسیون خود، باید نتیجه منفی آزمایش کرونا ارائه دهند.قوانین سفر به اتریش در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور اتریش در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 5 اسفند 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور اتریش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور اتریش سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۷۹ م ب می‌شود.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس/ انگلستان / آمریکا / کانادا
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس
 • ویزای تایپ D اتریش و حوزه شنگن دارای اعتبار
 • ویزای تایپ C اتریش

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به اتریش می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۱ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا سينوفارم ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود، مشروط بر اینکه از زمان انجام واکسن بیش از ۲۷۰ روز نگذشته باشد. مسافرانی که ۲۷۰ روز از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، می بایست دوز تکمیلی را دریافت کرده باشند.


قوانین ورود به اتریش از ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲

در اصلاحیه دوازدهم دستورالعمل ورود به اتریش، همه مناطقی که در دستورالعمل قبلی مناطق پرخطر اعلام شد‌ه‌اند، حذف شدند و از دوشنبه ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ دیگر ممنوعیت ورود ندارند. قوانین زیر برای ورود به اتریش از ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ صرف‌نظر از کشوری که از آن وارد شده‌اند تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۲ اعمال می‌شود:

 • الزام به ارائه مدرک +2G یعنی (واکسینه‌شده / بهبودیافته + آزمایش PCR اضافی) هنگام ورود از همه کشورها

استثناها:

افرادی که دوز تقویت‌کننده بوستر را زده باشند (با اثبات گواهی) نیازی به ارائه آزمایش PCR ندارند.

هر واکسن اضافه‌شده به موارد زیر به‌عنوان دوز بوستر محاسبه می‌شود:

 • اگر دوز اول واکسن را زده باشید + یک بار بهبود یافته باشید که ۱۸۰ روز از آن نگذشته باشد (دوز دوم تا قبل از اتمام ۱۸۰ روز، به‌عنوان دوز بوستر محاسبه می‌شود).
 • اگر دو دوز واکسن را زده باشید (دوز سوم بوستر محاسبه می‌شود).
 • یک دوز واکسن جانسون زده باشید / دوز دوم بوستربرای Pendler، ارائه یک گواهی 3G الزامی است.

اینها افرادی هستند که در یک کشور همسایه ساکن‌اند و تابعیت آن را دارند و برای کار به اتریش می‌آیند و حداقل هفته‌ای یک‌بار به کشور خود بازمی‌گردند.

افرادی که آزمایش PCR یا واکسن تقویتی نداشته باشند، ملزم به ثبت‌نام هستند و باید تا زمانی که نتیجه آزمایش PCR منفی را دریافت کنند، در قرنطینه خانگی بمانند.

افراد بدون گواهی واکسیناسیون یا بدون گواهی بهبودی (یعنی بدون مدرک معتبر 2G) اجازه دارند وارد کشور شوند، اما موظف به ثبت‌نام و قرنطینه به مدت 10 روز هستند و امکان تست فقط از روز پنجم ممکن است.قوانین سفر به ایتالیا در دوران کرونا

بازدید از ونیز از ژانویه ۲۰۲۳ پولی می‌شود

مقامات ونیز اعلام کرده‌اند که از ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۶ دی ۱۴۰۱)، مسافران یک‌روزه این شهر باید ‌برای بازدید رزرو انجام دهند و هزینه ورودی پرداخت کنند. به‌گزارش یورونیوز، هزینه ورودی تنها برای مسافران روزانه اعمال می‌شود و برای افرادی که قصد دارند در این شهر اقامت کنند و از قبل مالیات گردشگری پرداخت کرده‌اند، اعمال نخواهد شد. مقامات ونیز امیدوارند با این اقدام مشکلات گردشگری خارج از ظرفیت (Over Tourism) در مرکز این شهر تاریخی کاهش یابد.

مقامات این شهر اعلام کرده‌اند که هزینه بلیط‌ها متناسب با فصل از ۳ تا ۱۰ یورو متغیر است.


قوانین سفر به عمان در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور عمان - سلام ایر - 3 خرداد 1401

بر اساس تصمیمات کمیته عالی مبارزه با کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری از تاریخ ۲۲ می کلیه محدودیت‌های کرونایی، اعم از تست PCR و ارائه گواهی تزریقی دو دوز واکسن برای تمامی مسافران ورودی به کشور عمان حذف شده است و از این پس مسافران برای ورود به کشور عمان نیازی به ارائه کارت واکسن دیجیتال ندارند.

لازم به ذکر است برای ورود به ایران داشتن گواهی تزریق دو دوز واکسن که حداقل ۱۴ روز از تاریخ نوبت دوم گذشته باشد یا ارائه نتیجه تست PCR منفی که بیشتر از ۷۳ از تاریخ آن نگذشته باشد، برای کسانیکه گواهی واکسیناسیون ندارند و کافی‌ست.قوانین سفر به آلمان در دوران کرونا

سفارت آلمان در ایران طبق اطلاعیه‌ای اعلام کرد شروع مجدد پروسه ویزای شنگن آلمان از تاریخ ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ از سر گرفته می‌شود‌.


مقررات جدید سفر به آلمان - 28 بهمن 1400

ایران از ۱۳ فوریه ۲۰۲۲ (۲۴ بهمن ۱۴۰۰) در لیست کشور‌های پر‌خطر آلمان قرار گرفته است. بر این اساس کلیه مسافران ایرانی بالای ۶ سال، باید در بدو ورود به این کشور نتیجه منفی آزمایش کرونا (که ۴۸ ساعت قبل از سفر انجام شده) به‌همراه گواهی واکسیناسیون یا گواهی بهبودی از بیماری خود را ارائه دهند. جانسون، فایزر، مدرنا و آسترازنکا واکسن‌های مورد‌تایید آلمان است.

مسافران کشورهای پر‌خطر از جمله ایران باید قبل از سفر به این کشور به‌صورت آنلاین ثبت‌نام کرده و یک کپی از تایید نهایی و کد QR را به همراه داشته باشند.

مسافران واکسینه‌ یا بهبودیافته از کشور‌های پر‌خطر که اطلاعات خود را ثبت‌ کرده‌اند، از قوانین قرنطینه معاف خواهند بود. این در حالی است که مسافران واکسینه‌‌نشده و بهبودنیافته باید ۱۰ روز در محل سکونت خود قرنطینه خانگی شوند. این افراد می‌توانند در صورت انجام آزمایش در روز پنجم یا بعد از آن و دریافت نتیجه منفی، از قرنطینه خارج شوند. کودکان زیر ۶ سال می‌توانند بدون انجام آزمایش در روز پنجم، از قرنطینه خارج شوند.

اخیرا مقامات آلمان با هدف قراردادن افراد واکسینه‌نشده، محدودیت‌های سخت‌تری را در این کشور اعمال کرده‌اند تا از گسترش بیشتر سویه اومیکرون جلوگیری کنند. از ۲ دسامبر (۱۱ آذر)، افراد واکسینه‌نشده در آلمان به اماکن عمومی همچون سینما، تئاتر و رستوران، موزه‌ها، رویدادهای ورزشی، باشگاه‌ها و… دسترسی نخواهند داشت. وضع این قوانین، تقریبا سفر به آلمان را برای افرادی که واکسینه نشده‌اند غیرممکن می‌کند؛ چراکه حتی اگر این افراد واجد شرایط ورود به این کشور باشند، نمی‌توانند به بسیاری از امکانات و فعالیت‌ها دسترسی داشته باشند. مسافران واکسینه‌نشده و افرادی که در ۱۸۰ روز گذشته به کرونا مبتلا نشده‌اند، مشمول آزمایش در بدو ورود و قرنطینه خواهند بود.

افراد واکسینه‌نشده همچنین برای استفاده از سرویس‌های حمل‌ونقل عمومی و قطارهای منطقه‌ای باید نتیجه منفی تست کرونا را که حداکثر در ۲۴ ساعت گذشته انجام شده باشد، ارائه دهند.قوانین سفر به آذربایجان در دوران کرونا

قوانین سفر به آذربایجان در شرایط کرونا -27 بهمن 1400

پس از یک وقفه ۲ ساله، آذربایجان از ۱۶ فوریه ۲۰۲۲ (۲۷ بهمن ۱۴۰۰) مرزهای خود را به‌روی شهروندان ایرانی باز کرد. بنابر اعلام مقامات این کشور، محدودیت سفر به آذربایجان تا اول مارچ ۲۰۲۲ (۱۰ اسفند ۱۴۰۰) به استثنای پروازهای باری و چارتر برقرار است. مدارک لازم برای سفر به آذربایجان عبارت‌اند از:

 • ارائه گواهی واکسیناسیون یا گواهی بهبودی برای مسافران بالای ۱۸ سال
 • نتیجه منفی تست کرونا حداقل ۷۲ ساعت قبل از سفر برای تمامی مسافران


قوانین سفر به مالزی در دوران کرونا

به‌روزرسانی شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور مالزی - 17 اردیبهشت 1401


با سلام و احترام؛

به استحضار می‌رساند از تاریخ اول می ۲۰۲۲ برابر با ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ شرایط ورود به کشور مالزی به شرح ذیل خواهد بود:

١. تمامی مسافرینی که بطور کامل واکسینه شده‌اند و همچنین افراد زیر ۱۲ سال از انجام تست PCR قبل از سفر و دربدو ورود به مقصد معافند.

۲- تمامی مسافران ملزم به نصب اپلیکیشن Mysejahtera app و ثبت‌نام در آن بوده و می‌بایست قبل از پرواز، فرم پیش از سفر را در این برنامه تکمیل کنند.

۳- مسافران ورودی به کشور مالزی نیازی به ارائه بیمه پوشش دهنده 19 COVID ندارند.

۴- مسافرانی که واکسينه نشده یا بطور کامل واکسينه نشده‌اند می‌بایست ظرف ۴۸ ساعت قبل از پرواز، تست PCR رادر یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید شرکت هواپیمایی ماهان و ۲۴ ساعت پس از ورود به مالزی یک تست پیشرفته RTK-Ag را انجام دهند و به مدت ۵ روز در قرنطينه بمانند.

لازم به ذکر است در صورت مثبت شدن نتیجه تست، ملزم به سپری کردن ۷ روز قرنطینه اجباری بوده و همچنین با استفاده از برنامه TEST AND RELEASE می‌توانند در روز چهارم مجددا تست داده و در صورت منفی بودن پاسخ از قرنطینه خارج شوند.


به‌روزرسانی شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور مالزی - هواپیمایی ماهان

با سلام و احترام دیگر نیازی به اقدام از طريق MY Travel Pass نخواهید داشت و ضمن رعایت موارد ذیل، تنها همراه داشتن مدارک مسافرتی معتبر و نصب اپلیکیشن Mysejahtera app مورد نیاز است.

تمامی مسافران می‌بایست قبل از پرواز، فرم پیش از سفر، در برنامه Mysejahtera را تکمیل نموده تا برای مسافرانی که کامل واکسینه شده‌اند یک کارت مسافران دیجیتال صادر شود. برای مسافرانی که تنها یک دوز واکسن دریافت کرده یا واکسينه نشده‌اند حکم نظارت دیجیتال در منزل (HSO) صادر خواهد شد واین افراد می‌بایست ۵ روز قرنطینه اجباری را سپری نمایند.

مسافرین واکسینه‌شده بالای ۱۸ سال بدون در نظر گرفتن دریافت دوز سوم واکسن، نیازی به قرنطینه در بدو ورود به کشور مالزی را نخواهند داشت، اما می‌بایست ۴۸ ساعت قبل از پرواز، تست PCR را در یکی از آزمایشگاه‌های موردتایید شرکت هواپیمایی ماهان و ۲۴ ساعت پس از ورود به مالزی یک تست پیشرفته RTK-Ag را انجام دهند. هزینه تست RTK-Ag به عهده مسافران است لازم به ذکر است تمامی مسافران می‌بایست پاسخ منفی تست PCR را در برنامه Mysejahtera بارگذاری نمایند.

مسافرین زیر ۱۷ سال صرف‌نظر از وضعیت واکسیناسیون ایشان از قرنطینه معاف بوده و تنها می‌بایست تست PCR را ۴۸ ساعت قبل از پرواز در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید شرکت هواپیمایی ماهان و یک تست پیشرفته RTK_Ag را ۲۴ ساعت پس از ورود به مالزی انجام دهند.

کودکان زیر ۶ سال از انجام تمامی تست‌ها معافند.

تمامی مسافران توریستی دارای ویزای کوتاه‌مدت ملزم به داشتن بیمه‌نامه سفر و بیمه کووید -۱۹ با پوشش هزینه درمان و بستری حداقل ۲۰ هزار دلار هستند.
بدیهی‌ست مسافرین ذیل از ارائه بیمه‌نامه اجباری معافند:

 • اتباع مالزی
 • ویزای اجتماعی بلندمدت
 • ویزای مهاجر / تبعیدی
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای فرصت مطالعاتی
 • ویزای شهروندی همسر
 • ویزای شهروندی فرزندان
 • ویزای مددکاران خارجی
 • ویزای اقامت
 • ویزای اقامت دائمقوانین سفر به اسپانیا در دوران کرونا

بنا به اعلام ایران ایر، مسافران دارای یکی از مدارک زیر می‌توانند وارد خاک اسپانیا شوند:

 • گذرنامه اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان / استرالیا
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان (بلیط تایید شده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به‌ صورت ترانزیت ضروری است).
 • ویزای تایپ D اسپانیا (کاری، اقامتی، دانشجویی، خانوادگی)
 • ویزای تایپ C ESTANCIA اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی‌ شده خارج از محدوده هشدار
 • مسافران به‌ صورت ترانزیت بین‌المللی
 • دیپلمات‌ها، پرسنل بخش کنسولی و سازمان‌های بین‌المللی و اعضای سازمان‌های بشر دوستانه که در حال انجام وظایف خود هستند.

نکات مهم در خصوص سفر به اسپانیا:

1- همه مسافران در پروازهای ورودی به اسپانیا باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز آزمایش PCR بدهند و گواهی منفی کووید-۱۹ به زبان انگلیسی را همراه داشته باشند.
2- اجازه‌های موقت یا دائم اقامتی و کاری و اجازه اقامت تحصیلی و کارت‌های اقامتی مربوطه، کارت‌های اقامتی تحت‌عنوان عضو خانوادگی تبعه اروپایی و کارت اقامت ۵ ساله که اعتبار آن‌ها طی مدت زمان وضعیت هشدار، و حتی ۹۰ روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، به‌صورت خودکار تا ۶ ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر است.
3- ویزاهای منقضی شده تایپ D شامل موارد بالا نیستند.
4- وضعیت هشدار از تاریخ ۱۴ مارچ ۲۰۲۰ لغایت ۲۱ جون ۲۰۲۱ بوده است.
5- مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع بعدی مجاز به سفر نیستند.
6- مسافران قبل از پرواز باید فرم پزشکی را تکمیل کنند و کپی آن را به همراه داشته باشند.
7- ورود بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند.
8- استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.قوانین سفر به کویت در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور کویت در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 4 اسفند 1400

احتراما مقررات سفر به کشور کویت و رعایت پروتکل‎‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران با ملیت / اقامت کویت و مسافران دارای ویزا می‌توانند با رعایت شرایط ذیل از کشور ایران به کشور کویت سفر کنند. این رویه جایگزین رویه ۱۲۷۶/م ب می‌شود.

1. کلیه مسافران بالای ۱۶ سال در پروازهای ورودی به کویت می‌بایست قبل از پرواز برای انجام آزمایش PCR درمحدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اقدام کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک http://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. مسافران دارای کارت واکسیناسیون فایزر، مدرنا، استرازنکا یا جانسون که از آخرین نوبت آنها ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود. مسافران دارای کارت واکسیناسیون اسپوتنیک، سینوفارم، سینوواک یا اسپایکوژن با شرط دریافت یک نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا با جانسون نیز می‌توانند به کشور کویت بدون انجام تست PCR سفر کنند. مسافرانی که ۹ ماه از دریافت نوبت دوم آنها گذشته باشد می‌بایست دوز تکمیلی را دریافت کرده باشند.

٢. مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://kuwaitmosafer.gov.kw/home.html بصورت online ثبت نام کنند.

٣. نصب برنامه «Shlonik» و «Kuwait Mosafer» بر روی گوشی همراه مسافران و ثبت اطلاعات درخواستی دربدو ورود به کویت الزامی است.

۴. مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کویت می‌بایست به هنگام ورود کارت واکسیناسیون خود را در برنامه «Immune app» با برنامه «Kuwait mobile ID app» ارائه نمایند. همچنین مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در خارج از کشور کویت، می‌بایست کارت خود را در بارگذاری نمایند. کارت واکسیناسیون می‌بایست دارای QR code باشد و در هنگام ورود ارائه شود.قوانین سفر به قطر در دوران کرونا

قوانین سفر به قطر در شرایط کرونا - 8 اسفند 1400

قطر، نام ایران را از لیست قرمز خود حذف کرد. بر همین اساس از ۲۸ فوریه (۹ اسفند ۱۴۰۰):

۱. تمامی مسافران، فارغ از وضعیت واکسیناسیون یا بهبودی، باید در بدو ورود نتیجه منفی تست PCR خود را (با اعتبار حداکثر ۴۸ ساعت) ارائه دهند.

۲. مسافرانی که به‌طور کامل واکسینه‌شده یا بهبود یافته‌اند، از قرنطینه معاف‌اند. شرط واکسیناسیون یا بهبودی به شرح ذیل است:

 • گواهی واکسیناسیون با اعتبار حداکثر ۹ ماه و حداقل ۱۴ روز پس از دریافت دوز دوم یا دوز تقویتی واکسن‌های مدرنا، فایزر و آسترازنکا (کوویشیلد، Vaxzevria)
 • گواهی واکسیناسیون با اعتبار حداکثر ۹ ماه و حداقل ۲ هفته پس از دریافت دوز اول یا ۷ روز پس از دریافت دوز تقویتی واکسن جانسون اند جانسون
 • گواهی واکسیناسیون با اعتبار حداکثر ۶ ماه و حداقل ۱۴ روز پس از دریافت دوز دوم یا دوز تقویتی واکسن‌های مشروط کووید-۱۹؛سینوفارم، سینوواک، اسپوتنیک و کوواکسین در این دسته قرار دارند. این دسته از افراد باید نتیجه تست آنتی‌بادی کرونا با حداکثر اعتبار ۳۰ روزه را در بدو ورود ارائه دهند. در غیر این‌صورت به‌مدت ۵ روز قرنطینه خواهند شد.


افراد بهبودیافته که حداکثر ۹ ماه از زمان ابتلای آن‌ها به کرونا می‌گذرد. این دسته از مسافران باید یک نتیجه آزمایش رسمی و قابل تایید آزمایشگاهی را به عنوان مدرک ابتلا خود ارائه دهند.

۳. مسافران باید اصل گواهی واکسن را به زبان عربی یا انگلیسی، ارائه دهند. این گواهی باید شامل اطلاعات ذیل باشد:

 • نام مسافر باید با نام روی گذرنامه یکسان باشد.
 • دوز و تاریخ تزریق واکسن (یک دوز برای واکسن جانسون و دو دوز برای سایر واکسن‌ها)
 • نوع / نام واکسن
 • شماره سریال واکسن و کد QR (در صورت موجود بودن)


۴. مسافرانی که واکسینه‌نشده یا بهبود نیافته‌اند، مشمول ۵ روز قرنطینه در هتل یا خانه (برای کسانی که اقوام درجه یک دارند مشروط به ارائه مدرکی دال بر اثبات رابطه و داشتن محل سکونت) خواهند بود. مسافرانی که ملزم به تکمیل قرنطینه در یک هتل هستند، باید بسته قرنطینه «Welcome-Home» را از طریق این لینک رزرو کنند.

۵. مسافرانی که واکسینه‌نشده یا بهبود نیافته‌اند، باید در روز پنجم قرنطینه تست آنتی‌ژن سریع انجام دهند. هزینه این آزمایش ۵۰ ریال قطر است.

۶. همه مسافران باید حداقل ۳ روز قبل از سفر به قطر با مراجعه به وب‌سایت «www.ehteraz.gov.qa» ثبت‌نام و کلیه مدارک درخواستی مانند گواهی واکسن خود را بارگذاری و فرم تعهد را امضا کنند. همچنین مسافران باید اپلیکیشن «Ehteraz» را دانلود و روی گوشی خود فعال کنند.


قوانین سفر به هند در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور هندوستان در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 28 بهمن 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور هندوستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور هندوستان سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۷۴ م ب می‌شود.

1. پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان

٢. کارت ( 0CI (Overseas Citizen of India، کارت (PIO (Persons of Indian Origin

٣. هر نوع ویزای صادره. ویزای Medical صادره بعد از 210CT20، ویزای توریستی وE-Tourist Visa صادره بعد از 060CT21، جهت انجام پرواز معتبر است.

کلیه مسافران بالای ۵ سال در پروازهای ورودی به هندوستان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نویت واکسن جانسون / فایزر / مدونا / آسترازنکا / سينوفارم ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود. کارت واکسیناسیون می‌بایست به زبان انگلیسی باشد.

درج شماره تماس مسافر در هندوستان و محل اقامت مسافر در هندوستان به هنگام تشکیل رزرو الزامی است. مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک www.newdelhiairport.in به‌صورت online ثبت نام کنند و کپی از تاییدیه‌ی مربوطه را به همراه داشته باشند. از برخی مسافران در بمبئی با هزینه شخصی تست PCR گرفته خواهد.


هند ممنوعیت پروازهای بین‌المللی مسافری را تا ۲۸ فوریه (۹ اسفند) تمدید کرد. 

این محدودیت شامل پروازهای باری و حباب‌های هوایی هند با سایر کشورها نمی‌شود. خدمات مسافری بین‌المللی هند در پی همه‌گیری کرونا از ۲۳ مارچ ۲۰۲۰ به حالت تعلیق درآمده است.


از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) تمامی مسافران هند مشمول قانون قرنطینه خانگی ۷ روزه خواهند بود:

از مسافران در روز هشتم تست کرونا گرفته خواهد شد و درصورت مثبت‌بودن، فرد به مراکز قرنطینه منتقل خواهد شد. مسافران همچنین در بدو ورود به‌صورت تصادفی تحت آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت.

مسافران ایرانی با داشتن مدارک ذیل می‌توانند به هند سفر کنند:

 • پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان
 • کارت OCI (Overseas Citizen of India) و کارت PIO (Persons of Indian Origin)
 • هرنوع ویزای صادره، ویزاهای پزشکی، ویزای توریستی و ویزای الکترونیکی توریستی برای انجام پرواز معتبر است.

همچنین کلیه مسافران بالای ۵ سال در پروازهای ورودی به هند ‌باید در محدوده ۷۲ ساعت قبل از پرواز، در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی جواب منفی تست خود را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل مشاهده است.

علاوه‌برآن، مسافران باید قبل از پرواز فرم‌های پیوست را تکمیل و به‌صورت آنلاین در لینک www.newdelhiarport.in ثبت‌نام کنند و کپی تأییدیه‌های مربوطه را به همراه داشته باشند. همچنین مسافران باید شماره‌ تماس و محل اقامت خود در هند را هنگام رزرو، درج کنند.

هند اعلام کرده است که از سرگیری پروازهای بین‌المللی برنامه‌ریزی شده را تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ به تعویق می‌اندازد. این درحالی‌ست که این کشور در اول دسامبر (۱۰ آذر) اعلام کرده بود از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) این پروازها را از سر خواهد گرفت. اگرچه، دولت هند تصریح کرده که ممکن است در برخی مسیرها این پروازها از سر گرفته شود و همچنین پروازها در مسیرهای هوایی بین هند و ۳۲ کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، امارات متحده عربی، کنیا، بوتان و فرانسه همچنان ادامه خواهد داشت.


پیشنهاد مجله یومگ:قوانین سفر به آمریکا در دوران کرونا

1- در حال حاضر مسافران اجازه دارند به ۶ شهر شیکاگو، نیویورک، بوستون، هیوستون لس آنجلس، واشنگتن سفر کنند.
2- همه مسافران باید علاوه‌بر نتیجه منفی آزمایش کرونا، فرم خوداظهاری سلامت را قبل از ورود به فرودگاه پر کنند و به نمایندگان ذیربط تحویل دهند.
3- مسافران مقصد بوستون باید علاوه‌بر مدارک بالا فرم سفر به ماساچوست را نیز داشته باشند.


مسافران به مقصد آمریکا باید یکی از مدارک زیر را داشته باشند:

Nationals of the USA

Permanent residents of the USA

The spouse of a national of the USA

The spouse of a permanent resident of the US

The parent/legal guardian of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA

The unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years

The child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA

Passengers with an IR-4 or IH-4 visa

Passengers with a C-1, D, or C-1/D visa

Passengers with an IR-1, CR-1, CR-2 visa

Passengers with an A-1, A-2, C-2, C-3, E-1 as an employee of TECRO or TECO or the employee’s immediate family members, G-1, G-2, G-3, G-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa

Members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces

Passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19)

Passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction


بنا به جدیدترین بخشنامه هواپیمایی امارات، برای مسافران با ویزاهای غیرتوریستی اعم از دانشجویی و ویزاهای پیوست به خانواده و … نیازی به ارسال مدارک برای ایرلاین نیست. لازم است مسافر بابت مسیر امریکا وارد سایت https://www.iatatravelcentre.com شده و مدارک موردنیاز را در این سایت چک نموده و همراه خود داشته باشند.


این گروه‌ها اجازه‌ی ورود به آمریکا را دارند:

 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • همسران اتباع و افراد دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • والدین سرپرستان قانونی ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال ملی یا مقیم دائم ایالات متحده.
 • برادر یا خواهر ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال، ساکن ملی یا مقیم دائم ایالات متحده، که ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال است.
 • فرزند / فرزندخوانده / ساکن ملی یا دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • مسافرینی که دارای ویزاهای زیر هستند: A-1، A-2، C-1، C-1 / D، C-2، C-3، D،E-1 فقط به عنوان کارمند TECRO یا TECO یا اعضای خانواده فوری کارمند، ویزای G-1 ، G-2 ، G-3 ، G-4 ، IR-4 ، IH-4 ، ناتو-1 از طریق ناتو -4 یا ناتو -6.
 • اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده، همسران و فرزندان اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده.
 • مسافرانی که مدارک سفر به دعوت دولت ایالات متحده آمریکا را برای مقاصد مربوط به مهار بیماری کووید 19 داشته باشند.
 • مسافرانی با اسناد صادرشده توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده، یا وزارت امور خارجه ایالات متحده که نشان می دهد مسافر از محدودیت معاف است.
 • اعضای خدمه B1 که مشغول کارهای سبک‌تر، فعالیت قفسه بیرونی قاره OCS، فعالیت مزرعه بادی، خدمه هوایی/ دریایی خصوصی و سایر فعالیت‌های خدمه مشابه هستند.
 • مسافرانی که در ۱۴ روز گذشته در یکی از کشورهایی که در فهرست شماره 1 ثبت شده‌اند، اما از محدودیت ورود به آمریکا معاف هستند، باید از طریق یکی از فرودگاه‌های زیر وارد شوند: آتلانتا ATL ، بوستون BOS، شیکاگو ORD، دالاسDFW، دیترویتDTW، هونولولو HNL، لس آنجلس LAX، میامی MIA، نیویورک JFK یا EWR، سان فرانسیسکو SFO، سیاتل SEA و واشنگتن IAD.


قوانین سفر به چین در دوران کرونا

افراد دارای اقامت دائم، افراد دارای ملیت خارجی با اجازه اقامت با هدف کار و امور شخصی اگر از مبدأ بنگلادش، بلژیک، فرانسه، هند، ایتالیا، فیلیپین، روسیه، انگلستان نباشند، می‌توانند وارد چین شوند. داشتن گواهی سلامت الزامی است.قوانین سفر به انگلیس در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور انگلستان در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 23 بهمن 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور انگلستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور انگلستان سفر کنند. این رویه جایگزین رویه ۱۲۸۱ م ب می‌شود.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا / انگلستان / آمریکا / کانادا
 • انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان، مسافران دارای اقامت دائم که بیش از ۲ سال خارج از انگلستان اقامت داشته‌اند و مجوز آنان ابطال شده است، اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.
 • ویزای معتبر انگلستان، مسافران با ویزای توریستی می‌بایست بلیط رفت و برگشت خریداری کنند.


کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به انگلستان می‌بایست در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تأيیدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. مسافران پس از ورود به این کشور به مدت ۱۰ روز قرنطینه خانگی خواهند شد. همچنین کلیه مسافران، می‌بایست قبل از انجام سفر به کشور انگلستان نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اعلام شده در لینک ذیل اقدام کرده و پس از دریافت QR کده کپی آن را به همراه داشته باشند. https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk مسافران دارای کارت واکسیناسیون (صادره در ایران یا خارج از ایران که از آخرین نوبت واکسن جانسون / فایزر / مدرنا / آسترازنکا / سينوفارم ۱۵ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR قبل و بعد از پرواز و قرنطینه خانگی در کشور انگلستان معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی با QR کد به هنگام پرواز الزامی است.


به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور انگلیس - 20 دی 1400

مسافران با داشتن شرایط ذیل می‌توانند از کشور ایران به کشور انگلیس سفر کنند:

 • داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا، انگلیس، آمریکا و کانادا
 • داشتن انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلیس
 • مسافران دارای اقامت دائم که بیش از ۲ سال خارج از انگلیس اقامت داشته‌اند و مجوز آنان ابطال شده، اجازه انجام پرواز به انگلیس را نخواهند داشت.
 • ویزای معتبر انگلیس؛ مسافران با ویزای توریستی می‌بایست بلیط رفت‌وبرگشت خریداری کنند.
 • تمامی مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به انگلستان می‌بایست در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز آزمایش PCR در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در لینک ذیل انجام داده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 • مسافران پس از ورود به این کشور به مدت ۱۰ روز قرنطینه خانگی خواهند شد.
 • تمامی مسافران قبل از سفر به کشور انگلیس می‌بایست فرم خوداظهاری اعلام شده در لینک ذیل را تکمیل نموده و پس از دریافت QR کد، کپی آن را به همراه داشته باشند.
 • مسافران دارای کارت واکسن صادره در ایران می‌بایست تست روز دوم و هشتم را در لینک خریداری کنند. 
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کشورهای اعلام‌شده که از آخرین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون يا سینوفارم آنها ۱۵ روز گذشته باشد و مسافران ۱۲ تا ۱۸ سال مقیم کشورهای اعلام شده در لینک ذیل، از انجام تست PCR قبل از پرواز، رزرو تست روز هشتم و قرنطینه خانگی در کشور انگلیس معاف خواهند بود.


قوانین سفر به ارمنستان در دوران کرونا

 • پروازها به ارمنستان دایر هستند ولی ویزای فرودگاهی به حالت تعلیق درآمده‌اند.
 • مسافران بدون گواهی منفی‌بودن تست ویروس کووید-۱۹، هنگام رسیدن باید با هزینه‌ شخصی تست بدهند. گواهی سلامت مسافران باید به زبان ارمنی، انگلیسی و یا روسی باشد.


قوانین سفر به عربستان در دوران کرونا

عربستان سعودی ممنوعیت سفر شهروندانش به بسیاری از کشورهای خارج از کشورهای حوزه خلیج فارس را بدون اجازه قبلی از مقامات لغو کرده‌ است. این کشور در عین حال اعلام کرده که به دلایل امنیتی و بی‌ثباتی، و به‌ویژه با ادامه همه‌گیری کرونا و انتشار انواع جدید این ویروس در برخی از کشورها، شهروندان عربستان را از سفر به ایران، لیبی، سوریه، لبنان، یمن، ترکیه، ارمنستان، سومالی، کنگو، افغانستان، ونزوئلا، بلاروس و هند بدون اجازه قبلی منع می‌کند. تاکنون حدود ۱۱ و نیم میلیون نفر از ساکنین عربستان دست‌کم یک دوز از واکسن را دریافت کرده‌اند و طبق آمار وزارت بهداشت این کشور، بیش از ۴۰۰ هزار نفر از این بیماری بهبود یافته‌اند.قوانین سفر به تایلند در دوران کرونا

به‌روزرسانی شرایط جدید سفر به تایلند - قابل توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان

از تاریخ 10 تیرماه 1401 برابر با 01 جولای قوانین جدید برای مسافرانی که از طریق مرز هوایی وارد تایلند می‌شوند به شرح ذیل خواهد بود:

1- تمامی مسافران می‌بایست مدرکی مبنی بر اینکه کاملاً واکسینه شده‌اند (موردتأیید وزارت سلامت تایلند) یا نتیجه آزمایش PRO-ATK منفی را ارائه دهند.

2- دیگر نیازی به داشتن بیمه کووید نیست.

3- پاس تایلندی دیگر برای مسافران اجباری نیست.

4- ضمیمه کردن گذرنامه و گواهی واکسیناسیون

5- افراد کاملاً واکسینه‌شده باید 2 دوز / واکسن‌های تاییدشده توسط تایلند را دریافت کرده باشند. واکسن‌های تاییدشده بدین شرح است:

 • COVILO (Sinopharm) -
 • Moderna
 • Pfizer-BioNTech (Comirnaty)
 • AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield)
 • Jansen (Johnson & Johnson)
 • Sputnik V
 • Novavax / Covovax
 • Covaxin
 • Mebligen
 • TURKOVAC/ERUCOV-VAC
 • CoronaVac (Sinovac)


افراد واکسینه‌نشده / کاملاً واکسینه‌نشده باید:

نتیجه آزمایش COVID - 19 RTPCR/ ATK پیشرفته (خود ATK مجاز نیست) که ظرف 72 ساعت پیش از سفر صادر شده است را ارائه دهند.به‌روزرسانی شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور تایلند - 9 خرداد 1401

با سلام و احترام بدینوسیله شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور تایلند از مورخ 1 ژوئن 2022 برابر با 11 خرداد 1401 به شرح ذیل اعلام می‌شود.

مدارک موردنیاز جهت افراد واکسینه‌شده غیرتایلندی:

1- دریافت حداقل ۲ دوز واکسن موردتایید وزارت بهداشت کشور تایلند شامل:

اسپوتنیک، کوویلو سینوفارم، مدرنا، فایزر بیواِن تک (Comirnaty)، آسترازانکا (Vaxzevria, Covishield)، کرونا واک (Sinovac)، جیسون (Johnson & Johnson jy)، تروکوواک - یورو واک (TURKOVAC/ERUCOV-VAC)، مبلیگن (Mebligen)، کوواکسین، ناواواکس / کوواواکس.

۲- ثبت نام برای دریافت THAILAND PASS در سایت http://to.consular.ao.th و انجام مراحل ذیل در این وب‌سایت

 • بارگذاری گذرنامه معتبر و کارت واکسیناسیون
 • بارگذاری بیمه با حداقل پوشش ۱۰ هزار دلار جهت هزینه‌های پزشکی در تایلند (برای اتباع خارجی)


مدارک موردنیاز جهت افراد واکسينه‌نشده غیرتایلندی:

1- ثبت‌نام برای دریافت THAILAND PASS در سایت http://t.consular.ac.th و انجام مراحل ذیل در این وب‌سایت:

 • بارگذاری گذرنامه معتبر و پاسخ منفی تست RT-PCR با اعتبار ۷۲ ساعت قبل از پرواز
 • بارگذاری بیمه با حداقل پوشش ۱۰ هزار دلار جهت هزینه‌های پزشکی (برای اتباع خارجی)


مدارک موردنیاز جهت اتباع تایلندی (دارای پاسپورت تایلند)

این افراد نیازی به ثبت‌نام و دریافت کد از سایت THAILAND PASS ندارند و می‌توانند بدون نیاز به انجام آزمایش PCR و قرنطینه به تایلند سفر کنند. همچنین توصیه می‌شود که اتباع تایلند گواهی واکسیناسیون (کاغذی یا دیجیتال با نتیجه آزمایش PCR (چنانچه موجود باشد) را به همراه داشته باشند.

شایان ذکر است مسافرانی که THAILAND PASS آن‌ها قبلا صادر شده، می‌توانند با QR CODE صادرشده سفرکنند و نیازی به ثبت‌نام مجدد نخواهند داشت. همچنین کلیه مدارک و QR CODE اتباع خارجی پس از ورود مجددا توسط افسران کنترل بیماری تایلند بررسی خواهند شد.قوانین سفر به تایلند در شرایط کرونا (به‌روز شده در تاریخ ۱۹ مارچ ۲۰۲۲)

به‌نقل از خبرگزاری رسمی اداره گردشگری تایلند (TATnews)، از اول آپریل ۲۰۲۲ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱) مسافرانی که وارد تایلند می‌شوند از ارائه نتیجه منفی تست PCR قبل از سفر (با اعتبار ۷۲ ساعت) معاف خواهند شد، اما باید در بدو ورود آزمایش PCR بدهند. همچنین از اول مارچ ۲۰۲۲ (۱۰ اسفند ۱۴۰۰)، این کشور نیاز به قرنطینه را برای گردشگران خارجی لغو کرده است و گردشگران تمام کشورها در صورتی‌که دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده باشند، می‌توانند با انجام تست به‌محض ورود به تایلند و دریافت یک کیت، وارد این کشور شوند و سفر خود را آغاز کنند.

از مسافران در بدو ورود یک تست PCR و در روز پنجم یک تست آنتی‌ژن گرفته می‌شود. مسافرانی که آزمایششان در بدو ورود مثبت اعلام شده باشد، باید در بیمارستان یا هتل قرنطینه شوند و به‌طبع، نتیجه منفی تست کرونا به‌معنای آغاز گشت‌و‌گذار در تایلند است.

بر اساس برنامه «Test & Go مسافران تمام کشورها در صورتی که واکسن کرونا را دریافت کرده باشند، می‌توانند به تایلند سفر کنند. مطابق با این برنامه:

 • مسافران تمام کشورها برای سفر به تایلند باید به‌طور کامل واکسینه شده باشند.
 • افراد زیر ۱۸ سال که با پدر و مادر خود قصد سفر به تایلند را دارند، تنها در صورت واکسینه‌بودن پدر و مادر می‌توانند بدون دریافت واکسن وارد تایلند شوند.
 • مسافرانی که با محدوده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال، قصد دارند بدون پدر و مادر خود به تایلند سفر کنند، باید حتما یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.
 • افرادی که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند و مدرکی دال بر این موضوع دارند، باید یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.


*مسافران قبل از سفر به تایلند باید گذرنامه تایلند یا «Thailand Pass» خود را با ورود به این وب‌سایت و تکمیل اطلاعات موردنیاز دریافت کنند. این اطلاعات شامل موارد ذیل است:

 • گواهی واکسیناسیون
 • بیمه درمانی با اعتبار ۲۰ هزار دلار
 • مدرک پرداخت‌هایی که برای هتل‌ها و آزمایش به‌محض ورود به تایلند انجام شده است
 • ویزا
 • پس از تکمیل این فرم، با دریافت یک کد، ثبت‌نام تکمیل خواهد شد


قوانین سفر به پاکستان در دوران کرونا

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور پاکستان در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 9 اسفند 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور پاکستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. کلیه مسافران می‌توانند با شرایط ذیل به کشور پاکستان سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۷۱ م ب می‌شود.

1- کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به پاکستان، باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است.

٢. مسافران دارای کارت واکسیناسیون فایزر یا جانسون یا مدرن یا آسترازنکا یا سينوفارم که از آخرین نوبت آنها ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و با QR کد الزامی است.

٣. تکمیل اطلاعات درخواستی در برنامه PASS TRACK و با لینک passtrack.nitb.gov.pk قبل از انجام پرواز الزامی بوده و مسافران باید کپی از اطلاعات تکمیلی فوق را به هنگام پذیرش به همراه داشته باشند.

۴. از کلیه مسافران بالای ۶ سال در بدو ورود به پاکستان تست Rapid Antigen گرفته می‌شود. در صورت مثبت‌شدن جواب تست، مسافران به مدت ۱۰ روز با هزینه خود قرنطینه می‌شوند.قوانین سفر به استرالیا در دوران کرونا

نگرانی از شیوع سویه جدید ویروس کرونا، طرح استرالیا برای باز کردن مرزها را متوقف کرد: - 8 آذر 1400

کمیته امنیت ملی استرالیا پس از جلسه امشب خود اعلام کرد که گام بعدی این کشور برای بازگشایی ایمن مرزها دو هفته متوقف می‌شود.

در اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر شده آمده است که این کمیته تصمیم ضروری و موقت برای توقف مرحله بعدی طرح بازگشایی مرزها تا ۱۵ دسامبر را گرفته است.

بر این اساس، طرح بازگشایی مرزهای استرالیا به روی دانشجویان بین‌المللی، دارندگان ویزاهای بشردوستانه و دیگر دارندگان ویزاهای موقتی که قرار بود از روز اول دسامبر آغاز شود، تا دو هفته متوقف شد.

ای‌بی‌سی در گزارشی در این خصوص عنوان کرد که به این ترتیب مرزهای استرالیا همچنان به روی همه افراد به جز شهروندان استرالیا، دارندگان اقامت دائم استرالیا و اعضای درجه اول آنها که به طور کامل واکسینه شده‌اند، بسته خواهد بود.قوانین سفر به لهستان در دوران کرونا

جدید: لهستان از لغو تمام محدودیت‌های سفر از جمله ارائه گواهی واکسیناسیون، بهبودی یا آزمایش کرونا برای همه مسافران ورودی خبر داد. (16 فروردین 1401)قوانین سفر به جمهوری چک در دوران کرونا

بنابر اعلام وزارت بهداشت جمهوری چک از ۷ دسامبر (۱۶ آذر)، تکمیل فرم ورود پیش از سفر برای همه مسافران، اعم از مسافران کشورهای لیست سبز، اجباری است و تنها افرادی که با وسیله نقلیه شخصی و از طریق مرز زمینی وارد این کشور شوند از این قانون معاف‌اند.

همچنین بر اساس قوانین جدید اتباع کشورهای غیراروپایی همچون ایران تنها می‌توانند برای مقاصد بسیار ضروری به این کشور سفر کنند. همچنین ارائه مدرکی مبنی بر اثبات ضرورت سفر از سوی این مسافران اجباری است. مسئولان این کشور تاکید کرده‌اند که صرف اشاره کلی به نیاز به حضور فیزیکی، توجیه مناسبی برای حضور در این کشور نیست. علاوه بر این، مدرک ارائه‌شده تنها برای یک نفر معتبر بوده و خانواده وی را شامل نمی‌شود.

مسافران غیر اروپایی زیر ۱۲ سال نیز در فهرست معافیت قرار دارند، مشروط بر اینکه همراه با قیم قانونی یا یک سرپرست دارای گواهی واکسیناسیون یا مدرک بهبودی سفر کنند. جمهوری چک همچنین گواهی‌ واکسیناسیون مسافران کشورهای ثالث از جمله ایران را به رسمیت می‌شناسد. آسترازنکا، فایزر، بیون‌تک، جانسون، مدرنا و کوویشیلد تنا واکسن‌های مورد تایید جمهوری چک است.

جمهوری چک نیز مانند سایر کشورها، ورود مسافران از کشورهای آفریقای جنوبی، نامیبیا، لسوتو، اسواتینی، زیمبابوه، بوتسوانا، زامبیا و موزامبیک را ممنوع کرده است.قوانین سفر به سوییس در دوران کرونا

سوییس الزام قرنطینه کرونایی برای همه مسافران را لغو کرد و در عوض، قوانین آزمایش سخت‌تری را اعمال می‌کند. شورای فدرال سوییس روز جمعه ۳ دسامبر (۱۲ آذر) اعلام کرده است که از روز شنبه ۴ دسامبر (۱۳ آذر) هیچ کشوری در لیست قرنطینه نخواهد بود. سوییس در عوض برای همه افرادی که وارد این کشور می‌شوند قوانین آزمایشی سخت‌گیرانه‌تری را اعمال کرده است و حتی افراد واکسینه یا بهبودیافته از بیماری را نیز ملزم به انجام آزمایش می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «از آنجایی که دیگر قرنطینه اجباری نیست، مسافران باید بین روز چهارم و هفتم پس از ورود به سوییس، آزمایش دوم را انجام دهند. این آزمایش می‌تواند تست PCR یا آنتی‌ژن سریع باشد و مسافران باید خود هزینه‌های این آزمایش‌ها را بپردازند.» مسافران کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که واکسینه نشده‌اند نیز تنها در صورت ارائه مدرکی مبنی بر اشتغال یا اهداف ضروری می‌توانند وارد این کشور شوند.

بنابر قوانین جدید این کشور، افراد برای حضور در رویدادهای عمومی، فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی موظف به ارائه مدرکی مبنی بر واکسیناسیون، بهبودی یا نتیجه منفی تست کرونا هستند. همچنین از این پس تست‌های آنتی‌ژن سریع فقط ۲۴ ساعت و تست PCR به‌مدت ۷۲ ساعت اعتبار خواهند داشت. سوییس همچنین ورود مسافر از کشورهای آفریقایی که سویه اومیکرون در آن‌ها شناسایی شده را به‌طور موقت ممنوع کرده است.قوانین سفر به نروژ در دوران کرونا

بر اساس بیانیه وزارت بهداشت نروژ، از ۳ دسامبر (۱۲ آذر)، تمامی مسافران این کشور ملزم به انجام آزمایش در بدو ورود خواهند بود. این قانون افراد واکسینه و بهبودیافته از کرونا را نیز شامل می‌شود.

برای تسهیل فرآیند آزمایش، مقامات نروژی قبلا مراکز آزمایشگاهی را در اکثر گذرگاه‌های مرزی تاسیس کرده‌اند. مسافران می‌توانند بین آزمایش آنتی‌ژن یا PCR یک گزینه را انتخاب کنند. در صورت انتخاب آزمایش آنتی‌ژن سریع، اگر نتیجه مثبت باشد فرد موظف است در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت‌زمان ۲۴ ساعت، آزمایش PCR انجام دهد.

تمامی مسافران بالای ۱۲ سال که وارد نروژ می‌شوند ملزم به استفاده از ماسک در اماکن عمومی هستند و تا زمانی که نتیجه آزمایش را دریافت نکرده‌اند باید خود را قرنطینه کنند. این کشور همچنین برای جلوگیری از گسترش سویه اومیکرون از تمامی شهورندان خود خواسته است که از سفر به آفریقای جنوبی، نامیبیا، زیمبابوه، بوتسوانا، موزامبیک، لسوتو، اسواتینی و مالاوی خودداری کنند. تمامی مسافرانی که طی ۱۰ روز گذشته به یکی از کشورهای فوق سفر کرده باشند، مشمول قرنطینه خواهند بود.

مقامات وزارت بهداشت این کشور همچنین اعلام کرده‌اند اگر هیچ مرکز آزمایشی در گذرگاه‌های مرزی وجود نداشته باشد، مسافران می‌توانند نتیجه منفی آزمایش خود را که حداکثر ۲۴ ساعت قبل از ورود به نروژ انجام شده، ارائه دهند. قوانین جدید از ۳ دسامبر (۱۲ آذر) اجرایی شده و پس از دو هفته بازنگری خواهد شد.قوانین سفر به اسلواکی در دوران کرونا

اسلواکی برای جلوگیری از گسترش سویه جدید اومیکرون، صرف‌نظر از وضعیت واکسیناسیون، مسافران ورودی از مناطق پرخطر را قرنطینه می‌کند. از اول دسامبر (۱۰ آذر)، همه افرادی که در ۲ هفته اخیر به یکی از کشورهای بوتسوانا، آفریقای جنوبی، لسوتو، نامیبیا، موزامبیک، اسواتینی، زیمبابوه، هنگ‌کنگ و سیشل سفر کرده‌اند، بدون در نظر گرفتن وضعیت واکسیناسیون، در بدو ورود به اسلواکی مشمول قرنطینه اجباری خواهند بود.

وزارت کشور اسلواکی تأیید کرده است افرادی که از مناطق پرخطر وارد این کشور می‌شوند، می‌توانند قرنطینه خود را در خانه یا در یک مرکز اقامتی سپری کنند. افراد بدون علائم در روز دوم و هشتم اقامت خود تحت آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت. اگر نتیجه هر دو آزمایش منفی باشد، قرنطینه پایان می‌یابد. کودکان زیر ۱۲ سال تحت آزمایش قرار نخواهند گرفت و دوره قرنطینه آن‌ها همزمان با سایر افراد خانواده به پایان می‌رسد.

در صورت بروز علائم، پزشک تصمیم می‌گیرد که قرنطینه چه زمانی به پایان برسد. در این مدت، قرنطینه برای سایر اعضای خانواده صرف‌نظر از اینکه کاملا واکسینه‌شده یا از کرونا بهبود پیدا کرده باشند، اجباری است.

مقامات اسلواکی پیش از این نیز برای مدیریت شیوع کرونا، یک وضعیت اضطراری ۹۰ روزه و ۲ هفته قرنطینه ملی اعلام کرده بودند.قوانین سفر به اسلوونی در دوران کرونا

به‌گفته موسسه ملی بهداشت اسلوونی، هنوز هیچ موردی از نوع جدید ویروس در این کشور شناسایی نشده است. با این‌حال، مقامات اسلوونی نیز اعلام کرده‌اند که تمامی افرادی که در یکی از کشورهای آفریقای جنوبی، بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، نامیبیا، زیمبابوه و موزامبیک اقامت داشته‌اند و همچنین اتباع این کشورها، باید به‌مدت ۱۰ روز قرنطینه شوند. علاوه بر آن، تمامی افراد باید پس از پایان دوره قرنطینه خود، تست کرونا انجام دهند.قوانین سفر به مجارستان در دوران کرونا

از سوی دیگر، مجارستان نیز ممنوعیت‌هایی برای ورود افرادی که از مناطق پرخطر به این کشور سفر می‌کنند، اعمال کرده است. در این راستا افرادی که در کشورهایی پرخطر اقامت داشته‌اند، باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند. این قانون برای همه، حتی کسانی که هنگام ورود نتیجه منفی تست PCR دارند نیز اعمال خواهد شد.قوانین سفر به لبنان در دوران کرونا

قوانین سفر به لبنان در شرایط کرونا - 15 اسفند 1400

از اول مارچ ۲۰۲۲ (۱۰ اسفند ۱۴۰۰)، مسافرانی که به‌طور کامل واکسینه شده (یک دوز برای واکسن‌های تک‌دوزی و ۲ دوز برای واکسن‌های دودوزی) و حداکثر ۶ ماه از زمان واکسیناسیون آن‌ها می‌گذرد، از انجام تست ‌کرونا پیش از سفر به لبنان معاف‌‌ شده‌اند. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی با کد QR برای این دسته از مسافران الزامی‌ست.

مسافرانی که ۶ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آن‌ها گذشته باشد باید حداقل در ۱۴ روز گذشته، دوز سوم را دریافت کرده باشند. تاکنون لبنان محدودیتی برای نوع خاصی از واکسن کووید-۱۹ اعلام نکرده است.

مسافران واکسینه‌‌نشده بالای ۱۲ سال باید نتیجه منفی آزمایش PCR (حداکثر ۴۸ ساعت قبل از پرواز) یا آزمایش آنتی‌ژن (حداکثر ۲۴ ساعت قبل از سفر) را که در یکی از مراکز موردتایید وزارت بهداشت ایران انجام شده، ارائه دهند. این گواهی باید به زبان انگلیسی و دارای کد QR باشد. مسافرانی که کمتر از ۷ روز خارج از لبنان اقامت داشته‌اند از انجام تست PCR در محدوده ۴۸ ساعت به پرواز، معاف‌اند.

تمامی مسافران فارغ از وضعیت واکسیناسیون، از انجام تست PCR در فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت معاف شده‌اند. تمامی مسافران ورودی لبنان باید قبل از پرواز در سایت pass.moph.gov.lb ثبت‌نام کرده و نتیجه منفی تست ‌PCR یا گواهی‌نامه واکسیناسیون خود را بارگذاری کنند.


به‌روزسانی مقررات سفر به کشور لبنان در شرایط کنونی - هواپیمایی هما - 9 اسفند 1400

احتراما مقررات جدید سفر به کشور لبنان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) به شرح ذیل اعلام می‌شود. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۸۶ م ب می‌شود.

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به لبنان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام تست PCR در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است. از پذیرش مسافران دارای گواهی جواب منفی تست کرونا بدون QR کد، جلوگیری خواهد شد.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون کووید-۱۹ که از آخرین نوبت واکسن آنها ۱۴ روز گذشته باشد، ومسافرانی که کمتر از ۷ روز خارج از کشور لبنان اقامت داشته‌اند، از انجام تست PCR در محدوده ۴۸ ساعت به پرواز معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی با QR کد به هنگام پرواز الزامی‌ست. مسافرانی که ۶ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، باید نوبت تکمیلی را دریافت کرده باشند. از نوبت تکمیلی باید ۱۴ روز گذشته باشد.

مسافران باید قبل از پرواز خود را در سایت https://pass.moph.gov.lb ثبت‌نام و تصویر تست PCR یا کارت واکسیناسیون خود را بارگذاری کنند. تست PCR و کارت واکسیناسیون بدون QR معتبر نیست.قوانین سفر به سوئد در دوران کرونا

ممنوعیت سفر از خارج از اتحادیه اروپا به سوئد تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ تمدید شد - 12 بهمن 1400

اما خبر خوب هم داریم؛ سوئد بر اساس توصیه و خط مشی مشترک اتحادیه اروپا ممنوعیت سفر از خارج از اروپا به منطقه شنگن را تا روز ۳۱ مارس۲۰۲۲ تمدید کرد.
امکان تمدید این محدودیت پس از این تاریخ، یا لغو زودهنگام آن، وجود دارد. 

این خبر بدی برای همه مهاجرین غیراروپایی است که به این ترتیب امسال نیز از دیدار با اقوام و بستگانشان در سوئد محروم خواهند شد. بدنبال این تصمیم عید نوروز برای سومین سال متوالی مشمول این محدودیت شده و بسیاری از خانواده‌ها را از دیدار در این مهمترین عید ملی محروم خواهد ساخت.


تست منفی «پی سی آر» شرط سفر به سوئد از همه نقاط جهان از روز ۲۸ دسامبر

از روز سه شنبه ۲۸ دسامبر دارا بودن یک تست منفی کووید-۱۹ شرط ورود به سوئد خواهد بود. این تصمیم توسط دولت در روز چهارشنبه و باتوجه به گسترش سریع‌السیر و دوباره پاندمی کرونا در اروپا و جهان اتخاذ شده است.قوانین سفر به لیتوانی در دوران کرونا

لیتوانی همه کشورهای جهان از جمله ایران را در لیست قرمز و خاکستری قرار داد.

بنابر قوانین جدید این کشور، از ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن)، مسافران کشورهای لیست قرمز و خاکستری، صرف‌نظر از وضعیت واکسیناسیون، باید حداکثر ۷۲ ساعت پس از ورود به این کشور، آزمایش PCR انجام داده و هزینه این آزمایش را نیز خودشان پرداخت کنند. محدوده قیمت تست PCR در این کشور از ۷۹ تا ۱۴۰ یورو متغیر است.

همه مسافران ورودی لیتوانی باید حداکثر دو روز قبل از سفر فرم مکان‌یاب مسافر را تکمیل کنند؛ پس از تکمیل فرم یک کد QR برای فرد ارسال می‌شود که باید در هنگام ورود به لیتوانی آن را به ماموران مرزی نشان دهد.همچنین همه مسافران واکسینه‌نشده و بهبودنیافته از کرونا بالای ۱۶ سال باید در بدو ورود نتیجه منفی تست کرونا، آزمایش PCR (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر) یا آنتی‌ژن سریع (حداکثر ۴۸ ساعت قبل از سفر) را ارائه دهند.

افراد واکسینه که حداقل ۱۴ روز از دریافت دوز دومشان گذشته باشد، از قرنطینه و آزمایش قبل از سفر معاف‌اند. مسافران واکسینه‌نشده در بدو ورود به لیتوانی قرنطینه می‌شوند و باید در روز سوم قرنطینه تست PCR انجام دهند. مسافران ایرانی واکسینه‌نشده نمی‌توانند برای اهداف توریستی به لیتوانی سفر کنند.قوانین سفر به بلغارستان در دوران کرونا

قوانین سفر به بلغارستان در شرایط کرونا - 5 اسفند 1400

بلغارستان از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند) الزام ارائه گواهی سبز برای دسترسی به مراکز خرید، سینما، سالن‌های ورزشی و بارها را لغو می‌کند. همچنین از ۵ مارچ ۲۰۲۲ (۱۴ اسفند ۱۴۰۰) همه مسافران خارجی که گواهی سبز دارند، مجازند به بلغارستان سفر کنند. منظور از گواهی سبز، یک مدرک دیجیتالی به زبان انگلیسی حاوی کد QR است که نشان دهد فرد واکسینه شده یا از بیماری بهبود یافته یا نتیجه تست PCR او منفی است.

ایران در لیست قرمز بلغارستان قرار دارد. بر این اساس افرادی که از مناطق قرمز وارد این کشور می‌شوند، باید یکی از مدارک ذیل را ارائه کنند:

 • گواهی واکسیناسیون
 • گواهی بهبودی
 • گواهی دیجیتالی آزمایش کرونا (تست PCR حداکثر ۷۲ ساعت یا آزمایش آنتی‌ژن سریع حداکثر ۴۸ ساعت قبل از سفر)

فایزر-بیون‌تک، آسترازنکا (Vaxzevria)، مدرنا، جانسون‌اندجانسون، سینوفارم، کوویشیلد، سینوواک، اسپوتنیک وی و نواوکس واکسن‌های موردتایید بلغارستان است. فرد در صورتی واکسینه تلقی می‌شود که حداقل ۱۴ رو از دریافت دوز دوم واکسن (به استثنای واکن تک‌دوزی جانسون اند جانسون) گذشته باشد.


بلغارستان محدودیت‌های سفر به این کشور را تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) تمدید کرد!

بر این اساس، افرادی که از مناطق قرمز وارد این کشور می‌شوند، باید علاوه بر گواهی واکسیناسیون یا بهبودی، نتیجه منفی آزمایش PCR (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر) خود را ارائه دهند.

شهروندان بلغارستانی یا افراد مقیم و مسافران کشورهای نارنجی همچون ایران می‌توانند تنها با ارائه یکی از مدارک موردنیاز (واکسیناسیون، بهبودی یا آزمایش PCR) وارد این کشور شوند؛ در غیر این‌صورت باید ۱۰ روز قرنطینه شوند. در صورت منفی‌بودن نتیجه PCR در روز سوم، قرنطینه زودتر از موعد مقرر پایان می‌یابد.

کشورهایی که در دسته قرمز بلغارستان قرار دارند عبارتند از:

 • کشورهای عضو اتحادیه اروپا: بریتانیا، گرینلند، جبل‌الطارق، گرجستان، جزایر فارو، جزیره من
 • آسیا: مغولستان، کره شمالی، میانمار، بوتان، سریلانکا، مالدیو، عمان، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان، قرقیزستان، سنگاپور، برونئی، اردن، بنگلادش
 • آفریقا: موزامبیک، تانزانیا، نامیبیا، آفریقای جنوبی، بوتسوانا، لسوتو، اسواتینی، زیمبابوه، سیشل، زامبیا، کیپ‌ورد
 • آمریکای جنوبی: پاراگوئه، ترینیداد و توباگو، باربادوس، گواتمالا، بلیز، السالوادور، کوبا، جمهوری دومینیکن، شیلی، آروبا، جزایر کیمن، سنت یوستیشس، سیبا، بولیوی، پاناما، کاستاریکا، سنت لوسیا، اروگوئه، سورینام، برزیل، سنت کیتس و نویس، گرانادا، آرژانتین
 • آمریکای شمالی: ایالات متحده، کوراسائو، باهاما، جزایر کیمن، جزایر توکس و کایکوس، برمودا، کانادا، جزایر ویرجین بریتانیا
 • اقیانوسیه: فیجی و استرالیا

سایر کشورها در دسته نارنجی قرار دارند و می‌توانند تنها با ارائه یکی از مدارک ذکر شده وارد بلغارستان شوند.قوانین سفر به یونان در دوران کرونا

بنابر قوانین دولت یونان تا ۷ فوریه ۲۰۲۲ (۱۸ بهمن)، همه مسافران بالای ۵ سال صرف‌نظر از ملیت و وضعیت واکسیناسیون، باید در بدو ورود به این کشور، نتیجه منفی تست کرونا، PCR (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر) یا تست سریع (حداکثر ۲۴ ساعت قبل از حرکت) را ارائه دهند. همچنین مسافران باید قبل از ورود به این کشور فرم مکان‌یاب مسافر را تکمیل کنند. پس از تکمیل فرم، یک کد برای مسافر ارسال می‌شود که باید هنگام ورود آن را به ماموران مرزی نشان دهد.

افراد پس از ورود به یونان، بار دیگر تحت آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت. در صورت مثبت‌بودن نتیجه آزمایش، فرد به‌مدت ۵ روز قرنطینه خواهد شد. پس از ۵ روز در صورت منفی‌شدن نتیجه آزمایش، قرنطینه پایان می‌یابد.

مسافران ایرانی نمی‌توانند برای اهداف توریستی به این کشور سفر کنند و موظفند دلایل قانع‌کننده‌ای برای سفر به یونان ارائه دهند.قوانین سفر به دانمارک در دوران کرونا

دانمارک از اول فوریه ۲۰۲۲ (۱۲ بهمن ۱۴۰۰) شرایط سفر به این کشور را تسهیل کرده و به همه مسافران واکسینه از سراسر جهان اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به نتیجه منفی تست کرونا، وارد این کشور شوند. 

دانمارک در همین راستا، تعداد واکسن‌های موردتایید خود را افزایش داده است و علاوه بر فایزر-بیون‌تک، مدرنا، جانسون و آسترازنکا، واکسن‌های نوواوکس، کوویشیلد، کوواکسین، سینوفارم و سینوواک را نیز می‌پذیرد.

همچنین مسافران واکسینه‌نشده/ یا بهبودنیافته، باید در بدو ورود نتیجه منفی تست PCR (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر) یا آزمایش سریع آنتی‌ژن (حداکثر ۴۸ ساعت قبل از سفر) خود را ارائه دهند. این افراد در بدو ورود قرنطینه می‌شوند. در صورت منفی‌بودن نتیجه آزمایش در روز ۶ قرنطینه، فرد می‌تواند از قرنطینه خارج شود.قوانین سفر به ژاپن در دوران کرونا

شرایط سفر به ژاپن در دوران کرونا - به‌روز شده تا تاریخ ۲۸ می ۲۰۲۲

بنا بر اعلام دولت ژاپن، این کشور از تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۰ خرداد ۱۴۰۱) مرز‌های خود را بر روی گردشگران بین‌المللی که از طریق تور‌های مسافرتی گروهی به ژاپن سفر می‌کنند، باز خواهد کرد. گردشگران برای سفر به ژاپن باید شروط زیر را رعایت کنند:

۱. گردشگران تنها از طریق تور‌های مسافرتی با برنامه و راهنمای گردشگری مشخص می‌توانند از این کشور بازدید کنند. مراحل درخواست سفر به ژاپن توسط آژانس‌ها انجام می‌شود و مسئولیت بازدیدکنندگان بر عهده تور‌های مسافرتی است.

۲. ژاپن با تقسیم‌بندی کشور‌ها به ۳ گروه «کشور‌های آبی»، «کشورهای زرد» و «کشور‌های قرمز»، قوانین متفاوتی را برای ورود گردشگران اعمال کرده است. ایران در فهرست کشور‌های آبی قرار دارد؛ مسافران ایرانی تنها با ارائه نتیجه منفی تست PCR می‌توانند به ژاپن سفر کنند. علاوه بر این، صرف‌نظر از وضعیت واکسیناسیون مسافران کشورهای آبی، هیچ‌گونه آزمایش یا قرنطینه‌ای در بدو ورود به ژاپن اعمال نخواهد شد.

۳. دریافت ویزا برای ورود به ژاپن برای همه مسافران الزامی است.

۴. طبق اعلام خبرگزاری‌های ژاپن، دریافت دوز تقویتی واکسن برای شرکت در تور‌های گردشگری ژاپن الزامی است.

هنوز مشخص نیست که گردشگران مستقل از چه زمانی می‌توانند به ژاپن سفر کنند.
قوانین سفر به سریلانکا در دوران کرونا

شرایط سفر به سریلانکا در دوران کرونا - 15 اردیبهشت 1401

بنابر اعلام وب‌سایت «srilanka.travel» مسافران در سفر به سریلانکا باید به موارد زیر توجه کنند:

1- مسافرانی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند، برای سفر به این کشور نیازی به ارائه نتیجه منفی تست PCR ندارند. افراد در صورتی واکسینه کامل تلقی می‌شوند که حداقل ۱۴ روز از دریافت دوز دوم واکسن آن‌ها (در واکسن‌های دو دوزی) گذشته باشد. تمامی واکسن‌های مورد تایید کشور مبدا، در سریلانکا پذیرفته می‌شود.

2- افراد بین ۱۲ تا ۱۸ سال که حداقل ۱۴ روز از دریافت یک دوز واکسن آن‌ها گذشته باشد، افراد واکسینه‌شده تلقی می‌شوند. 

3- مسافران واکسینه و کودکان زیر ۱۲ سال، برای سفر به سریلانکا نیازی به ارائه نتیجه منفی تست PCR یا آزمایش آنتی‌ژن نخواهند داشت. 

4- اگر مسافری طی ۷ روز تا ۶ ماه قبل از سفر به سریلانکا، به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده و حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده باشد، نیازی به انجام آزمایش کرونا قبل از پرواز ندارد. این افراد باید مدارک قابل تأییدی دال بر سابقه بیماری (مانند گواهی تشخیص بیماری یا تست مثبت PCR) را به همراه داشته باشند. 

5- مسافران واکسینه نشده باید در بدو ورود نتیجه منفی تست PCR (با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت) یا تست آنتی‌ژن (یا اعتبار حداکثر ۴۸ ساعت) خود را ارائه دهند. 

6- مسافران واکسینه نشده‌ از الزام قرنطینه و انجام تست PCR پس از ورود به این کشور معافند. 

7- مسافران واکسینه و غیرواکسینه هیچ محدودیتی برای اقامت در هتل‌های سریلانکا ندارند و می‌توانند هر نوع اقامتگاهی را رزرو کنند. 

8- ارائه بیمه مسافرتی برای تمامی مسافران اعم از واکسینه و غیر واکسینه الزامی است. مسافران برای دریافت این بیمه باید به این وب‌سایت مراجعه و با پرداخت ۱۲ دلار، یک پوشش یک ماهه ۷۵ هزار دلاری دریافت کنند. 

9- همه گردشگران می‌توانند برای دریافت ویزا به‌صورت آنلاین به وب‌سایت «eta.gov.lk» مراجعه کنند. 

10- این شرایط تا تاریخ ۲ می ۲۰۲۲ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) به‌روز شده است.قوانین سفر به مالدیو در دوران کرونا

شرایط سفر به مالدیو در شرایط کرونا (به‌روز شده در تاریخ ۲۴ مارچ ۲۰۲۲)

بر اساس آخرین به‌روزرسانی وزارت بهداشت مالدیو در تاریخ ۲۴ مارچ ۲۰۲۲ (۴ فروردین ۱۴۰۱)، کلیه مسافران ورودی مالدیو، فارغ از وضعیت واکسیناسیون خود، از ارائه نتیجه منفی تست PCR در بدو ورود معاف هستند. همچنین، مسافران دیگر نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون ندارند و از رعایت قوانین اجباری قرنطینه معاف هستند. این قوانین از تاریخ ۱۴ مارچ ۲۰۲۲ (۲۳ اسفند ۱۴۰۰) در حال اجرا است.

گفتنی‌ست هیچ‌گونه محدودیتی برای کشور‌هایی که شیوع کرونا در آن‌ها بسیار است، وجود ندارد. ویزای توریستی مالدیو در بدو ورود به فرودگاه «ماله»، به‌صورت رایگان برای تمامی ملیت‌ها صادر می‌شود. مدارک و شرایط اخذ ویزای توریستی مالدیو عبارت‌اند از:

 • گذرنامه با حداقل یک ماه اعتبار
 • تاییدیه نهایی رزرو هتل یا اقامتگاه در مالدیو
 • مدارک لازم جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های سفر
 • بلیط بازگشت با حداکثر اعتبار ۳۰ روزه
 • فرم سلامت مسافران (THD) که باید به‌صورت آنلاین و حداکثر ۴۸ ساعت پیش از پرواز به آدرس «https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create» ارسال شود. این فرم به‌ازای هر مسافر، حتی کودکان، نیز باید تکمیل و ارسال شود.
 • گواهی واکسیناسیون تب زرد (در صورت دریافت واکسن)

*مدت زمان اعتبار این نوع ویزای مالدیو، حداکثر ۳۰ روز است اما مسافران با ارائه مدارک لازم مبنی بر الزام اقامت طولانی‌تر می‌توانند مدت زمان اقامت خود در این کشور را تا ۶۰ روز دیگر تمدید کنند و با ویزای توریستی مالدیو، حداکثر ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. سایر قوانین سفر به مالدیو عبارتند از:

 • بنابر اعلام دولت مالدیو، مسافران دیگر قبل از سفر از ماله به سایر جزایر این کشور، نیازی به ارائه نتیجه منفی تست PCR ندارند.
 • مسافران می‌توانند از طریق این لینک، به هتل‌ها و ریزورت‌های موردتایید وزارت بهداشت مالدیو برای اقامت دسترسی پیدا کنند.
 • مسافران مجازند از یک اقامتگاه به اقامتگاه، هتل یا مهمان‌سرای دیگر سفر کنند.
 • مسافران برای دریافت تاییدیه سفر‌ میان جزیره‌های مالدیو، باید به این لینک مراجعه کنند.


قوانین سفر به کشور پرو در دوران کرونا

قوانین سفر به پرو در شرایط کرونا (به‌روز شده تا تاریخ ۲۹مارچ ۲۰۲۲) براساس وب‌سایت peru.travel

از ۹ اسفند ۱۴۰۰ (۲۸ فوریه ۲۰۲۲) مسافرانی که قصد سفر به کشور پرو دارند، باید قوانین ذیل را رعایت کنند:

 • همه مسافران باید قبل از سفر فرم اظهارنامه مسافر را تکمیل کنند.
 • تمام مسافران بالای ۱۲ سال باید قبل از سوارشدن به هواپیما، گواهی واکسیناسیون کووید ۱۹ خود را ارائه دهند. مسافرانی که واکسینه نشده‌اند باید نتیجه منفی تست PCR خود را ارائه دهند. این آزمایش باید حداکثر ۴۸ ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد. افراد بالای ۴۰ سال تنها در صورتی که دوز تقویتی دریافت کرده باشند، واکسینه کامل تلقی می‌شوند. فایزر-بیون‌تک، مدرنا، جانسون، آسترازنکا و سینوفارم واکسن‌های مورد تایید پرو است.
 • افرادی که در بدو ورود علایم بیماری کرونا داشته باشند، تحت قرنطینه اجباری قرار خواهند گرفت.قوانین سفر به شیلی در دوران کرونا

قوانین سفر به شیلی در شرایط کرونا (به‌روز شده تا تاریخ ۲۹مارچ ۲۰۲۲)

بنابر اعلام دولت شیلی از ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ (۳ مارچ ۲۰۲۲) همه مسافرانی که وارد این کشور می‌شوند باید قوانین ذیل را رعایت کنند:

 • تمام مسافران بالای ۶ سال که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند، می‌توانند به شیلی سفر کنند. مسافرانی که حداقل ۲ دوز واکسن دریافت کرده‌اند، واکسینه کامل تلقی می‌شوند. همه مسافران بالای ۶ سال باید با مراجعه به این وب‌سایت گواهی واکسن خود را تایید کنند. زمان تایید گواهی واکسیناسیون هنگام درخواست، به مسافر اطلاع داده می‌شود. در صورت عدم تایید گواهی واکسن یا در صورتی‌که مسافر به‌طور کامل واکسینه نشده باشد، پس از ورود به شیلی تحت آزمایش PCR قرار می‌گیرد و باید به‌مدت ۷ روز قرنطینه شود.
 • تمام مسافران بالای ۲ سال، اعم از واکسینه و غیرواکسینه، باید در بدو ورود نتیجه منفی تست PCR خود را ارائه دهند. این آزمایش باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد.
 • همه مسافران باید حداکثر ۴۸ ساعت قبل از پرواز فرم تعهدنامه مسافر را تکمیل و یک کد QR دریافت کنند.
 • ارائه بیمه درمانی با حداقل پوشش ۳۰ هزار دلار شامل پوشش هرگونه هزینه‌ ناشی از بیماری کووید-۱۹ برای همه مسافران الزامی است.
 • برخی از مسافران در بدو ورود به شیلی به‌صورت تصادفی تحت آزمایش PCR یا آنتی‌ژن قرار می‌گیرند.


قوانین سفر به برزیل در دوران کرونا

جدید: وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد، واکسیناسیون شرط اصلی ورود به برزیل است و مسافران واکسینه‌شده نیازی به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا هنگام ورود به این کشور ندارند. (16 فروردین 1401)


قوانین سفر به برزیل در شرایط کرونا (به‌روز شده تا تاریخ ۳۰ مارچ ۲۰۲۲)

به نقل از خبرگزاری «رویترز» وزارت بهداشت برزیل به‌تازگی اعلام کرده است مسافرانی که به این کشور سفر می‌کنند، دیگر نیازی به تکمیل فرم اظهارنامه سلامت مسافر ندارند. همچنین از اول می ۲۰۲۲ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱)، مسافران واکسینه‌ دیگر نیازی به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا نخواهند داشت. در حال حاضر شرایط سفر به برزیل به شرح ذیل است:

 • ارائه نتیجه منفی تست PCR (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز) یا تست آنتی‌ژن (حداکثر ۲۴ ساعت قبل از پرواز) به زبان‌های پرتغالی، انگلیسی یا اسپانیایی برای تمام مسافران بالای ۲ سال (کودکان زیر ۱۲ سال که همراه والدین خود سفر می‌کنند، از ارائه نتیجه منفی تست کرونا معاف‌اند).
 • ارائه مدرک واکسیناسیون برای تمامی مسافران بالای ۱۲ سال به زبان‌های پرتغالی، انگلیسی یا اسپانیایی که حداقل ۱۴ روز از دریافت آخرین دوز واکسن آن‌ها گذشته باشد؛ برزیل تمام واکسن‌های موردتایید سازمان جهانی بهداشت و واکسن‌های موردتایید کشور مبدا را می‌پذیرد؛ مسافرانی که وضعیت پزشکی آن‌ها مانع از انجام واکسیناسیون است، از ارائه مدرک واکسیناسیون معاف‌اند؛ مسافرانی که بدون ارائه مدرک واکسیناسیون به برزیل سفر می‌کنند، تحت قرنطینه اجباری ۱۴ روزه قرار می‌گیرند. در صورت منفی‌شدن نتیجه تست کرونا در روز پنجم، قرنطینه زودتر از موعد مقرر پایان خواهد یافت.


قوانین سفر به لتونی در دوران کرونا

جدید: لتونی از ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ تمام محدودیت‌های سفر از جمله ارائه گواهی واکسیناسیون، بهبودی یا آزمایش کرونا را برای همه مسافران ورودی لغو کرده استقوانین سفر به قزاقستان در دوران کرونا

لغو محدودیت‌های کرونایی جهت ورود به کشور قزاقستان - 21 خرداد

با سلام و احترام؛

به اطلاع می‌رساند کلیه محدودیت‌های سفر جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به کشور قزاقستان لغو شده و مسافران می‌توانند با مجوزهای معتبر به مانند گذشته به این کشور سفر کنند.

نوشته های مشابه
 • قوانین و اطلاعیه‌های سفر

  بخشنامه‌ها، قوانین و اطلاعیه‌های سفر شامل پروازهای داخلی و بین‌المللی، محدودیت‌های سفر به کشورها، بخشنامه‌های هتل، بخشنامه‌های قطار را در یوتراوز بخوانید.

 • پرواز خارجی

  جدیدترین بخشنامه‌های پرواز خارجی مربوط به شرکت‌های هواپیمایی ماهان، معراج، امارات، پگاسوس، ترکیش، قشم ایر، سلام ایر و سایر ایرلاین‌ها را در یوتراوز بخوانید.

 • پرواز داخلی

  جدیدترین بخشنامه‌های پرواز داخلی مربوط به شرکت‌های هواپیمایی ماهان، معراج، ایران ایر، آسمان، تابان، زاگرس، کاسپین، کیش ایر، قشم ایر، آتا، تفتان را در یومگ بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز