ورود
Yonge Street toronto

یانگ؛ طولانی‌ترین خیابان جهان

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

بارها «ترین‌های» بسیاری را شنیده‌ایم؛ بلندترین قله جهان، بزرگ‌ترین شهر جهان، بزرگ‌ترین دریاچه‌ی جهان و... در این مقاله شما با (ترین) متفاوتی روبه‌رو خواهید شد. ترینی که جذاب‌ و دیدنی برای دوست‌داران هیجان خواهد بود. شما در این مقاله به طولانی‌ترین خیابان جهان که در شهر بزرگ‌ و باشکوه تورنتو قرار دارد دعوت هستید!

تا به حال اندیشیده‌اید که طولانی‌ترین خیابان جهان در کدام کشور قرار دارد؟ بگذارید کمی راهنمایی کنم بزرگ‌ترین شهر کانادا، شهر برج معروف سی ان و شهر موزه‌ها و گالری‌های باشکوه، قطعا با این راهنمایی متوجه شدید که شهر بزرگ تورنتو، بزرگ‌ترین خیابان جهان را در دل خود جای داده‌است. در ادامه همراه با مجله یومگ به خیابان یانگ می‌رویم، تا از لذت قدم‌زدن در این خیابان بهره‌مند شویم.

آنچه در این مقاله درباره طولانی‌‍‌ترین خیابان جهان می‌خوانید:

عاشقانه‌ای طولانی به سبک خیابان یانگ

Yang Street; The longest street in the world

قطعا خیابان یانگ برای گردشگران، ماجراجویان و شاید هم عاشقان نامی آشنا باشد. طولانی‌ترین خیابان جهان لقبی برازنده برای خیابان یانگ است. چرا که این خیابان حدود 1896کیلومتر طول دارد. قدم زدن با کسی که به او علاقمند هستید در طولانی‌ترین خیابان جهان تجربه‌ای به یادماندنی می‌تواند برایتان باشد؛ تجربه‌ای که بی‌انتها، بی‌نظیر و عاشقانه خواهد بود.
خیابان یانگ توانسته به سبب طویل بودنش نام خود را در کتاب گینس به ثبت برساند. طولانی‌ترین خیابان جهان از طلوع خورشید تا غروب آن و بیرون آمدن مهتاب میزبان گردشگران و شهروندان خواهد بود. جالب است بدانید که میهمان‌نوازی خیابان یانگ هم زبان‌زد جهانیان است، واقعا چه میزبانی می‌تواند ساعت‌های بسیار را بی‌وقفه به میهمان‌داری بپردازد. در این خیابان طویل هرچه‌قدر دلتان می‌خواهید راه بروید و قدم بزنید، فکر می‌کنید انتهای مسیر به چه چیزی خواهید رسید؟
شاید برخی با خود بیاندیشند که خیابان یانگ انتهایش همچون خیابان‌های دیگر یا بن‌بست خواهد بود یا این‌که به مسیری دیگر متصل می‌شود و پایان می‌یابد! اما باید گفت شما بعد از پیمودن مسیر به کشور آمریکا خواهید رسید. در کنار این خیابان به راحتی می‌توانید ساحل و دریاچه را ببینید؛ چراکه خیابان یانگ از ساحل تاندربی تا دریاچه‌ی اونتاریو امتداد دارد. بی‌شک همین ویژگی‌ها است که این خیابان را منحصربه‌فرد کرده‌است. با انتخاب این شهر برای سفر با یک‌ تیر دو نشان خواهید زد. قطعا خواهید توانست در طولانی‌ترین خیابان جهان، ماندگارترین خاطرات سفرتان را به ثبت برسانید.

خیابان یانگ، پیرمرد 228ساله شهر تورنتو

طولانی‌ترین خیابان جهان از آن قدیمی‌های روزگار است. سرد و گرم چشیده‌ای که دو قرن و اندی سال عمر دارد و تمدن‌های مختفی را پشت سر گذاشته و خاطرات بسیاری را درون سینه‌ی خود جای داده‌ است. پیرمردی که از سال 1793میلادی جنگ‌ها، صلح‌ها، شادی‌ها و غم‌های بسیاری را به خود دیده ‌است. پای صحبت‌های یانگ پیر که بنشینید، داستان تولد خود را برایتان بازگو خواهد کرد. او از جنگ بین فرانسه و انگلیس برایتان خواهد گفت که چه هیاهویی در این شهر بزرگ به وجود آورده بود. یانگ از سیاست خوشش نمی‌آید جز در یک مورد که سبب تولد آن شده‌ است. در واقع علت به وجود آمدن این خیابان، به نگرانی‌های سیاسی که در آمریکای شمالی بود باز می‌گردد. خوب است بدانید که اولین خط مترو، نه تنها در شهر تورنتو بلکه در کشور کانادا، بر روی این خیابان طویل احداث شده ‌است.

ورود به خیابان یانگ برای بانوان ممنوع است

shopping on Young Street

خیابان یانگ امکانات فراوانی را در اختیار گردشگران قرار داده‌ است که یکی از مهم‌ترین این امکانات وجود فروشگاه‌ها است. این خیابان مهد مغازه‌های لوکس است و انواع و اقسام برندهای معتبر در آن یافت می‌شود. معمولا آقایان ورود بانوان را به این خیابان ممنوع می‌دانند، چراکه قطعا محصولات این فروشگاه‌ها بانوان را شگفت‌زده خواهد کرد.
خیابان یانگ یک بازار معروف مواد غذایی، به نام سنت لورنس دارد که اگر از این بازار خرید کنید در واقع مواد غذایی مرغوب را با نازل‌ترین قیمت از مبدأ و کارخانه خریداری کرده‌اید. بوی خوش غذاهای محلی دست فروش‌ها و برق نمای درخشان رستوران‌های لوکس چه تناقض زیبا و جالبی به وجود آورده‌اند. حتما در سفر خود به تورنتو و گذر از این خیابان یک‌بار غذای دست‌فروش‌هایی که از ملیت‌های مختلف هستند را امتحان کنید قطعا تجربه‌ای متفاوت از غذاهای خیابانی برای شما خواهد بود.
سروصدای نوازندگان، خوانندگان و شعبده‌بازهای آماتور در خیابان یانگ از هر سو به گوشتان خواهد رسید. نوای دلنشین، ریتم خاص، صدای آهنگین و آرامش‌بخش قطعا روحتان را نوازش خواهد داد. تماشای برنامه‌ی شعبده‌بازهای چیره‌دست که با حرکات هماهنگ و سریع خود سعی در انجام کار خارق‌العاده دارند، سبب حیرت شما می‌شود و لحظات خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این خیابان تقریبا هر روز شاهد حضور مردمان بسیاری بوده ‌است؛ مردمانی که به راحتی از آن عبور می‌کنند و با هر قدم از تک‌تک لحظات زندگی لذت می‌برند.
سعی کنید شما هم در سفر به تورنتو از جمله مردمان دسته دوم باشید تا بتوانید اعجاب این خیابان را به راحتی درک کنید. لمس خوشبختی و شاد بودن در خیابان یانگ قطعا تجربه بی‌نظیری برایتان خواهد بود.

امواج متلاطم فرهنگ را در طولانی‌ترین خیابان جهان به تماشا بنشینید

فرهنگ در هر کشوری از جایگاه بالایی برخوردار است. حال فرهنگ در غالب گالری‌ها، سینماها، سالن‌های تئأتر در خیابان یانگ خود را نشان داده‌است. تماشای فرهنگ غنی مردم یک شهر یا کشور قطعا دارای اهمیت بسیار است. هنر دست نقاشان ماهر و خِبره مقیم تورنتو بدون اغراق بهترین هستند به طوری‌که وصف آن‌ها در لغت نمی‌گنجد. سینماهای مجهز و مدرنیته که در این خیابان قرار دارند، می‌ارزند که سری به آن‌ها بزنید و فیلمی با انتخاب خود را به تماشا بنشینید.
حضور هنرمندان متبحر بر روی سن و به ثبت رساندن نمایشی بی‌نظیر چه دیدنی خواهد بود. شما در هر گوشه‌ای از خیابان یانگ به‌راحتی می‌توانید امواج پر تلاطم تنوع فرهنگی را تماشا کنید. این خیابان چون دریایی از فرهنگ برای ارزش نهادن به فرهنگ کشور کانادا و شهر تورنتو زمینه‌ای را برای نشان دادن این افتخار ملی ایجاد کرده ‌است. یانگ عزیز فرهنگ را چون فرزندان خود می‌داند، چون ماهی‌ها و آبزیان مختلف که درون دریایی بی‌کران و سخاوتمند رشد و پرورش می‌یابند. او دست یاری به سمت افراد توانمند در زمینه هنرها و کارهای فرهنگی می‌برد و آن‌ها را به سالن‌ها و گالری‌های احداث شده در دل خود، دعوت می‌کند. رشد و شکوفایی این هنرمندان افتخاری برای یانگ عزیز خواهد بود.
خیابان یانگ فقط یک خیابان نیست بلکه بستری برای رشد بسیاری از فنون و مشاغل است. قطعا او همان پیرمرد مهربان در انیمیشن‌ها است، انیمشین پینوکیو (پدر ژِپِتو)، انیمیشن UP (کارل پیر) و... که همه آن‌ها در این انیمشین‌ها، همانند یانگ پیر خوش درخشیده‌اند.

چه فصلی بهترین زمان برای بازدید از خیابان یانگ است؟

شهر تورنتو آب‌وهوای تقریبا سردی دارد. پس اگر از سرما گریزان هستید قطعا زمستان فصلی نامناسب برای سفر شما به این شهر خواهد بود. البته قابل ذکر است که تورنتو در مقایسه با شهرهای دیگر کشور کانادا آب‌وهوای نسبتا گرم‌تری دارد. به دلیل قرارگیری در کنار سواحل دریاچه انتاریو در نزدیکی این شهر، آب‌وهوای شهر تورنتو در تابستان هوای مطلوب و خنکی دارد.
بهترین زمان سفر به شهر تورنتو و تماشای طولانی‌ترین خیابان جهان فصل بهار و پاییز است. شما می‌توانید در فصل دل‌انگیز بهار حدود (12فروردین تا10خرداد) و در فصل رنگ‌ها یعنی پاییز حدود (10شهریور تا 9 آبان) را برای سفر خود برگزینید. شنیدن صدای لذت‌بخش آواز پرنده‌‌ها همراه با بوی مطبوع گل‌های رنگارنگ که بر پیراهن خیابان یانگ سنجاق شده‌اند در شهر تورنتو نویدبخش فصل بهار خواهند بود. فصل پاییز هم قدم نهادن بر روی برگ‌ها که چون نقشی ارزنده بر زمین فرش شده‌اند زیبایی خیابان یانگ را دو چندان خواهند کرد.

بی‌شک شهر تورنتو یکی از زیباترین شهرها در کشور کانادا است. وجود طولانی‌ترین خیابان جهان در این شهر توانسته‌، محبوبیت این شهر را افزایش دهد. امیدواریم خواندن این مقاله قبل از سفر به تورنتو و بازدید از خیابان یانگ تجربه متفاوتی را از سفر به کانادا برای شما بوجود آورد.

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز